Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να του πεις τωρα.. Οκει εχεις δικιο!

Βασικα νομιζω οτι επειδη εισαι νεος στο παιχνιδι, δεν ξερεις ολα τα tips.
Η Vayne εχει μια secret passive, με την οποια οταν βλεπει αντιπαλο Champion που δεν εχει φαει το φαι του και δεν πεφτει για νανι, του σκαει 3πλα damage. Πως λεγαμε παλια, φαε το φαι σου θα σε δωσω στο γυφτο? Ε η Riot το κανε secret passive στη Vayne.. Οποτε η Annie που σαν νηπιο, δεν καθεται και πολυ καλα, βρισκει "επαφη" με αυτη τη secret passive..

Πουτανακι Vayne.. τι εκανες στην Αννουλα? Ντα θα σε κανω.. Nerf για να μαθεις εσυ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οταν καποιος ειναι 3 lvl παραπανω ειναι υπερβολικα πολυ στο λολ.Αν σκεφτεις οτι max ειναι 18 κανε τους υπολογισμους.Οποτε οταν ο αλλος ειναι +3 απο εσενα δν μπορεις να του κανεις πολλα.Στη συγκεκριμενη περιπτωση αν δεν εχει το burst με ενα combo να εξαφανισεις την vayne τοτε εχεις χασει.

Το παιχνδι δεν ειναι mmorpg να παιζεις ΜΟΝΟ εναν champion ο καθενας εχει τις αδυναμιες τους .Για να εισαι σχετικα καλος πρεπει πρωτα απολα να ξερεις τι κανουν ΟΛΟΙ οι champions,ολα τα skills,passive,playstyle κτλ.Το γεγονος οτι η vayne σε ξεφτιλιζει δεν σημανει οτι ειναι op σημαινει οτι επαιξε καλυτερα απο εσενα.Που να εβλεπες μια καλη caitlyn τι κανει στην vayne θα αλλαζες γνωμη.

Το παιχνιδι θελει χρονο για να μαθεις τα βασικα ποσο μαλλον να εισαι στο επιπεδο να κρινεις τι ειναι op και τι οχι.

Αν δεν εχεις χρονο αστο ασχολησου αλλο game που χρειαζεται λιγοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα ότι δεν παίζω συχνά και δεν με πολυενδιαφέρει να μάθω νεους Chars. Αυτό το λίγο λοιπόν που παίζω θέλω ποιοτικό παιχνίδι και όχι που**ακια Class σαν την Vayne που σε ξεφτιλίζουν έτσι απλά.

 

Επίσης το ότι ήταν 3 level παραπάνω είναι απολύτως φυσιολογικό... γιατί το λες με ένα ύφος "πλάκα μας κάνει αυτός, ήταν 3 λεβελ μικρότερος... πως να μην πέσει νύχτα".

 

Πιστεύω ότι στην Riot κάνουν λάθοι, για αυτό άλλωστε είναι και οι παίχτες ώστε να κάνουν report τα "bugs" που βλέπουν.

 

Αγαπητέ μου, δεν είμαι υποχρεωμένος να μπω σε κάποια "ηλίθια" λογική παιχνιδιού που βγάζει μια εταιρεία. Το ότι έχει κόσμο το γνωρίζω... επίσης ξέχασες να πεις ότι σχεδόν το 80+% είναι μικρά από 8-9 μέχρι 15-16 ετών.

 

Στην ηλικία αυτή δεν θα με ενδιέφερε γιατί είχα όρεξη να συμβιβαστώ με παράλογα πράγματα, τώρα αγαπητέ μου θέλω να παίζω παιχνίδια για πλάκα, παιχνίδια που με χαλαρώνουν.

 

Δεν θα κάτσω να μάθω όλα τα μυστικά του ΛΟΛ, δεν με ενδιαφέρει. Αν τα παιχνίδια του ΛΟΛ κρίνονται στα "μυστικά" - "tips" τότε λυπάμαι αλλά είναι λάθος λογική. Όπως είπα το ότι έχει τόσο κόσμο δεν σημαίνει ότι είναι τα πάντα σωστά και ωραία.

