Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Meh

 

Σε καποιο build μαζι με Sheen , που δεν εισαι μπροστα ισως να ειναι . Αλλα οταν εισαι μπροστα καλυτερα να πας σε Abyssal/Zhonyas , Dcap , Lichbane 

 

Σε jungle diana ειναι σιγουρα πιο viable ( οσο viable μπορει να ειναι η jungle diana )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βιντεο δεν μου λεει τιποτα :) bronze 2 ...ολα τα lanes λιγο πολυ τα πανε καλα...και απλα ο nightblue φαρμαρει και βοηθαει που και που στα lanes...

 

Να τον εβλεπα σε κανα bronze4-5 με lanes που χουν fail-αρει με το καλημερα :)

 

παρολα αυτα ειναι εξαιρετο δειγμα πως πρεπει να παιζει ενας jungler..

α δλδ τωρα το προβλημα μετατοπιστηκε στο bronze IV k V.

Btw , o τυπος bronze V το ειχε ξεκινησει το account...παρολαυτα αμα δεν σου λεει τιποτα το βιντεο μην ασχολησε , απλα εισαι ατυχος και ολο σε τρολαρουν σε καθε game σου.

μπορεις να πληρωσεις να παιξουν καποιοι που ειναι λιγοτερο ατυχοι απο εσενα και να σε ανεβασουν εκει που θες σε 2-3 μερες να σταματησει και το qq και ολα.

 

Παιδια το nashors tooth ειναι viable στην Diana?

αμα εισαι μπροστα , αλλα δεν σου κανει μονο του , θες και τα procs απο το Lich bane.

 

καλυτερα rush abyssal ,dcap ,zhonyas , και καουμποικο dfg.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α δλδ τωρα το προβλημα μετατοπιστηκε στο bronze IV k V.

Btw , o τυπος bronze V το ειχε ξεκινησει το account...παρολαυτα αμα δεν σου λεει τιποτα το βιντεο μην ασχολησε , απλα εισαι ατυχος και ολο σε τρολαρουν σε καθε game σου.

μπορεις να πληρωσεις να παιξουν καποιοι που ειναι λιγοτερο ατυχοι απο εσενα και να σε ανεβασουν εκει που θες σε 2-3 μερες να σταματησει και το qq και ολα.

 

 

ναι ρε φιλε το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ βιντεο περαν του ιδανικου παιξιματος ενος jungler δεν μου λεει κατι παραπανω.

 

ολα τα lanes δουλευαν... σε bronze1-2 οι ομαδες ειναι πιο νορμαλ...ξεσκατιζει λιγο το τοπιο....ασε που εκει βρισκονται πρωην silver/gold με ο,τι αυτο συνεπαγεται.

 

Απο κει και περα οπως ειπα ολα τα lanes δουλευαν αψογα και δεν ειχε δυσκολο εργο.

 

Οταν εισαι jungler και ολα τα lanes φωναζουν για gank απο το 1ο λεπτο επειδη τα  picks τους ηταν γτπ ή γενικοτερα δεν την παλευουν ή γιατι οτιδηποτε...εκει θελω να δω τι παιξιμο γινεται

 

Σε ιδανικες συνθηκες και γω γαμαω...δεν μου λεει κατι....

 

Απο κει και περα οπως ειπα δεν σε παρεξηγω...μαλλον επαιξες σε bronze πριν φτιαξει την κιβωτο ο νωε....

 

 

ΥΓ: μολις τελειωσα παιχνιδι παιζοντας jungle...ναι οκ ο adc (vayne) βγηκε αφκ στα τελευταια 10-15 λεπτα...επρεπε να κουβαλησω μηπως σε σημειο οπου ολοι οι αντιπαλοι ειχανε feed-αριστει και παιζοντουσαν μονο teamfights?  sureeeeee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mphxths Το γεγονος οτι δεν παιζεις αρκετα καλα για να ανεβεις και οντως αξιζεις για εκει που εισαι σου εχει περασει απο το μυαλο σου?Εγω αυτο καταλαβαινω απο τα ποστ σου.....

 

Α και κατσε μετρα ποσες φορες εχει η αντιπαλη ομαδα afk,troll κτλ.Οχι ποσες φορες ειχες εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε φιλε το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ βιντεο περαν του ιδανικου παιξιματος ενος jungler δεν μου λεει κατι παραπανω.

