Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω μια απλη παρατηρηση μεχρι στιγμης.Εχει βγει πλεον το ''ward του τεμπελη'' και παλι ο κοσμος δεν το χρησιμοποιει.Εχασα δυο ranked με γελοιο score στο ενα 15-3 και το team εκραζε ακομη το support ενω ειχαμε adc 2-9 με 0 possitiong.

 

Παρατηρησα οτι με το καινουργιο patch ο καθενας κανει join σε ranked για να δοκιμασει τα changes.Δεν μπορω να καταλαβω..

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω τι δεν μπορεις να καταλαβεις σε αυτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

60 λεπτα ward εμενα μ φαινεται χρησιμο για jump και να το πετας στα χωρτα να μην σε κανει kite o αλλος στα σολο lane . δε λεω free ειναι αλλα στο τοπ τουλαχιστον δεν θα σε σωσει (γνωμη μ παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μια απλη παρατηρηση μεχρι στιγμης.Εχει βγει πλεον το ''ward του τεμπελη'' και παλι ο κοσμος δεν το χρησιμοποιει.Εχασα δυο ranked με γελοιο score στο ενα 15-3 και το team εκραζε ακομη το support ενω ειχαμε adc 2-9 με 0 possitiong.

 

Παρατηρησα οτι με το καινουργιο patch ο καθενας κανει join σε ranked για να δοκιμασει τα changes.Δεν μπορω να καταλαβω..

Τι δεν μπορεις να καταλαβεις.Αυτη την στιγμη τα ρανκ ειναι μια μαλακια και μιση.πραγματικα ο μονος λογος να παιξεις ρανκ τωρα ειναι να δοκιμαζεις.Οσες φορες εχω παιξει ρανκ τελευταιοα ,η θα χασω ευκολα ειτε δυσκολα,γιατι στο team θα εχω ειτε ατομα τα οποια δεν ενδιαφερονται και δοκιμαζουν[δεν εχουν στοχο να ανεβουν τωρα που τελειωσε η σεζον]ειτε tryharders.

Για εμενα μην παιζετε ρανκ τωρα,καλυτερα οταν ξεκινησει η νεα σεζον,δεν υπαρχει λογος να παιζεις ρανκ τωρα παρα μονο να δοκιμαζεις .Δεν ξερω ακριβως τι ψαχνει η ριοτ και δεν ξεκιναει το reset,τα ρανκ πλεον εχουν γινει νορμαλς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60 λεπτα ward εμενα μ φαινεται χρησιμο για jump και να το πετας στα χωρτα να μην σε κανει kite o αλλος στα σολο lane . δε λεω free ειναι αλλα στο τοπ τουλαχιστον δεν θα σε σωσει (γνωμη μ παντα)

 

Αυτό είναι το ενδιαφέρον στην όλη υπόθεση, τα απλά wards είναι το ίδιο χρήσιμα όσο παλιά μέχρι να αναβαθμίσεις το trinket να κρατάει τρίλεπτο. Πριν από αυτό ή πρέπει να έχεις απόλυτο έλεγχο στη ροή της λωρίδας ώστε να πεις πως στα 60 δευτερόλεπτα θα σπρώξεις / πάρεις kill / στήσεις TP gank, ή απλά να θες ένα ward ΤΩΡΑ.

 

Αυτό που είναι άχρηστο είναι το ruby sightstone, με 3 wards ανά παίκτη απλά δεν το χρειάζεσαι.

 

Επίσης τώρα φαίνεται πόσο το community δεν ξέρει να παίζει με vision, γενικότερα. ΡΕ ΤΖΑΜΠΑ ΕΙΝΑΙ, ΒΑΛΤΕ ΤΑ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αναβαθμιση του εινια καλη μονο αν δεν εχεις χωρο για ward και εννοω να εισαι κοντα στο full build 475 g για ενα κανονικο ward δεν μ φαινεται worth δεν λεω να το κανουν 3 λεπτα γτ δεν θα γινοντουσαν gangs απλα δεν μ φαινεται τοσο χρησιμο ωστε να γινεται πανικος και να λετε γτ δεν το βαζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν μπορεις να καταλαβεις.Αυτη την στιγμη τα ρανκ ειναι μια μαλακια και μιση.πραγματικα ο μονος λογος να παιξεις ρανκ τωρα ειναι να δοκιμαζεις.Οσες φορες εχω παιξει ρανκ τελευταιοα ,η θα χασω ευκολα ειτε δυσκολα,γιατι στο team θα εχω ειτε ατομα τα οποια δεν ενδιαφερονται και δοκιμαζουν[δεν εχουν στοχο να ανεβουν τωρα που τελειωσε η σεζον]ειτε tryharders.

