Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η Ελληνική έκδοση των Windows 7 στο MSDN


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

με ενα κλειδι απο MSDNAA ποσεσ ενεργοποιησεις μπορουμε να κανουμε??? μιλαω για ενα πισι καθε φορα και για αλλαγεσς που θα τυχαινει να κανουμε σε υλικο υπολογιστη π.χ. αλλαγη μητρικης???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους παιδια ειμαι νεο μελος και θα ηθελα την βοηθεια σας σε ενα προβλημα που εχω.Εχω ενα φορητο dell xps m1730 με δυο καρτες γραφηκων 8700 gt sli οταν συνδεθω στην τηλεοραση για κανενα παιχνιδι (pro 2010) και εχω ενεργοποιηση το sli δεν προσαρμοζεται η αναλυση που θελω στην τηλεοραση δεν φεναιτε η μπαρα εργασιας δεν φενονται τα εικονιδια κλπ.Οταν συνδεθω χωρις sli τοτε δεν υπαρχει προβλημα και ολα αυτα μολις εβαλα τα windows 7 σας παρακαλω τα φωτα σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, βοήθεια, δεν μπορώ άλλο......... όλα μέλι-γάλα με τα w7 pro (από msdna), όντως αισθητή η διαφορά στην ταχύτητα από τα vista και το όλο interface πολύ όμορφο, άλλα το καταραμένο atikmdag χτυπάει ακόμη!!! Τι να κάνω, δεν ξέρω. Έχω δοκιμάσει τα πάντα όλα, άλλα τίποτες. Μπορώ να γυρίσω την κάρτα με το δικαιολογητικό του BSOD/crashes, άλλα ποιος μου εξασφαλίζει ότι και μία 4890 ή 5850 δεν θα ξαναχτυπάει;

 

Το atikmdag χτυπάει όταν τρέχω κάτι graphics-intesive σε full screen (πχ. cod4, bf2142, hd video) και το περίεργο της υπόθεσης είναι το εξής: την 1η φορά που θα ξεκινήσει το pc (μετά από ώρα που ήτανε σβηστό),η εφαρμογή θα κρασάρει 1000%. Πχ στο COD4 θα πάει μέχρι το "Waiting for player list..." και εκεί πετάει BSOD. Αν τώρα ΣΒΗΣΩ τον υπολογιστή (όχι restart, ούτε hard reset, άλλα hard shut down) και τον ξανα-ανάψω στα καπάκια, από κει και ύστερα το πρόβλημα δεν εμφανίζεται (!). Αυτό με κάνει και αναρωτιέμαι μήπως παίζει και τίποτα με μνήμες/σκληρό, άλλα δεν ξέρω, ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ να αρχίσει το πρόβλημα, ένω επί 1 χρόνο όλα πήγαιναν ρολόι (και με vista 64);; Η 1η φορά που συνέβη το πρόβλημα ήταν στις 11 του μηνός, ως τότε δεν το είχα ξαναδεί στη ζωή μου (και ήμουνα ήδη επί ένα χρόνο με vista 64). Πριν αυτής του 1ου confrontation τα μόνα hardware που άλλαξαν ήτανε ο cpu, η οθόνη και πληκτρολόγιο. Έκτοτε και μέχρι σήμερα (με clean format + w7 64) μου έγινε μόνιμο τσιμπούρι και ακολουθώ την παραπάνω διαδικάσια (hard shut down + reboot) για να τρέξω τις εφαρμογές που κάνουν το atikmdag να χτυπάει. Και δεν θα είχα μεγάλο κώλυμα με την όλη "τεχνική", άλλα hard shut downs και hard shut downs, ε, κάποια στιγμή θα πάρω τον σκληρό στο χέρι....

 

Έχω βέβαια δοκιμάσει όλα τα γνωστά "fixes" που αναφέρονται στο web, άλλα εις μάτην. Για αυτό πλέον, και αφού το πρόβλημα δεν λύθηκε με w7, προσανατολίζομαι στην αντικατάσταση του hardware (ξεκινώντας από τον συνήθη ύποπτο - την κάρτα γραφικών).

 

PC specs

=======

Q9550

4gb Dominator

Powercolor PCS+ 4870 (factory oc'ed) w/ Catalyst 9.10 (display drivers only)

Asus Evolution

Dell Ultrasharp 2209WA

 

 

 

 

Βοηθάτε πατριώτες... :cry:

Επεξ/σία από Athanasios2104
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όλα τα πανεπιστήμια μπορείς να κατεβάσεις τα windows 7??Πχ η αδελφή μου που σπουδάζει αγγλική φιλολογία μπορεί να τα κατεβάσει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όλα τα πανεπιστήμια μπορείς να κατεβάσεις τα windows 7??Πχ η αδελφή μου που σπουδάζει αγγλική φιλολογία μπορεί να τα κατεβάσει???

 

Κανείς να μου απαντήσει????

 

Edit:Και ποιες εκδόσεις είναι διαθέσιμες για κατέβασμα??Όλες (και η utlimate??)???:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Μια άδεια δίνει αλλά μπορείς να κάνεις εγκατάσταση με αυτή νομίζω μέχρι 5 φορές. Τουλάχιστον με τα XP που είχα κατεβάσει τα είχα περάσει σε 3-4 υπολογιστές χωρίς να γκρινιάξει.

 

Edit: Τελικά δεν ισχύει αυτό για το 7. Ένα κλειδί για ένα pc... Το δοκίμασα σήμερα.

 

αφου μπορουμε να κατεβασουμε παραπανω απο μια εκδοση ΑΝ βαλω στο ενα pc τα Windows7 english(64), στο αλλο ta greek(64) και στα αλλα τις αντιστοιχες 32bit εκδοσεις υπαρχει προβλημα? ολοι οι υπολογιστες μπαινουν στο νετ απο το ιδιο ρουτερ. ειμαι καλυμενος?

 

ας απαντησει καποιος..πλςςς...!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κανενα προβλημα, απλα θα πρεπει να εχεις τοσα διαφορετικα κλειδια, οσα και οι διαφορετικες εκδοσεις που θα παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα προβλημα, απλα θα πρεπει να εχεις τοσα διαφορετικα κλειδια, οσα και οι διαφορετικες εκδοσεις που θα παρεις.

 

ναι, σε καθε εκδοση δινει και διαφορετικο κλειδι. αρχιζω το κατεβασμα δηλαδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

παιδες πηρα απο το MSDN τα serials για ελληνικα windows 7 32bit/64bit . αλλα μου λεει να παραλαβω το CD ( το οποιο δε προκειται ποτε να ερθει)

 

υπαρχει περιπτωση να βρω πουθενα σε iso τα windows ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...