Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι και πως θα κατσει το παιχνιδι, τι supp θα εχεις, ποτε πας b, ποτε παει το supp b. 

 

Εγω προσωπικα με cait ενω μπορει στην αρχη του παιχνιδιου να εχω πολυ καλο φαρμ, αλλα το supp πρεπει να παει b γιατι δεν εχει μανα. Εεε τοτε παιζω πιο αμυντικα, και χανω ολη την αυτοσυγκεντρωση μου και φυσικα χανω το range μου. 

 

Καλα ισχυει οτι το BT πλεον δεν αξιζει για πρωτο item? Μονο εγω συνεχιζω να το βγαζω πρωτο; 

 

Υ.Γ. Μην νομιζετε πως ειμαι κανενας pro τωρα μαθαινω, παιζω απο το φλεβαρι. Και εχω πολυ λιγα πραγματα απο champ, μ αυτους παιζω καλα με jax, darius, xin, blitz, morgana, alistar, soraka, caitlyn, warwick. Με κατι αλλους πχ fiddle, udyr νομιζω οτι δεν θα μαθω ποτε να παιζω μ αυτους :P γι αυτο με βλεπετε και ρωταω συνεχεια :)

 

To πως κρατας το range σου εσυ ως AD δεν εχει να κανει με τιποτα αλλο παρα μονο με σενα

Οταν πηγαινει back το support , πηγαινε κ εσυ . Με 2v1 θα φας zone κ πιθανως θα ψοφησεις κιολας . Ειναι προτιμοτερο να χασεις 4-5 cs απο το να δωσει 450g 

 

Ναι , δεν βγαζεις BT πλεον πρωτο item . 4o/5o item ( αν δεν θες να βγαλεις botrk )

 

Αυριο το post για τα supportια

 

Edit : 6 το πρωι , θα κανει Lesson o Dlift στο LolClass . Αν θελει να το δει καποιος , θα υπαρχει VOD μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειναι και πως θα κατσει το παιχνιδι, τι supp θα εχεις, ποτε πας b, ποτε παει το supp b. 

 

Εγω προσωπικα με cait ενω μπορει στην αρχη του παιχνιδιου να εχω πολυ καλο φαρμ, αλλα το supp πρεπει να παει b γιατι δεν εχει μανα. Εεε τοτε παιζω πιο αμυντικα, και χανω ολη την αυτοσυγκεντρωση μου και φυσικα χανω το range μου. 

 

Καλα ισχυει οτι το BT πλεον δεν αξιζει για πρωτο item? Μονο εγω συνεχιζω να το βγαζω πρωτο; 

 

Υ.Γ. Μην νομιζετε πως ειμαι κανενας pro τωρα μαθαινω, παιζω απο το φλεβαρι. Και εχω πολυ λιγα πραγματα απο champ, μ αυτους παιζω καλα με jax, darius, xin, blitz, morgana, alistar, soraka, caitlyn, warwick. Με κατι αλλους πχ fiddle, udyr νομιζω οτι δεν θα μαθω ποτε να παιζω μ αυτους :P γι αυτο με βλεπετε και ρωταω συνεχεια :)

 

δοκιμασε 2 dorans και κατευθειαν ie αντί για bt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Support σεντονι post

General tips , βασικες αρχες του supporting , bot lane matchups κ synergies

 

Ξεκιναμε απο τα πολυ βασικα aka runes/masteries

 

Masteries

 

 

 

3 ειναι τα pages που θα χρειαστειτε για ολα τα supports

 

 

1) 0-9-21 Για utility supports σε matchups που δεν χρειαζεστε παραπανω ποντους στο defense tree

2) 0-16-14 Για tank supports η απλα οταν θελετε παραπανω tank stats απο το απο πανω page

3) 9-7-14 Κυριως για AP supports τυπου Zyra/Annie/Karma 

 

 

 

 

Runes

 

 

 

