Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε μλκς τι κα8εστε και λετε 1000 σελιδες??

το παιχνιδι ειναι 5vs5 τωρα οτι αλλο παιζετε χανετε τν ωρα σας..(καντε ομαδες ακυρες τουλχ.)

πμ οποιος το νιοθει...

 

Ακυρος , move along

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γενικα συμφωνω με τον mr atallo. Ειχα δωσει και γω μεγαλο αγωνα φετος να φυγω απο bronze και να φτασω gold. Πλεον βλεπω σιγουρα καλυτερα παιχνιδια και απο πλευρας μου και απο συμπαικτες. Απο τοτε που πατησα στο gold το ανεβασμα μου γινεται πολυ πιο γρηγορα και απ'οτι φαινεται το mmr μου με βοηθαει μιας και στη νικη παιρνω 26lp και στην ηττα χανω περιπου 18. Οπως εχω ακουσει και απο αλλους diamond παιχτες, το να φτασεις διαμαντι ειναι ευκολο αν ξερεις καλα 2-3 chars και να ξερεις καποια στοιχειωδη πραγματα για το παιχνιδι (poushing, objectives etc.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν ειναι Ebay το να φτασει καποιος Gold.

Καποιος που θα μπει bronze στα placements, θα ειναι γιατι μπηκε νωρις στα ranked χωρις να ξερει τα βασικα.

Fact, μην λεμε μαλακιες.

Oσοι μπηκανε high Silver, αργα ή γρηγορα με λιγη προσπαθεια θα πανε gold.

Αν ασχοληθει ο gold V, παει ψιλο-ανετα gold 1.

Eνα καλο παραδειγμα ειναι o jonakos, απο bronze σε gatekeeper του Silver 1 για καιρο

και μετα πατησε gold. Ουτε που καταλαβα ποτε πηγε gold 1.

Το πιστευω οτι διαβασε 5 πραγματα απο εδω μεσα και πηρε μπρος.

Παντως εχω να το λεω, το gold ειναι μεγαλη σαπιλα.

Οι μισοι ειναι κουβαλημενοι λογω των rewards της season και οι αλλοι μισοι κρατανε τις γνωσεις και τα mechanics

στα χερια τους χωρις να ξερουν τι να τα κανουν.

 

Να σου πω την αληθεια επικεντρωθηκα περισσοτερο σε 5-6 champ max.αυτους τους ξερω σε αρκετα καλο επιπεδο imo.Πραγματικα παιζει να ειμαι στην δευτερη κατηγορια που αναφερεις.

 

 

Πραγματικα συνχιζομαι γιατι ειπα να ανεβω plat σαν adc.Ειχα το γαμωτο να ανεβω plat με vayne.Δεν ξερω γιατι.Απλα κολλημα.Πραγματικα δεν ανεχομαι την x leona να μου λεει noob vayne 0-2 ενω μας εχουνε κανει tower dive στο 4 με aatrox ενω αυτη δεν εχει δειξει καθολου pressence στο lane και δεν μπορει να πετυχει ενα god damn e.(2 φορες επαιξα leona πραγματικα απορω πως καταφερνουνε και κανουνε miss το e).Δεν ανεχομαι τον καθε πραγματικα ΑΣΧΕΤΟ με το παιχνιδι να μου λεει omg focus lucian vayne.Πραγματικα τα αdc ειναι το κωλοσπυρο της season 4.Περα απο ολα αυτα εχω ενα ελλατωμμα οτι tiltαρω παρα πολυ ασχημα.Μπορει την μια να κανω kite του π***** και τα mechanincs μου να ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο(πραγματικη αυτογνωσια) και απο την αλλη απο την στιγμη που θα αρχισει το rage και το μηδενικο protect να πηγαινω yoloswag420blazeit γιατι πολυ απλα δεν ξερει ο heca/j4 να κανει engage.Ειλικρινα παρατηρω μια πληρη απουσια ΒΑΣΙΚΩΝ γνωσεων στο παιχνιδι στον server αυτον.Εχασα 2 promo για plat λογω του οτι πηγα adc.Εκανα τα 3 καλυτερα παιχνιδια που εχω κανει ποτε ως vayne και τωρα εχω καταληξει στη μετριοπαθη βαθμολογια των 14 βαθμων απο τα dodge και τα ακουβαλητα παιχνιδια(2-3 losses ~10 dodges).

 

Ενα εχω να πω.Ο eune ειναι ενας λακκος με σκατα.Λιγοι ειναι αυτοι που ειναι συννενοησιμοι και ακομα λιγοτεροι αυτοι που μιλανε αγγλικα.Δεν ειναι δυνατον σε ενα παιχνιδι που εχει και εγω δεν ξερω ποσα εκκατομυρια fans να εχουμε στον server eune τον πιτσιρικα που πεταγετα: kurwa mama.Η μιλλας αγγλικα η εχω λογo να σε κανω report.Απλο πιστευω.Η μην μιλας καθολου η μιλα αγγλικα.Anyway αρκετα μακρυγορησα αλλα καθως ειχα καιρο να κανω post επρεπε να τα πω μαζεμενα.

