Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το βιντεο δεν μου λεει τιποτα :) bronze 2 ...ολα τα lanes λιγο πολυ τα πανε καλα...και απλα ο nightblue φαρμαρει και βοηθαει που και που στα lanes...

 

Να τον εβλεπα σε κανα bronze4-5 με lanes που χουν fail-αρει με το καλημερα :)

 

παρολα αυτα ειναι εξαιρετο δειγμα πως πρεπει να παιζει ενας jungler..

 

wat.

 

Παιδια το nashors tooth ειναι viable στην Diana?

 

Tbh συνήθως το rushάρω και το βρίσκω ιδανικό στην diana (ιδιαίτερα jungle)

 

Eίναι αποτελεσματικό σε μεγάλα fights γιατί έτσι δεν είσαι απλά ένα dive bot.

 

1)To Passive της diana δίνει 20% as και base dmg+60%ap CLEAVE dmg κάθε τρίτο hit.

 

2)Tο Arcane blade mastery  δίνεις 5% του ap σε κάθε hit.

 

3)To Nashors tooth δίνει 15dmg+15%του ap σε κάθε hit, 50%as και 60ap. (+20%cdr) και είναι απο τα πλέον gold efficient αντικείμενα.

 

Σε jungle diana το clear γίνεται αστείο. Έχεις 70%as και cleavάρεις ~20% του ap σου σε κάθε hit και 80% aoe του ap σου σε κάθε τρίτο hit (που γυρνάει πολύ γρήγορα λόγω AS). Γενικά είναι καλό για fighter diana ακόμα και χωρίς zhonya's και είναι περίπτωση mage με consistent dmg που δεν εξαρτάται απο ένα combo (που αν τα πιάσεις και πάλι κάνεις πολύ dmg). 

 

Απλά εντάξει δεν είναι mindless ήρωας πρέπει να ξέρεις πότε και πού θα μπείς/βγείς. Να μπαίνεις με το passive σου up όταν θέλεις burst και κυρίως να μάθεις το R/Q combo που είναι και εντυπωσιακό και αποτελεσματικό. Μπαίνεις με ulti και όταν είσαι στον "αέρα" κάνεις το q με αποτέλεσμα να έχεις reset και να είναι δύσκολο να το χάσεις.

 

Also πάντα κάνεις w πρίν divάρεις ώστε να "σκάσουν" αμέσως τα bubbles και να πάρεις το shield + το burst που δίνουν.

 

Πολυλογία αλλα η συγκεκριμένη είναι favorite ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Oλοι λιγο πολυ καπως ετσι ξεκινανε

 

Δοκιμασε κ Annie η Leona να δεις αν σου αρεσουν 

Προσωπικα δεν μπορω να παιζω passive supports , θελω να ειμαι active στο game , να το επηρεαζω αμεσα . Οχι να καθομαι στο lane 3 μετρα πισω απο το AD οπως κανουν αρκετοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wat.

 

 

δες το συγκεκριμενο βιντεο.. πιο ευκολη δουλεια για jungler δεν παιζει να υπηρξε...στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ βιντεο μιλαω παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δευτερο μερος του guide που ποσταρα χθες απο τον ιδιο τυπο

Σε αυτο δεν συμφωνω με ολα οσα λεει αλλα αξιζει ενα διαβασμα

 

http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/1wmpkg/want_to_climb_the_ladder_fastcheck_this_out_part/

 

 

Και 2 αρθρακια απο το cloth5 που εχει αρκετα πραγματα για διαβασμα

 

Πως κινεται ενα lane , πως κανετε deny exp κ γενικα πως να κανετε manage τα minions

 

Tanks , τι ειναι κ τι κανουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες το συγκεκριμενο βιντεο.. πιο ευκολη δουλεια για jungler δεν παιζει να υπηρξε...στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ βιντεο μιλαω παντα.

 

Τι να δω μωρέ που μου λές οτι στο bronze 2 ξέρουν να παίζουν ενώ στο bronze v όχι. Νιώσε λίγο τι σου συμβαίνει, για δικό σου καλό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλοι λιγο πολυ καπως ετσι ξεκινανε

 

Δοκιμασε κ Annie η Leona να δεις αν σου αρεσουν 

Προσωπικα δεν μπορω να παιζω passive supports , θελω να ειμαι active στο game , να το επηρεαζω αμεσα . Οχι να καθομαι στο lane 3 μετρα πισω απο το AD οπως κανουν αρκετοι

 

