Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, firepc είπε

ουαου

Μεχρι τωρα δεν το βλεπω καθολου αυτο.

Ανοιγεις το μπλοκακι και ασχολησε με δεκαπεντε αποστολες ταυτοχρονα που δεν εχουν καμια συνοχη μεταξυ τους.

εχεις μπλοκακι που σου δινει κ μια κατευθηνση. στο προηγούμενο δεν ειχες τιποτα και ειχες εξ αρχης πολυ μεγαλυτερο χαρτη, εδω σου ανοιγουν πιο εκθετικα :P

Aλλα γενικα αυτη η "open world" λογικη του τίτλου συμβαδίζει με ολα τα Larry games. Ακόμα κ το κορυφαίο 7 ειναι χαοτικό μεσα.

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

εχεις μπλοκακι που σου δινει κ μια κατευθηνση. στο προηγούμενο δεν ειχες τιποτα και ειχες εξ αρχης πολυ μεγαλυτερο χαρτη, εδω σου ανοιγουν πιο εκθετικα :P

τσπ εσυ το τελειωσες αρα κατι ξερεις παραπανω. Αυριο θα το συνεχισω

Το εκανες ριβιου btw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, firepc είπε

τσπ εσυ το τελειωσες αρα κατι ξερεις παραπανω. Αυριο θα το συνεχισω

Το εκανες ριβιου btw?

θα το κανω κ αυτο ναι.  τωρα μολις εγραφα ενα preview για ενα αλλο επερχομενο adventure αλλα δε μπορω να πω ακομα τι/που/ποτε :P 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα χα και νομιζα οτι ειμαι ο μοναδικος που ασχολουμε με τον manny 

εκει ειμαι και γω στο δασος κολιμενος στην γεννήτρια  ή τι κορακα ειναι 

φαντασου παιζω την αρχηκη εκδοση με το ελληνικο patch 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναρωτιέμαι πως διάολο το είχα τερματίσει όταν ήμουν μπόμπιρας 10 χρονών. Το trial end error θα πήγαινε σύννεφο!

 

Τώρα δεν υπάρχει καμία υπομονή. Στη μία ωρίτσα, alt tab και youtube 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2020 στις 2:13 ΜΜ, EverythingYouBelieve είπε

Το post μου αφορά μια collector's για τα 30 χρόνια της σειράς που θα βγάλει η Limited Run, για την οποία υπήρξαν σχόλια ότι ήταν λίγο προχειροδουλειά:

monkey-island.jpg

Τελικά επειδή έπεσε αρκετό κράξιμο από τους φανς αποφάσισαν να το πάνε πιο μετά και να αλλάξουν τα περιεχόμενα.

Πάλι καλά γιατί είναι instant buy για εμένα και είχα ξενερώσει λίγο με τα παρελκόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα από αυτά μου άρεσαν το Shadowbox, το Disk 22 και φυσικά το βιβλίο. Στο άγαλμα αν το κρατήσουν ελπίζω να αλλάξουν τη φάτσα και το usb θα ήθελα πολύ να γράφει LUCASARTS αντί για LUCASFILM αλλά ονειρεύομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σχετικό-άσχετο, εγώ θα ήθελα να έχουν μέσα το Ask Me About LOOM pin:

Αυτό το μαγαζί που τα πουλούσε δεν έχει φέρει νέα αποθέματα.

https://shop.mayapixelskaya.com/products/ask-me-about-loom-button

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

θα το κανω κ αυτο ναι.  τωρα μολις εγραφα ενα preview για ενα αλλο επερχομενο adventure αλλα δε μπορω να πω ακομα τι/που/ποτε :P 

Δώσε space quest στο λαό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/11/2020 στις 11:17 ΜΜ, firepc είπε

ουαου

Μεχρι τωρα δεν το βλεπω καθολου αυτο.

Ανοιγεις το μπλοκακι και ασχολησε με δεκαπεντε αποστολες ταυτοχρονα που δεν εχουν καμια συνοχη μεταξυ τους.

Δεν θα το έλεγα. 

Σε κάθε "κεφάλαιο" έχεις μία ή και παραπάνω αποστολές να ολοκληρώσεις, αλλά όσο και αν φαίνονται παράταιρες, εν τέλει συνδέονται με κάποιο τρόπο μεταξύ τους. Υπομονή θέλει και προσεκτικό διάβασμα.

Η αλήθεια είναι ότι το παιχνίδι δεν έχει hand-holding και είναι δύσκολο. Κάπως έτσι ήταν τα adventures παλιάς κοπής που έμειναν στην ιστορία (π.χ. μήπως στο Monkey Island 2 είχες λιγότερα πράγματα να κάνεις την ίδια στιγμή; - για να μην παρεξηγηθώ, εννοείται ότι δεν τίθεται θέμα σύγκρισης, απλώς βάζω ένα σημείο αναφοράς), απλά επειδή συνηθίσαμε τα τελευταία χρόνια σε παραγωγές που είχες ένα πράγμα να κάνεις κινούμενος μέσα σε 4-5 οθόνες, οπότε ήταν ζήτημα χρόνου να βρεις τη λύση, μας κακοφαίνεται.

Επεξ/σία από Sephir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DaVillain είπε

Δώσε space quest στο λαό!

if only. Ηταν Preview για το Twin Mirror, τον νεο τίτλο της Dontnod. ενδιαφέρον δείχνει.

 

Περι Space Quest τώρα, μεγαλη αγάπη. και αυτο το ρημάδι το SpaceVenture ακόμα αφαντο ειναι, 7 χρονια μετά το kickstarter...

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

if only. Ηταν Preview για το Twin Mirror, τον νεο τίτλο της Dontnod. ενδιαφέρον δείχνει.

Περι Space Quest τώρα, μεγαλη αγάπη. και αυτο το ρημάδι το SpaceVenture ακόμα αφαντο ειναι, 7 χρονια μετά το kickstarter...

Αγαπημένο game. Ήταν για μένα το πιο Polished της Sierra.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...