Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογική του να μπεις να δοκιμάσεις κάτι νεο δεν υπάρχει??δώστε το έτοιμο φαγητό μην κουραζόμαστε??.... :mellow:

 

Θα σου πω το εξης.Οταν ειμουν silver 5-4 δεν ειχα στο adc page μου το mastery που κανει 2 παραπανω damage σε μminions.Αυτο το damage υπολογιζεται στο lifesteal.Αυτην την λεπτομερεια δεν θα την ηξερα αμα δεν την ειχα δει απο αλλου.Εχω μια αρκετα καλη ιδεα για το παιχνιδι και πιστεψε με και μονος μου θα τα βολεψω τα masteries.Απλα ηθελα ενα link για να μπορω να επιβεβαιωσω/διωρθωσω/απορριψω αυτα που θα εβαζα απο μονος μου.Ηδη απο καποια τεστ που εκανα με τα masteries τα περισσοτερα ηταν ιδια με αυτα τα masteries που εκανε ο wingsofdeath για παραδειγμα πρωτου καν δω το stream του.Απλα ηθελα μια παραπανω πηγη και thanks @attale για το link.(πριν λιγο ειχα μπει reddit και δεν επεσε το ματι μου πανω του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα σου πω το εξης.Οταν ειμουν silver 5-4 δεν ειχα στο adc page μου το mastery που κανει 2 παραπανω damage σε μminions.Αυτο το damage υπολογιζεται στο lifesteal.Αυτην την λεπτομερεια δεν θα την ηξερα αμα δεν την ειχα δει απο αλλου.Εχω μια αρκετα καλη ιδεα για το παιχνιδι και πιστεψε με και μονος μου θα τα βολεψω τα masteries.Απλα ηθελα ενα link για να μπορω να επιβεβαιωσω/διωρθωσω/απορριψω αυτα που θα εβαζα απο μονος μου.Ηδη απο καποια τεστ που εκανα με τα masteries τα περισσοτερα ηταν ιδια με αυτα τα masteries που εκανε ο wingsofdeath για παραδειγμα πρωτου καν δω το stream του.Απλα ηθελα μια παραπανω πηγη και thanks @attale για το link.(πριν λιγο ειχα μπει reddit και δεν επεσε το ματι μου πανω του)

Οπως ειπα  δεν πηγαινε προσωπικα το παραπανω μυνημα που εγραψα αλλα γενικα απο τα διαφορα ατομα που περιμενουν ετοιμα Runes/Masteries για Copy/Paste απο την πρωτη κιολας μερα του patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα το block μ αρεσει :3

Περνεις αυτο, unyielding κι ενα doran's μ ενα point στο health regen, μελι τα early. Bαριεμαι να κανω τα μαθηματικα για late για το enchanted armor αλλα φανταζομαι αν σκοπευεις να πας τερμα Defensive Δν ειναι κακο.

Απλα ειναι situational, σα το Runic Shield. (Που ειναι για οταν ξερεις οτι θα σε campαρουν).

Μ αρεσει, εχει ενδιαφερον το νεο πραμα 


Eλα και τωρα που τα μετρησα, στα 100 armor / MR που θα παρεις απο Items/Runes περνεις 2.5 armor k mr per point.

Το οποιο μαλλον θα ειναι πιο worth στα points απο τα hardness πχ (απο rank 2 και μετα) για το Mid, και χειροτερο στο early.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις;

 

Εδω μπορει να μου απαντησει καποιος; Μεγαλη διαφορα τα games σε σχεση με πριν που ημουν silver 1. 5 στα 10 games πλεον ειναι troll.. Λες και παιζω ranked. Δεν υπαρχει support..

 

Ακομα μια ηττα και θα παω silver 4. Αντε και bronze σε λιγο.. Δε μπορω να το πιστεψω.. Δε καταλαβαινω τι γινεται.. Και σχεδον σε ολα τα παιχνιδια κανω carry..

 

Το ειπα πριν καποιες μερες.οταν εκλειναν τα ρανκ για να παρουμε τα δωρα ηταν η χειροτερη περιοδος μιας και η θα ειχες tryharders στην ομαδα σου ειτε αυτους που χεστηκαν και δοκιμαζαν παικτες.Τωρα εχεις μονο αυτους που δοκιμαζουν παικτες.Απλα μην παιζετε.

