Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι παντα ειχες την ιδια ταχυτητα δεν παει να πει οτι δεν ειναι θεμα δικτυου. Σε καθε περιπτωση θα σου προτεινα να παρεις τον παροχο σου και να του πεις να ελεγξουν την γραμμη, και αν δεν εχεις κανει fastpath να ζητησεις να σου το κανουν. Χανεις λιγο download speed αλλα κερδιζεις σε response time = ping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίζει κανείς από 27αρι monitor να μου πει αν βολεύει και πώς φαίνεται?

Το σκέφτομαι αλλά φοβάμαι μη ξενερώσω :/

Μια χαρά είναι και ωραία για γραφείο σε 50αρα που δοκίμασα έχανα το μπούσουλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλήμερα-Καλησπέρα  :-D  :-D

 

Θέλω να ανέβω division και δεν ξέρω τι champion να παίξω έχω κάποια main όπως Jax Fiora Ekko και Lucian αλλά θέλω ένα σπασμένο τέρμα για να ανέβω εύκολα και να κουβαλάω παιχνίδια μην μου πείτε Darius γιατί τρώει ban 99%.

  

post-449455-0-87377500-1498703273_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τι elo τρωει ban o darius?Και τι div εισαι τωρα γενικοτερα πες μας...

αν εισαι τιποτα bronze.silver θα επρεπε να μπορεις να κουβαλησεις ανετα ΟΛΗ σου την ομαδα με παιχτες οπως fiora,jax,yi αν εισαι gold/plat τοτε πρεπει να αρχιζεις να παιζεις πιο πολυ για τα teamfights οχι οτι νιωθουν ολοι να ερθουν σε teamfight αλλα  νιωθουν αρκετοι!Οποτε και βολευει να παιζειςς καμια ζουγκλα zac,sejuani,fiora top παντα ειναι αψογη!Lucian,corki στο mid η talon vs mage για γρηγορα rotations και απειρο dmg early lvl...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mmr που τρώει ο Darius perma ban δεν μπορεί να σε βοηθήσει ούτε Challenger :P

 

Άμα θες να ανεβείς δες τι είναι meta, σπαμαρε meta picks και αντέγραφε build από τους Challenger, μην χάνεις CS, μην μαλώνεις στο chat, κανε mute οποιονδήποτε σπαμαρει, μην πεθαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν ανοιξα σωστα εδω το θεμα απλα αντιμετωπιζω προβλημα με fps drop!

λειτουργικο windows 10 pro 64 bit με ολες τις αναβαθμισεις

παιχνιδι League of Legends
εαν καποιος γνωριζει κατι ας με ενημερωση!

εχω κλεισει ειδη vsync

dvr apo xbox

και dvr apo windows settings

 

καρτα γραφικων 750ti 2gb

αρχισε να μου το εμφανιζει μετα απο το update tou lol και των windows 10 εγιναν την ιδια μερα

http://prntscr.com/fplfjw
http://prntscr.com/fplfph

http://prntscr.com/fplfvi

http://prntscr.com/fplfzf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στακαρισμένος στο plat 4-5 εδώ και καιρό μέχρι που σταμάτησα να παίζω πλέον

έφτασα πρίν  2 χρόνια έως plat 1 αλλά ποτέ diamond.

τελικά θέλει άπειρο χρόνο και ζόρι για να βγείς από το Plat και χάσιμο χρόνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας σε βαθος χρονου βρισκεται πανω κατω στο elo που αξιζει να βρισκεται. Αν νομιζεις οτι ηθελες απειρο χρονο για να φυγεις απο platinum μαλλον δεν ησουν για παραπανω. Οπως και καποιος που πιστευει οτι θελει απειρο χρονο για να φυγει απο silver θα μεινει εκει μια ζωη. Απλα οσο ανεβαινει το mmr ειναι δυσκολο να κουβαλησει καποιος μια ολοκληρη ομαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και σε γενικές γραμμές συμφωνώ με το σκεπτικό του αν αξίζεις για παραπάνω θα ανέβεις , υπάρχουν και κάποιοι άλλοι παράγοντες που πολλές φορές δεν σκεφτόμαστε. Το βάθος χρόνου είναι τυχαίο , μπορεί να σου κάτσει ένα σερί 6-7 νικών και να ανέβεις σε μία μέρα ή να προσπαθείς εβδομάδες για να το καταφέρεις. Οπότε αν δεν έχεις πολύ χρόνο να αφιερώσεις μπορεί όντως να κολλήσεις κάπου και ας αξίζεις αντικειμενικά για κάτι καλύτερο. Το να κουβαλήσεις ολόκληρη την ομάδα που λέμε συχνά , ισχύει αλλά μόνο όταν αξίζεις παραπάνω από 2 divisions κατά τη γνώμη μου. Αν είσαι silver 1 και προσπαθείς να πας gold επειδή όντως αξίζεις για gold θεωρητικά , δεν είναι πάντα τόσο απλό αφού η διαφορά στο skill σε αυτά τα elo δεν είναι τόσο μεγάλη και δεν είναι εύκολο να κουβαλάς όλα τα games. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να φροντίζεις να έχεις μία τουλάχιστον αξιοπρεπή απόδοση σε όλα τα games και να ελπίζεις σε ένα σερί καλών ομάδων. Πιστεύω με το παλιό σύστημα που δεν είχε promos κλπ. ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας σε βαθος χρονου βρισκεται πανω κατω στο elo που αξιζει να βρισκεται. Αν νομιζεις οτι ηθελες απειρο χρονο για να φυγεις απο platinum μαλλον δεν ησουν για παραπανω. Οπως και καποιος που πιστευει οτι θελει απειρο χρονο για να φυγει απο silver θα μεινει εκει μια ζωη. Απλα οσο ανεβαινει το mmr ειναι δυσκολο να κουβαλησει καποιος μια ολοκληρη ομαδα.

