Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, το sinking island έχει κι αυτό dead ends;

Στο σημείο που είμαι έχω πατήσει το κουμπί κάτω από τον πίνακα με το τηλεχειριστήριο, υποτίθεται ότι έπρεπε να είχε ανοίξει η πόρτα από κάτω αλλά τίποτα. Πρέπει να μπω εκεί μέσα αλλά είναι κλειστή. Τι κάνω;

:shifty:

post-10789-129062959149_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Planetman το sinking island σου τρεχει κανονικα?Και εγω amd 3700 san diego εχω,αλλα με πεταει στην αρχη μολις παω να στειλω την πρωτη εικονα και το declaration με ριχνει στην απιφανεια εργασιας.

 

Δεν ξερω ισως φταει το οτι εχω και server 2003.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τι είχα διαβάσει χωρίς το patch είχε προβλήματα με dead ends.Αυτό το καιρό παίζω το jack keane και είμαι λίγο πρίν το φινάλε.Πολύ όμορφο game αν και λίγο εύκολο για τα γούστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει βγει patch για το sinking island?

 

Χτες δοκιμασα Next Life και Ghost in th sheet.

 

Το πρωτο με κεντρισε η πλοκη,αλλα μου την σπαει η μπαρα με το stamina και το οτι τρεχεις αριστερα δεξια στην τυχη.

 

Το δευτερο μου αρεσε επισης πολυ που παραλιο να το τερματισω...Προς το παρον τρωει μια παυση γιατι εχω εξεαση μεσα στην βδομαδα και θεμα να παραδωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπ μέγα λάθος.Από την κούραση δεν πρόσεξα ότι ο φίλος αναφερότανε στο sinking island! :(

Δεν ξέρω αν έχει βγεί patch και όχι δεν υπάρχουν dead ends και μάλλον κάτι δεν έχεις βρεί για να έχει κολήσει στο συγκεκριμένο σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Next Life, δυστυχώς, ενώ φαίνεται πολύ promising και ενδιαφέρον, it doesn't deliver. Πολλά μικροπροβλήματα που όλα μαζί συσσωρεύονται και χαλάνε την τελική εικόνα.

 

Με πρώτο και καλύτερο τον κεντρικό χαρακτήρα. Η εμφάνιση δεν ταιριάζει καθόλου με την καταγωγή και τη φωνή. Τον βλέπεις κ περιμένεις να ακούσεις έναν τύπο σαν τον Stobbart, και ακούς κάποιον με σπαστή προφορά που ακούγεται 60 χρονών.

 

Επίσης, είναι τραγικά αργό και ήρεμο, λαμβάνοντας υπόψη την κατάσταση στην οποία βρίσκονται όλοι.

Τα hotspots είναι σε περιπτώσεις πολύ πολύ μικρά. Το πολύ τρέξιμο, όπως είπες, αριστερά δεξιά στην τύχη, όπως και η παρουσία της λογικής "κόλλησες κάπου; Ξαναμίλα σε όλους...γιατί ο χαρακτήρας είναι καθυστερημένος και δεν μπορεί να λύσει τπτ μόνος του, αν δεν του υποδείξουν τουλάχιστον 2-3 άλλοι τα πάντα" επίσης δε βοηθάει καθόλου.

 

Αν είχα την υπομονή να το παίξω πέρα από την πρώτη νύχτα, υποθέτω ότι θα γκρίνιαζα και για τα "action sequences", αλλά μετά από όλα αυτά που είπα από πάνω, όταν διάβασα ότι υπάρχουν αυτά και ότι το σενάριο είναι let down, το έβγαλα όπως το έβαλα.

 

Το Culpa Innata ψάχνω να βρω τώρα. Αν θυμάμαι καλά, κάποιος είχε αναφέρει ότι το είχε ξεκινήσει. Εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Jurney back mode: ON] Ρε παιδιά, άσχετο, αλλά θυμάστε τι γραφικάρες είχε για την εποχή του (1998 νομίζω ήταν) το Riven!!!!

 

Πήγαινα γυμνάσιο και το είχα λιώσει το παιχνίδι! Ειδικά το εξωτερικό περιβάλλον ήταν εξωπραγματικά καλοσχεδιασμένο! Μου χε κάνει τρομέρη εντύπωση τότε που έπαιζα στην 15"CRT Sony :-)

[/Jurney back]

 

Μόλις έρθει το καινούριο pc θα πάω να πάρω και ένα adventure να χω να το λιώνω μαζί με το crysis k bioshock...

 

Εντωμεταξύ έχω να καώ με παιχνίδι απ΄το Diablo II... Το χαμε πάρει όλη η παρέα πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε και σηκωθήκαμε απ τη καρέκλα του γραφείου μιάμισι μέρα αργότερα... Είχα και κλειστό το πατζούρι και νόμιζα ότι έπαιζα 6 - 7 ώρες ενώ κόντευε μεσημέρι της επόμενης ημέρας :-D

 

Άντε πάλι... αναπολώ τα παλιά... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια και εγω ασχουλουμε με αυτα τα games.Αλλα εχω μεινει λιγο πισω.Απο τα καινουργια πιο ειναι το καλυτερο?Μαρεσε παρα πολυ το syveria1,2 το still life και το scratches.Για πειτε μου κανα καλο νεο adventure game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τι βλέπω οι τελευταίοι τίτλοι που βγήκανε είναι σε πολύ καλό επίπεδο.Το jack keane που παίζω το έχω ευχαριστηθεί σαν adventure.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχει παιξει κανεις το sinking island?το εβαλα να παιξω και μετα τους αρχικους διαλογους με πεταει εξω λεγοντας οτι αντιμετωπισε προβλημα!εχω βαλει το crack εχω τις απαιτουμενες προυποθεσεις στον υπολογιστη για να παιξει το παιχνιδι και παλι τιποτα!μηπως μπορει να βοηθησει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...