Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αξιόλογη προσπάθεια στα σίγουρα. δε του φαινόταν καθόλου στην αρχή αλλά τελικά κρατάει το DNA του παλιού παιχνιδιού.

και με έξυπνο τροπο περασμένη στην σημερινη social justice εποχη. είχα πει τις εντυπώσεις μου εδώ όταν ειχε βγει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

GIBBOUS: A CTHULHU ADVENTURE https://ragequit.gr/reviews/item/gibbous-a-cthulhu-adventure-pc-review/

90% του εβαλαν αλλα δεν ξερω τι adventurades εχει το site.

95% ειχαν βαλει το νεο Λαρι το οποιο απλα δεν..

Afbeeldingsresultaat voor Gibbous - A Cthulhu Adventure

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, firepc said:

GIBBOUS: A CTHULHU ADVENTURE https://ragequit.gr/reviews/item/gibbous-a-cthulhu-adventure-pc-review/

90% του εβαλαν αλλα δεν ξερω τι adventurades εχει το site.

95% ειχαν βαλει το νεο Λαρι το οποιο απλα δεν..

Afbeeldingsresultaat voor Gibbous - A Cthulhu Adventure

Το Larry μου χε φανεί υπερβολικά εύκολο για adventure, οπότε το ότι γράφουν εδώ ότι είναι εύκολο με φοβίζει αρκετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Το The Starry Expanse (Real Riven) project ανακοίνωσε σε πρόσφατο blog post ότι πλέον η ομάδα συνεργάζεται επίσημα με την Cyan Worlds. 

http://www.starryexpanse.com/2019/08/15/mysterium-2019-a-very-special-announcement/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ξεκινήσω το Blade Runner ακολουθώντας τις οδηγίες στην σελίδα του ScummVM εδώ.

Έχει καταφέρει κάποιος να ολοκληρώσει το παιχνίδι με αυτό τον τρόπο;

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
32 λεπτά πριν, fork είπε

Θέλω να ξεκινήσω το Blade Runner ακολουθώντας τις οδηγίες στην σελίδα του ScummVM εδώ.

Έχει καταφέρει κάποιος να ολοκληρώσει το παιχνίδι με αυτό τον τρόπο;

Ευχαριστώ.

Το παιχνίδι ολοκληρώνεται με το ScummVM χωρίς (γνωστά) προβλήματα. Είμαι στην ομάδα ανάπτυξης, εστιάζοντας κυρίως σε ό,τι αφορά τη μηχανή για το Blade Runner. Έχουμε λάβει αρκετό feedback από κόσμο που τερμάτισε έτσι. Ό,τι αναφορά bug έρχεται (γιατί επίσημα το παιχνίδι είναι σε φάση public testing) την χειριζόμαστε σχετικά άμεσα -- πολλά bugs είναι του original παιχνιδιού.  

Υπόψιν πως η έκδοση του ScummVM που χρειάζεσαι είναι η development build daily (όπως αναφέρει και το άρθρο), η οποία ενημερώνεται σε καθημερινή βάση -- όσο πιο πρόσφατη έκδοση έχεις τόσο το καλύτερο γιατί θα έχει όλα τα τελευταία bug fixes.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...