Τα runes ειναι παντα situational υποθεση κ πολλες φορες καταληγει σε personal preference αλλα θα βαλω μερικα pages για συγκεκριμενα supports που παιζω εγω προσωπικα

 

Thresh :9 AD κοκκινα , 9 health κιτρινα , 9 MR μπλε , 3 Armor Quints

Nami : 9 Magic Pen κοκκινα , 9 health κιτρινα  , 9 Mana regen / 5 μπλε , 3 Armor Quints

Braum/Leona : 9 armor κοκκινα , 9 health κιτρινα , 9 MR μπλε , 3 Armor Quints

Morgana/Zyra : 9 Magic Pen κοκκινα , 9 health κιτρινα , 9 MR μπλε , 2 Armor Quints , 1 AP Quints

 

 

 

Με τι items ξεκιναω

 

 

 

Παντα κιτρινο trinket για αρχη

 

Thresh/Alistar : Ειτε Relic Shield ειτε Dorans Shield . Και τα 2 ειναι viable . Σε EU/NA ολοι παιζουν με Relic Shield . Στην Κορεα ξεκινανε με Dorans shield γιατι προτιμουν το Talisman που προσφερει ευκολο 20% CDR αλλα κ για το active

 

Morgana/Nami/Annie/Sona/Karma/Zyra: Spellthief's Edge . Δινει mana regen μαζι με λιγο AP . Οτι δηλαδη θελουν τα παραπανω supports για το laning phase . Να κανετε proc τα stacks οσο πιο συχνα μπορειτε

 

Braum/Leona/Blitz : Relic shield . Το καλυτερο item κ για τους 3 . Δινει tank stats κ pushing power που δεν εχει κανεις απο τους 3 στο kit τους

 

 

 

 

Τι φτιαχνω στη συνεχεια

 

 

 

Σε support που φτιαχνετε Spellthiefs edge , το κανετε upgrade σε Frostfang κ το αφηνετε οπως εχει . Πατε μετα για sighstone κ μποτες . Με το που παρετε μποτες πουλατε το κιτρινο trinket μιας κ δεν χρειαζεται πλεον κ παιρνετε το κοκκινο για ward clearing . To Frost Queens Claim μπορειτε να το φτιαξετε 2ο/3ο item , αναλογα τις αναγκες του game

 

Στα supports με Relic Shield/Talisman , συνηθως κανετε rush το τελευταιο upgrade . Συνεχιζετε παλι με sightstone κ μποτες

 

 

 

Τι μποτες να παρω ομως

 

 

 

Αναλογα τον champion

 

Mobility boots ειναι αυτο που προτιμουν οι περισσοτεροι . Κινειστε πιο γρηγορα στο χαρτη για να βαζετε wards η να κανετε picks

 

Sorc Shoes για Annie/Zyra 

 

Γιατι να μην παρω CDR μποτες ρε συ Αταλλε ομως?

 

Ολα τα support items δινουν πλεον CDR , το οποιο κανει τις CDR μποτες σχεδον αχρηστες . Προτιμηστε mobis

 

 

 

Ti core items φτιαχνω 

 

 

 

Κι εδω παμε παλι πολυ situational αλλα

 

Aν εχουν AP based team , τοτε κανουμε Locket

 

Αν εχουμε εμεις AD based team , μπορουμε να παρουμε Zekes ( πλεον που το lifesteal ειναι δυσευρετο , εγινε αυτοματα καλυτερο item . Απλα εχει καθυστερημενο recipe )

 

Αν χασετε το lane , ειναι καλυτερο να πατε πιο standard support items

Αν ομως ειστε μπροστα καλυτερα να παρετε τα παρακατω

 

Morgana : Rush το Frostfang κ μετα asap Zhonyas

Karma/Zyra : Frostfang , Liandrys , Dcap/Zhonyas

 

Δεν αναφερω tank items γιατι ειναι obvious τι πρεπει να παρετε

 

ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ UPGRADE ΤΟ TRINKET ΣΑΣ ΣΕ SWEEPER