 

μπαααα.. το game είναι γελοίο. 9/10 afkers και trolls. Και challenger να βαλεις σε σιλβερ, αν τρολάρουν δεν κουβαλιέται ούτε με άμαξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα το παλιο συστημα με το ξερο elo μου αρεσε περισσοτερο. Απο κει και περα γι αυτο λεω σε βαθος χρονου, το να σου κατσουν 6-7 η εστω και 10 game και να ανεβεις σε μια μερα δεν εχει να λεει κατι γιατι αν ανεβεις καπου που δεν αξιζεις αργα η γρηγορα θα πεσεις. Οπως επισης και το αντιθετο, μπορει μια μερα να κανεις 10 στις 10 ηττες και να πεσεις σε ενα ελο το οποιο δεν αξιζεις να βρισκεσαι και να εισαι για παραπανω, τοτε αργα η γρηγορα θα ξανανεβεις. Τωρα αν ο αλλος δεν εχει χρονο να αφιερωσει και παιζει 2 παιχνιδια τη μερα, ναι συμφωνω οτι μπορει να κολλησει καπου χαμηλοτερα.

 

 

μπαααα.. το game είναι γελοίο. 9/10 afkers και trolls. Και challenger να βαλεις σε σιλβερ, αν τρολάρουν δεν κουβαλιέται ούτε με άμαξα.

Μα και αυτος ειναι ενας απο τους λογους για τους οποιους το game αργοπεθαινει. Πλεον το λενε σχεδον ολοι οι streamers, οσους γνωστους ειχα το εχουν παρατησει (και ηταν πολλοι) και κανεις δεν παιζει στα σοβαρα εκτος απο τους επαγγελματιες και ελαχιστους tryharders που εχουν απομεινει. Εγω πλεον μονο κανα αραμακι με παρεα η κανα νορμαλ αν μαζευομαστε πενταδα με σκαιπακι, αλλιως ουτε με σφαιρες. Ηδη στο twitch ειναι αρκετες φορες που βλεπω αλλα παιχνιδια να ειναι πανω απο το λολ, κατι το οποιο παλιοτερα δεν γινοταν σχεδον ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω ότι ο καθένας είναι εκεί που αξίζει να είναι...

αλλά όχι και πάντα.Πολλοί καλοί παίκτες δυσκολεύονται συνήθως στο plat γιατί είναι από τα χειρότερα elo,οπότε αν παίζεις και solo  χωρίς duo είναι ακόμα πιο δύσκολο.

Τέλος πάντων το παιχνίδι στην ουσία σου τρώει χρόνο και δεν προσφέρει κάτι εκτός απο νεύρα.

Το μόνο που αξίζει πλέον είναι να παίζεις με παρέα.

Ήδη και εγώ πιστεύω έχει αρχίσει να πέφτε σαν game αρκετά

Ας που όμως και άλλοι την γνώμη τους ως προς αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στακαρισμένος στο plat 4-5 εδώ και καιρό μέχρι που σταμάτησα να παίζω πλέον

έφτασα πρίν  2 χρόνια έως plat 1 αλλά ποτέ diamond.

τελικά θέλει άπειρο χρόνο και ζόρι για να βγείς από το Plat και χάσιμο χρόνου

 

Δεν είναι αλήθεια αυτό, εγώ πέρυσι σε ένα μηνα πήγα Diamond 4 και ήμουν inactive ένα χρόνο πιο πριν. Είναι ανάλογα για το τι tier είσαι και τι champs παίζεις, ένας challenger πχ μέσα σε ένα μηνα το αργότερο έχει φτάσει master/challenger.

 

Edit: Με 82/50 w/l record:

 

diamondmastery7buus.png

 

Και δεν είχα και την καλύτερη αρχή στα placement (νομίζω 3-7) και με είχε βάλει Gold. Γιατί season 5 είχα παίξει μονο τα placement και με είχε βάλει plat, άρα έπεσε το mmr μου σε 2 σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...