 

ολα τα lanes δουλευαν... σε bronze1-2 οι ομαδες ειναι πιο νορμαλ...ξεσκατιζει λιγο το τοπιο....ασε που εκει βρισκονται πρωην silver/gold με ο,τι αυτο συνεπαγεται.

 

Απο κει και περα οπως ειπα ολα τα lanes δουλευαν αψογα και δεν ειχε δυσκολο εργο.

 

Οταν εισαι jungler και ολα τα lanes φωναζουν για gank απο το 1ο λεπτο επειδη τα  picks τους ηταν γτπ ή γενικοτερα δεν την παλευουν ή γιατι οτιδηποτε...εκει θελω να δω τι παιξιμο γινεται

 

Σε ιδανικες συνθηκες και γω γαμαω...δεν μου λεει κατι....

 

Απο κει και περα οπως ειπα δεν σε παρεξηγω...μαλλον επαιξες σε bronze πριν φτιαξει την κιβωτο ο νωε....

 

 

ΥΓ: μολις τελειωσα παιχνιδι παιζοντας jungle...ναι οκ ο adc (vayne) βγηκε αφκ στα τελευταια 10-15 λεπτα...επρεπε να κουβαλησω μηπως σε σημειο οπου ολοι οι αντιπαλοι ειχανε feed-αριστει και παιζοντουσαν μονο teamfights?  sureeeeee

Πρωτον οπως τονισα και στο προηγουμενο βιντεο το συγκεκριμενο ηταν το 1 απο τα πολλα που εχουν βαλει σε playlist(το οποιο και δεν κοιταξα καν).

Παρε λοιπον το συγκεκριμενο για να δεις πως τα lanes του δεν ηταν καν μπροστα και απλα αυτος το εκανε snowball.

 

Σιγουρα μετα την σωστη βοηθεια της elise ολα τα lanes πηγαν μπροστα. Αυτο δεν σημαινει οτι ηταν καλοι οι laners του, και αν δεις προσεκτικα προσπαθοντας να κανει dive παει και αυτοκτονει η lux(δεν θυμαμαι λεπτο, αν το δεις ολο θα το βρεις ομως).

Αλλα ηδη εχει κανει την δουλεια του και κερδιζει.

 

Δευτερον, η προσπαθεια του bronze to challenger σε 1 βδομαδα ΔΕΝ εγινε μετα το reset. Οποτε δεν ηταν silver/gold που ειπες.

 

Δεν ειπε κανεις οτι μπορεις να κανει carry ενα 4v5 αλλα δυστυχως ειναι μια κατασταση που πρεπει να υποστεις γενικοτερα. Μην παραξενευτεις αν σου πω οτι και στο gold υπαρχει κοσμος που παει afk επειδη του εκαναν invade και εδωσε και first blood.

 

Επισης η διαφορα ενος bronze 2 με εναν bronze 5 ειναι απειροελαχιστη.

 

Δεν σου λεω κανε οτι κανει ο τυπος στο βιντεο γιατι ουτε εγω μπορω προφανως, αλλα τα 1/3 αν κανεις σωστα θα δεις βελτιωση.

 

Και οπως ξαναειπα, σε αυτο το ελο η υπομονη για μενα ειναι το παν. Καταφερνοντας να κανεις 2 νικες - 1 ηττα εισαι κερδισμενος. Ετσι ας πουμε σε εναν μηνα μπορεις να ανεβεις και θα ανεβεις.

Οπως και γω, δεν μου ηρθε επιφοιτηση ξαφνικα και εγινα καλυτερος απο τον μεσο bronze αλλα σιγα και σταθερα ανεβηκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@mphxths Το γεγονος οτι δεν παιζεις αρκετα καλα για να ανεβεις και οντως αξιζεις για εκει που εισαι σου εχει περασει απο το μυαλο σου?Εγω αυτο καταλαβαινω απο τα ποστ σου.....

 

Α και κατσε μετρα ποσες φορες εχει η αντιπαλη ομαδα afk,troll κτλ.Οχι ποσες φορες ειχες εσυ.

