Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

@firepc Μιας και το συζητούσαμε, ορίστε: Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice Review

Το 8/10 μπήκε για την απουσία του Lowe έτσι?

Legit και κατανοητό.

Instabought (TM)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, DaVillain είπε

Το 8/10 μπήκε για την απουσία του Lowe έτσι?

Legit και κατανοητό.

Instabought (TM)

στο προηγούμενο βάλαμε 7.5 οπότε θεώρησα οτι βλέποντας τις βελτιώσεις που εκαναν το παιχνιδι να τρεχει πιο ευχαριστα, αξιζε το κατι παραπανω. Απο εκεί και περα, η γραφή του παραμένει αρκετα μακριά από τα επίπεδα του Al Lowe (ο οποιος παραμένει το ιδιο καυστικότατος καφρος οπως και τοτε αν παρακολουθείς το blog και το twitter του) και εχει διαφορα αλλα θεματακια λογο budget ή λόγο σχεδιασμού. Και εχει κ ρημαδολαβύρινθο :P 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

στο προηγούμενο βάλαμε 7.5 οπότε θεώρησα οτι βλέποντας τις βελτιώσεις που εκαναν το παιχνιδι να τρεχει πιο ευχαριστα, αξιζε το κατι παραπανω. Απο εκεί και περα, η γραφή του παραμένει αρκετα μακριά από τα επίπεδα του Al Lowe (ο οποιος παραμένει το ιδιο καυστικότατος καφρος οπως και τοτε αν παρακολουθείς το blog και το twitter του) και εχει διαφορα αλλα θεματακια λογο budget ή λόγο σχεδιασμού. Και εχει κ ρημαδολαβύρινθο :P 

Ευχαριστώ για το review - το απόλαυσα.

ΘΑ ήθελα όμως να μου πεις το "πόσο μακριά" - φάση άλλο game ή όχι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, DaVillain είπε

Ευχαριστώ για το review - το απόλαυσα.

ΘΑ ήθελα όμως να μου πεις το "πόσο μακριά" - φάση άλλο game ή όχι? 

χμμμμ.... Οχι, άλλο παιχνιδι δεν ειναι. Η γραφή και το χιούμορ είναι πιστά στο στυλ της σειρας. Απλά η ποιότητα της γραφής και του χιούμορ δεν πλησιαζει τα επίπεδα των παλιών, ο Al Lowe ειναι πολλά σκαλια ανωτερος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, firepc είπε

Λογικα θα βγει αλλο ενα larry wet dreams

αν παει καλα εμπορικα αυτο, ισως. το πρωτο πηγε πολυ καλα αλλα ηταν και η χαρα οτι βγηκε νεο larry που δεν ηταν σκουπιδι! τωρα που δε το εχουν αυτο, δε ξερω κατα ποσο ο κοσμος θα τρεξει παλι να αγορασει. θα δειξει. Για την ωρα βλεπω λιγοτερο ενδιαφερον σε forums κ adventure groups οποτε δε ξέρω πως τα παει εμπορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

αν παει καλα εμπορικα αυτο, ισως. το πρωτο πηγε πολυ καλα αλλα ηταν και η χαρα οτι βγηκε νεο larry που δεν ηταν σκουπιδι! τωρα που δε το εχουν αυτο, δε ξερω κατα ποσο ο κοσμος θα τρεξει παλι να αγορασει. θα δειξει. Για την ωρα βλεπω λιγοτερο ενδιαφερον σε forums κ adventure groups οποτε δε ξέρω πως τα παει εμπορικα.

ε θα το κανουν τριλογια νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα ήταν αρκετά καλύτερο από το πρώτο, οπότε πραγματικά ελπίζω να βγει και τρίτο γιατί δείχνουν ότι βελτιώνονται. Ειδικά στο κομάτι των γρίφων ήταν κλάσεις ανώτερο του πρώτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοινώθηκε και επίσημα sequel του Stasis και έχουν ξεκινήσει μία crowdfunding campaign στο site τους. Για όποιον δεν το ξέρει είναι sci-fi horror adventure και είναι οι ίδιοι που έβγαλαν το Beautiful Desolation. Το Stasis ήταν το πρώτο τους παιχνίδι για το οποίο είχαν δώσει και δωρεάν side story το Cayne.

https://stasis2.com/campaign/

Επίσης έχει βγεί και Steam store page που έχει και demo να κατεβάσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Η ανανεωμένη παρουσίαση της Collectors' Edition για τη σειρά Monkey Island από Limited Run Games. Βελτιωμένη σχεδόν από κάθε άποψη (δεν νομίζω ότι θα έχουν ξαχωριστά τις original εκδόσεις από τα αρχικά παιχνίδια, αλλά μόνο τις Special Edition): 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλάσης ανώτερη συνολικά, ωραία προσθήκη τα code wheels. Το murray candle holder δεν μου φαίνεται τόσο πετυχημένο και δεν καταλαβαίνω τι παίζει με τα 4 dvd, θα έχουν τα 4 πρώτα παιχνίδια μέσα και αν θες το 5ο θα είναι μόνο στο usb;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, EverythingYouBelieve said:

δεν καταλαβαίνω τι παίζει με τα 4 dvd, θα έχουν τα 4 πρώτα παιχνίδια μέσα και αν θες το 5ο θα είναι μόνο στο usb;

Φαντάζομαι το πρώτο DVD θα περιέχει Secret of Monkey Island + LeChuck's Revenge; Οι remastered εκδόσεις τους κουτσά-στραβά βγαίνουν ~4,3GB (2,4GB το πρώτο, 1,8GB το δεύτερο) στo Steam τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Praetorian είπε

Η ανανεωμένη παρουσίαση της Collectors' Edition για τη σειρά Monkey Island από Limited Run Games. Βελτιωμένη σχεδόν από κάθε άποψη (δεν νομίζω ότι θα έχουν ξαχωριστά τις original εκδόσεις από τα αρχικά παιχνίδια, αλλά μόνο τις Special Edition): 

Πολύ αναβαθμισμένη σε σχέση με την αρχική, δεν το συζητάω.

Μια ερώτηση έχω μόνο, έχει ξαναπαραγγείλει κανείς από εκεί; Πληρώνουμε τελωνείο εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...