Προς το περιεχόμενο

Πρεμιέρα της ψηφιακής τηλεόρασης


Psyx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν υπαρχει τετοιο πραγμα θελω να το μαθω κι εγω@! :-)

 

και που θα τα βρεις τα ψηφιακα καναλια σε 1080?? :cry:

 

οτι εκπεμπει τωρα ειναι σε 576 interlaced

 

hd ειναι η οθονη,δεν το διατυπωσα σωστα...καμια ιδεα να παρω ενα τετοιο πραγματακι να βλεπω την Θρυλαρα καμπανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 527
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

hd ειναι η οθονη,δεν το διατυπωσα σωστα...καμια ιδεα να παρω ενα τετοιο πραγματακι να βλεπω την Θρυλαρα καμπανα?

 

και τι να δεις!? :-D

 

περα απ την πλακα τωρα, δεν ξερω.

 

αλλα αν υπαρχει οντως τετοιο μηχανημα που να γραφει σε 1080, θα θελα να το μαθω.

 

θα ειναι αχρηστο ομως γιατι δεν προβλεπεται για την ελλαδα εκπομπη σε 1080.

 

πιο χρησιμος θα σου ηταν ενας δορυφορικος σε 1080. εκει σιγουρα θα βρεις αναλογα σηματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες εγώ έχω ήχο από τα κανάλια αλλά όχι εικόνα. Μου βγάζει ένα μην στη TV "HD not supported." . Ξέρει κανείς τι γίνεται? Δε μπορώ να δω ψηφιακή TV? :(

 

εχει η τηλεοραση σου δεκτη mpeg4?

 

ποια ειναι?

 

το hd ειναι αλλο πραγμα.

 

ψαξε για σημα στις συχνοτητες 25 και 29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
εχει η τηλεοραση σου δεκτη mpeg4?

 

ποια ειναι?

 

το hd ειναι αλλο πραγμα.

 

ψαξε για σημα στις συχνοτητες που ανεφερα

 

Η TV μου είναι Samsung LE22A457C1D. Πώς μπορώ να τσεκάρω αν έχει mpeg4?

Έκανα ένα auto store και έψαξε μόνο του σε όλες τις συχνότητες. Έχει βέβαια και manual store. Θα ψαχτώ και με manual. Πριν κάνω το auto store πάντως δεν είχα ούτε καν ήχο.

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Η TV μου είναι Samsung LE22A457C1D. Πώς μπορώ να τσεκάρω αν έχει mpeg4?

Έκανα ένα auto store και έψαξε μόνο του σε όλες τις συχνότητες. Έχει βέβαια και manual store. Θα ψαχτώ και με manual. Πριν κάνω το auto store πάντως δεν είχα ούτε καν ήχο.

 

 

περιμενε να την ελεγξω..

 

υ.γ. το ξερεις οτι το the ring of fire εχει πλανα απο την καμερα μου ε? ;)

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενε να την ελεγξω..

 

υ.γ. το ξερεις οτι το the ring of fire εχει πλανα απο την καμερα μου ε? ;)

 

http://www.skroutz.gr/s/63160/Samsung-LE22A457C1D-22''.html

Αυτή είναι φίλε. Αν πατήσεις στη μεγέθυνση λέει κάπου "DIGITV". Τώρα δε ξέρω αν αυτό σημαίνει ότι έχει και mpeg4. Πάντως και με manual και με auto store τα ίδια. Έχω ήχο αλλά όχι εικόνα και το "HD not supported" σταθερά εκεί. Θενξ για τη βοήθεια πάντως.

 

Υ.Γ.: Ένα από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο βιντεάκι ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/63160/Samsung-LE22A457C1D-22''.html

Αυτή είναι φίλε. Αν πατήσεις στη μεγέθυνση λέει κάπου "DIGITV". Τώρα δε ξέρω αν αυτό σημαίνει ότι έχει και mpeg4. Πάντως και με manual και με auto store τα ίδια. Έχω ήχο αλλά όχι εικόνα και το "HD not supported" σταθερά εκεί. Θενξ για τη βοήθεια πάντως.

 

Υ.Γ.: Ένα από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο βιντεάκι ever.

 

λογικα το υποστηριζει αφου υπστηριζει DVB-T

καπου αλλου πρεπει να ειναι το προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
http://www.skroutz.gr/s/63160/Samsung-LE22A457C1D-22''.html

Αυτή είναι φίλε. Αν πατήσεις στη μεγέθυνση λέει κάπου "DIGITV". Τώρα δε ξέρω αν αυτό σημαίνει ότι έχει και mpeg4. Πάντως και με manual και με auto store τα ίδια. Έχω ήχο αλλά όχι εικόνα και το "HD not supported" σταθερά εκεί. Θενξ για τη βοήθεια πάντως.

 

Υ.Γ.: Ένα από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο βιντεάκι ever.

 

λοιπον αδερφε μου Αρειανε..

 

εχουμε καλα και κακα νεα..

 

τα κακα ειναι οτι η τηλεοραση σου δεν υποστηριζει mpeg4 alla mono mpeg2 που εκπεμπουν ηδη μερικα καναλια της ερτ, οπως το sport+ prisma+ κτλ

 

για να την κανεις να παιζει mpeg4 χρειαζεσαι αποκωδικοποιητη.

 

αλλα..

 

η τηλεοραση σου εχει καπου στο πλαι μια "σχισμη" που γραφει common interface, η αλλιως CI

 

Αγοραζεις λοιπον μονο μια καρτα για mpeg4 (και οχι ολο τον αποκωδικοποιητη), την καρφωνεις εκει και τελος..!

 

θα σου βγει πιο φτηνα..

