Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα 1000 ελο επρεπε να κανεις 25 κιλλ[εγω τουλαχιστον ισως να μπορουσα και παραπανω].Δυστηχως μαλλον ανηκεις σε αυτο το ελο ,πρεπει να βελτιωθεις,οπως και εγω αν θελω να ξεκωλησω απο τα 1800-2κ ελο.Μεχρι τα 1800 κανω πλακα,μετα βαρατε με και ας κλαιω.

Νταξ υπερβαλεις.. Να κανεις carry ενα game στο bronze tier ειναι σχετικα ευκολο , ιδιως αν το lane σου ειναι lame και φτιαχτεις νωρις..

Αλλα οχι 25 kill στο χαλαρο.. Οταν εχεις μια ashe με 2/13 και μια αναλογη diana που κανει recall σε ενα ακυρο θαμνο μετα απο teamfight που σκορπισαμε ολοι και ενω ξερει οτι γυρω υπαρχουν 5 ατομα που χαψνουν , και μπορει ανετα να το παρει ολο ευθεια και να παει στο fountain.. 

Για να παρεις 25 kill πρεπει να εχεις και το αναλογο support απο την υπολοιπη ομαδα , tank που να προστατευει το adc , support που να μην spammαρει απλα skills μονο και μονο για να πει οτι supportαρει κτλ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τέλος πάντων, το point μου δεν είναι ότι αξίζω για 2000 elo και βρίσκομαι στα 1000, οπότε και γκρινιάζω... Το point μου είναι ότι αξίζω για 1250 και δεν μπορώ να είμαι ούτε εκεί, όταν 7 στα 10 game είναι αυτής της μορφής... Με την υπομονή ανεβαίνεις και βελτιώνεσαι, όπως βελτιώθηκα και ανέβηκα αρκετά από τότε που έγινε το συγκεκριμένο game... Απλά είναι τόσο ψυχοφθόρο που αν αποφασίσεις σοβαρά ότι θες να ανέβεις λίγο θα σε κάνει να μισήσεις το παιχνίδι μέχρι να βγείς από τον βούρκο... Και το στηρίζω αυτό στο ότι η ομαδούλα που έχουμε κάνει με μερικούς φίλους μου και παίζουμε (είμαι παρών σε κάθε game), οπου θα γίνει σοβαρό game, βρίσκεται στο ασημένιο tier, και ενώ εκεί τα game βγαίνουν πολύ άνετα με θετικό αριθμό σε νίκες/ήττες, στο solo/duo υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με παίκτες σαν και τους παραπάνω... Αφήνω την συζήτηση στους γνωστικούς του LOL από εδώ και πέρα μιας και δεν μπορούμε να προσφέρουμε κάτι εμείς στην κουβέντα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Hot streak σου δίνει κάποιο LP boost ή είναι μόνο για να το βλέπεις και να χαίρεσαι?

Οχι δεν ισχυει , εκτος αν μιλαμε για τρελο streak.. Εγω παντως με 9W streak επαιρνα τα ιδια LP πανω κατω (21)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων, το point μου δεν είναι ότι αξίζω για 2000 elo και βρίσκομαι στα 1000, οπότε και γκρινιάζω... Το point μου είναι ότι αξίζω για 1250 και δεν μπορώ να είμαι ούτε εκεί, όταν 7 στα 10 game είναι αυτής της μορφής... Με την υπομονή ανεβαίνεις και βελτιώνεσαι, όπως βελτιώθηκα και ανέβηκα αρκετά από τότε που έγινε το συγκεκριμένο game... Απλά είναι τόσο ψυχοφθόρο που αν αποφασίσεις σοβαρά ότι θες να ανέβεις λίγο θα σε κάνει να μισήσεις το παιχνίδι μέχρι να βγείς από τον βούρκο... Και το στηρίζω αυτό στο ότι η ομαδούλα που έχουμε κάνει με μερικούς φίλους μου και παίζουμε (είμαι παρών σε κάθε game), οπου θα γίνει σοβαρό game, βρίσκεται στο ασημένιο tier, και ενώ εκεί τα game βγαίνουν πολύ άνετα με θετικό αριθμό σε νίκες/ήττες, στο solo/duo υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με παίκτες σαν και τους παραπάνω... Αφήνω την συζήτηση στους γνωστικούς του LOL από εδώ και πέρα μιας και δεν μπορούμε να προσφέρουμε κάτι εμείς στην κουβέντα...

