Προς το περιεχόμενο

Πρεμιέρα της ψηφιακής τηλεόρασης


Psyx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε σας παρουσιάζει καμια αλλοίωση με (όσοι έχετε) αναλογικό δέκτη (τι σκ@τα έπαθε, 14άρα TV δεν λέει να πάρεις ψηφιακό δέκτη :mad: );

 

Από τα δύο σημεία εκπομπής (Χορτάτη και Φιλίππειο) μόνο το π΄ρωτο εξακολοθεί να εκπέμπει και αναλογικά. Αν έπαιρνες βασικά σήμα από το Φιλίππειο αι δευτερευόντως από τον Χορτιάτη, μου φαίνεται λογικό να χειροτέρεψε η εικόνα σου.

 

Όχι, δεν λέει να πάρεις για αυτήν την τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 527
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οκ 25+29 τα παίζει όλα.

 

Στην μικρή τώρα, η εικόνα παραμένει καθαρή, απλά εμφανίζεται μια γραμμή μόνο που ανεβαίνει προς τα πάνω. Μάλιστα. Ούτε που ξέρω από που παίρνει σήμα, το πατρικό (στο οποίο βρίσκεται και η τηλεόραση του bro) είναι στους αμπελόκηπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αμπελόκηποι και οι περισσότερες δυτικές συνοικίες απο Φιλλίπειο έπερναν αναλογικό σήμα οπότε είναι φυσιολογικό να χειροτέρεψε η εικόνα που έχει ο μπρο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I see..Υπάρχει περίπτωση να πάρει σήμα από Χορτιάτη; Γιατί μόλις έσβησαν όλα τα κανάλια :rolleyes:

edit: και επανήλθαν πάλι πεντακάθαρα, χωρίς γραμμές. Πειράματα κάνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τον crypto έχω τώρα :), και έχω να πω πως είναι πάρα πολύ καλός. Κανένα μα κανένα πρόβλημα ούτε με κανάλια, ούτε με εγγραφή σε usb δίσκο ούτε τίποτα. Τον προτείνω ανεπιφύλακτα.

Επειδή έχω και νοβα κατα διαστήματα, να πω πως το η ποιότητα των καναλιών είναι πολύ καλύτερη απο της nova, σε 42άρα τηλεόραση. Απο την πρώτη στιγμή το καταλαβαίνει κανείς

 

Συγνώμη. Από βιασύνη κατάλαβα λάθος.

Κοίταξα για τον Crypto και αφού η τιμή είναι ως 60€, με ενδιαφέρει, οπότε θα σε ρωτήσω για αυτόν (όχι που θα γλείτωνες :-) ).

 

Πόσων ημερών EPG έχει;

Είναι εξελληνισμένα teletext και EPG και μενού;

Η αλλαγή σταθμών σε σχέση με το Turbo-X είναι πιο αργή;

Μπορώ να γράφω έναν σταθμό και να κάνω time-shift σε άλλο;

Μπορώ να να γράφω και να κάνω και time-shift την ώρα που το παρακολουθώ το ίδιο κανάλι;

Σε τί μορφή είναι τα αρχεία που γράφει; Τί Bitrate έχουν;

Υποστηρίζει NTFS;

Πρόσεξες κάποιο περιορισμό στο μέγεθος των δίσκων που υποστηρίζει;

Είχες προβλήματα με τον προγραμματισμό εγγραφής; Π.χ. να γράφει όποτε θέλει εκείνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα και καλως σας βρηκα!!!

λοιπον εγω χτες πηρα τον edision argus mini t πραγματικα υπεροχο μηχανημα βεβαια ειναι λιγο ποιο ακριβο απο τα υπολοιπα αλλα ειναι μια αγορα μακροπροθεσμη γιατι ο δεκτης εχει και 2 card reader για μελλοντικη χρηση....δηλαδη αν καποια στιγμη βγει μια υπηρεσια οπου θα ειναι κρυπτογραφημενη δεν θα χρειαστει να αλλαξω δεκτη επισης προσφερει οπτικη και spdif.. και πανω απο ολα εμπιστευτικα μια εταιρια οπως ειναι η edision που ειναι χρονια στα δορυφορικα και δινει κ 3 χρονια εγγυηση αυτα τα ολιγα για καποιους που θελουν να κανουν μια καπως ποιο ποιοτικη αγορα http://www.skroutz.gr/s/252276/Edision-Argus-%CE%9Cini-T-HD.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τον αποκωδικοποιητη της crypto redi200 . Το θεμα ειναι το εξης ..συνδεσα την κεραια στο crypto και παιζει κανονικα τα ψηφιακα ...ομως πως μπορω να δω τα καναλια που δεν ειναι ψηφιακα ακομα πχ ΜTV χωρις να χρειαζεται να βαζω την κεραια παλι στην τηλεοραση? ..επισης αν συνδεσω την κεραια στην τηλεοραση και τον αποκωδικοποιητη με hdmi τοτε δεν πιανει τα καναλια στο ψηφιακο μενου της τv .Θελει να μπω απο το μενου του αποκοδικωποιητη ( εχω bravia 40v4000) . μπορει να γινει κατι για να βλεπω τα καναλια κατευθειαν απο το μενου της τηλεορασης με το τηλεκοντρολ της τηλεορασης ? γιατι οταν το κανω τωρα εχω μονο τον ηχο ...

 

επισης μεγαλο + η εγγραφη προγραμματων ...πολυ καλης ποιοτητας ,,,,

 

οποιος μπορει να βοηθησει θα το εκτιμουσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν συνδέσεις την έξοδο RF του δέκτη με την είσοδο της κεραίας της τηλεόρασης δεν μπορείς να δεις τα αναλογικά.

Το zapping πρέπει δυστυχώς να γίνεται με το τηλεκοντρόλ του δέκτη. Αν υπάρχει τρόπος να βλέπεις μόνο μέσα απο το μενού της tv και τα αναλογικά και τα ψηφιακά, θα ήθελα πολύ να το μάθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν το ψηφιασκο σημα της Πατρας(οταν μπει) θα μπορουμε να βλεπουμε και εμεις απο Πυργο? Επισης θα πρεπει να αλλαχτουν και οι υπαρχουσες κεραιες που εχουμε η οχι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως βλεπω αναλογικα χωρις κεραια.Και οχι δεν μενω στον Υμηττο διπλα στις κεραιες.60χλμ μακρια απο τη Θεσσαλονικη ειμαι αλλα μαλλον η CRT μου ειναι <<εκλεπτυσμενη>>.Οποτε λογικα θα μπορω να βλεπω και ψηφιακα με ενα μικρο καλωδιακι οπως ανεφερα σε προηγουμενο μυνημα μου.

Επισης,ρωτησα και πιο πριν,ο Turbo-x dvb-t αναπαραγει και video απο USB ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...