Παλικαρι ο Czaru. Απιστευτα καλα δαχτυλα. Αν και ο λογος που τα παει καλα ειναι το teamwork των MyM.

Θυμαμαι υπηρχε μια φαση που παιζαμε μαζι τους σχεδον καθε μερα. Στην αρχη μας ελιωναν αλλα μετα πηραμε το κολαι.

Εγω ετσι εμαθα να παιζω 2v1 lane πριν γινει μοδα.

Ηξερα οτι εχω ραντεβου με τους κομπλεξικους στο lv2 dive.

Νοσταλγια, αααχ

 

Δεν τον ειδα πολυ δυνατο στο lane.Να φανταστεις παραλιγο να τσιμπησω Fb στην αρχη αλλα σωθηκε με 10 health,και μετα εκατσε ο lee τουθς στο lane.Αλλα βλεπεις οτι ειναι παικταρας μετα το lane,δεν πεθαινε ποτε,ηξερε ποτε να κανει gank και που κτλ.Και 2-0 να ειχα παλι θα εχανα,απλα αλλο επιπεδο.Και να εχνας λογος που δεν ανεβαινει και δεν γινετε καλυτερος αυτος ο server,δεν υπαρχουν pros εδω ,και φτανουν μερικοι σε ενα επιπεδο και τα παρατανε[γιατι νομιζουν οτι ειναι οι καλυτεροι].

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειπα πριν καποιες μερες.οταν εκλειναν τα ρανκ για να παρουμε τα δωρα ηταν η χειροτερη περιοδος μιας και η θα ειχες tryharders στην ομαδα σου ειτε αυτους που χεστηκαν και δοκιμαζαν παικτες.Τωρα εχεις μονο αυτους που δοκιμαζουν παικτες.Απλα μην παιζετε ranked.

Fixed  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Block δεν υπαρχει περιπτωση να μην το παρεις για το laning phase

Οπως το επαιρνες κ πριν οταν πηγαινεις defense , ετσι το παιρνεις κ τωρα

 

To enchanted armor ειναι meh , δεν αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως στα defence το +%armor/mr μου φαινεται τελειως αχρηστο σαν tier 1 mastery δηλαδη κατι που κανονικα θα επρεπε να ειναι χρησιμο early game. Εκτως και αν εχει σκοπο να παιξει full tank και να παει το παιχνιδι πολυ late για να αξιζουν εστω και λιγο οι 2 ποντοι δε βλεπω αλλο λογο να χρησιμοποιηθει αυτο το mastery.

Δε ξερω αν το προσεξατε αλλα λεει +%armor/mr based on BONUS armor/mr. Δηλαδη να βαλω 2 points για να εχω 0.5 armor/mr early? No thanks.

 

+1000

 

Επίσης είναι πάρα πολλά τα options πλέον + στα 9/21/0 πάντα πρέπει να αλλάζει το armor/crit | mr/aoe ανάλογα με τα απέναντι comp.

Είμαι στις 15 σελίδες και ακόμα νομίζω οτι μου λείπει πράγμα -.- Μάλλον θα το γυρίσω χεράκι σα τη season 1.

 

M'αρέσει πάντως που έχουνε dedicated masteries για ad spellcasters κτλ. Also περίμενα κάτι καλύτερο απο τα utility.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι annie/fiddle/kayle/morgana και λοιποί, παίζει. Τα άλλα κλάφτα.

 

edit: Για clarification, το μεγάλο πρόβλημα είναι οτι νερφάρανε τα πάντα στο θεό και κάνανε τα περισσότερα κλασσικά supports, utility bots. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να παίξεις janna/sona ας πούμε και να μην παίξεις lux/morgana/kayle.

 

Ο taric μου φάνηκε καλός για anti ad compositions και η nami νομίζω οτι θα είναι viable.

 

Τώρα ο χρόνος και το game flow θα δείξει... Αλλα αλλάζει αρκετά ο ρόλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι και φίλες,

 

Όταν κάνω κλικ στο εικονίδιο του LoL, αυτό βγάζει το λογότυπο του game στο κέντρο και μετά μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Το διέγραψα και το ξαναεγκατέστησα αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε. Δεν ξέρω αν έχει σημασία αλλά έχω τα Windows 8. Τι μπορώ να κάνω;

post-265816-0-78366000-1385049427_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...