 

Μαλλον τοτε θα χρειαστει να το κανεις unistall το παιχνιδι,μιας και το λολ ειναι παιχνιδι λογικης mechanics και ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ.Δεν μπορεις απο την μια μερα στην αλλη να γινεις καλος παικτης.Αν τωρα δεν σε νοιαζει να γινεις καλυτερος παικτης ,αυτα θα σου κανει η καθε vayne,jinx,lucian,draven κτλ.H Vayne ειναι απο τα χειροτερα carry αυτη την στιγμη[η μαλλον πολυ μετριο].

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν έκανε stun burst combo την Vayne? Σπάμαρε E W μέχρι να ετοιμαστεί το passive stun και πέτα τον Tibbers μαζί με Q+W. Αν δεν κάνεις damage τότε stun και flash over wall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δεν είναι στο πως farmάρει τα creeps αλλά ότι δεν μπορεί να κάνει efficient trades με αποτέλεσμα να μένει πίσω και στο farm.

 

Δε διαφωνω, το ιδιο πραγμα ειπα και εγω. Ουσιαστικα επισημανα οτι το "δυσκολοτερο farming" δεν ισχυει γενικα σαν εκφραση. Οπως δειχνει και το παρακατω post του παιδιου που απαντησα, πολλοι στην αρχη πιστευουν οτι επειδη ενας champion μπορει να καθαρισει το wave γρηγορα με ενα skill πρεπει να το spammaroun ολη την ωρα.

 

Οσο για την vayne για να εχω βγαλει σε ranked 20+ kills με αυτην , εγω που ειμαι και σχετικα noob , παει να πει οτι ειναι op.

Θεωρω ομως οτι εχει απο τα δυσκολοτερα φαρμαρισματα (σε σχεση με αλλα adc ή και γενικοτερα champs) , μιας και δεν εχει aoe dmg και πρεπει να πελεκαει τα minions ενα-ενα.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ από πάνω που είπες "Dont feed the troll", αν εννοείς εμένα αγαπητέ μου τότε κάνεις λάθος, εκτός αν όποιος νεος ζητάει βοήθεια είναι τρολλ.

 

Τέλος πάντων, βαρέθηκα και ίσως το παρατήσω (3-4 Games κάθε 2-3 μέρες). Είναι ένα παιχνίδι που απαιτεί να είσαι ενεργός-παρατηρητικός-παθιασμένος (στην τσίτα) όλη την ώρα και είμαι πολύ χαλαρός τύπος για τέτοια πράγματα.

 

@Choco συνήθως τα reply πάνε από πάνω και από κάτω δίνεις την απάντησή σου :P.

 

PS: Είμαι 17 level και παίζω με παίχτες που είναι 30 level, παίζουν σημαντικό-καθοριστικό ρόλο τα Runes-Masteries?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα δεν ζητησες καμια βοηθεια

 

Μπηκες σε ενα θεμα κ κανεις QQ posts κ εχεις ηδη διαμορφωσει αποψη για το παιχνιδι ενω δεν ξερεις βασικα πραγματα

Σου λενε 2-3 πραγματα κ τους βγαζεις ολους λαθος γιατι εισαι σιγουρος οτι αυτο που λες εσυ ειναι σωστο

 

Αν δεν τρολαρεις τοτε στραβα αρμενιζεις

 

Οσον αφορα τωρα την ερωτηση σου ναι παιζουν σημαντικο ρολο ειδικα στο early game 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα στα προηγούμενα posts σου κάπου να ζητάς βοήθαει για το πως να παίξεις απέναντι σε Vayne.

 

Το μόνο που είδα ήταν ατελείωτο QQ για κάποια mechanics που ούτε καν μπορείς να κατανοήσεις.

 

Οπότε το "Don't feed the troll" ισχύει και ή θα ζητάς συμβουλές και ευχαρίστως όλοι να σου δίνουμε ή απλά εάν βλέπεις ότι το game δεν σε ελκύει και δεν είναι της ιδιοσυγκρασίας σου, απλά το παρατάς ή το παίζεις σε casual βάση και δεν σε απασχολεί το πόσα lvl παραπάνω είναι ο απέναντι σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα στα προηγούμενα posts σου κάπου να ζητάς βοήθαει για το πως να παίξεις απέναντι σε Vayne.

