Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορειτε να προτεινετε μερικα καλα για να παιξω; Μολις τελειωσα με το scratches, που ειναι adventure το οποιο ομως σε κανει να τρομαζεις σε μερικα σημεια. Ψαχνω κατι αναλογο. Να μην ειναι fps με οπλα οπως τα Silent Hill και RE.

 

Ειδα μια σειρα του Clock Tower , το Kuon και το fatal frame, αλλα δε ξερω ποια αξιζουν. Τι λετε; Βεβαια δεν ειναι 100% adventure, εχουν και το action χαρακτηρα, αλλα δε με χαλανε.

 

Θυμαμαι ομως οτι εχει βγει ενα καθαρο horror adventure αλλα δε ξερω το τιτλο. Ειναι με ενα τυπο που ξυπναει σε ενα νεκροτομειο και μεσα στο νοσοκομειο ειναι μονος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και το Fahrenheit ειναι πολυ τρομακτικο και ειναι παιχνιδαρα.Το Lost Crown ο παιζω τωρα και εχει και αυτο πολυ καλη ατμοσφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι ομως οτι εχει βγει ενα καθαρο horror adventure αλλα δε ξερω το τιτλο. Ειναι με ενα τυπο που ξυπναει σε ενα νεκροτομειο και μεσα στο νοσοκομειο ειναι μονος του.

 

Το Midnight Nowhere πρεπει να λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μιας και υπαρχει αυτο το thread εδω να πω και εγω οτι ψαχνω για adventure παιχνιδια με αστυνομικη ιστορια τυπου Still Life. Υπαρχουν αλλα τετοια παιχνιδια με τετοια ιστορια? Serial killer και παει λεγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Το Midnight Nowhere πρεπει να λες.
Σωστος. Το εχει παιξει κανεις; Ειναι σε στο στυλ που ψαχνω νομιζω, ετσι;

 

Θα ξεκινησω το The Lost Crown : A Ghosthunting Adventure να δουμε.

Επεξ/σία από Luxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε χεστηκα πανω μου και μονο που το ειδα!! Δε γινεται να το παιξω εγω αυτο!

 

Ασε που δεν ειναι καθαρο adventure, αφου εχει και να βαρας αντιπαλους.

 

Ξερετε καποιο τρομακτικο adventure, αλλα να ειναι μονο Point-click, οπως το scratches;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα τι ανακάλυψη είναι αυτή thomasG4. Αρχικά νόμιζα ότι είναι game 5ετίας+ (παλιακά graphs/interface) που είχε διαφύγει της προσοχής μου, αλλά μετά έψαξα και είδα ότι το game "κυκλοφόρησε" πριν καμιά βδομάδα!!! Resident evil/Alone in the Dark wannabe με jap horror element στο τέλος αλά ringu/ju-on και ΤΡΑΓΙΚΟ combat system. Άντε να παίξεις πάνω από 5 λεπτά αυτή την παπάτζα όταν πριν απο 2 χρονιά έχει προηγηθεί το dead space.

 

Που είναι ο Orokusaki όταν τον χρειάζεσαι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις το dead space δεν ειναι σαν το doom; Δλδ πιο πολυ fps με horror στοιχεια; Ή ειναι adventure;

 

Το εχω αγορασει για το Ps3, αλλα δε το εχω παιξει ακομα. Περιμενω να τερματισω το fear2 πρωτα. Παρομοια φαση δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ρε σεις το dead space δεν ειναι σαν το doom; Δλδ πιο πολυ fps με horror στοιχεια; Ή ειναι adventure;

 

Το εχω αγορασει για το Ps3, αλλα δε το εχω παιξει ακομα. Περιμενω να τερματισω το fear2 πρωτα. Παρομοια φαση δεν ειναι;

 

Το Dead Space είναι 3d person survival shooter με στοιχεία RPG. Πολύ καλό σενάριο και τρόμος αν σ αρέσουν οι sci-fi ιστορίες.

Θα σου πρότεινα επίσης Η.P Lovecraft όπως ο προηγούμενος και ειδικά το : Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.

Επεξ/σία από PCM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...