 

Και για οσους αναρωτιουνται αμα συνεχιζω το flame εδω και παρα πολυ καιρο ειμαι απολυτως φιλικος προς τα πολωνακια πασης ηλικιας.Με βριζουνε τους απανταω ηρεμα και τα παιζουνε.Επειτα mute.

ρε μλκς τι κα8εστε και λετε 1000 σελιδες??

το παιχνιδι ειναι 5vs5 τωρα οτι αλλο παιζετε χανετε τν ωρα σας..(καντε ομαδες ακυρες τουλχ.)

πμ οποιος το νιοθει...

 

Νιοθει?Εναι το τσιβδο της νιοτη(ς)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα mechanincs μου να ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο(πραγματικη αυτογνωσια).

Εχασα 2 promo για plat λογω του οτι πηγα adc.

 

Γινε λιγο πιο ταπεινος και κρατα πιο μικρο καλαθι.

 

Οταν λες οτι εχασες 2 promos για Plat λογω του οτι πηγες adc τι παει να πει ακριβως?

 

Ok δηλαδη οταν εχανα promos ως support γιατι το adc μου κοιτουσε τα πουλακια τι θα επρεπε να λεω?

 

Το gold 1 ειναι σαφως πιο δυσκολο απο τα υπολοιπα divisions αυτου του tier,

και νομιζω οτι επειδη σκαλωσες να πας plat, εκνευριζεσαι πιο ευκολα με τα λαθη των συμπαικτων σου.

Oταν ειναι να πας, θα πας.

Μην βιαζεσαι γιατι δεν βοηθαει πουθενα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jonakos

 

Το e της λεονας και καθε skillshot καθε champion που χει skillshot..θεωρω οτι ειναι πολυ ευκολο να γινει miss.

 

Δεν μιλαω να πας σε μπουγιο και να το ριξεις οπου ναναι μιας και εκει στο μπουγιο λιγο πολυ ολοι θαναι στο ιδιο σημειο και θα ανταλλασουν αναποδες...ουτε να τον περιμενεις κρυμμενος να περναει απο μπροστα σου και παλι να το βαρεσεις στον γαμο του καραγκιοζη...

 

Οταν ειναι (κατα την ταπεινη μου γνωμη) κατασταση που ολοι κινουνται...το skillshot..ειναι πολυ ευκολο να παει οπου ναναι....

 

Ενταξει καποιες κινησεις ειναι προβλεψιμες και τους πιανεις..καποιες αλλες οχι τοσο....και εχω παιξει κοντα 100 παιχνιδια με λεονα...νταξ μου βγαινουν τα περισσοτερα Ε ή R αλλα οκ ..ωρες ωρες....οπου ναναι...ειδικα σε κατι champions που χουν mobility skills..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@jonakos

 

Το e της λεονας και καθε skillshot καθε champion που χει skillshot..θεωρω οτι ειναι πολυ ευκολο να γινει miss.

 

Δεν μιλαω να πας σε μπουγιο και να το ριξεις οπου ναναι μιας και εκει στο μπουγιο λιγο πολυ ολοι θαναι στο ιδιο σημειο και θα ανταλλασουν αναποδες...ουτε να τον περιμενεις κρυμμενος να περναει απο μπροστα σου και παλι να το βαρεσεις στον γαμο του καραγκιοζη...

 

Οταν ειναι (κατα την ταπεινη μου γνωμη) κατασταση που ολοι κινουνται...το skillshot..ειναι πολυ ευκολο να παει οπου ναναι....

 

Ενταξει καποιες κινησεις ειναι προβλεψιμες και τους πιανεις..καποιες αλλες οχι τοσο....και εχω παιξει κοντα 100 παιχνιδια με λεονα...νταξ μου βγαινουν τα περισσοτερα Ε ή R αλλα οκ ..ωρες ωρες....οπου ναναι...ειδικα σε κατι champions που χουν mobility skills..

γιατ το laning phase μιλουσα κυριως και απεναντι σε champs οπως varus/graves που δεν αλλαζουνε και τρελα positions.

Γινε λιγο πιο ταπεινος και κρατα πιο μικρο καλαθι.

 

Οταν λες οτι εχασες 2 promos για Plat λογω του οτι πηγες adc τι παει να πει ακριβως?

 

Ok δηλαδη οταν εχανα promos ως support γιατι το adc μου κοιτουσε τα πουλακια τι θα επρεπε να λεω?

 

Το gold 1 ειναι σαφως πιο δυσκολο απο τα υπολοιπα divisions αυτου του tier,

και νομιζω οτι επειδη σκαλωσες να πας plat, εκνευριζεσαι πιο ευκολα με τα λαθη των συμπαικτων σου.

Oταν ειναι να πας, θα πας.

Μην βιαζεσαι γιατι δεν βοηθαει πουθενα.

