Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επαιξα ενα normal για δοκιμη και παρατηρησα οτι κανεις δεν πηρε χαμπαρι τα trinckets.Ουτε πριν wards ουτε τωρα :P

 

 

Μια αλλαγη που κανανε revert κ μου αρεσε ειναι οτι δεν χρειαζεται να προσπαθεις να κανεις last hit το tower.

 

 

Also τα ganks για τους jungler νομιζω οτι θα γινουνε λιγο πιο δυσκολα και τους ωθουνε περισσοτερο σε farmers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Leona εγινε απλα πολυ τερας. 0/21/9 με το new item (δεν θυμαμαι name, αυτο που healari / shieldari το allie) και ειναι τερας.

Tα Ap support (hi annie, talking to you) με 14/0/16 γινονται τερατα. Ενα αντιπαλο annie που δεν ειχε πολλα kill και γυρω στα 40 cs τελειωσε με 18k gold, περισσοτερα απτο top και mid τους. Αστεια πραματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Leona ειναι απειραχτη ως champ , το item απλα ειναι broken

Ολα τα ap supports πλεον επισης θα ειναι broken , το 14/0/16 δεν υφισταται ως mastery κατα την γνωμη μου γιατι πας πολυ μεσα στο offense tree

 

Τα 2 mastery pages για support που υπαρχουν αυτη τη στιγμη ειναι το 0/9/21 για generic support και το 0/15/15

Also μιας και πιασαμε τα masteries , το enchanted armor απο το defense οπως κ το Warlord στο Offense ειναι αχρηστα γιατι και τα 2 ειναι απο bonus armor/mr και ad αντιστοιχα

Αυτο που ειναι broken ειναι το Perseverance στο defense

 

Απο τα items , οπως ειπα το Face of the Mountain  ειναι broken atm για αυτο και υπαρχουν games χωρις jungler πλεον σε 2-1-2 meta οπου τα duo lanes το αγοραζουν κ χεζονται στο gold, το shurelyas ειναι meh , το παιρνεις μονο αν ξερεις οτι θα εχεις safe lane και ειναι για afk farming . Το τριτο για AP ειναι μουφα κ δυσκολα το βλεπεις .

 

Btw καντε use τα charges απο τα gp/5 σας . Μην τα αφηνετε να τα εχετε για παντα

 

Απο starting items για supports υπαρχουν 2 επιλογες

 

1) Gp/5 με 2 wards

2)5 pots , 3 wards και 1 pink

 

Το θεμα με το πρωτο ειναι οτι γινεται πολυ ευκολα counter απο το δευτερο αν το αντιπαλο bot παρει 2 sweeping lenses . Τοτε εσυ μενεις χωρις wards και αν ερθει gank χανεις το Lane

 

TIP : Μπορειτε να δειτε αν ο αλλος εχει ward στον χαρτη , αν κανετε mouseover στο trinket του πατωντας Tab

 

Kατα τα αλλα μπορεις να δεις ολα τα AP πλεον bot , απο Annie και Fiddlesticks μεχρι Zilean και Syndra

 

Στο jungle αλλαξανε τα πραγματα και κυριως το exp αλλα και τα items

Δεν παιρνεις lvl 3 αν κανεις Blue και Red και γενικα βγαινεις απο το jungle με λιγο health

 

Το wriggles ειναι μεγαλη πατατα σαν item για αλλη μια φορα

Το Elder Lizard εγινε για PHYSICAL dmg οποτε οποιος παιρνει eve ας μην το βγαζει

Και το spectral wraith ειναι meh

 

Αυτα ως summary απο οτι ειδα/ακουσα χθες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για support starting items ψηφίζω σαφώς το δεύτερο. Πολύ καλύτερο sustain και vision. Από gp items έχω δοκιμάσει αυτό που δίνει +2 gold για κάθε minion που ψοφάει, αλλά δεν το έχω ταιριάξει στο παιχνίδι μου. Νομίζω πως το πιο σταθερό για warding είναι sweeping lane trinket για reveal σε συνδυασμό με sightstone και wards μέχρι να βγει.