 

προφανως και αυτο ειναι ενας βασικος λογος

 

@maldino

 

δεν αντιλεγω οτι ο nightblue γαμαει και δερνει , εχω δει πολλα του streams..και μερικα που πατωσε τελειως..δεν αναιρει ομως το γεγονος οτι γαμαει και στα βιντεος αυτα παιζει με κατωτερους του.

 

2 νικες 1 ηττα δεν ειναι παντα κερδος...αναλογως ποσους ποντους χανεις....

 

εχω παιξει παιχνιδια που επαιρνα με νικη 15-17 ποντους..και ηττες που εχανα 20αρια... ναι οκ ..κερδος ειναι

 

 

πλεον απλα μαζευω εμπειριες και γνωσεις....δεν γαμιεται ας  μεινω bronze...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πολύ καλός και επιμορφωτικώς ο Nightblue3 . Τον παρακολουθώ στενά εδω και αρκετό καιρό (απο τότε που βγήκε η Jinx και την έπαιζε συνεχεια Jungle) και προτείνω σε όποιον παίζει ζούγκλα να τον παρακολουθεί , θα μάθει πολλά . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως και αυτο ειναι ενας βασικος λογος

 

@maldino

 

δεν αντιλεγω οτι ο nightblue γαμαει και δερνει , εχω δει πολλα του streams..και μερικα που πατωσε τελειως..δεν αναιρει ομως το γεγονος οτι γαμαει και στα βιντεος αυτα παιζει με κατωτερους του.

 

2 νικες 1 ηττα δεν ειναι παντα κερδος...αναλογως ποσους ποντους χανεις....

 

εχω παιξει παιχνιδια που επαιρνα με νικη 15-17 ποντους..και ηττες που εχανα 20αρια... ναι οκ ..κερδος ειναι

 

 

πλεον απλα μαζευω εμπειριες και γνωσεις....δεν γαμιεται ας  μεινω bronze...

Πραγματικα απορω καμια φορα. 

Διαβασες και τα 2 ποστ μου να δεις τι εγραψα?

 

Λογικο ειναι να γαμαει ο nightblue τον καθε bronze-silver-gold κ.ο.κ. 

 

Δεν το εβαλα για να σου δειξω ποσο αρχιδατος ειναι, αλλα για να δεις τι κανει ο ιδιος και να βελτιωθεις και να φυγεις απο τον "αθλιο" κοσμο του bronze. Και ξαναλεω, δεν θα το καταφερεις μεσα σε μια μερα ολο αυτο, αλλα αν το εξασκησεις θα δεις οτι δεν ειναι και αθλος αυτο το πραγμα. 

 

Σε καμια περιπτωση δεν στην λεω απο την στιγμη που θες να μαθεις κατι, και για αυτο μπηκες στο φορουμ αλλωστε.

Αν ομως δεν καταλαβαινεις τι γραφω και τι γραφουν οι συνφορουμιτες τοτε δεν θα επεκταθω αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω τον εξής πόνο

Από Silver 4 έφυγα ντουγρού Bronze 4 0 LP

Υπάρχουν ελπίδες να ανέβω (/να κάνω carry όπου χρειαστεί),

σαν Support που είναι ο main role μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως support main κ ως Ολυμπιακος , εχεις τοσες πιθανοτητες οσες εχει κ ο Ολυμπιακος να παρει ποτε το Τσου Λου

 

Seriously τωρα , δυσκολα

Πρεπει να μπορεις να παιζεις και αλλα πραγματα , αλλα αν ειναι για support πρεπει να παιζεις πραγματα που εχουν presence και δεν ειναι passive supports

 

Να κανεις τον αλλο να κανει λαθη στο lane και οχι να εισαι μια Janna η μια Soraka που καθεσαι στους θαμνους

 

Αν εχεις κ καποιον φιλο/γνωστο για duo , ακομα καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Main εχω Thresh/ Lulu για agressive, και Janna για Passive play.

Απλως παω support για σχεδον παντα κανεις δεν πηγαινε support

με αποτελεσμα να γινεται χαμος στο Champion Select. Με την θεληση μου

πηγαινα εγω και το συνηθησα καλος ή κακως 

 

(γενικοτερα παω οτιδηποτε ειναι AD :) απλως ποτε δεν μενει 'ελευθερη' τετοια

θεση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...