 

 

 

Πως κερδιζω early στο lane

 

 

 

Για το lvl 2 μιλησα στο προηγουμενο post αλλα θα το κανω κι εδω . Ειναι παρα πολυ σημαντικη η διαφορα στα lvls , ποσο μαλλον οταν μιλαμε για bot lane . Δεν θελετε να βρεθειτε σε θεση που ειστε lvl 1 κ ειστε zoned μεχρι να φτασει το wave στο tower . Αυτο θα γινει βεβαια αν δεν ψοφησετε πρωτα απο all in lvl 2

 

Οποτε τι κανουμε ? Push μολις πατε στο lane 

Με μετρο φυσικα , μην φτασετε το wave στο tower κ να μπορει κ το AD σας να κανει κ last hit σαν ανθρωπας

 

ΑΝ πατε πρωτοι lvl 2 κ εχετε ευκαιρια για all in , καντε το . Αν μπορειτε να καψετε καποιο summoner spell τοτε στη συνεχεια θα ειναι πιο ευκολο το lane ( φυσικα δεν κανετε σε καμια περιπτωση dive ) . Μπορειτε λοιπον στη συνεχεια ειτε να εχετε τον αλλο κατω απο το tower του κ να κανετε harass με αποτελεσμα να χανει cs , ειτε να κανετε zone μιας κ θα ειστε μπροστα η θα εχετε παραπανω summoner spells που αυτοματα σημαινει οτι κερδιζετε καποιο fight

 

ΑΝ δεν πατε πρωτοι lvl 2 , τοτε παιζετε πιο passive μεχρι αν ειστε ιδιο lvl με τους αντιπαλους . Συνηθως θα βρεθειτε με το wave στο δικο σας tower 

 

 

 

Πως κανω σωστο warding

 

 

 

Οταν πατε lvl 2/3 , βαζετε ward στο river . Οταν τελειωσει το ward , λετε στο AD σας να βαλει εκεινος ward . Καθε φορα που πατε back , προσπαθηστε να εχετε ενα pink sto inventory . Αν ειστε blue side , μπορειτε να βαλετε το pink στο tri brush που ειναι ευκολα defended . Αν ειστε purple side μπορειτε να βαλετε το pink στον θαμνο πανω απο το δρακο , αλλα κ στο μικρο θαμνο διπλα στο lane , αν μπορειτε βεβαια να το κανετε defend . Οταν εχετε παρει sighstone , εχετε ΠΑΝΤΑ τον δρακο κ το tri brush warded . Μετα εχετε να ανησυχειτε μονο για lane ganks

 

Σε mid/late game , προσπαθηστε να εχετε wards γυρω απο τα objectives που ειναι οι αμεσοι στοχοι . Τα deep wards ειναι επισης δινουν μεγαλο πλεονεκτημα ΟΤΑΝ μπορειτε να τα βαλετε . Για παραδειγμα wards σε wraiths κ red/blue buffs ειναι ζωτικης σημασιας για καποιο pick η για καποιο objective που θελετε να παρετε

 

 

 

Πως παιζω τα teamfights

 

 

 

Μεγαλη συζητηση 

 

Θα προσπαθησω να το κανω οσο πιο συγκεκριμενο μπορω , για αυτο κ θα γραψω για ολα τα supports μιας κ βλεπω πολλες φορες καποιους που δεν ξερουν τι ακριβως να κανουν μεσα σε ενα fight κ καταληγουν να βρισκονται σε ακυρα μερη να κανουν ακυρα πραγματα

 

Braum : Αν κανετε εσεις initiate , τοτε προσπαθειστε να κανετε ult τους priority targets aka συνηθως αντιπαλα carries . Αν κανουν initiate οι αντιπαλοι , τοτε κανετε αμεσως ult για να κανετε peel για το AD σας . Προσπαθειτε με Q κ AAs να κανετε apply το passive σε οποιον μπορειτε για το ευκολο stun . Κανετε E να μπλοκαρετε projectiles/damage που προοριζονται για το AD σας