 

Αυτό που, αναμενόμενα, κυριαρχεί, είναι 5 ward trinkets. Αυτό που θα έπρεπε να υπάρχει είναι 1, άντε 2 ward trinkets και 3 - 4 sweeping, γιατί με το cd του sweeping δε γίνεται δουλειά. 3 λεπτά? Σοβαρά?

 

Supports που θα κυριαρχήσουν: Annie, Fiddle, Zyra, Morgana, Lux (σε low elo), βάλτε τες σε όποια σειρά θέλετε ανάλογα με cooldowns / AP ratios. Θεωρητικά μπορούμε να δούμε οτιδήποτε έχει έστω και μισό cc (Orianna? Ahri?) γιατί με τα λεφτά που θα βγάζει θα η ομάδα θα έχει έναν έξτρα dmg dealer. Η χαρά της Bronze AP Nidalee. Blitz παραμένει viable με το δικό του ξεχωριστό τρόπο, από tank Leona είναι αυτή που είναι αλλά...δεν έχω βρει τρόπο να την παίζω σωστά, είμαι περίεργος να δω τον Taric τον οποίο σιχαίνομαι, πιστεύω πως ο Thresh έχει να δείξει ενδιαφέροντα πράγματα.

 

Γενικά μαθαίνουμε το παιχνίδι από την αρχή σε επίπεδο χάρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Darius Η jax για top?

ποιον προτιμάτε?

τοπ=jax trynda rene nasus riven

 

darius μπα.

 

ΥΓ. Δεν εχω logarei εδω και κανα 2ημερο, δεν εχω ιδεα απτις αλλαγες του game, αρα δεν ξερω αν αλλαξε το balance των παραπανω champs. Mιλαω με προ-patch δεδομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω να πω μην θεωρειτε τιποτα δεδομενο απο masteries trinckets new viable supports.

 

 

Πειραματιστειτε γιατι ξαφνικα μπορει να δειτε τα mastery page του faker και να εχει 6-22-2 και να βγειτε λιγο off με αυτα που ειπατε.

 

 

Εγω πχ βλεπω ως πιθανο support να ερχεται η syndra.Μπορει να κανω λαθος μπορει να ειμαι και σωστος.Οτιδηποτε και να πουμε σε αυτο το σημειο ειναι εντελως υποθετικο.Σε δυο μηνες μπορει να θεωρουμε ''standar'' adc page το 16-14(λεω τωρα).

 

Have fun απλα.

 

Εγω νιωθω λες και παιζω το παιχνιδι απο την αρχη.Πολλες αλλαγες.Θελω να γυρισω πισω στο force of nature(the real op) και στο heart of gold(Never forget :'( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα τι θα κανει ο Faker η ο καθε Faker

Υπαρχουν πραγματα που δουλευουν και αλλα που δεν δουλευουν . Και μετα υπαρχει κ το personal preference

 

Φυσικα και θα δεις Syndra support , εγω σκεφτομαι χαλαρα να δοκιμασω Zilean support ( λογω passive ) και μετα απο Galio μεχρι και Trundle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω οτι καθε φορα το παιχνιδι αλλαζει καινουργιες ιδεες μπαινουν μεσα οπως επισης και το meta αλλαζει πολυ συχνα.

 

 

Θυμαστε τις παλιες εποχες(s1) οπου ashe ηταν ενα απο τα βασικα mid?Αμα το κανεις τωρα(περα του οτι δεν ειναι και τοσο viable) θα σε φανε ζωντανο ακομη και αμα τα πας καλα.Ειδα τις προαλλες mancloud με varus mid.

 

 

Θα αρχισω να αναθεωρω καποια πραγματα και να δοκιμαζω καποια που ισως και να δουλεψουν.Μιας και δεν ασχοληθηκα ποτε με το support επαιζα φανατικα s2 orianna.Δεν την δοκιμασα ποτε support.Ως mid ειναι η αγαπημενη μου μετα απο lee,kat.

 

Αλλη μια ιδεα που ειδα απο stream ειναι cait mid.Επισης εχω την ελπιδα να δω επιτελους στην competitive Na σκηνη ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Lee Son mid.Με mainly ad items και λιγο tankiness.Καθαρος assasin και κατα την γνωμη μου απο τους καλυτερους.Στην ασια εχει γινει ηδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...