Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τo devourers το παιρνεις μονο σε Yi , WW , Udyr κ Xin

Σε ολους τους αλλους δεν αξιζει . Στους bruisers πας Warrior , το αντιστοιχο AP για τους AP κ Juggernaut στα tanks 

 

 

 

Ξέχασες Aatrox, Nocturne kai Trundle. Οποιοσδήποτε jungler που παίζει με attack speed και ΑΑ το παίρνει άνετα. (αν και θα το νερφάρουν το devourer σε 25 base dmg/hit απο 40 που εχει). Ακόμα και Diana μπορεί να το πάρει (αν και ωφελείται περισσότερο απο τα 80AP kai to cdr).

 

Kai o Xin btw bruiser είναι. το warrior είναι πολύ καλύτερο γι'αυτόν. Οπως και στο s4 έπαιζε με elder lizard και οχι με latern/FF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Trundle δεν παιρνεις για κανενα λογο Devourers

Σε Noc μπορεις να παρεις κ warrior . Σε Aatrox συνηθως θα παρεις Juggernaut , αλλα εφερα απλα παραδειγματα . Περι ορεξεως..

Σε Xin πανε κ τα δυο , προσωπικα μου αρεσει το devourers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trundle δεν παιρνεις για κανενα λογο Devourers

Σε Noc μπορεις να παρεις κ warrior . Σε Aatrox συνηθως θα παρεις Juggernaut , αλλα εφερα απλα παραδειγματα . Περι ορεξεως..

Σε Xin πανε κ τα δυο , προσωπικα μου αρεσει το devourers

 

Σίγουρα περι ορέξεως, αλλά μην είσαι απόλυτος.

Ο trundle παίζει με attack speed και μάλιστα είναι πολύ δυνατός duelist σαν τον ww. Αν μου πεις πάρε juggernaut ή warrior σε Trundle, θα σου πω πάρε juggernaut ή warrior σε WW. Είναι το ίδιο πράγμα. Μην κολλάτε στο meta τόσο πολύ!

 

Και ο Yi μπορεί να πάρει warrior, και ο Noc όπως πολύ σωστά είπες. Γιατί σου φαίνεται παράξενο? Σε χαλάνε τα stats του brutalizer se Yi? Εμένα προσωπικά καθόλου!

 

Για τον Aatrox μάλλον έχεις δίκιο. Χρειάζεται αρκετά το health που δίνει το jugg. Αλλά είναι champion που βασίζεται στο AA γι'αυτο είπα οτι μπορεί να πάρει devourers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως jungle Trundle δεν σε παιρνει για botrk duelist build ( μιλαμε παντα για ενα τυπικο game )

Δεν ειναι θεμα meta , ο WW παιρνει devourers λογω Ulti . Ως Trundle πρεπει να κολλησεις πανω στον αλλο για να κανεις AA που δεν ειναι το πιο ευκολο αν δεν πας full CDR

 

Σε σχεση με το Devourers , το Warriors σε Yi ειναι κατα πολυ υποδυεστερο 

Αλλωστε τα stats του bturaliser θα τα παρεις απο το Ghostblade που θα φτιαξεις αργοτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως jungle Trundle δεν σε παιρνει για botrk duelist build ( μιλαμε παντα για ενα τυπικο game )

Δεν ειναι θεμα meta , ο WW παιρνει devourers λογω Ulti . Ως Trundle πρεπει να κολλησεις πανω στον αλλο για να κανεις AA που δεν ειναι το πιο ευκολο αν δεν πας full CDR

 

Σε σχεση με το Devourers , το Warriors σε Yi ειναι κατα πολυ υποδυεστερο 

Αλλωστε τα stats του bturaliser θα τα παρεις απο το Ghostblade που θα φτιαξεις αργοτερα

 

ok με κάλυψες. Τι βγάζεις στον Trundle Jugg ή Warrior? (δεν mainarw trundle,ww ή yi παρεμπιπτόντως)

 

τι tier είσαι btw? 

 

 

edit: για ποιο λόγο είπες οτι ο ww παίρνει devourer λογω ulti? για το on-hit effect (40dmg per hit) ή στακάρει με attack speed? (αν και δεν λέει κάτι τέτοιο στο lol wikia που κοίταξα)

 

σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok με κάλυψες. Τι βγάζεις στον Trundle Jugg ή Warrior? (δεν mainarw trundle,ww ή yi παρεμπιπτόντως)

 

τι tier είσαι btw? 

