Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι, μαθε να παιζεις katarina plz να δω ποσα παιχνιδια θα καθαριζεις..

 

Δεν μπορώ τους παίχτες που βασίζονται σε πολλούς παράγοντες, θέλω να χώνομαι μέσα και σπαμ τα σπελλ...

 

η Κατερίνα πρέπει να είναι και γατάκι για να κάνει Jump out of combat ... γενικά πολύ γρήγορη αντίδραση... εγώ είμαι γέρος, δεν μπορώ το fast game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά άμα υπάρξουν buff για την Ahri θα χαρώ αρκετά μιας και είναι από τους champ που κάνω main από το season 2. Νομίζω από τότε που βγήκε μονο nerf της κάνανε. Πιστεύω ότι σε solo que είναι αρκετά δυνατή άμα μπορείς να κανεις land τα charm. Έχει επίσης υπερβολικά δυνατό roam.

 

Απλά όσο ανεβαίνεις division και οι αντίπαλοι σου το νιώθουν το dodge στα skillshot γίνεται αυτόματα πιο δύσκολη η δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά άμα υπάρξουν buff για την Ahri θα χαρώ αρκετά μιας και είναι από τους champ που κάνω main από το season 2. Νομίζω από τότε που βγήκε μονο nerf της κάνανε. Πιστεύω ότι σε solo que είναι αρκετά δυνατή άμα μπορείς να κανεις land τα charm. Έχει επίσης υπερβολικά δυνατό roam.

 

Απλά όσο ανεβαίνεις division και οι αντίπαλοι σου το νιώθουν το dodge στα skillshot γίνεται αυτόματα πιο δύσκολη η δουλειά σου.

Mετα και απο το nerf της LB, πλεον εχεις και ενα λιγοτερο counter στο lane :P

 

Aπο εκει που η LB εκανε shut down την Ahri για πλακα (λογω Silence), τωρα μαλλον το αντιθετο συμβαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πια δεν είναι τόσο δυνατό το matchup μιας και το burst της το αποφεύγεις και μπορείς να κανεις πολύ καλύτερο roam.

 

Γενικά μου αρέσει το build που βγάζει ο Shiphtur συχνά στην Ahri με rush Athenes αντί για DFG μιας και έχει πολύ πιο ισορροπημένο laning phase (mana regen, sustain απο passive) και δεν βασίζεσαι τόσο πολύ στο snowball χρησιμοποιώντας charm + DFG burst.

 

Ένα pick που προτείνω στο mid lane μιας και μπορείς να παίξεις passive/agressive, roam/push και προσφέρει αρκετά στην ομάδα. Το μονο μεγάλο αρνητικό είναι το laning phase μέχρι το lvl 6 που μπορείς να την σκοτώσεις άνετα σε gank και δεν μπορεί να κάνει παρα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν leavάρεις από το champion select είναι 3 ή 4 lp - . Δε θυμάμαι ακριβώς πάντως τόσα είναι όχι παραπάνω

 

Όμορφα θα μου χρειαστεί.

 

Μόλις πριν λίγο έχω τα bans και παρακαλούσε κάποιος να ban-άρω vayne. Δεν το κάνω= "ok I afk bye bye"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...