Για εμενα μην παιζετε ρανκ τωρα,καλυτερα οταν ξεκινησει η νεα σεζον,δεν υπαρχει λογος να παιζεις ρανκ τωρα παρα μονο να δοκιμαζεις .Δεν ξερω ακριβως τι ψαχνει η ριοτ και δεν ξεκιναει το reset,τα ρανκ πλεον εχουν γινει νορμαλς.

Εγώ πρέπει να είμαι πολύ τυχερός τότε. Έχω κάνει σερί 7 νίκες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν μπορεις να καταλαβεις.Αυτη την στιγμη τα ρανκ ειναι μια μαλακια και μιση.πραγματικα ο μονος λογος να παιξεις ρανκ τωρα ειναι να δοκιμαζεις.Οσες φορες εχω παιξει ρανκ τελευταιοα ,η θα χασω ευκολα ειτε δυσκολα,γιατι στο team θα εχω ειτε ατομα τα οποια δεν ενδιαφερονται και δοκιμαζουν[δεν εχουν στοχο να ανεβουν τωρα που τελειωσε η σεζον]ειτε tryharders.

Για εμενα μην παιζετε ρανκ τωρα,καλυτερα οταν ξεκινησει η νεα σεζον,δεν υπαρχει λογος να παιζεις ρανκ τωρα παρα μονο να δοκιμαζεις .Δεν ξερω ακριβως τι ψαχνει η ριοτ και δεν ξεκιναει το reset,τα ρανκ πλεον εχουν γινει νορμαλς.

 

Ακριβως αυο που ειπες.Δεν ενδιαφερονται.Πεζανε λες και ειμασταν στο aram.Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη πισω απο αυτο.Αφου μπαινεις ranked σημαινει οτι αφομιωσες το τι παιζει με τα changes και πας για νικη.Οχι για να σερνεις το τομαρι της ashe δεξια αριστερα με 100 cs στο 25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έβαλαν το one for all μόνο στο rift

Από εκεί που έμπαινες 20-30 λεπτά στο aram map και έσπαγες πλάκα, μπουλούκι όλοι μαζί και λοιπά, το έκαναν ένα μίζερο και ανούσιο mode, που τραβάει πολύ και μόνο fun δεν είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έβαλαν το one for all μόνο στο rift

Από εκεί που έμπαινες 20-30 λεπτά στο aram map και έσπαγες πλάκα, μπουλούκι όλοι μαζί και λοιπά, το έκαναν ένα μίζερο και ανούσιο mode, που τραβάει πολύ και μόνο fun δεν είναι

Απ' ότι διάβασα, σκέφτονται να το βάλουν και στο ARAM. Δεν είμαι και 1000% σίγουρος όμως. Πάντως, αν θες να παίξεις στο ARAM, μπορείς να πας στα custom games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έβαλαν το one for all μόνο στο rift

Από εκεί που έμπαινες 20-30 λεπτά στο aram map και έσπαγες πλάκα, μπουλούκι όλοι μαζί και λοιπά, το έκαναν ένα μίζερο και ανούσιο mode, που τραβάει πολύ και μόνο fun δεν είναι

Τα ιδια ελεγα και σε ενα γνωστο μου που μου ελεγε οτι ειναι For Fun mode.Του λεω ειναι For Fun που ειχαμε Mid Jynx 0/9 40cs στο 25λεπτο με Hydra εναντιων 9/0 Ezreal με 180cs??? Στο Mode αυτο ειναι η αληθεια οτι το μονο που βλεπεις ειναι την μια ομαδα να νιωθει και να τα παει καλα και την αλλη να feed αρει οσο δεν παει και απλα παρακαλας να εισαι στην πρωτη ομαδα.

