Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα επειδη μ'αρεσει να παρακολουθω στριμινγκς..το farm ειναι το Α και το Ω.

 

Διοτι και να feed-αριστει καποιος αντιπαλος νωρις...χεστηκανε...στα 25-30 λεπτα ειναι ολοι 15-16 level το λιγοτερο...στα 35 ειναι ολοι στο ιδιο επιπεδο.

Οποτε πλεον φερνουν το παιχνιδι στα ισα.

 

Oποτε αυτο που παρατηρω οτι κανουν ειναι ανελεητο φαρμινγκ και οταν δουν ευκαιρια για καποιο kill χωνονται διχως αυριο... kill > cs .

 

Παρακολουθω συχνα πυκνα τον dyrus ....κατω απο 200 cs δεν πεφτει σε παιχνιδι νορμαλ διαρκειας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τους εχει γινει κτημα στο μυαλο τους..οπου βλεπεις minion ...last hit it ο,τι και να συμβαινει γυρω σου....ε εμενα δεν εχει γινει κτημα μου ακομα...που θα μου παει....

 

όχι ακριβώς. αν ο άλλος έχει ιδέα κάθεται πανω στο dying creep και μολις πα να το παρεις σε δικάζει. εκει πρεπει να τον βαρεσεις και συ. αλλιώς τρως free damage, και τελικά τον πινεις. το ίδιο πρεπει να κανεις και συ. είσαι οσο πιο κοντα μπορεις στα δικά σου creeps που πεθαινουνε τα οποια ξερεις οτι ο αλλος παει να παρει. οταν δεις οτι παει για το creep τον δικαζεις. ταυτοχρονα φαρμαρεις και τα δικά σου. piece of cake  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ακριβώς. αν ο άλλος έχει ιδέα κάθεται πανω στο dying creep και μολις πα να το παρεις σε δικάζει. εκει πρεπει να τον βαρεσεις και συ. αλλιώς τρως free damage, και τελικά τον πινεις. το ίδιο πρεπει να κανεις και συ. είσαι οσο πιο κοντα μπορεις στα δικά σου creeps που πεθαινουνε τα οποια ξερεις οτι ο αλλος παει να παρει. οταν δεις οτι παει για το creep τον δικαζεις. ταυτοχρονα φαρμαρεις και τα δικά σου. piece of cake  :P

Tιποτα απο ολα αυτα δεν ισχυει στο bronze εκτος αν παιζεις με smurf αντιπαλο :P

 

Στο bronze ειτε ο αντιπαλος laner δεν κανει τιποτα αλλο περα απο trades, ειτε βαραει τα minions με autoattacks (οχι last hits) και εχει το νου του στα trades, ειτε καθεται ταμπουρι στο turret του μεχρι να παει το wave εκει ή να ερθει καποιος για gank.

 

Συνηθως παντως συμβαινει το πρωτο, μεχρι να του παρεις 2-3 kills και να παιξει πιο συντηριτικα. Δεν ειναι δυσκολο το farming, απλα ειναι σπαστικο μεχρι να το συνηθισεις. Κι εγω οταν παιρνω κατι αναπηρα champs στο θεμα farming (LeBlanc πχ) βαριεμαι οικτρα το last hiting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως παντως συμβαινει το πρωτο, μεχρι να του παρεις 2-3 kills και να παιξει πιο συντηριτικα. Δεν ειναι δυσκολο το farming, απλα ειναι σπαστικο μεχρι να το συνηθισεις. Κι εγω οταν παιρνω κατι αναπηρα champs στο θεμα farming (LeBlanc πχ) βαριεμαι οικτρα το last hiting.

 

 

ε μερικοι ουτε αυτο ! επαιζα πριν λιγο ashe/leona (εγω λεονα) εναντιον ez/xerath και την ειχανε δει πολυ επιθετικοι και δεν συμμαζευεται.....σε φαση θα σας κολησουμε στο turret...

 

στο lvl3 μαζεψανε τα πρωτα deaths...εκει αυτοι την ιδια συμπεριφορα...ειδικα ο xerath...στο lvl6 ειχανε μπει στην κατηγορια "πελατες"....playstyle το ιδιο.....

 

Δηλαδη τι πρεπει να γινει για να καταλαβουν οτι η λεονα....δ ε ν  τ ρ α μ π ο υ κ ι ζ ε τ α ι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά...

ενω σε κάθε νίκη σε ranked μου έδινε περίπου 25 lp και επειδή έχασα κάποια παιχνίδια πήγα στις 3 τελευταίες θέσεις του bronze 2..

τώρα όμως που νίκησα κάποια μου έδωσε σε 2 αγώνες 16 LP στον κάθε ενα.... και στους δύο αγώνες που έπαιξα...ενώ πρώτα μου έδινε 25 σε καθε μου νίκη... περίπου..

γιατί γίνεται αυτό? απο 25 σε 16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα τραμπουκίζεται μόλις αυτή μπεί βαρατε μονο το adc. μετα απλα τη δικαζετε.

 

μολις αυτη μπει... υπαρχουν 2 stun-αρισμενοι και οι υπολοιποι slow....δηλαδη μετα απο 2 δευτερολεπτα αν νοιωθουν τα adc της και λοιπη παρεα της...υπαρχουν τουλαχιστον 2 νεκροι..... δεν νομιζω οι υπολοιποι να κατσουν περισσοτερο στην παρεα μας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Vi είναι καλή σαν Jungler ή Solo Top Laner?

Μαζεύω IP και, καθώς χάζευα παίχτες με 6300, μου άρεσε το κιτ της

(Gap closer, Shield, και κυρίως Fun to play -με βάσει τα βίντεο στο 

Youtube). Χρειάζομαι την άποψή σας  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να κανω εγκατασταση το league of legends και μου βγαζει αυτο:

Source file not found: C:\Users\think\AppData\Roaming\Riot Games\League of Legends 3.0.0\install\disk1.cab. Verify that the file exists and that you can access it.

Ξερει κανεις τι μπορω να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...