 

Σε αυτα τα elo αν δεν μπορεις να κανεις carry το game και να τελειωσεις το παιχνιδι στα 20 λεπτα δυστυχως μην περιμενεις προκοπη 

Οταν καποιος δεν γνωριζει τα βασικα δεν μπορεις να εχεις απαιτησεις , εδω τα βασικα δεν τα ξερουν ατομα στο 1700 , μην το ψαχνεις

Απλα στους τυφλους κερδιζει ο μονοφθαλμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου εξηγήσεις πως θα πάρεις 25 Kill σε αυτό το game? Μάλλον όντας στο 1800 ELO έχεις καιρό να παίξεις παιχνίδι που η vayne έχει 10-2 στο 15:00 (και τα 2 death απο μένα τα πήρε γιατί έκανα gang στο bot), ξέχωρα των υπόλοιπων 2 χαμένων lane...

Αμα φιλε δεν μπορεις να κανεις dominate το lane σου μεχρι το 10 λεπτο,δινεις την δυνατοτητα στους συμπαικτες σου να feedaρουν,το θεμα ειναι να feeδαριστεις νωρις και μετα να βοηθησεις γρηγορα τα αλλα lane.Αν δεν μπορεις να κερδισεις ευκολα το lane σου τοτε καλα εισαι εκει που βρισκεσαι.Γινε ακομα καλυτερος και θα δεις ποσο ευκολα θα γινει.Και εγω αυτα ελεγα οταν ημουν στο ελο σου πριν 1.5 χρονια.

Και αμα θες ,δωσε μου το acount  σου,να δεις σκορ που θα κανω και νικες που θα παρω αν δεν με πιστευεις.

 

Νταξ υπερβαλεις.. Να κανεις carry ενα game στο bronze tier ειναι σχετικα ευκολο , ιδιως αν το lane σου ειναι lame και φτιαχτεις νωρις..

Αλλα οχι 25 kill στο χαλαρο.. Οταν εχεις μια ashe με 2/13 και μια αναλογη diana που κανει recall σε ενα ακυρο θαμνο μετα απο teamfight που σκορπισαμε ολοι και ενω ξερει οτι γυρω υπαρχουν 5 ατομα που χαψνουν , και μπορει ανετα να το παρει ολο ευθεια και να παει στο fountain.. 

Για να παρεις 25 kill πρεπει να εχεις και το αναλογο support απο την υπολοιπη ομαδα , tank που να προστατευει το adc , support που να μην spammαρει απλα skills μονο και μονο για να πει οτι supportαρει κτλ..

 

Οταν παιζω εγω η αλλοι παικτες high elo,και παιζουν σε smurf acount,ποτε δεν εχουν 0-10 παικτες.Γιατι?Γιατι δεν προλαβαινουν να feedαρουν καθως εχεις feeδαριστει πρωτος[το αντιπαλο lane σου εχει 0-10 ].Παραδειγμα δινω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος το είχε θέσει πολύ ωραία και είχε πεί οτι elo hell είναι το elo πάνω απο το οποίο δεν μπορείς να κουβαλήσεις το παιχνίδι.

 

Όποιος έχει την εντύπωση οτι τα 1200-1300 είναι καλά, πλανάται πλάνη οικτρά. Το μεγαλύτερο elo hell είναι τα 1300  οπου "μπαίνουν" όλοι και είναι ρουλέτα. 

 

Η λογική λέει οτι ένας παίκτης 1400-1500 θα μπορέσει να έχει 2/1 στα 1100-1200 (τουλάχιστον). Όχι λόγω ατομικού skill όσο κακών συμπαικτών. Οπότε εκεί θέλει υπομονή και επιμονή για να ανέβεις. Δεν είναι τόσο το skill gap όσο το troll gap. Πρέπει να υπερβείς τον εαυτό σου και να παίζεις σταθερά για πολύ παραπάνω απο αυτά τα elo.

 

Κατα τα άλλα το ΠΟΛΥ trolling/raging/flaming/afk'ing δυστυχώς μπορείς να το αντιμετωπίσεις μόνο αν είσαι πολύ καλύτερος απο τους υπόλοιπους. Σε επίπεδο 4v5. Εκεί είναι που βελτιώνεσαι κάπως σαν παίκτης. Λίγη τύχη, λίγη παραπάνω υπομονή και πολύ tryhard

.