 

Morgana : Προσπαθειτε με binds να κανετε initiate . Οταν κανουν initiate οι αντιπαλοι εχετε 2 επιλογες . Αν εχετε Zhonyas κανετε flash ult + zhonyas μεσα στην αντιπαλη ομαδα για το mass stun . Αν δεν εχετε zhonyas κρατατε το ult για να κανετε peel . Κανετε black shield καποιο σημαντικο CC aka καποιο fear/taunt/stun . Προτεραιοτητα εχει παντα το AD σας

 

Leona : Προσπαθειτε με την Ult να πετυχετε οσους περισσοτερους αντιπαλους μπορειτε . Μετα μπορειτε να κανετε dive αντιπαλα carries η να μεινετε πισω κ να κανετε peel για το AD αν χρειαστει

 

Lulu : Αν κανετε εσεις initiate , τοτε κανετε ult στην αρχη του fight αυτον που βρισκεται μεσα στην αντιπαλη ομαδα για το multi knock up . Αν κανουν οι αντιπαλοι initiate , τοτε καθεστε μαζι με το AD . Κανετε ult για να τον κρατησετε ζωντανο , polymorph οποιον ερχεται προς σε αυτον κ slow για να διατηρειτε την αποσταση

 

Annie : Κανετε initiate οταν μπορειτε με flash Tibbers ( σε αυτο βοηθουν οι Distortion μποτες ) . Μετα spam spells σε priority targets

 

Janna : Αν κανει initiate η ομαδα σας , τοτε κατα πασα πιθανοτητα δεν θα χρειαστει να κανετε ult . Κανετε απλα shield οποιον τρωει damage . Αν κανουν initiate οι αντιπαλοι , τοτε κανετε ult αμεσως για disengage κ μετα peel για το AD σας 

 

Karma : Αν κυνηγατε για initiate , τοτε κανετε Mantra Shield την ομαδα σας . Αν σας κυνηγανε , τοτε κανετε shield το AD κ κανετε Mantra Q για να κανετε ενα μεγαλο slowing field . Κανετε W οταν καποιος φτασει πολυ κοντα στο AD

 

Blitzcrank : Προσπαθειτε να κανετε initiate με Hook σε priority target . E κ Silence ωστε να μεινει περισσοτερη ωρα εκει . Αν κανουν initiate οι αντιπαλοι , κανετε peel οσο μπορειτε με hook/E

 

Alistar : Καθε Alistar που σεβεται τον εαυτο του , πρεπει να μπορει να κανει το W/Q combo  . Μπορειτε να το κανετε για initiate αν ειστε in range . Ο πιο συχνος/σιγουρος τροπος βεβαια ειναι το flash Q κ μετα W πισω καποιον priority target . Αν κανουν initiate οι αντιπαλοι τοτε κανετε peel . Ειναι καλυτερο να κρατησετε τα 2 spell για 2 διαφορετικα CC κ να μην κανετε 1 combo , για περισσοτερο peel 

 

Nami : Προσπαθειτε να κανετε ult σε οσους περισσοτερους μπορειτε . Μενετε με το AD σας κ βαζετε E για το self peel . Bubbles σε οποιον ερχεται κοντα κ heal στο AD για να το κρατησετε ζωντανο 

 

Sona : Flash Ult για initiation . Κατα τα αλλα δεν μπορει να κανει πολλα η Sona εκτος απο το να spamαρει spells . Το μονο peel που εχει ειναι το E slow cord 

 

Zyra : Κανετε root οσο πιο πολλους μπορειτε , χωρις φυσικα να φτασετε να ειστε μεσα στην αντιπαλη ομαδα . Το ult ειναι εξαιρετικο disengage . Μην πεθανετε ποτε χωρις να το κανετε cast

 

