Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η Ελληνική έκδοση των Windows 7 στο MSDN


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

φιλε μου τελικως ηρθα σε επαφη με email με την υπηρεσια του πανεπιστημιου σχετικα με το msdn και τους ειπα οτι στο msdn υπαρχουν για κατεβασμα τα Windows 7 Professional English 32/64bit αλλα για τα ελληνικα υπαρχει μονο cd check-out και που μπορουμε να τα βρουμε , ενω αυθεντικους κωδικους μας διδονται χωρις προβλημα .

 

μου εστειλαν ενα email με τα εξης αρχεια (για ευνοητους λογους βαζω τελιτσες μπροστα απο τα λινκς για να μην ειναι ολοκληρα)

 

.....el_windows_7_professional_x64_dvd_x15-65815.iso

.....el_windows_7_professional_x86_dvd_x15-65814.iso

.....mu_windows_7_language_pack_x64_dvd_x15-73276.iso

 

το language pack που χρησιμευει ?

αν καψω το iso με τα 7αρα τα 32bit και τα περασω στον υπολογιστη μου δεν θα ειμαι οκ ? θα χουν καποιο προβλημα τα ελληνικα ? χρειαζεται να περασω και το language pack ? εχω περασει τα αντιστοιχα αγγλικα σε αλλο υπολογιστη μου χωρις προβλημα με language pack

 

καμια ιδεα ?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορεις να κατεβασεις τα αγγλικα και να περασεις το language pack απο πανω. Το ιδιο αποτελεσμα θα εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα language packs δεν μπαίνουν στην έκδοση Professional, παρά μόνο με "πλάγιους" τρόπους.

Αν είσαι στον άλλον υπολογιστή άνετος με τα Αγγλικά μενού, μηνύματα, αρχεία βοήθειας κλπ. δεν θα έχεις πρόβλημα.

Επέλεξε όμως στην αρχή της εγκατάστασης χώρα Ελλάδα για να βάλει τις σωστές ισοτιμίες, τρόπους γραφής των ημερομηνιών, γραμματοσειρές, μετρικό σύστημα και όλα τα άλλα μικρά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα τελικως τα ελληνικα σε ενα συστημα . νομιζω πως ειναι ΟΚ δεν χρειαζεται να βαλω το language pack .

 

απο οτι λετε και εσεις και απο οτι καταλαβα to language pack ειναι πχ αν εχεις win7 ultimate και θες απο αγγλικα που μπορει να ειναι τα windows να τα κανεις σε οποια αλλη γλωσσα θες .

 

ευχαριστω πολυ παιδες !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια το κατεβασα κ εγω την εγκατεστησα ολα κανονικα εβαλα κ τα ελληνικα με το vistalization κ σημερα μου βγαζει οτι δεν αυθεντικη εκδοση ενω ειχα βαλει κανονικα τον κωδικο κ μου τα ειχε ενεργοποιησει :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...