Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχουν bronze παικτες...γιατι δυσκολευονται τοσο πολυ να καταλαβουν το game? παντα το αναρωτιομουν!

 

Ελλειψη χρονου , απειρια σε MOBAS κ γενικα σε games τετοιου τυπου . Η πολυ απλα γιατι παιζουν για την πλακα τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχουν bronze παικτες...γιατι δυσκολευονται τοσο πολυ να καταλαβουν το game? παντα το αναρωτιομουν!

Καλα δεν ειναι και το πιο απλο game. Θελει καμποσες ωρες ενασχολησης για να ξεφυγεις απο το bronze επιπεδο παιξιματος, εκτος αν ειχες παιξει dota κλπ προηγουμενως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχουν bronze παικτες...γιατι δυσκολευονται τοσο πολυ να καταλαβουν το game? παντα το αναρωτιομουν!

 

Γιατί δεν κάθονται να αισχοληθούν πολύ απλά...δεν τους ενδιαφέρει καν να ξέρουν όλους τους champions και τι μπορούν να κάνουν. Δεν τους ενδιαφέρει καν τι αλλάζει με κάθε patch. Το αντιμετωπίζουν ως παιχνίδι και αδιαφορούν να χτίσουν έναν πύργο γνώσης για να είναι σε καλύτερο division σε ένα βιντεοπαιχνίδι.

 

Εχώ ακούσει από τέτοιο άτομο ατάκα "πωπω αν ήθελα να κάτσω να οργανώνω στρατηγικές και να διάβαζα οδηγούς θα προτιμούσα να έπαιζα σκάκι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει ρολο και η προσωπικοτητα του καθε ενα.Εγω πχ οτι game και να παιξω online[tera online ,lol,counter strike κτλ]θα προσπαθησω να βελτιωθω.Θα παιζω γιατι μαρεσει,αλλα σε καθε game θα προσπαθησω να βελτιωθω[θα δω και 2-3 guide και μερικα βιντεακια]και σιγα σιγα θα γινω καλος.Οι bronze δεν το κανουν,εχω απειρους φιλους οι οποιοι τους λες το λαθος τους,σου λενε οκ και μετα ξανακανου το ιδιο βασικο λαθος παλι και παλι και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τώρα... και το point&pick system δεν είναι και τόσο αθώα, πόσες φορές σε κρίσιμα σημεία σας έτυχαν τρολλς; πιο πολύ όμως φταίει η αδιαφορία όπως και λέτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορω γιατι υπαρχουν παικτες που νομιζουν πως kills > farm

 

Γιατί kills/picks = objectives. Αντε κανε contest εσύ τον baron χωρίς τον jungler σου πχ. Επίσης όταν σκοτώνεις τον άλλο laner του κανεις ουσιαστικά deny xp και gold από cs. Προφανώς είναι "καλύτερα" τα kills άμα ξέρεις τι να κανεις αφότου έχεις σκοτώσει τον άλλο.

 

Προφανώς και κάποιος που έχει 20 kills στο 30 θα έχει περισσότερες πιθανότητες να κουβαλήσει από έναν που έχει 300 cs στο 30. Μονο και μονο επειδή έχει στερήσει 20 φορες την άλλη ομάδα από vision/xp/gold/objectives. Όλα αυτά χωρίς να συνυπολογίσουμε το ψυχολογικό μέρος που η αντίπαλη ομάδα ακούει εδώ και 10 λεπτά "Legendary" "Double Kill" "Legendary".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Όλα αυτά χωρίς να συνυπολογίσουμε το ψυχολογικό μέρος που η αντίπαλη ομάδα ακούει εδώ και 10 λεπτά "Legendary" "Double Kill" "Legendary".

 

Αυτό...εδώ η Βραζιλία χαντακώθηκε λόγω ψυχολογίας φαντάσου τον πιτσιρικά που παίζει και λέει πάει χαμένο surr at 20.

 

 

 

Κάτι τελείως άκυρο και αποκλειστικά αυθαίρετη δικιά μου ιδέα. Τι λέτε για Jarvan supp? Δεν το έχω δει ούτε ακούσει ποτέ μου αλλά πιστεύω πως το skillset του με το armor reduction, το knock combo, το slow shield, AS buff του λάβαρου και φυσικά το ulti CC του θα το έκαναν μια viable επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το normal mmr tho

 

 

PmvvVaz.png

 

 

Να κάνω μια ερώτηση, τα άτομα που ήταν challenger στην προηγουμενη σεζόν, θεωρητικά δεν θα ήταν πιο εύκολο να γίνουν challenger αυτή τη σεζόν; Πχ και η Ashe και η Jinx ήταν challenger s3 και τώρα είναι d1. Θα μου πεις μπορεί να πήραν το banner από 3v3 η απλά να τους πείραξε που άλλαξε το meta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό...εδώ η Βραζιλία χαντακώθηκε λόγω ψυχολογίας φαντάσου τον πιτσιρικά που παίζει και λέει πάει χαμένο surr at 20.

 

Πότε surrender ρε μάγκες, πάντα υπάρχει ο ανάπηρος που θα κάνει epic throw στο τελευταίο λεπτό, όπως και οι χαζοί που δε μαζεύονται να τελειώσουν το παιχνίδι

 

throw.png

 

Και φυσικά ήμουν στους χαμένους(ροζ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί kills/picks = objectives. Αντε κανε contest εσύ τον baron χωρίς τον jungler σου πχ. Επίσης όταν σκοτώνεις τον άλλο laner του κανεις ουσιαστικά deny xp και gold από cs. Προφανώς είναι "καλύτερα" τα kills άμα ξέρεις τι να κανεις αφότου έχεις σκοτώσει τον άλλο.

 

Προφανώς και κάποιος που έχει 20 kills στο 30 θα έχει περισσότερες πιθανότητες να κουβαλήσει από έναν που έχει 300 cs στο 30. Μονο και μονο επειδή έχει στερήσει 20 φορες την άλλη ομάδα από vision/xp/gold/objectives. Όλα αυτά χωρίς να συνυπολογίσουμε το ψυχολογικό μέρος που η αντίπαλη ομάδα ακούει εδώ και 10 λεπτά "Legendary" "Double Kill" "Legendary".

 

Μου έχει τύχει πολλές φορές να είναι κάποιος στην ομάδα που "κουβαλάει" και στο LateGame να χάνουμε ... δεν νομίζω ότι σημαίνει και πολλά αυτό...

 

Όταν έχεις 1ναν που "κουβαλάει" και οι υπόλοιποι έχουν νορμαλ στατς, αυτός που κουβαλάει είναι εύκολος στόχος! άμα τον ταυλιάσουν τότε τι θα κάνει η υπόλοιπη ομάδα? ... σου είπα! πολλά τέτοια έχουν γυρίσει και τα έχω χάσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...