Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, firepc είπε

αμα δεν τα κανουν κανενα remaster τοτε ετοιμασου για 4:3

που σημαινει οτι και στην 16:9 θα εχεις μαυρες μπαρες

Για remaster δεν λένε? Δεν νομίζω να τα αφήσουν όπως ήταν παλιά εν έτη 2018.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Heybro είπε

Για remaster δεν λένε? Δεν νομίζω να τα αφήσουν όπως ήταν παλιά εν έτη 2018.

στο βιντεακι που ειδα, λενε μονο οτι θα τα κανουν να τρεχουν σε μοντερνα συστηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπ'όψιν πως τα physical tiers του Myst kickstarter δεν περιλαμβάνουν shipping costs στις τιμές που δείχνει στο pledge list. Τα προσθέτει στην επιλογή του pledge (για Ελλάδα/Κύπρο βγαίνει κάπου $25-$45 επιπρόσθετα, ανάλογα με το tier).

4 hours ago, Heybro said:

Θα κυκλοφορησουν και επίσημα μέσω καταστημάτων σε collection με δισκάκια κτλ? Επίσης ξέρουμε αν θα υποστηρίζουν 21:9 αναλογία? Τέτοιες συλλογές δεν πρέπει να λείπουν από κανέναν. 

Απο όσο λέει στην περιγραφή, το κουτί/βιβλίο/inkwell-pen κ.τ.λ. είναι αποκλειστικά στο παρόν Kickstarter ("special packaging and artifacts will not be sold again!):

image.png.92e302b2239a5fa07d53f566cfd6b3a4.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Stonewall Penitentiary

 

Το ξεκίνησα σήμερα και δείχνει εξαιρετικό.

Πρώτου προσώπου , χειρισμός αποκλειστικά με mouse.

 

Σκηνοθεσία τύπου Saw, σενάριο τύπου And there were none

https://store.steampowered.com/app/833990/Stonewall_Penitentiary/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας  θελω να βρω ενα παιχνιδι   DARK SEED II   αλλα δεν  γνωριζω αν παιζει σε windows 10 

γνωριζετε  απο που μπορω να βρω αυτο το παιχνιδι  για να παιζει σε windows 10??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν και παλιό game με έχει ξαφνιάσει αρκετά θετικά καθώς τώρα τελευταία ασχολούμαι με αυτό. ΜΙλάω για το Dream Machine. Φοβερό story πολύ καλούς γρίφους μέχρι το τρίτο κεφάλαιο που είμαι αρκετά δλδ λογικοί και φοβερή αισθητική τα γραφικά του που στηρίζονται στις πλαστελίνες. Πανέμορφο advneture. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρέπει να το τελειώσω κάποια στιγμή. Είμαι στο 6ο κεφάλαιο, και κάπου η αρχή του με χάλασε κάπως (να πω την αλήθεια βαρέθηκα εκεί και ίσως φταίει ότι δεν ήμουν και σε καλή φάση γενικότερα)....

Πάντως μέχρι και το 5ο κεφάλαιο έχω θετικές εντυπώσεις και o developer έβγαζε (και ακόμα βγάζει) σχεδόν μηνιαία updates με μικρο-fixes (τουλάχιστον τα τελευταία χρόνια, μετά την "κοιλιά" που είχε κάνει το development για διάφορα προσωπικά θέματα των δημιουργών).. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ηθοποιοί που συμμετείχαν στο voice acting του Grim Fandango διάβασαν ατάκες από σκηνές του παιχνιδιού σε μια βραδιά που οργάνωσε η Double Fine στα πλαίσια της φετινής E3

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τέλος μου έφερε μια αίσθηση μελαγχολίας, εν μέρει επειδή θυμήθηκα την παράξενη αλλαγή στα credits του Grim Fandango Remastered (για όσους δεν ξέρουν/πρόσεξαν, στο finale του remastered είχε αντικατασταθεί το τραγούδι "Compañeros ").

For reference, το εν λόγω τραγούδι (το οποίο αν δεν κάνω λάθος υπάρχει ακόμα στο παιχνίδι, στους δρόμους της El Marrow κατά την διάρκεια του Day of the Dead festival στο Year 1):

Edit: Διόρθωση λόγω μπερδέματος :P 

Επεξ/σία από Greygore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα κυκλοφορησε το ανεπισημο sequel του Day of the tentacle, Return of the tentacle, διατιθεται δωρεαν :)

https://catmic.itch.io/return-of-the-tentacle

Επεξ/σία από manousos82003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 ώρες πριν, manousos82003 είπε

Σημερα κυκλοφορησε το ανεπισημο sequel του Day of the tentacle, Return of the tentacle, διατιθεται δωρεαν :)

https://catmic.itch.io/return-of-the-tentacle

Δεν έχω προλάβει να παίξω ακόμα, αλλά από ό,τι βλέπω πρέπει να είναι ένα σύντομο και μόνο η αρχή (του δίνουν τον υπότιτλο "Prologue") ενός fan made sequel. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Praetorian είπε

Δεν έχω προλάβει να παίξω ακόμα, αλλά από ό,τι βλέπω πρέπει να είναι ένα σύντομο και μόνο η αρχή (του δίνουν τον υπότιτλο "Prologue") ενός fan made sequel. 

Τσάμπα είναι, εκει θα κολλήσουμε! :) Επι χρόνια ήταν υπό ανάπτυξη από ότι είδα....Παίζει να είναι κανονικό παιχνίδι!

Επεξ/σία από manousos82003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια και πιάσαμε τις fan made προσπάθειες, αυτοί οι τύποι που δουλεύουν στο Special Edition του Indiana Jones and the Fate of Atlantis -- ως fan made project για την ώρα αλλά προσπαθούν να τα βρουν με την Disney για να πάρουν license (...) -- έχουν κυκλοφορήσει πρόσφατα, στις 16 Ιουλίου,  την νέα έκδοση (2.0) του demo τους που περιέχει περισσότερες τοποθεσίες από την εισαγωγή του παιχνιδιού:

Το επίσημο blog τους, όπου βρίσκεται και το link για το Demo 2.0 (Windows version) είναι εδώ (αν και δεν το ενημερώνουν πολύ): https://remakeofatlantis.blogspot.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...