Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οταν μπει η S4 δεν θα εχει clamping , μεχρι τοτε υπομονη

 

Φτιάχνει το MMR μου, οπότε χέστηκα... Αλλά είναι τόσο frustrating... Νιώθεις ότι δεν πέτυχες τίποτα.

 

Υ.Γ. αν φύγει κ αυτό πάντως βλέπω τον μισό server σε platinum. Όποιος farmαρει games θα ανέβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη ολοι ειναι Platinum , γενικα πλεον το rank δεν λεει πολλα πραματα . Εχουν πεσει παρα πολυ τα standards

ισως στην S4 που φεγυει το safey net του V , αλλα still meh

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη ολοι ειναι Platinum , γενικα πλεον το rank δεν λεει πολλα πραματα . Εχουν πεσει παρα πολυ τα standards

ισως στην S4 που φεγυει το safey net του V , αλλα still meh

 

Υπερβολές... Εγώ δεν είμαι :D

 

Το έχουμε ξανασυζητήσει αλλά δεν μ αρέσει καθόλου το πως λειτουργεί το σύστημα με τα LP. Έχει τεράστια σημασία το με ποιά σειρά θα πάρεις τα victories/defeats πράγμα που δεν θα έπρεπε να συμβαίνει.

 

Ας πάρω εμένα για παράδειγμα. Είχα 0 LP στο silver 1. Αν έκανα το defeat πρώτο και μετά τα 8 wins, θα είχα πέσει στο silver 2. Θα είχα φτάσει το promo για s1, και πιθανώς να είχα περάσει στο s1 πάλι με 0 LP ή θα ήμουν ακόμη στα promo matches.

 

Αντίθετα τώρα έκανα 5win, μετά 1 defeat και μετά 3 wins και έχω καταλήξει με 38LP στο silver 1.

 

Έχεις λοιπόν τον ίδιο παίκτη:

- από τη μία πλευρά s1 με 0LP ή σε promo στο s2

- από την άλλη στο s1 με 38Lp χωρίς κανένα άγχος.

 

Άρα με το ίδιο performance έχει κριθεί διαφορετικά και βρίσκεται σε άλλο league. Για αυτό βλέπεις και παίκτες με διάφορα win/lose ratio να βρίσκονται όπου να'ναι σε leagues/divisions. Πέρα φυσικά από την αρρώστια του V division που ανέφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To League system δεν το κρινεις απο 5-10 games. Στα 100-200 games το με ποια σειρα πηρες τα wins μικρη σημασια πεζει πλεον. Αντε να εισαι 1 division πανω / κατω απο οτι καποιον αλλον.

 

Το σπαστικο ειναι οτι ασχετος αντιπαλων / allies και της αποδοσης σου, χανεις / κερδιζεις τα ιδια lp.Τις προαλες εχασα 2 game καπακια οπου ειχα score 11/3 και 7/2. Τα κλασσσικα games που το team σου ειναι βοδια και ΟΛΟΙ εχουν 1/7. Καπου κει εχασα το promo για diamond οποτε αρχισα το trolling spree. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη ολοι ειναι Platinum , γενικα πλεον το rank δεν λεει πολλα πραματα . Εχουν πεσει παρα πολυ τα standards

ισως στην S4 που φεγυει το safey net του V , αλλα still meh

http://www.lolsummoners.com/stats/rankings/euw

 

90.5% των παιχτών είναι κάτω από Platinum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ξερω τα stats κ ειναι απολυτα λογικο ο κυριος ογκος των παιχτων να ειναι silver/gold μιας και οι περισσοτεροι δεν αφιερωνουν χρονο στο παιχνιδι η παιζουν απλα για την πλακα τους 

 

Αυτοι που ειναι τωρα silver , αν επαιζαν πριν 2 χρονια θα ηταν bronze . Οι gold θα ηταν στα ορια του silver και παει λεγοντας

Αυτο εννοουσα οτι ελεγα οτι εχουν πεσει τα standards 

 

Πλεον δεν ειναι καν κατορθωμα το να εισαι Platinum/Diamond γτ ειναι απλα grind το game

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον δεν ειναι καν κατορθωμα το να εισαι Platinum/Diamond γτ ειναι απλα grind το game

Όπως και όλα τα πράγματα στην ζωή. Είναι αυτό που πολλές φορές χαρακτηρίζουμε "καμμένο" κάποιον αντί για καλό.