Thresh : Προσπαθετε να κανετε initiate με hook . Αν ειστε σε range για Flay , ειναι καλυτερο να μην μπειτε μεσα με το Q αλλα απλα να πατε προς το target σας κ να κανετε Flay οταν ειναι hooked . Αν η αντιπαλη ομαδα κανει initiate , βαζετε ult κατω οσο πιο καλα μπορειτε . Hook/Flay οποιον παει για το AD σας

 

 

 

Τι παιζεται απο supports αυτη την εποχη κ γιατι 

 

 

 

Τα all in supports πλεον δεν παιζονται ιδιαιτερα . Δεν βλεπεις champs οπως Leona επειδη ολοι πανε με late game ADs , το οποιο σημαινει οτι ειναι πιο αδυναμοι στο laning phase . Εκει δηλαδη που η Leona ειναι πολυ δυνατη . 

 

Τι βλεπουμε ?

 

Poke supports λογω του οτι δεν εχουν early lifesteal τα ADs κ ως αποτελεσμα αυτου βλεπουμε κ sustain supports πιο πολυ οπως Nami η Sona

 

 

 

 

Πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα , synergy με AD κ πως κανω counter ( listed με σειρα προτεραιοτητας pick ) 

 

 

 

1) Braum

 

O Braum εχει σχετικα αδυναμο laning phase αλλα εχει το καλυτερο late game imo . Το καλυτερο combo με Braum ειναι ο Lucian , τουλαχιστον για το lane λογω του οτι μπορει ευκολα να κανει proc το passive . Αν τωρα θελουμε AD να παει late game μαζι με Braum , παιρνουμε Kog/Trist/Jinx . Μια χαρα ειναι κ η Caitlyn που προσθετει pushing power κ poke στο lane

 

Για να κανω counter τον Braum

 

Οπως ειπα , ο Braum εχει αδυναμο laning phase . Δεν εχει καθολου pushing power αλλα ουτε κ ιδιαιτερο harass . Το καλυτερο που μπορειτε να κανετε λοιπον , ειναι να τον κρατατε κατω απο το tower . Αυτο τον καθιστα αχρηστο κ με picks οπως Zyra/Karma που εχουν αρκετο poke , μπορουμε να κερδισουμε το lane . Καλο pick vs Braum ειναι κ η Morgana που μπορει να κανει Black Shield τα stuns του Braum

 

2) Nami

 

Η Nami ειναι το πιο δυνατο support στο laning phase atm . Εχει sustain και ταιριαζει με ολα τα ADs . Ενα απο τα πιο δυνατα bot lanes ειναι το Kog/Nami . Προσφερει στον Kog αλλα κ σε καθε AD tbh , αυτα που χρειαζεται

 

Για να κανω counter τη Nami

 

Δεν μπορουν να γινουν πολλα actually . Η Morgana για το black shield σε Bubble ειναι η καλυτερη επιλογη i guess . Αλλα η Nami εχει sustain , η Morgana οχι . Καλο pick ειναι κ ο Thresh , που μπορει με hook κ ignite να παρει καποιο ευκολο kill . Αλλα κ παλι , sustain vs no sustain . Το καλυτερο combo vs Kog/Nami ειναι το Morg/Trist η Threst/Trist . Η Trist μειωνει το healing με to Ε κ εχει κ καλυτερο late game απο τον Kog

 

3) Thresh 

 

Παραμενει ενα απο τα καλυτερα supports λογω του kit του .Δουλευει με ολα τα ADs αλλα κυριως με αυτα που δεν εχουν escapes οπως ο Kog για παραδειγμα . Παντα θα παιζεται ο Thresh , το peel αλλα κ τα υπολοιπα που προσφερει τον καθιστουν παντα ενα απο τα top supports

 

Για να κανω counter τον Thresh

 

Φυσικα κ η Morgana με το black shield κ το peel  ειναι εξαιρετικο pick vs Thresh . Αλλα η Zyra ειναι καλυτερη imo .Απιστετο poke vs no sustain . Μεγαλυτερο range απο τον Thresh κ αν παιζετε σωστα ( καθεστε πισω απο τα minions δηλαδη ) δεν πρεπει να φατε hook . ADs με dash abilities ειναι επισης πολυ καλες επιλογες (Lucian/Cait/Ezreal/Vayne)

