Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιχνίδι του άλλου για να πάει από bronze σε silver. ξεκινάει, 2 από τους 5 afk... μα το θεό σχεδόν τον λυπήθηκα τόσο qq που έριξε 

Μετα απο 5 φορες που εχω παει για προβιβασμο silver 1 εχω παρατηρησει οτι τα περισσότερα trolls τα εχω βρει μοναχα εκει. Το matchmaking είναι απαραδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το παιχνιδι ποτε δε προκειται να γινει balanced. Απλα αναλογως το Patch, ευνοουνται συγκεκριμενοι ηρωες. Τωρα κανενα nerf καμια 10αρια, οποτε ευνοουνται αυτοι που δεν εφαγαν nerf και παει λεγοντας. Κυκλος γινεται απλα. Σιγουρα μελλοντικα nerfs kassadin, zed, zac. Αφου στο τελος με τοσα Nerfs, ο zilean θα ειναι too op!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O zilean απο εναν εμπειρο παιχτη μπορει να αποτελειωσει το adc με 2 bombs αν βγαλει αρκετο ability..Επισης μου θυμησες εποχες season 2 οπου πηγαινες zilean adc και τους κυνηγουσες με το movement speed..φυσικα σε normals που επαιζα με ενα παιδι που μου εμαθε lol..αρκετα καλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 5 φορες που εχω παει για προβιβασμο silver 1 εχω παρατηρησει οτι τα περισσότερα trolls τα εχω βρει μοναχα εκει. Το matchmaking είναι απαραδεκτο.

Ισχυει. Εχω χασει 4 συνεχομενες φορες το series για Div I σε 2 μερες.. Παω σερι μεχρι το series και μετα ερχεται ο τρομος.. Και ξανα το ιδιο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπεται nerf σε kassadin να μου το θυμηθείτε (ειδικά τώρα με την εκτενή εμφάνισή του στα tourns που σημαίνει αύξηση του pick rate γενικά στα ranked-normals)

 

Δε νομίζω. Ήδη είναι unsafe pick και ήδη με το ulti nerf που του είχαν κάνει έχει πέσει απο το OP state του σε high risk/skill high reward hero. Με την ίδια λογική θα έπρεπε να αλλάξει και ο tf που είναι international permapick/ban σε tournaments αλλα είναι ανέγγιχτος απο το nerf των global ultis και μετά. Δεν υπάρχει κάτι για να νερφάρεις. Είναι το mobility που κάνει τη διαφορά και είναι σύνηθες pick. Τι να πεί και το khazix δλδ (τον οποίο του αλλάζουνε το W soon και λογικά θα μπουστάρουν το q/e για να μην είναι τα spikes μονόδρομος).

 

 

edit:

Dominion’s fun (it’s fast). So is Twisted Treeline. But they both share one key problem – League of Legends is competitively balanced for Classic gameplay on Summoner’s Rift. Our original goal was to create rulesets that would result in balanced experiences across all game modes with the same champion stats. We’ve experimented with itemization, game pacing, map features, and other design elements. While we’ve had limited success here, there’s still room for improvement, so we’re going to take the plunge: in the near future™, we’re going to be implementing map-specific balance changes for individual champions.

 

Άντε χαρείτε.

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι θα φάει nerf με τη λογική ότι και άλλοι "χαμένοι" champs που έκαναν την επανεμφάνισή τους σε tourns έγιναν must pick και έπειτα nerf όπως πχ voli,akali,katarina,sona,soraka κλπ. Όλοι αυτοί έφαγαν nerf μετά από "καλά" παιχνίδια που είχαν στα tourns.(όχι στο τωρινό αλλά από πάντα)

 

EDIT: Μόλις διάβασα ότι nerfάρουν το slow του Nasus. Πόσο καιρό είχες να δεις Nasus ακόμα και σε normal πριν τον παίξουν στο tourn; :P  έγινε must pick, πολύ καλός, το ένα το άλλο ----> nerf  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Klain Εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι θελει να πει ο ποιητης , τι changes θα κανουν το dominion/TT καλυτερα και πιο fun?

 

@Afentiko Προσωπικα δεν βλεπω καποιο λογο να φαει nerf ο kass , εχει ενα κακιστο early laning game που σε αναγκαζει το παιχνιδι απο μονο του να πας tear/roa/οτιδηποτε και απλα μετα roamαρεις τον χαρτη ψαχνοντας για kills . Anticarry ηταν , ειναι και δεν βλεπω να αλλαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT: Μόλις διάβασα ότι nerfάρουν το slow του Nasus. Πόσο καιρό είχες να δεις Nasus ακόμα και σε normal πριν τον παίξουν στο tourn; :P  έγινε must pick, πολύ καλός, το ένα το άλλο ----> nerf   :P

 

 

Γιατί πρέπει να NERFAROUN ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ jungler? Να αλλάξουμε main role δηλαδη?

 

Πρώτα ο Xin, μετά ο J4, τώρα ο Voli...wtf!

 

Προβλέπω nerf στο Wither του Nasus σύντομα.

 

Predicted a week before^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πάει, και όχι μόνο για τους junglers αλλά όποιον champ είναι-γίνει most played. Το wither του nasus είναι όπως είναι από όταν βγήκε το παιχνίδι, τώρα είδαν ότι θέλει nerf; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και βασικά ο nasus χωρίς το wither πάει trash tier πάλι και gg τους. Ένα πράγμα είχε. (εκτός αν είναι minor nerf, δε θυμάμαι τα notes)

 

@Atallos. Με λίγα λόγια ο κάθε champion θα έχει διαφορετικό skaling/cd και γενικά διαφορετική προσαρμογή σε dmg/cd ανάλογα με το map. Προφανώς θέλουν να κάνουν ranked dominion και ίσως και να βελτιώσουν λίγο και το tt που 5-10 champ είναι god tier.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O nasus έχει OP wither , αυτό μάλλον θέλετε να πείτε, στο κάνει και αν δεν φλασάρεις, πάπαλα. 

 

Ωραίες οι αλλαγές για TT  και Dominion. Έτσι πρέπει βασικά. Είναι όμως πολύ δύσκολη δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...