Attallos=Leona=Op

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα επαιξα ενα απο τα πιο διασκεδαστικα ματς που εχω παιξει. Λεω mid (second pick) λεω και το τριτο πικ mid. Στην τελικη παω εγω mid, διαλεγω Nidalee (main μου) και διαλεγουν οι απέναντι kata. Λεω αντε ωραία. Αρχιζει το first και το third pick να βριζουν (noob nidalee kata counters u, u will lose the lane i told i wanted mid but this noob went mid, nidalee sucks at mid) δεν απανταω. Ξεκιναμε laning phase. Πιαζω passive μέχρι να φτάσω 6 lvl, με το που φτανω κανει ενα καλό gank η elise, first blood. Στην συνέχεια να μην πολυλογώ την πήρα άλλα 2 kill στο lane και υατό ήταν. Προς το τέλος αρχίζει και βρίζει αυτή οτί δεν ξέρω να πάιζω και οτι φεύγω συνεχως κτλπ κτλπ.

 

Η δικαίωση είναι τόοοοοσο γλυκιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Double/Triple(?) Doran's σε ADC σε ποιες περιπτώσεις βγάζουμε? Επίσης, ADC-Supp στο top πότε και γιατί παίζεται?

 

Double Dorans οταν εχεις προβλημα να μεινεις στο lane στην αρχη κ θελεις το extra hp/lifesteal η απλα οταν αναγκαστεις να πας back νωρις κ ειναι το μονο που μπορεις να αγορασεις που θα φερει το lane στα ισα

Triple dorans ποτε , σου καθυστερει πολυ το build

 

Ενα αλλο build που μπορεις να κανεις ειναι πας για pickaxe νωρις

Ναι μεν σου καθυστερει λιγο το build , αλλα σου δινει ενα early game power spike που μπορεις να εκμεταλευθεις αν εισαι λιγο μπροστα . High risk high reward i guess

 

Swap κανεις οταν θες να αποφυγεις καποιο συγκεκριμενο matchup ,οταν θεωρεις οτι μπορεις να κανεις καλυτερο spltpush απο την αλλη ομαδα η οταν απλα εχεις ενα συγκεκριμενο plan . Στο solo queue το ξεχνας

 

Σε LCS κ λοιπα games τωρα δεν ξερω κατα ποσο θα το βλεπουμε τοσο συχνα οσο πριν μετα το buff στα top κ mid towers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Double Dorans οταν εχεις προβλημα να μεινεις στο lane στην αρχη κ θελεις το extra hp/lifesteal η απλα οταν αναγκαστεις να πας back νωρις κ ειναι το μονο που μπορεις να αγορασεις που θα φερει το lane στα ισα

Triple dorans ποτε , σου καθυστερει πολυ το build

 

Ενα αλλο build που μπορεις να κανεις ειναι πας για pickaxe νωρις

Ναι μεν σου καθυστερει λιγο το build , αλλα σου δινει ενα early game power spike που μπορεις να εκμεταλευθεις αν εισαι λιγο μπροστα . High risk high reward i guess

 

Swap κανεις οταν θες να αποφυγεις καποιο συγκεκριμενο matchup ,οταν θεωρεις οτι μπορεις να κανεις καλυτερο spltpush απο την αλλη ομαδα η οταν απλα εχεις ενα συγκεκριμενο plan . Στο solo queue το ξεχνας

 

Σε LCS κ λοιπα games τωρα δεν ξερω κατα ποσο θα το βλεπουμε τοσο συχνα οσο πριν μετα το buff στα top κ mid towers

Ωραία, κατάλαβα, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μαγκες!

 

εχω το εξης προβλημα:μου πεταει συνεχεια bug splat το παιχνιδι.ειναι πολυ εκνευριστικο στα ranked να σε πεταει καθε φορα τοθλαχιστον μια φορα..ειχε κανεις το ιδιο προβλημα?πως το ελυσε?

 

εχω κανει reinstall το παιχνιδι αρκετες φορες αλλα τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μαγκες!

 

εχω το εξης προβλημα:μου πεταει συνεχεια bug splat το παιχνιδι.ειναι πολυ εκνευριστικο στα ranked να σε πεταει καθε φορα τοθλαχιστον μια φορα..ειχε κανεις το ιδιο προβλημα?πως το ελυσε?

 

εχω κανει reinstall το παιχνιδι αρκετες φορες αλλα τπτ.

ειναι θεμα hardware το ειχα και εγω πατα πινακα ελεγχου-> ρυθμισεις για προχωρημενους-->για προχωρημενους

στο επιδοσεις πατα ρυθμισεις και εκει βαλε για βελτιστη αποδοση εμενα ετσι σταματησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...