Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@nrkmaiden εχεις κανει like στον Attalos3 που διαφωνει με εμενα και στον Ακραιο που συμφωνει διαλεξε :-D

 

το εκανα ενα search και οντος ο Ατταλος3.1 εχει δικαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@nrkmaiden εχεις κανει like στον Attalos3 που διαφωνει με εμενα και στον Ακραιο που συμφωνει διαλεξε :-D

 

το εκανα ενα search και οντος ο Ατταλος3.1 εχει δικαιο

Νομιζα οτι το Unranked συμαινει default mmr 1200 αρα και οτι και οι δυο ειχατε δικιο.

 

δηλαδη ξεκινας unraked και απο κει και περα ισχυει (1200 +/- χ) mmr οπου χ αναλογα με νικη ή ηττα.

 

 

(ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ :P)

 

RIOT ΦΕΡΕ ΠΙΣΩ ΤΟ ELO FFS

Επεξ/σία από nrkmaiden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πλεον δεν την παλευω με τα ranked και αφου 20 του μηνα φευγω σπαρτη(στρατο) ειπα να το παρω λιγο πιο χαλαρα το θεμα.Αμ δε.Απο 80 points εχω φτασει 14~.Ειναι απο τις λιγες φορες που εχω κανει dodge.Μεχρι στιγμης μετραω καμια 10αρια.Βλεπω gold/plat στον west βλεπω gold/plat στον eune και κλαιω.Πραγματικα μεγαλη διοφορα.

 

 

Εχω να κανω μια ερωτηση γενικου περιεχομενου.Πως γινεται καποιος να φτασει gold χωρις να ξερει τα απολυτος βασικα?Πραγματικα το εχω απορια.Ιδου μερικα παραδειγματα που γινανε κατα την διαρκεια παιχνιδιων.

 

 

1.hecarim με 1/8 του hp του ερχεται για gank σε riven.Απο την στιγμη που ειναι κοντα στο baron pitt να εχω ξεχηλωσει το V key για να μην ερθει.Αποτελεσμα:dead και snowball για την riven

 

2.Ammumu ερχεται για cover στο lane παλι με 1/6 hp ακομη και αν του εχω πει να μην ερθει καν.Αποτελεσμα:dead και snowball για rene.

 

3.Caitlyn με 50 cs στο 25 και ενα score 1/9 or smthing.

 

Εχω να παραθεσω αλλα 40 παραδειγματα αλλα δεν υπαρχει ουσια.Φυσικα και σε καποια παιχνιδια εχω κανει λαθη αλλα εχω γινει πολυ καλυτερος σαν παιχτης τον τελευταιο μηνα ειδικα.Πως γινεται μια lux που ειναι 0-10 και κανει rush mejais(oh lawd) να ειναι gold.Δεν τιθεται καν θεμα στρατηγικης και αναλυτικοτητας.Ειναι θεμα βασικων και στοιχειωδων πραγματων που αμα δεν τα κανει καποιος δεν μπορει να ανεβει πανω απο silver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πλεον δεν την παλευω με τα ranked και αφου 20 του μηνα φευγω σπαρτη(στρατο) ειπα να το παρω λιγο πιο χαλαρα το θεμα.Αμ δε.Απο 80 points εχω φτασει 14~.Ειναι απο τις λιγες φορες που εχω κανει dodge.Μεχρι στιγμης μετραω καμια 10αρια.Βλεπω gold/plat στον west βλεπω gold/plat στον eune και κλαιω.Πραγματικα μεγαλη διοφορα.

 

 

Εχω να κανω μια ερωτηση γενικου περιεχομενου.Πως γινεται καποιος να φτασει gold χωρις να ξερει τα απολυτος βασικα?Πραγματικα το εχω απορια.Ιδου μερικα παραδειγματα που γινανε κατα την διαρκεια παιχνιδιων.

 

 

1.hecarim με 1/8 του hp του ερχεται για gank σε riven.Απο την στιγμη που ειναι κοντα στο baron pitt να εχω ξεχηλωσει το V key για να μην ερθει.Αποτελεσμα:dead και snowball για την riven

 

2.Ammumu ερχεται για cover στο lane παλι με 1/6 hp ακομη και αν του εχω πει να μην ερθει καν.Αποτελεσμα:dead και snowball για rene.