 

4) Morgana 

 

Δεν ειναι πλεον τοσο δυνατη οσο ηταν . Οχι γιατι εφαγε καποιο nerf αλλα γιατι εχουμε περισσοτερα late game ADs κ λιγοτερα kill lanes . Παραμενει εξαιρετικο pick βεβαια εναντιον heavy CC bot lanes ( Thresh / Ashe / Varus / Leona / Blitz ) . Απλα δεν ειναι οπως πριν λογω poke/sustain

 

Για να κανω counter τη Morgana

 

Ισως το καλυτερο pick vs Morgana να ειναι η Sona . Δεν ξερω τι θα γινει μετα το mini rework του 4,12 αλλα atm τα παει μια χαρα . Η Sona εχει sustain κ εχει κ poke . Aka τα 2 πραγματα που κερδιζουν τη Morgana . Οταν κανετε ult vs Morgana , προσπαθειστε να χτυπησετε κ το αντιπαλο AD . Ετσι ενας σιγουρα θα φαει το stun . Με το E μπορειτε να κανετε ευκολο dodge τα bindings . Εκτος απο την Sona ομως , καλο pick vs Morgana ειναι κ η Zyra με το poke ( που ομως δεν εχει sustain )

 

5) Sona

 

Οπως ειπα παραπανω , βλεπουμε sustain supports . Ο μονος λογος που δεν βλεπουμε παραπανω Sona ειναι η Nami atm . Εχει poke , εχει sustain κ κερδιζει lanes ειδικα οταν συνδυαστει με poke ADs οπως Kog η Cait . To μεγαλυτερο της μειονεκτημα ειναι οτι ειναι τρομερα squishy 

 

Για να κανω counter τη Sona

 

Τιμωρειτε το ποσο squishy ειναι με kill lanes οπως Thresh/Blitz/Leona . Το poke δεν δουλευει λογω του sustain της

 

6) Zyra 

 

Εξακολουθει να ειναι καλο support pick , παρα τα nerfs . Το disengage κ το poke  που προσφερει συνεχιζει να ειναι απο τα καλυτερα που μπορειτε να βρειτε σε support . Εχει εξαιρετικο laning phase με Q+W combos . Δουλευει με ολα τα ADs λογω του poke . Ειναι κ αυτη squishy οποτε δεν παιζετε πιο agressive απο οτι πρεπει

 

Για να κανω counter τη Zyra

 

Σε αντιθεση με τη Sona , η Zyra δεν εχει sustain . Οποτε οτι poke περασει , μενει  . Δεν κανετε ΠΟΤΕ dive μια Zyra . Το sustain εδω ειναι η καλυτερη επιλογη 

 

 

 

 

 

Αυτα τα ολιγα ξανα

Για αποριες . λαθη κτλ δωστε πονο

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τους ezreal,tristana,mf τους προτιμω ap mid.

Πολυ κακα picks δεδομενου οτι σε AP υπαρχουν champs με οτι κανουν οι παραπανω, αλλα πολυ καλυτερα.

 

Το οτι μπορει να σταθει μια tristana AP στο midlane δεν σημαινει οτι ειναι και οκ pick. Αν θες τετοιο AP burst παρε LB πχ, για ποιο λογο να παρεις την tristana; Τι επιπλεον προσφερει;

 

Γενικα σημασια δεν εχει αν κατι ειναι viable στο ταδε lane/role, αλλα αν/ποια/ποσα champs υπαρχουν που να το κανουν καλυτερα. Ως εκ τουτου ez/trist/mf AP mid ειναι τοσο κακα pick οσο και ο TF adc, ή ο teemo supp πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Leblanc αγορασα σημερα και εχω 4 νικες σε 5 παιχνιδια. (80%) ΛΟΛ.. Αμεσως ranked χωρις προπονηση! Μαλλον καταλαβα, γιατι την κανουν ban τις περισσοτερες φορες.