 

 

edit: για ποιο λόγο είπες οτι ο ww παίρνει devourer λογω ulti? για το on-hit effect (40dmg per hit) ή στακάρει με attack speed? (αν και δεν λέει κάτι τέτοιο στο lol wikia που κοίταξα)

 

σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις  :-D

 

Juggernaut σε Trundle

Health κ CDR ειναι οτι ακριβως θες

 

Οτι σου ειπε ο Παπις για το WW ulti

Το Devourers stackαρει , οποτε το on hit damage ανεβαινει . Βαλε κ κανα Wits End/Botrk στο bild κ κανεις 1k-1,2k ανετα . Μετα απλα τον κυνηγας μεχρι να ψοφησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το onhit effect. μιλαμε για 40*5= 200 dmg boost σε ενα skill

 

ναι αλλά ετοιμάσου για το νερφ. 25 base dmg. aka ακόμα περισσότερο φαρμάρισμα στη ζούγκλα, ακα ακόμα λιγότερα ganks, aka περισσότερο QQ απ'ολα τα lanes.

 

Γι'αυτο εμένα προσωπικά δεν μ'αρέσουν αυτού του είδους οι junglers.

 

Παίρνω rangers ή stalkers σε Vi ή Xin και τους ρημάζω στα ganks. Και άσε τον WW/godyr να ελπίζει στο late που δεν θα έρθει ποτέ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες οι αλλαγές, θα συμφωνήσω, αλλά πρέπει να ρυθμιστεί το θέμα με τους assasin και τα ανύπαρκτα πλέον tank. Το έχω ξαναπεί πολλές φορές εδώ πέρα και κάποιοι με έχουν κράξει, αλλά θα το επαναλάβω. Tank δεν υπάρχουν, όποιo team έχει το περισσότερο damage κερδίζει. Αυτό είναι το Meta τώρα.

 

Αν θυμάστε, κλασσικά tank όπως ο shen, malphite, amumu, chogath είχαν full tank build με κανένα Offensive item (η αυτονόητη έκφραση του όρου "tank" σε οποιοδήποτε παιχνίδι) και ήταν πολύ αποτελεσματικά, αφού μπορούσαν να κάνουν zone τους αντιπάλους στα teamfight και άντεχαν Heavy poke. Τέτοια Plays τώρα απλά δεν είναι viable γιατί early/mid/αρχές late game, κάτι zed/yasuo/fizz/κτλπ απλά τους εξαφανίζουν με 2=3 hit/spell.

Tο cc που έχουν έχει τέτοιο cd αλλά και χρόνο επίδρασης που τα καθιστά άχρηστα. Ταυτόχρονα, ειδικότερα τα νέα champions έχουν τέτοια kit, που κάνουν τα πάντα Juke, και effectively μπορούν να κάνουν ignore οποιονδήποτε παίξει tank (με την στενή έννοια του όρου, το ότι έχω π.χ. στο top έναν renekton με ένα randuins δεν τον καθιστά tank όπως αυτό εννοούνταν στο season 2). Όλο το contribution ενός tank chogath για παράδειγμα σε ένα teamfight σήμερα είναι ένα knock up/silence με 2 εκατομμύρια ώρες cd, που εύκολα θα αποφύγουν οι αντίπαλοι και μετα είναι ένας κεφτές περιπλανόμενος που εύκολα θα πέσει αφού σκοτωθούν τα enemy carry. Για αυτό άλλωστε βλέπεις ολα αυτά τα champ να παίζονται πλέον (όσο σπάνια συμβαίνει αυτό) σαν bruiser με αρκετό AP ή κάτι shen με trinity κτλπ.

 

EDIT: και να κλείσω επιμένοντας ότι champion που χτίζουν ΜΟΝΟ damage, με απίστευτο burst, τα οποία μπορούν να αποφύγουν τα άπαντα επειδή στο kit τους έχουν ταυτόχρονα οποιοδήποτε συνδυασμό από shields, dashes, invisibility, resets, unlimited resources (no mp) και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, είναι αρρωστημένη κατάσταση.

 

υπαρχει μια εξαιρεση που ακουει στο rammus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εντάξει έπαιξα 2-3 game στο καινούργιο map, από ότι έχω δει ο Warwick είναι αρκετά δυνατός σε αυτό το patch. Με τα on-hit + smite dmg % + ult είναι σχεδόν αδύνατο να μην πεθάνεις στο mid game αν είσαι squishy.

 

Επίσης είναι αρκετά δύσκολο να παίξεις οτιδήποτε στο jungle λόγο sustain. Είπα να παίξω Yasuo jungle (προφανώς όχι top tier pick απλά μου άρεζε να παίζω jungle Yasuo όπως και jungle Jayce) που το έκανα χωρίς προβλήματα < 4.20 και πέθανα στο blue μετά από τον βάτραχο. 

 

Ευτυχώς στο mid δεν αλλάξανε πολλά, κυρίως mana regen items. Η Ahri παραμένει δυνατό pick από ότι είδα. Σε μια φάση έφτασα 950 AP κάτι που δεν μπορούσα για κανένα λόγο με normal build < 4.20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα placement matches έχει πει τίποτα η ριτο???προβλέπετε καμιά αλλαγή???

βλέπεις τα παιδάκια στα ίντερνετ καφέ που μόλις πάνε 30 λβλ αρχίζουν τα ranked και κάνουν κάτι  σκορ του τύπου 2/14 με ότι νάνε ιτεμς και τα πετάει σιλβερ 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...