 

σ αυτη την σελιδα ειναι το εγχειρίδιο της τηλεορασης σου:

 

http://www.samsung.com/uk/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=02010100&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=LE22A457C1D

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
λοιπον αδερφε μου Αρειανε..

 

εχουμε καλα και κακα νεα..

 

τα κακα ειναι οτι η τηλεοραση σου δεν υποστηριζει mpeg4 alla mono mpeg2 που εκπεμπουν ηδη μερικα καναλια της ερτ, οπως το sport+ prisma+ κτλ

 

για να την κανεις να παιζει mpeg4 χρειαζεσαι αποκωδικοποιητη.

 

αλλα..

 

η τηλεοραση σου εχει καπου στο πλαι μια "σχισμη" που γραφει common interface, η αλλιως CI

 

Αγοραζεις λοιπον μονο μια καρτα για mpeg4 (και οχι ολο τον αποκωδικοποιητη), την καρφωνεις εκει και τελος..!

 

θα σου βγει πιο φτηνα..

 

σ αυτη την σελιδα ειναι το εγχειρίδιο της τηλεορασης σου:

 

http://www.samsung.com/uk/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=02010100&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=LE22A457C1D

 

 

 

Ναι όντως υπάρχει η "σχισμή" common interface. Ευχαριστώ πολύ αδερφέ για τη βοήθεια. Θα ψαχτώ για κάρτα mpeg4.

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι ξέρω η σειρά D της Phillips υποστηρίζει Mpeg4. Τουλάχιστον του αδερφού μου (νομίζω 42PFL5603D/12) κάπου είχα βρει ότι το υποστηρίζει.

 

Ρε παιδιά έχω την philips 42PFL5603D/12 και το μόνο που παίρνω είναι μια μαύρη εικόνα με το μύνημα "No programme available".....

Βέβαια δεν έβαλα manual τις συχνότητες για τα νέα ψ. κανάλια, αλλά στην ουσία ό,τι βρίκε αυτό από μόνο του.

 

Προσπαθώ από χθες να καταλάβω αν το μοντέλο αυτό υποστηρίζει mpeg4 αλλά πουθενά η πληροφορία αυτή. Στα fetures στην philips λέει ότι έχει DVB-T (βλέπει κανονικά prisma+, sport+ & cine+) με ένα αστερίσκο, αλλά η παραπομπή δεν υπάρχει πουθενά (όπως λέει και ο χρήστης silotas). Προφανώς κάνει decode μόνο mpeg2 :mad:

 

Τώρα λέω να κάνω και ένα firmware update, γιατί είναι σχετικά παλιό αυτό που έχει επάνω αυτή τη στιγμή η tv, μπας και δούμε τίποτα.... Στο readme του firmware update λέει κάτι διορθώσεις για mpeg γενικά, αλλά τίποτα για το mpeg4 support.

 

Υπάρχει κανένας εδώ μέσα με το παραπάνω μοντέλο της philips που να κατάφερε να είδε τα ψηφιακά κανάλια???? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

κι εγω οπως ο tenten, αλλα με Toshiba Regza 42X3030D.

Βλεπω τα της ΕΡΤ, μαυρη οθονη στα Digea, γραφει ωστοσο Mega, Ant1 κλπ.

Ψαχνω για το αν ειναι mpeg4, αλλα δεν βρισκω τιποτα...

Μηπως ξερει κανεις?

Γινεται δουλεια με καρτα (common interface) και πως?

 

Αυτα τα ολιγα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια LG 47αρα που δεν υποστηριζει mpeg4 και πηρα τηλ στην LG μιας και δεχεται καρτα CI αλλα μου ειπαν οτι υπαρχουν ασυμβατοτητες και δεν μου εγγυουντε οτι θα δουλεψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω την philips 42PFL5603D/12 και το μόνο που παίρνω είναι μια μαύρη εικόνα με το μύνημα "No programme available".....

Βέβαια δεν έβαλα manual τις συχνότητες για τα νέα ψ. κανάλια, αλλά στην ουσία ό,τι βρίκε αυτό από μόνο του.

 

Προσπαθώ από χθες να καταλάβω αν το μοντέλο αυτό υποστηρίζει mpeg4 αλλά πουθενά η πληροφορία αυτή. Στα fetures στην philips λέει ότι έχει DVB-T (βλέπει κανονικά prisma+, sport+ & cine+) με ένα αστερίσκο, αλλά η παραπομπή δεν υπάρχει πουθενά (όπως λέει και ο χρήστης silotas). Προφανώς κάνει decode μόνο mpeg2 :mad:

 

Τώρα λέω να κάνω και ένα firmware update, γιατί είναι σχετικά παλιό αυτό που έχει επάνω αυτή τη στιγμή η tv, μπας και δούμε τίποτα.... Στο readme του firmware update λέει κάτι διορθώσεις για mpeg γενικά, αλλά τίποτα για το mpeg4 support.

 

Υπάρχει κανένας εδώ μέσα με το παραπάνω μοντέλο της philips που να κατάφερε να είδε τα ψηφιακά κανάλια???? :o

οποιες φιλιπς εχουν καταληξη D ειναι mpeg2 απ οτι ξερω...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Απ'ότι ξέρω η σειρά D της Phillips υποστηρίζει Mpeg4. Τουλάχιστον του αδερφού μου (νομίζω 42PFL5603D/12) κάπου είχα βρει ότι το υποστηρίζει.

μαλλον ξεχασες να βαλεις ΔΕΝ ...δεν υποστηρει mpeg 4 ...ta montela me καταληξη- H- υποστηριζουν...mega star skai ειναι ανοιχτα τωρα...δουλευει και το guide...καλο...

Επεξ/σία από jabar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...