 

3.Caitlyn με 50 cs στο 25 και ενα score 1/9 or smthing.

 

Εχω να παραθεσω αλλα 40 παραδειγματα αλλα δεν υπαρχει ουσια.Φυσικα και σε καποια παιχνιδια εχω κανει λαθη αλλα εχω γινει πολυ καλυτερος σαν παιχτης τον τελευταιο μηνα ειδικα.Πως γινεται μια lux που ειναι 0-10 και κανει rush mejais(oh lawd) να ειναι gold.Δεν τιθεται καν θεμα στρατηγικης και αναλυτικοτητας.Ειναι θεμα βασικων και στοιχειωδων πραγματων που αμα δεν τα κανει καποιος δεν μπορει να ανεβει πανω απο silver.

 

5t1a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πλεον δεν την παλευω με τα ranked και αφου 20 του μηνα φευγω σπαρτη(στρατο) ειπα να το παρω λιγο πιο χαλαρα το θεμα.Αμ δε.Απο 80 points εχω φτασει 14~.Ειναι απο τις λιγες φορες που εχω κανει dodge.Μεχρι στιγμης μετραω καμια 10αρια.Βλεπω gold/plat στον west βλεπω gold/plat στον eune και κλαιω.Πραγματικα μεγαλη διοφορα.

 

 

Εχω να κανω μια ερωτηση γενικου περιεχομενου.Πως γινεται καποιος να φτασει gold χωρις να ξερει τα απολυτος βασικα?Πραγματικα το εχω απορια.Ιδου μερικα παραδειγματα που γινανε κατα την διαρκεια παιχνιδιων.

 

 

1.hecarim με 1/8 του hp του ερχεται για gank σε riven.Απο την στιγμη που ειναι κοντα στο baron pitt να εχω ξεχηλωσει το V key για να μην ερθει.Αποτελεσμα:dead και snowball για την riven

 

2.Ammumu ερχεται για cover στο lane παλι με 1/6 hp ακομη και αν του εχω πει να μην ερθει καν.Αποτελεσμα:dead και snowball για rene.

 

3.Caitlyn με 50 cs στο 25 και ενα score 1/9 or smthing.

 

Εχω να παραθεσω αλλα 40 παραδειγματα αλλα δεν υπαρχει ουσια.Φυσικα και σε καποια παιχνιδια εχω κανει λαθη αλλα εχω γινει πολυ καλυτερος σαν παιχτης τον τελευταιο μηνα ειδικα.Πως γινεται μια lux που ειναι 0-10 και κανει rush mejais(oh lawd) να ειναι gold.Δεν τιθεται καν θεμα στρατηγικης και αναλυτικοτητας.Ειναι θεμα βασικων και στοιχειωδων πραγματων που αμα δεν τα κανει καποιος δεν μπορει να ανεβει πανω απο silver.

 

Η διαφορα του Gold/Plat μεταξυ EUNE και EUW ειναι 3 divisions , τιποτα παραπανω

 

Το να πας Gold στην S4 δεν ειναι καποιο κατορθωμα , με λιγο grind και αν σε ευνοησουν οι συγκυριες ( AKA oι αντιπαλοι ειναι πιο κουλοι απο σενα ) πας ανετα . Καποτε ηταν κατορθωμα . Πλεον δεν ειναι ουτε τo Diamond . Τουλαχιστον στον EUNE ετσι ειναι

 

Δεν τα λεω για να το παιξω καποιος κ ας θεωρηθει απο καποιους ετσι ,απλα αυτη ειναι η αληθεια κ αν καποιος δεν την δεχεται κανει λαθος unfortunately

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα σε μια βδομαδα εχω ανεβει απο πάτο bronze 2 σε 85lp bronze 1. κατι παιζει εδω δε γίνεται...

κανενα απο τα games δεν εγιναν carry απο κάποιον που ναβγαζε ματι. παντα είχα  σωστή ομαδα.

βασικά διαφορά είδα με το που ανέβηκα bronze 1.

