Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα το φτιαχνω λογο του οτι δινει πολυ μανα. Και αν το HP πεσει πολυ χαμηλα η παθητικη του blitz το οποιο ειναι seal ειναι το 50% σχεδον του μανα. 

 

Ισως η λογικη μου ειναι λαθος δεν ξερω.. :/ 

κλτερα να φτιαξεις fh για το αρμορ και την pasive παρα να boostareis οσο γινεται το μανα. σαν supp κανονικα δεν θα σε focusαρουνε τωρα ειναι αναλογα και που παιζεις

παντως αν θες να βγαζεις tear κλτερα να φτιαχνεις archengel staff γτ scallarei κλτερα με ap o blitz

τωρα αν θες να τον παιξεις καθαρο supp περιμενε να μπει ο ατταλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κλτερα να φτιαξεις fh για το αρμορ και την pasive παρα να boostareis οσο γινεται το μανα. σαν supp κανονικα δεν θα σε focusαρουνε τωρα ειναι αναλογα και που παιζεις

παντως αν θες να βγαζεις tear κλτερα να φτιαχνεις archengel staff γτ scallarei κλτερα με ap o blitz

τωρα αν θες να τον παιξεις καθαρο supp περιμενε να μπει ο ατταλος

ανοιγεις και το seraphs και εισαι full hp 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξες με 14 lvl account ranked?

 

Όχι φυσικά! έπρεπε να πω ότι ήταν Classic-Draft? :S :wacko:

Γενικά παρότι δεν κρίνω κάποιον....Εσύ έτσι όπως τα λες στα ποστ σου αξίζεις για challenger αλλά η μοίρα σε κρατάει στο bronze......

....

 

Κοίτα! ... μερικές φορές έχω -καύλες- και γουστάρω να τα χώνω! έχω επίγνωση ότι υπερβάλω αλλά το κάνω για χαβαλέ και δεν σκάω! (δεν περιμένω κιόλας από εσας να τα πάρετε 100% της μετρητής)

 

Το ότι το επίπεδο στον ΕΑΣΤ είναι αρκετά χαμηλό, είναι γεγονός! όσο για το παιχνίδι που έπαιξα, αυτό που θέλω να πω είναι ότι περίμενα γερό Outplay αλλά το παιχνίδι ήταν -βατό-... ΟΚ! ήταν Νορμαλ αλλά μια εικόνα του Σερβερ την δείχνει όσο να ναι!

 

 

....

Επίσης ποτέ μην κρίνεις σε normal.Δηλαδή αν εγώ πχ είμαι diamond και τύχω με σένα σε normal και μαλακιστώ φουλ εσύ λογικά θα χεις την ιδέα πχ ότι είμαι boosted ή ότι είσαι καλύτερος και από diamond?

...

 

EUW που παίζω, πιστεύω πως το επίπεδό μου είναι για Silver 1-2-3 (EUNE Gold 345-S1)... γενικά είμαι πολύ στα @ μου και δεν σκάω, επίσης αφού δεν κουβαλάω, πως να ανέβω;  (είμαι πολύ της άμυνας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο euw ήταν λίγο playable θα ήταν καλός server το να έχω 50 παραπάνω ms και να κάνω skillshots με 1.2 sec delay δεν λέει

wot? εγω στον west  εχω σχεδον το ιδιο  delay με east. Αν τωρα μιλαμε για τα θεματα που εχει κατα καιρους παω πασο 

 

 

 

Το εχουμε ξανα πει η διαφορα των δυο server φαινεται απο πλατινα, διαμαντακι και πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά το μονο nerf στον lucian είναι το range του από 550 στα 500. Με όλα τα αλλα buff όμως είναι σίγουρο πως συνολικά θα είναι nerf;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον κανει αυτοματα χειροτερο laner , που ηταν ενα απο τα μεγαλα του ατου imo

Με 50 range λιγοτερο σε Q κ AA , θα γινεται ευκολα harassed απο καποιον που ξερει να κραταει το range του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε μετά από λίγα χαλαρά games πήγα plat 1, ουσιαστικά πήδηξα plat iv και plat ii. 23-3 με Ahri :D
 

UCtiW2t.png

 

(παίζω και άλλους champion, απλά επειδή κερδίζω τόσο πολύ με Ahri λέω τι στο καλο ας κάνω main Ahri lel)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες κανα build μαζευω να την παρω. βασικα ποιο mid προτείνετε να παιξω (δε παιζω σχεδον καθολου)

 

Build για safe lane - sustain (αυτό βγάζει συνήθως ο Shiptur των Dignitas): Dorans start -> Athenes -> Deathcap -> Void και situational items
 
Build για snowball και γενικά πολύ burst: Dorans x2 -> DFG -> Zhonyas/Deathcap/Abyssal -> Void ανάλογα με το τι team έχουν οι αντίπαλοι
 
Build απέναντι σε AD assassin: Dorans x2 -> Seeker's Armguard -> Zhonyas -> DFG/Morellonomicon -> Void και μετά ότι θες. Morellonomicon/DFG -> Zhonyas αν είσαι πολύ μπροστά
 
Build απέναντι σε AP assassin: Dorans x2 -> negatron cloak -> Abyssal -> DFG -> deathcap -> Zhonyas -> void κτλ
 
Item που προτιμώ προσωπικά: 
 
Rylais, σου δίνει περισσότερο health και μπορείς να κανεις εύκολα kite pick τύπου Jax 
 
Morellonomicon, το χρειάζεσαι απέναντι σε pick τύπου Swain/Mundo ίσως και Ryze που βασίζονται στο sustain τους στα team fight όπως επίσης και απέναντι σε ad assassin που έχουν αρκετό lifesteal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά, εδώ με Caitlyn-650 δεν μπορώ να κρατήσω ρανγε από Graves, θα παίξει ρόλο το 500 με 550 που έχουν τα περισσότερα ADCs?

 

Αμα δεν μπορεις να κρατησεις το range σου τοτε κατι λαθος κανεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι και πως θα κατσει το παιχνιδι, τι supp θα εχεις, ποτε πας b, ποτε παει το supp b. 

 

Εγω προσωπικα με cait ενω μπορει στην αρχη του παιχνιδιου να εχω πολυ καλο φαρμ, αλλα το supp πρεπει να παει b γιατι δεν εχει μανα. Εεε τοτε παιζω πιο αμυντικα, και χανω ολη την αυτοσυγκεντρωση μου και φυσικα χανω το range μου. 

 

Καλα ισχυει οτι το BT πλεον δεν αξιζει για πρωτο item? Μονο εγω συνεχιζω να το βγαζω πρωτο; 

 

Υ.Γ. Μην νομιζετε πως ειμαι κανενας pro τωρα μαθαινω, παιζω απο το φλεβαρι. Και εχω πολυ λιγα πραγματα απο champ, μ αυτους παιζω καλα με jax, darius, xin, blitz, morgana, alistar, soraka, caitlyn, warwick. Με κατι αλλους πχ fiddle, udyr νομιζω οτι δεν θα μαθω ποτε να παιζω μ αυτους :P γι αυτο με βλεπετε και ρωταω συνεχεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...