 

υπαρχει διαφορα εδω.Δεν καιγομαι να αναιβω αλλα θα το ηθελα.Απο την αλλη ομως το παιχνιδια ειναι πιο carriable οταν δεν εχεις adc παρα οταν δεν εχει support.Ολα αυτα κατα την γνωμη μου.Προτιμω να εχω ενα φυκι graves απο το να εχω μια zyra που κανει ult στον θεο και εναν thresh κουβα.Γιατι οσο να ναι το adc κατι θα κανει.Καποιον θα βαρεσει.Δεν θα ειναι και τελειως εκτος.Και στην τελικη το ληγεις το game νωριτερα αμα κατσει καποιο τυχερο fight.(αμα εχεις ανιωθο adc ολα αυτα)

 

Ολα αυτα που ειπα δεν τα ειπα για να ψωνιστω αλλα να κανω μια αυτογνωσια.Ξερω πως ακουστηκε αλλα δεν ηταν αυτο το intention μου

 

 

(το βιντεο ειναι τραγικο XD )

Επεξ/σία από jonakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα βιντεάκι με Bronze Elo Shyvana/Lee το σχολίαζε ο Trick2G αν δεν κάνω λάθος...

Πραγματικά γέλασα με την ψυχή μου!!! Το πόσο λάθη έκαναν και οι 2 μέσα σε 30 δευτερόλεπτα δεν περιγράφεται...

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=264507477038292&set=vb.247732328715807&type=2&theater

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει αυτα δεν τα κανω ουτε εγω....εκει που λες πως ο λεε ειναι ο πιο γτπ παιχτης στο παιχνιδι...ερχεται η shyvanna και απογειωνει την μαλακια σε νεα επιπεδα....

 

και μετα αναρωτιεμαι γιατι δεν ξεκολαω απο τα βαθη του bronze....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα δεν θα ξαναπαίξω solo μέχρι το S4... Είδα τα lcs promo Και λέω να μπω στα γρήγορα για ένα game.

 

Παίρνω vayne, και το last pick κάνει insta lock support GP με ignite και exhaust... Όλο το team εξοργισμένο και απαντάει "είναι καλό supp ο gp"... Άντε να δούμε τι καρκίνο θα φάμε πάλι... (-.-")

 

Το assisting enemy team ή refusing to communicate ταιριάζει καλύτερα στην περίσταση?

 

EDIT: defeat φυσικά... Και ποιός παίρνει το report? O μαλάκας, γιατί ο gp έπαιζε tanky και είχε 2 death ενώ εγώ είχα 1-8...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα δεν θα ξαναπαίξω solo μέχρι το S4... Είδα τα lcs promo Και λέω να μπω στα γρήγορα για ένα game.

 

Παίρνω vayne, και το last pick κάνει insta lock support GP με ignite και exhaust... Όλο το team εξοργισμένο και απαντάει "είναι καλό supp ο gp"... Άντε να δούμε τι καρκίνο θα φάμε πάλι... (-.-")

 

Το assisting enemy team ή refusing to communicate ταιριάζει καλύτερα στην περίσταση?

 

EDIT: defeat φυσικά... Και ποιός παίρνει το report? O μαλάκας, γιατί ο gp έπαιζε tanky και είχε 2 death ενώ εγώ είχα 1-8...

 

Για αυτό ποτέ bot εκτός αν είσαι premade και ο φίλος σου ξέρει καλά το role...

Tουλάχιστον σε solo lanes όταν feedάρεις θα λές εγώ έφταιγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει. με βάζει να παίξω series μεναν bronze 3 πουχε φερει premade εναν τυπο ακομα unranked. o τυπος παιρνει rumble εναντιον jax στο τοπ. 13/2 τουχει δωσει gg και surrender 20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει. με βάζει να παίξω series μεναν bronze 3 πουχε φερει premade εναν τυπο ακομα unranked. o τυπος παιρνει rumble εναντιον jax στο τοπ. 13/2 τουχει δωσει gg και surrender 20.

 

Unranked ≥ Bronze. Unranked χειρότερος από Bronze δεν γίνεται...

 

Άσχετο παιδιά μια ερώτηση...Με Vayne τι supp πάει καλύτερα στο current meta? Ali, Janna?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unranked ≥ Bronze. Unranked χειρότερος από Bronze δεν γίνεται...

 

Άσχετο παιδιά μια ερώτηση...Με Vayne τι supp πάει καλύτερα στο current meta? Ali, Janna?

Σε ολα κολλαει μια λεονα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vayne με Leona είναι καλό μόνο αν η Vayne ξέρει τι της γίνεται. Αν είναι από καλούτσικη και κάτω, είναι χαμένο lane και η Leona έχει πάθει νευρικό κλονισμό. Είμαι παθών, και παραπάνω από μία φορές.

 

Αυτή τη στιγμή θα έλεγα Annie - area stun, μπόλικο harass που επιτρέπει στη Vayne να μη θαφτεί από το μικρό της range, εύκολα και κυρίως γρήγορα kills.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...