 

359iqyt.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα του Gold/Plat μεταξυ EUNE και EUW ειναι 3 divisions , τιποτα παραπανω

 

Το να πας Gold στην S4 δεν ειναι καποιο κατορθωμα , με λιγο grind και αν σε ευνοησουν οι συγκυριες ( AKA oι αντιπαλοι ειναι πιο κουλοι απο σενα ) πας ανετα . Καποτε ηταν κατορθωμα . Πλεον δεν ειναι ουτε τo Diamond . Τουλαχιστον στον EUNE ετσι ειναι

 

Δεν τα λεω για να το παιξω καποιος κ ας θεωρηθει απο καποιους ετσι ,απλα αυτη ειναι η αληθεια κ αν καποιος δεν την δεχεται κανει λαθος unfortunately

 

 

μπηκαμε στην S4? :) 

 

Για μενα παντως αυτην την στιγμη το να φτασω οχι gold...οχι silver..αλλα bronze1-2 θεωρειται αθλος....

 

Σαφως και κανω λαθος κινησεις και calls...αλλα αν υποθεταμε οτι ειμαι γαματος και κανω carry τα παιχνιδια που παιζω....υπαρχουν τα διπλασια παιχνιδια που η ομαδα μου μαλακιζεται αισχρα ή απλα οι αντιπαλοι ειναι καλυτεροι.

Αρα η σουμα ειναι...στασιμοτητα ή καθοδικη πορεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα , το θεμα στο bronze δεν ειναι θεμα κινησεων κ calls , ειναι πολυ μεγαλυτερο... Δεν το λεω για να σε θιξω προσωπικα εννοειται

 

Καθε tier εχει τα χαρακτηριστικα του , αν καποιος τα πει ομως θα τον πουνε κακο so..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειστε κωλοπαιδα , τωρα που μπαινει το namechange με IP στο LoL θα το κανω Atallos 3

Τσογλανοι

 

:D

 

Εγω οταν ελεγα στον αδερφο μου οτι ο attalos μου εδωσε συμβουλη μου κανει: "o I Got De Swag"

Τωρα τι θα του λεω??Μου εδωσε συμβουλη ο attalos 2? Αρνουμαι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν ειναι Ebay το να φτασει καποιος Gold.
Καποιος που θα μπει bronze στα placements, θα ειναι γιατι μπηκε νωρις στα ranked χωρις να ξερει τα βασικα.
Fact, μην λεμε μαλακιες.
Oσοι μπηκανε high Silver, αργα ή γρηγορα με λιγη προσπαθεια θα πανε gold.
Αν ασχοληθει ο gold V, παει ψιλο-ανετα gold 1.
Eνα καλο παραδειγμα ειναι o jonakos, απο bronze σε gatekeeper του Silver 1 για καιρο
και μετα πατησε gold. Ουτε που καταλαβα ποτε πηγε gold 1.
Το πιστευω οτι διαβασε 5 πραγματα απο εδω μεσα και πηρε μπρος.

Παντως εχω να το λεω, το gold ειναι μεγαλη σαπιλα.
Οι μισοι ειναι κουβαλημενοι λογω των rewards της season και οι αλλοι μισοι κρατανε τις γνωσεις και τα mechanics
στα χερια τους χωρις να ξερουν τι να τα κανουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μισοι ειναι κουβαλημενοι λογω των rewards της season και οι αλλοι μισοι κρατανε τις γνωσεις και τα mechanics

στα χερια τους χωρις να ξερουν τι να τα κανουν.

 

Βάλε και τη φάτσα μου από κάτω :P (όσα τέλος πάντων έχει ένας Silver).

 

(συνεχίζω σταθερά Path of Exile, έχω να παίξω LoL πάνω από 1,5 μήνα και πολύ τη βρίσκω, από αρχές Season 4 θα το σκεφτώ).

 

Για τον Attalos123(4) προτείνω το Untuned_Balalaika.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μλκς τι κα8εστε και λετε 1000 σελιδες??
το παιχνιδι ειναι 5vs5 τωρα οτι αλλο παιζετε χανετε τν ωρα σας..(καντε ομαδες ακυρες τουλχ.)
πμ οποιος το νιοθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...