Προς το περιεχόμενο

Νέο SΟS για κινδύνους από τα κινητά


FarCry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Είναι γεγονός (αν θέλεις μπορώ να αναζητήσω την πηγη) πως η ακτινοβολία του κινητού επηρρεάζει αρνητικά και σημαντικά το σπέρμα (ταχύτητα' date=' ιξώδες, αριθμός κ.ο.κ) του άντρα.

 

Με ενδιαφέρει να διαβάσω την έρευνα. Θα μπορούσες να παραθέσεις την πηγή;

 

 

Μήπως βρήκες τον χρόνο seishirosakura να βρεις την έρευνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με ενδιαφέρει να διαβάσω την έρευνα. Θα μπορούσες να παραθέσεις την πηγή;

http://i.cdn.turner.com/cnn/2008/images/09/18/effectsofradiofrequencyelectromagnetcwaves2008.pdf (pilot study) (uncorrected proof)

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
εγω εχω αλλη απορια..............καλα πες οι γυναικες το βαζουν στην τσαντα τους και δεν το εχουν συνεχεια πανω τους........εμεις οι αντρες εκτος απο την τσεπη που να το βαλουμε????????????????????????να κυκλοφορουμε με τσαντακι για το κινητο??????????

 

Για το καλοκαίρι βάλτο στην κολότσεπη, δεν έχει τπτ εκεί γύρω. Υο χειμώνα στην τσέπη του παλτού....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει τσαντακι με επενδυση μολυβδου στο πισω μερος για να μην εκπεμπει το κινητο σου πανω στο μπιπππππππ.

 

που το βρίσκουμε να το αγοράσουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Ρίξτε μιά ματία στο em-wall.com, νομίζω θα το βρείτε ενδιαφέρον - είναι θήκες που προστατεύουν από την ακτινοβολία των τηλεφώνων.

 

αν η λυση ειναι τοσο απλη γιατι να μην ερχετε στανταρ μαζι με τα κινητά? νομιζετε οτι ειναι προς οφελος των εταιριών να ακτινοβολουν τους πελάτες τους? απλος θα πρεπει να υπάρχει μια ανεξάρτητη ερευνα για πιθανές λυσεις στο προβλημα.

 

το γέλοιο βεβαια ειναι οτι αν μιλησεις με τιν βονταφον σου σκάνε το παραμύθι οτι δεν εχει αποδειχτει σχεση της ακτινοβολίας απο τα κινητά με προβληματα υγειας κτλπ..θα πρεπει να βγαλουμε κεραίες για να αποδειχθεί φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν θηκες με την πλατη να ειναι απο μολυβδο για να μην περναει η ακτινοβολια απο το κινητο στο σωμα και απλα να φευγει προς την αλλη πλευρα.ως γνωστο η μπολικη ακτινοβολια φευγει απο το πισω μερος του κινητου.καλο για οταν μιλας στο τηλεφωνο αλλα κακο οταν το εχεις στην τσεπη σου κτλ μια που ολη το βαζουμε με την οθονη προς τα εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα συνήθειας είναι αυτό με την τσέπη. Εμένα μου το είχε πει ένα φιλαράκι αυτό για την περισσότερη ακτινοβολία από την πίσω μεριά πριν 5-6 χρόνια κι έκτοτε πάντα το βάζω με την οθόνη προς τα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, ακόμα μια έρευνα που λέει ότι το κινητό επηρεάζει. Δε πειράζει θα χρηματοδοτήσουν οι AT&T, Sprint, T-Mobile, Verizon, Vodafone, O2 κτλπ κανένα μεγάλο πανεπιστήμιο να κάνει νέα έρευνα να αποδεικνύει ότι τα κινητά δεν επηρεάζουν κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...