 

Εννοειται οτι οταν δεν κανουν ban την leblanc την προτιμαω. Αλλα μου αρεσει και η mf αρκετα, καθως εκτος απο τρελη ulty εχει και πολυ καλο farm.

 

O kassadin ειναι καλος πλεον; Ο zed; Βλεπω κατι κορεατικα βιντεακια με τρελα παιξιματα zed.. Εγω παλι δε τα παω και τοσο καλα. Αν δεν feedaristei, δεν εχει δυναμη.

 

 

 

 

Κατι τελευταιο. Εχω απανωτα chat restriction, χωρις να εχω κανει ουσιαστικα κατι.. Πως ακριβως δουλευει; Μου κανει ενα premade report για offensive language και αμεσως ερχεται αυτος ο περιορισμος; Δε παει η αναφορα στο tribunal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά... εμένα κάθε 2-3 Games με κάνουν report και δεν έχω φάει BAN/Chat Restriction (κάτι τεσπα)

 

;;;

 

ίσως επειδή ο κόσμος κάνει Ban χωρίς λόγο, το μόνο "χοντρό" που έχω πει είναι "FU, Noob, Dumb"


Leblanc αγορασα σημερα και εχω 4 νικες σε 5 παιχνιδια. (80%) ΛΟΛ.. Αμεσως ranked χωρις προπονηση! Μαλλον καταλαβα, γιατι την κανουν ban τις περισσοτερες φορες.

 

Εννοειται οτι οταν δεν κανουν ban την leblanc την προτιμαω. Αλλα μου αρεσει και η mf αρκετα, καθως εκτος απο τρελη ulty εχει και πολυ καλο farm.

 

O kassadin ειναι καλος πλεον; Ο zed; Βλεπω κατι κορεατικα βιντεακια με τρελα παιξιματα zed.. Εγω παλι δε τα παω και τοσο καλα. Αν δεν feedaristei, δεν εχει δυναμη.

 

 

 

 

Κατι τελευταιο. Εχω απανωτα chat restriction, χωρις να εχω κανει ουσιαστικα κατι.. Πως ακριβως δουλευει; Μου κανει ενα premade report για offensive language και αμεσως ερχεται αυτος ο περιορισμος; Δε παει η αναφορα στο tribunal;

 

η LB είναι η χαρά αυτών που την παίζουν μέχρι και S45(EUW) G5(EUNE), όταν έχεις να κάνεις με νοοβς λογικό είναι να "είσαι καλός"

 

προσωπικά δνε έχω κανένα θέμα με την LB, την "countarw" εύκολα και δεν σκάω να την κιλλαρω, μόνο οι ηλίθιοι την κάνουν Chase... αν φιλοτιμηθεί και έρθει σε TF τότε θα φύγει 1 combo (¨οπως και χώνει κιόλας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις οτι ειναι η χαρα αυτων που την παιζουν; Επειδη σε τετοια επιπεδα δεν εχει καλους παικτες και feedaretai ευκολα η lb; Παντως εχει και ψιλοδυσκολο χειρισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Οσο καλος support και να εισαι αμα το adc σου γ@μ!€τ@! αναποδα ,δε μπορεις να κανεις τιποτα. Δηλαδη πιστευω στο bot πιο πολυ παιζει ρολο ποσο καλο adc εχεις παρα support. Ολοι λιγο πολυ μπορουν να παιξουν supp, καλο adc ομως ελάχιστοι.

 

  Πολυ καλο το guide σου atallos1.   Μηπως εχεις να προτείνεις κανα κρυφό support που να ειναι op και να μπορεσω να παω gold απο το silver 2 που ειμαι γιατι με thresh, leona κλπ δε κανουμε δουλεια οπως ειπα και πριν. Ισως κανας teemo,lulu, ή κάτι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...