Άμα έπαιζαν όλοι από 2000 games προφανώς και θα είχαμε πολλά περισσότερα άτομα platinum/diamond.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω εν μερη . Αλλα δεν ειναι απολυτο οτι θα ανεβεις αν εχεις 2κ games . Αν μενεις σταστιμος κ δεν βελτωνεσαι δεν κανεις δουλεια

Υπαρχουν ατομα με 1500 κ 2k games κ ειναι gold κ υπαρχουν ατομα με 200 games κ ειναι Diamond 1

 

Αλλα ναι , αν κανεις τα βασικα θα πας Diamond χαλαρα

Ο κυριος λογος που υπαρχουν ατομα κολλημενα ειναι το clamping ( Εκτος απο τα λαθη )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και όλα τα πράγματα στην ζωή. Είναι αυτό που πολλές φορές χαρακτηρίζουμε "καμμένο" κάποιον αντί για καλό.

Άμα έπαιζαν όλοι από 2000 games προφανώς και θα είχαμε πολλά περισσότερα άτομα platinum/diamond.

 

Να σημειώσω και του στραβού το δίκιο πάντως, κάνωντας grind γίνεσαι και καλύτερος. Όχι ότι ειναι νόμος, αλλά σίγουρα αποκτάς εμπειρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εμπειρια... χαχααχαχαχαχ χθες επαιζα το smurf μου , κ ζηταω mid στα προμος για γκολντ. το λοιπον πεταγεται ενας τυπας και λεει "no im mid , i got 1500 games". το λοιπον , 1500 παιχνιδια και ειναι silver 1 και το βλεπει ως achievement το οποιο πρεπει να το δειχνει ωστε καποιος να του δωσει την θεση. "ελα μαγκα δωσε μου το μιντ , ειμαι επαγγελματιας σιλβερ"

 

lololo xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάχνει το MMR μου, οπότε χέστηκα... Αλλά είναι τόσο frustrating... Νιώθεις ότι δεν πέτυχες τίποτα.

 

Υ.Γ. αν φύγει κ αυτό πάντως βλέπω τον μισό server σε platinum. Όποιος farmαρει games θα ανέβει.

 

Μπα υπαρχουν ατομα που εχουν 2κ games και ακομα ειναι σιλβερ.Οσα και να παιξεις ,αν δεν γινεις καλυτερος δεν ανεβαινεις ευκολα.ΑΛλα αμα παιξεις 2κ παιχνιδια ,φυσικα και θα γινεις καλυτερος.

 

Tα ξερω τα stats κ ειναι απολυτα λογικο ο κυριος ογκος των παιχτων να ειναι silver/gold μιας και οι περισσοτεροι δεν αφιερωνουν χρονο στο παιχνιδι η παιζουν απλα για την πλακα τους 

 

Αυτοι που ειναι τωρα silver , αν επαιζαν πριν 2 χρονια θα ηταν bronze . Οι gold θα ηταν στα ορια του silver και παει λεγοντας

Αυτο εννοουσα οτι ελεγα οτι εχουν πεσει τα standards 

 

Πλεον δεν ειναι καν κατορθωμα το να εισαι Platinum/Diamond γτ ειναι απλα grind το game

 

Αναλογα με τον σερβερ.Ο East ειναι ηλιθιος server ,Οι παικταραδες[και οχι παντα]ειναι αυτοι που ιεναι diamond 1 50Lp point+ και οι challenger.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω εν μερη . Αλλα δεν ειναι απολυτο οτι θα ανεβεις αν εχεις 2κ games . Αν μενεις σταστιμος κ δεν βελτωνεσαι δεν κανεις δουλεια

Υπαρχουν ατομα με 1500 κ 2k games κ ειναι gold κ υπαρχουν ατομα με 200 games κ ειναι Diamond 1

 

Αλλα ναι , αν κανεις τα βασικα θα πας Diamond χαλαρα

Ο κυριος λογος που υπαρχουν ατομα κολλημενα ειναι το clamping ( Εκτος απο τα λαθη )

σποντα για μενα ητανε :P ?

 

Περα απο τα joking around δεν ξερω τι εχει γινει τον τελευταιο καιρο αλλα μου φενεται οτι το ranked εχει χασει την ουσια που ειχε πριν λιγους μηνες.Ισως να ειναι μοναχα η δικια μου γνωμη αλλα δεν ξερω.Πλεον δεν υπαρχει παιζω για την νικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχουμε πει,πλεον τα afk trolls ειναι περισσοτερα μιας και δεν νοιαζονται.Επρεπε να ειμαστε στην σεζον 4 απο τωρα και οχι 2 μηνες preseason.Ελεος,λες και ειμαστε προ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα θα γκρινιαζαμε  γιατι μας βαλανε στο season 4 κατευθειαν και δεν προλαβαμε να μαθουμε τα patches κτλ 

Μια χαρα ειναι το preseason , απλα μην παιζετε ranked αν ειναι να ανεβετε 1-2 division μιας κ δεν εχει νοημα

 

Εγω αυτο κανω κ εχω αραξει κ περιμενω το reset

Normalz μεχρι τοτε και Yasuo :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...