Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη βαράς ρε.. πώς να το τρέξω το παιχνιδάκι; Είμαι που είμαι γκάβακας με την τεχνολογία... :cry:

 

Πάντως θενκς για το λινκ! :-)

 

 

 

 

Α, θα κατάλαβα λάθος... :mellow:

 

Καποιοι ειμαστε 30φευγα οποτε προσεχε! :-D Μολις διαβασα για Sanitarium 2 επαθα ζημια.Μην μας κανεις τετοια.Ακομη θυμαμαι σχεδον chapter προς chapter το Sanitarium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη βαράς ρε.. πώς να το τρέξω το παιχνιδάκι; Είμαι που είμαι γκάβακας με την τεχνολογία... :cry:

 

Πάντως θενκς για το λινκ! :-)

 

 

 

Dosbox ιζ γΙορ φρεντ.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει πριν από κανένα 6άμηνο για ένα adventure που θα έβγαινε και είχε να κάνει με έναν τυπά ντεντέκτιβ κι έτσι, που πήγε σε ένα στοιχειωμένο και καλά κτήριο, σε ένα απομονωμένο χωριό, παρόλο που οι κάτοικοι προσπάθησαν να του πουν ότι είναι λίγο paranormal η κατάσταση.Όνομα ξέρει κανένας ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου θυμιζει καποιο εμενα ,συγνωμη.Προκειται για καινουργιο παιχνιδι η παλιο και απλα εμαθες για αυτο πριν απο ενα εξαμηνο?

 

Καινούργιο είναι ρε Che.Δεν ξέρω αν έχει κυκλοφορήσει ακόμα πάντως μου άρεσε το σενάριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοθυμίζει the lost crown αλλά αφενός κυκλοφορεί πάνω από χρόνο αφετέρου μάλλον πολλά adventure έχουν παρόμοιο setup.

Δεν είναι αυτό, δυστυχώς.Σας λέω μπορεί να μην έχει βγει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου ρθει πάντως, μοιράσου το μαζί μας :Ρ

 

Φυσικά ^_^ Αν θέλω βρε θα το βρω αλλά θέλει πολύ ψάξιμο...

 

EDIT:Μάλλον είναι το Wittard: Nemesis of Ragnarok το οποίο δεν είναι καλό σύμφωνα με τις κριτικές (και δεν έχει και πολλή σχέση με αυτό που σας περιέγραψα).Ξενέραααααααα :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια για πειτε κανα καλο adventure μικρων απαιτησεων μπας και ξεκινησουμε να παιζουμε κανενα σε καφετερια με Laptop. Περσυ οτι φορτωνα ζοριζοτανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά ^_^ Αν θέλω βρε θα το βρω αλλά θέλει πολύ ψάξιμο...

 

EDIT:Μάλλον είναι το Wittard: Nemesis of Ragnarok το οποίο δεν είναι καλό σύμφωνα με τις κριτικές (και δεν έχει και πολλή σχέση με αυτό που σας περιέγραψα).Ξενέραααααααα :-(

 

Δεν ειναι καλο??

 

Μια χαρα καλο ειναι...

 

Επειδη εχει μεγαλες απαιτησεις σε γριφους , δεν το κανει κακο..ισα ισα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια για πειτε κανα καλο adventure μικρων απαιτησεων μπας και ξεκινησουμε να παιζουμε κανενα σε καφετερια με Laptop. Περσυ οτι φορτωνα ζοριζοτανε...

 

Εκτός Gemini Rue (το οποίο δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά εμπιστεύομαι την γνώμη των φίλτατων συμφορουμίτων tongue.gif ) κάτι πρόσφατο δεν μπορώ να σκεφτώ. Καλό θά'ταν να μας πεις το είδος που σε ενδιαφέρει (επιστημονικής φαντασίας π.χ.) και στοιχεία συστήματος (για περισσότερη ακρίβεια), αν και συνήθως το adventure genre είναι μικρών απαιτήσεων.

 

Κατά τα άλλα, αρκεί να διαβάσεις το thread, τα περισσότερα που αναφέρονται πιο πίσω είναι σχετικά παλιά (και συνεπώς χαμηλών απαιτήσεων). wink.gif

 

Edit: Τα Ben There, Dan That & Time Gentlemen, Please μου άφησαν καλές εντυπώσεις (τα πήρα χθες από τις προσφορές του Steam), μου θύμισαν λίγο το παλιό Sam & Max όσο αφορά το χιούμορ και (μέχρι τώρα) φαίνονται αρκετά καλογραμμένα. Bonus η καλή τιμή τους (3,99€) και το μικρό μέγεθος (40~ MB).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...