 

 

Ακριβως αυο που ειπες.Δεν ενδιαφερονται.Πεζανε λες και ειμασταν στο aram.Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη πισω απο αυτο.Αφου μπαινεις ranked σημαινει οτι αφομιωσες το τι παιζει με τα changes και πας για νικη.Οχι για να σερνεις το τομαρι της ashe δεξια αριστερα με 100 cs στο 25

Δεν τους ενδιαφερει γιαυτο. Απλα μπαίνουν ranked γιατι δεν εχουν τιποτα καλυτερο να κανουν. Πολυ μικρο ειναι το ποσοστο που καθεται να διαβασει patch notes,αλλαγες να δει κανα stream απο τους γνωστους να δει τι παιζει με αλλαγες κτλπ.

Το μεγαλυτερο ποσοστο των παικτων του Lol,ειδικα σε elo μεχρι και Gold, ειναι της νοοτροπιας ''Μπαινω ranked και οτι κατσει,ποιος τα γαμαει τα Patch notes και τις αλλαγες. Αφου θα παιξω που θα παιξω πολλα παιχνιδια καποια στιγμη θα μαθω τις αλλαγες''.Τα εβλεπα και σε αλλα παιχνιδια με μεγαλα patch κυριως στα Mmo αυτα αρα δεν μου κανουν τοσο εντυπωση.

 

Τι δεν μπορεις να καταλαβεις.Αυτη την στιγμη τα ρανκ ειναι μια μαλακια και μιση.πραγματικα ο μονος λογος να παιξεις ρανκ τωρα ειναι να δοκιμαζεις.Οσες φορες εχω παιξει ρανκ τελευταιοα ,η θα χασω ευκολα ειτε δυσκολα,γιατι στο team θα εχω ειτε ατομα τα οποια δεν ενδιαφερονται και δοκιμαζουν[δεν εχουν στοχο να ανεβουν τωρα που τελειωσε η σεζον]ειτε tryharders.

Για εμενα μην παιζετε ρανκ τωρα,καλυτερα οταν ξεκινησει η νεα σεζον,δεν υπαρχει λογος να παιζεις ρανκ τωρα παρα μονο να δοκιμαζεις .Δεν ξερω ακριβως τι ψαχνει η ριοτ και δεν ξεκιναει το reset,τα ρανκ πλεον εχουν γινει νορμαλς.

Αυτο ακριβώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι κρατανε υπερβολικα πολυ τα games στο one for all .Ειμασταν brands vs nidalees και ενω τους ειχαμε σκισει στο lane αργοτερα δεν μπορουσαμε να το τελειωσουμε αφου καθε τρεις και λιγο πηγαιναμε πισω λογο low hp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό είναι το/τα jungle path τώρα ρε παιδιά?

Ενώ μέχρι το προηγούμενο patch ήμουν πάντα μπροστά στο exp από τον αντίπαλο jungler, τώρα είμαι πάντα πίσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Depends

 

Νομιζω για να παρεις lvl 3 πλεον πρεπει να κανεις wolves μεταξυ blue και red  , μετα κοιτας αν πας για gank η κανεις golems 

Αλλιως μετα μπορεις να κανεις full clear , να πας back κ να κοιταξεις για πιο αργο gank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό είναι το/τα jungle path τώρα ρε παιδιά?

Ενώ μέχρι το προηγούμενο patch ήμουν πάντα μπροστά στο exp από τον αντίπαλο jungler, τώρα είμαι πάντα πίσω...

 

Blue Side: Smite Red , blue  μετά στο Wight και μετά ή recall ή gank top ή gank mid. 

Purple Side No1: Smite Blue , Wight, Red  και ή recall ή gank top ή gank mid. 

Purple Side No2: Smite Blue Red  μετά golems/wraiths  και ή recall ή gank top ή gank mid. 

 

Το camp στο τέλος ή ενδιάμεσα για να πάρω το level 3

 

Πάντα να κοιτάς για help από το bot και mid lane στο πρώτο buff

Πάντα smite στο πρώτο buff γιατί έχει μειωμένο cooldown και μέχρι να βρεθείς στο 2o buff ή το έχεις πάλι ή βγαίνει όταν το buff είναι στα 4/5 της ζωής του. Για γρήγορους jungler (π.χ. Eve,Xin Zhao) μπορεί να το έχεις και όταν είναι στο 1/2 της ζωής του buff.

 

Για τα Purple Side τώρα είτε το blue->wight->red είτε blue->red->golems/wraiths. Προσπαθείς πάντα για το level 3 και μετά κοιτάς πώς πάνε τα lanes και αποφασίζεις ανάλογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...