Μέχρι τα 1400 έπαιζα κατα βάση support και μετά επειδή με γύρισε fist pick έπαιρνα mid/jungle. Κατα 90% though έλεγα fill και έπαιρνα οτιδήποτε εκτός απο top (που είτε το απογειώνω είτε το ναυαγώ εντελώς). Αυτοβελτιωθείτε και leadάρετε. Μάθετε να παίζετε ότι role υπάρχει και κερδίστε πάντα το lane σας. Αλλιώς δύσκολα.

Αυτά απο έναν καμμένο που πιστεύει στο elo hell.

 

Αυτά που λέει ο socratis δεν αφορούν τη μάζα. Φυσικά επειδή είναι 1900 player κάνει πανηγύρι τα 1200 σταθερά. Αν ήταν 1300-1400 όμως όπως οι περισσότεροι  διατείνονται σε αυτό το thread δε θα μπορούσε να το κάνει με αυτή την ευκολία. Το ίδιο και ο θέμης το ίδιο και οι 1002 famous streamers που είναι 30-2 στο solo queue. Τα παιδιά ξέρουν να παίζουν και είναι πολλά επίπεδα πάνω απο τον average joe. Αν όμως είσαι κάάάάπως καλύτερος απο εκεί που βρίσκεσαι τότε you're gonna have a bad time.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

This is what I call Intentional Feeding!

εχεις προβλημα ετσι ?:P παρεπιπτοντως πως γινεται αυτο? ξερω οτι η ουλτι του yorick σε κανει revive για ενα χρονικο διαστημα αλλα μια φορα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xα, εγω το ειχα θεσει ετσι!

Αλλα ηταν: Το ελο στο οποιο εισαι καλυτερος απο τους συμπαικτες σου αλλα οχι αρκετα καλος για να κουβαλησεις μονος σου.

Btw μακραν το χειροτερο ειναι το gold. ΜΑΚΑΡΙ να ηταν το προβλημα μου το silver.

Δεν εχω δει χειροτερο χαος στη ζωη μου.

Κυριως επειδη ειναι τελειως Random. Τη μια παιζω παιχνιδια γενικα. Και την αλλη afk το bot στο lv2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις προβλημα ετσι ? :P παρεπιπτοντως πως γινεται αυτο? ξερω οτι η ουλτι του yorick σε κανει revive για ενα χρονικο διαστημα αλλα μια φορα :P

Δεν έχω πρόβλημα και ναι έχω πρόβλημα :D

 

Είχε bug η ulti του λίγο πιο παλιά και μπορούσε να συμβεί αυτό που έγινε στο video. Το έφτιαξαν τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akali top. Τιποτα αλλο δε λεω. Σχεδον απο τα 30 games Που εχω κανει τα 3-4 να ειναι defeat,απο βλακειες. Παρτε και παιξτε ακαλι τοπ ειναι σιγουρο win για οποιον νιωθει..check history @bloodkiller11 eune.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akali top. Οποιος νιωθει να παρει μωβ ward σε πετσωνει. Γιατι εισαι ακαλι. Και κανεις δεν αγαπαει την ακαλι.

Bonus points αν πετυχεις κανεναν κροκοδειλο απεννατι και σε πετσωσει επειδη τον εκανε μοδα ο Darien

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xα, εγω το ειχα θεσει ετσι!

Αλλα ηταν: Το ελο στο οποιο εισαι καλυτερος απο τους συμπαικτες σου αλλα οχι αρκετα καλος για να κουβαλησεις μονος σου.

Btw μακραν το χειροτερο ειναι το gold. ΜΑΚΑΡΙ να ηταν το προβλημα μου το silver.

Δεν εχω δει χειροτερο χαος στη ζωη μου.

Κυριως επειδη ειναι τελειως Random. Τη μια παιζω παιχνιδια γενικα. Και την αλλη afk το bot στο lv2.

δεν εχει κλαματα ζαχαριελ,ή εισαι καλος και κανεις carry ολο το team ή δεν εισαι :P αχαχαχαχ

δεν πας να παιζεις 1vs5 παλι πρεπει να νικησεις,μια φορα προ για παντα προ :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...