 

Το μόνο που είδα ήταν ατελείωτο QQ για κάποια mechanics που ούτε καν μπορείς να κατανοήσεις.

 

Οπότε το "Don't feed the troll" ισχύει και ή θα ζητάς συμβουλές και ευχαρίστως όλοι να σου δίνουμε ή απλά εάν βλέπεις ότι το game δεν σε ελκύει και δεν είναι της ιδιοσυγκρασίας σου, απλά το παρατάς ή το παίζεις σε casual βάση και δεν σε απασχολεί το πόσα lvl παραπάνω είναι ο απέναντι σου.

 

Συγνώμη, δεν ήξερα ότι απαγορεύεται να πω την γνώμη μου για κάποιον χαρακτήρα.

 

Επίσης δεν ήξερα ότι όποιος λέει ότι κάποιος χαρακτήρας είναι OP "κλαίει"

 

ΥΓ: Μην μπερδεύεστε!, στην αρχή ζήτησα βοήθεια για το πως να παίξω Annie και μετά άνοιξα άλλο θέμα για τον Vayne. (Άλλο το ένα άλλο το άλλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ από πάνω που είπες "Dont feed the troll", αν εννοείς εμένα αγαπητέ μου τότε κάνεις λάθος, εκτός αν όποιος νεος ζητάει βοήθεια είναι τρολλ.

 

Τέλος πάντων, βαρέθηκα και ίσως το παρατήσω (3-4 Games κάθε 2-3 μέρες). Είναι ένα παιχνίδι που απαιτεί να είσαι ενεργός-παρατηρητικός-παθιασμένος (στην τσίτα) όλη την ώρα και είμαι πολύ χαλαρός τύπος για τέτοια πράγματα.

 

@Choco συνήθως τα reply πάνε από πάνω και από κάτω δίνεις την απάντησή σου :P.

 

PS: Είμαι 17 level και παίζω με παίχτες που είναι 30 level, παίζουν σημαντικό-καθοριστικό ρόλο τα Runes-Masteries?

Yes, παιζουν αρκετο ρολο..ειδικα τα masteries τωρα για αρχη. Μολις γινεις 30 lvl επενδησε ip για να φτιαξεις τα runes σου και σπαμαρε normals παιζοντας τους free chars για να μαθεις τα mechanics τους και να μπεις στο κλιμα. Δεν ξερω αν εχεις προηγουμενη εμπειρια απο moba games (φανταζομαι οχι), αλλα αν θες να γινεις τουλαχιστον μετριος στο game χρειαζεται να αφιερωσεις αρκετο χρονο για να μαθεις το game. Δεν ειναι τυχαιο που υπαρχουν ατομα που εξακολουθουν να γουσταρουν dota μετα απο τοσα χρονια. Παρομοιος εθισμος ειναι και το lol. Δεν ειναι π.χ call of duty που ακομα και ενα ατομο χωρις εμπειρια μπορει να παιξει και να ευχαριστιθει το game. Δυστυχως ή ευτυχως ετσι ειναι το game. Btw, για να μην εχεις αυταπατες, δεν υπαρχει κανενας op παιχτης..απλα σε καθε patch μπορει να ευνοουνται λιγο παραπανω 2-3 chars. Επισης δεν απαιτει να εισαι στην τσιτα. Παιζω απο αρχες season 2...στην αρχη επαιζα πολλα games την ημερα με τον φιλο-δασκαλο που μου εμαθε lol. Ναι μου φαινοταν και μενα περιεργο στην αρχη, αλλα θελει τον χρονο του. Πλεον παιζω για την πλακα μου παρολο που τον τελευταιο καιρο ψιλοtryhardαρα για να φτασω gold, που για μενα οντως εκει αξιζω προς το παρον. Αν λοιπον βρεις ενδιαφερον στο game σου συνιστω να του δωσεις χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...