Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

League Of legends βαρυ ποια? η οχι?

Καλησπερα παιδια

παιζω γενικα παιχνιδια αλλα ποιο πολυ λολ

αναρωτιομουν..

(οποιος παιζει μαλλον θα καταλαβει τι εννοω)

το build μου ειναι το εξης

Amd fx6300 clocked στα 4 ghz χωρις να πειραξω ρευματα επεξεργαστης σταθερος.
ARCTIC COOLING ALPINE 64 PLUS AMD CPU COOLER 92MM ψυκτρα
GA-78LMT-USB3 (rev. 6.0)μητρικη
2x4gb kingston 1333 2x4gb corsair value ram 1333 ραμ
geforce GTX750 ti oc καρτα γραφικων
Evga 650w 80 plus

παιζω το παιχιδι στα high. Στην αρχη του παιχνιδου ολα ενταξει με τα FPS 100..120...90 

Αλλα αργοτερα στο παιχνιδι στις μεγαλες μαχες τα FPS μου πεφτουν στα 50...40...30...

*ολες οι δερμοκρασιες σε επεξεργαστη και καρτα γραφικων κτλπ ειναι ολα μια χαρα!

Μπορει καποιος να μου δωσει μια ιδεα γιατ εναν τοσο απλο παιχιδι που μπορει να το τρεξει και μια πατατα εχω τετοιο θεμα οπως ανεφερα απο πανω?

Οι φωτογραφιες ειναι απο το ιδιο ματς μονο που ειναι μια ειναι ποιο νωρις στο παιχνιδι και η αλλη ειναι ποιο αργα σε μεγαλη μαχη...

post-464142-0-23519900-1512223928_thumb.png

post-464142-0-22118900-1512224003_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τα effects τως spells...Εγω οταν επαιζα με το PC της υπογραφης ημουν στα 300fps αν το ειχα uncapped και σε μαχες τυπου σπασμενα 2-3 Inhibs με Baron και 50buffed minions εβλεπα 40αρια και 50αρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες αν και εχω σταματησει να ασχολουμαι με ranked κανα χρονο και τωρα, και μπαινω αραμακια, μετα τα τελευταια upades το παιχνιδι εχει γινει πολυ βαρυ! Δεν εχω καποιο ιδιαιτερο pc, πριν το upadte εβαζα να ειναι στα 80 κολλημενο αν και εφτανε μεχρι 100-120, μετα τα update παιζω μονο aram κλειδωμενο στα 60 και πεφτει στα 35-40 συνεχεια.. Το εχουν ανεβασει το παιχνιδι παρα πολυ στη ποιοτητα φανταζομαι για προφανεις λογους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχω παρα πολλους μηνες να μπω στο game νμζ οτι υπαρχει επιλογη να εξαφανισετε τα effects των Spells...Δηλαδη να μην φαινονται τα φωτακια,particles κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ε τι λα λεει να τα σβησεις...εχω πληρωσει για ενα pc που στο χαλαρο παιζει στα τερμα το λολ και να μην μπορεις να το παιξεις..?

 

και + οτι τα εφεκτς στο παιχνιδι σε βοηθανε στο gameplay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ρε παιδια εχω ενα θεμα με το παιχνιδι σημερα ολη μερα...μολις τελειωνει η επιλογη ηρωων και ειναι να ανοιξει το επομενο παραθυρο που σ δειχνει το load μεχρι 100% εμενα δεν κανει τπτ..δλδ διαλεγουμε ολοι ηρωα...και μολις τελειωσει η αντιστροφη μετρηση εμενα απλα με αφηνει στο ιδιο παραθυρο και μ λεει μονο την λεξη επανασυνδεση..αλλα δεν κανει τπτ..εντωμεταξυ επανω στην εικονα προφιλ μ δειχνει οτι και καλα ειμαι σε παιχνιδι..που στην ουσια ομως δεν ειμαι.

ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να διορθωθει το προβλημα?εντωμεταξυ σημερα ειχα γενικα θεμα με το πσ και αναγκαστηκα να κανω επαναφορα συστηματος σε παλιοτερη ημερομηνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 3/2/2018 στις 5:34 ΜΜ, noobogadgetakias είπε

ρε παιδια εχω ενα θεμα με το παιχνιδι σημερα ολη μερα...μολις τελειωνει η επιλογη ηρωων και ειναι να ανοιξει το επομενο παραθυρο που σ δειχνει το load μεχρι 100% εμενα δεν κανει τπτ..δλδ διαλεγουμε ολοι ηρωα...και μολις τελειωσει η αντιστροφη μετρηση εμενα απλα με αφηνει στο ιδιο παραθυρο και μ λεει μονο την λεξη επανασυνδεση..αλλα δεν κανει τπτ..εντωμεταξυ επανω στην εικονα προφιλ μ δειχνει οτι και καλα ειμαι σε παιχνιδι..που στην ουσια ομως δεν ειμαι.

ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να διορθωθει το προβλημα?εντωμεταξυ σημερα ειχα γενικα θεμα με το πσ και αναγκαστηκα να κανω επαναφορα συστηματος σε παλιοτερη ημερομηνια...

αυτό ηταν ένα bug εκείνης της ημέρας,πρόβλημα της RIOT , πιστευω να παιζεις κανονικά και να μην στο βγάζει ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω στην καρτελα του προφιλ μου 4 σεντουκια γκριζα σε χρωμα ειναι το εικονιδιο.αλλα δεν μπορω να τα ανοιξω.ξερει κανεις πως γινεται να τα ανοιξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, noobogadgetakias είπε

Βλεπω στην καρτελα του προφιλ μου 4 σεντουκια γκριζα σε χρωμα ειναι το εικονιδιο.αλλα δεν μπορω να τα ανοιξω.ξερει κανεις πως γινεται να τα ανοιξω;

Σου δείχνει πόσα μπορείς να κερδίσεις με την αξία σου.

Πρέπει να φέρεις από S- και πάνω σε παιχνίδι εσύ ή (και) το premade σου.

Μετά θα χρειαστείς κλειδί για να ανοίξει. 3 θραυσματα  κλειδίου κάνουν ένα τελικό κλειδί που ανοίγει σεντουκι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aris1986 είπε

Σου δείχνει πόσα μπορείς να κερδίσεις με την αξία σου.

Πρέπει να φέρεις από S- και πάνω σε παιχνίδι εσύ ή (και) το premade σου.

Μετά θα χρειαστείς κλειδί για να ανοίξει. 3 θραυσματα  κλειδίου κάνουν ένα τελικό κλειδί που ανοίγει σεντουκι 

Οταν λεμε s- και πανω εννοουμε απο s εως a;γτ εχω φερει μεχρι και A.αλλα σεντουκι δεν εχω κερδισει.η προυποθεση ειναι να παιζω pvp blind η καταταξης για να τα κερδισω;εχω 12 κλειδια.

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι το S (super)είναι πάνω από το Α βαθμό.

Από Αραμ μέχρι Ρανκεδ σε όλα μπορείς να το κερδίσεις.

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Όχι το S (super)είναι πάνω από το Α βαθμό.

Από Αραμ μέχρι Ρανκεδ σε όλα μπορείς να το κερδίσεις.

Πως παει η βαθμολογια δλδ απο το χαμηλοτερο προς το μεγαλυτερο;δλδ το καλυτερο ειναι το s+;

Επεξ/σία από noobogadgetakias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...