Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πλέον όταν θέλω να δοκιμάσω κάτι το κάνω σε ranked γιατί πολύ απλά δεν έχει νόημα να παίξεις χωρίς αντίπαλο ουσιαστικά  Πες ότι δοκιμάζεις το νέο build ή tactic ή ακόμα και να βελτιωθείς στο last hitting, πώς θα βελτιωθείς όταν με τα bots δε θα έχεις ούτε αντίπαλο να σε pushάρει,να σε κάνει harass ή και zone; Ακόμα όταν δε θα έχεις να ανησυχείς για jungler ή ganks γενικά από οποιονδήποτε  Εγώ έχω καταλάβει ότι το lol για να το μάθεις είναι αυτό που λέμε να σε ρίξουν κατευθείαν στα βαθιά. Ναι στην αρχή θα τον πίνεις (λογικό) αλλά μόνο έτσι θα δεις σιγά σιγά βελτίωση. Αν εσύ (ο κάθε εσύ) δεν έχεις πολύ εμπιστοσύνη σε αυτό που θες να δοκιμάσεις είτε στο αν είναι viable είτε αν εσύ θα το κάνεις καλά και πόσο τότε πάνε normal όχι bot,custom κλπ. Αν δουλεύει εναντίον των bot δε σημαίνει ότι δουλεύει και σε ένα κανονικό παιχνίδι ή ότι θα το κάνεις το ίδιο καλά σε ένα κανονικό παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νταξ' , το silver ειναι μακραν το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ TIER. 6 σερι ηττες. Δεκαδες trolls, afkers κτλ. Ε ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ, μου αξιζει να πεσω tier γιατι ειμαι ΧΑΛΙΑ παιχτης, γιατι δεν μπορω να κερδισω game 3vs5-γιατι καπιοι λενε laaaaaaaaaag, και μετα afk-, γιατι, γιατι, γιατι. Και το χειρότερο.....οσα report και να κανεις, ξερεις καταβαθος οτι θα τους κλασουν τα @@.

 

Αντιο απο εμενα. Καλη συνεχεια σε οσους εχουν ψυχικες αντοχες να παιξουν αυτην την αηδια.

 

http://postimg.org/image/4t838dg2d/

Εγώ πάλι δεν δίνω εδώ και αρκετό καιρό σημασία στα κατά καιρούς αρνητικά streak και τυχών afkers, trolls, noobs.

 

Προσπαθώ να κοιτάω τι κάνω εγώ και τι θα μπορούσα να κάνω καλύτερα. 

 

Πριν 2 μήνες ήμουνα silver 5 με μηδέν πόντους, με περίπου -25 νικες στα ranked. Είχα άσχημη ψυχολογία και έκανα απίστευτα αρνητικά streaκ έως και -15. Σκεφτόμουνα ακριβώς όπως εσύ. Θεωρούσα τον εαυτό μου αλλά και τους άλλους ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ. Κάθε τόσο report το team etc etc.

 

Αποφάσισα να κάνω ένα διάλλειμα από το LoL. Όταν ξεκίνησα μετά,είχα πλέον βάλει άλλους στόχους, να παίζω εγώ καλά και ό,τι γίνει.

Δεν ασχολούμαι πια με reports.Έχω ένα άσχημο game με troll/afk? Μόλις τελειώσει δεν ασχολούμαι..πάω στο επόμενο.

Δεν κοίταω καν πόσα LP έχω, αλλά μόνο εάν έχω βελτίωση στις νίκες/ήττες. Πλέον είμαι +4 στο score και θεωρώ ότι είμαι σε καλό δρόμο.

 

Από το ιστορικό σου στο LoLking βλέπω πως και εσύ σημειώνεις μια σταδιακή πρόοδο, οπότε δεν πιστεύω ότι πρέπει να σε επηρεάζει τόσο ένα κακό σερί.

 

 

 

QOZ8s8q.png

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Javanall Μπραβο φιλε και εγω ετσι παιζω χαλαρα για διασκεδαση.Αν θελω κατι πιο ανταγωνιστικο παιζω ranked χωρις γκρινιες,κλαματα κλπ προσπαθω να μην βριζω κανενα(αν τους βριζεις feedaroun επιτηδες ή νευριαζουν και τα πανε χειροτερα) και να τους καθοδηγω αμα δω οτι το επιπεδο ειναι κατωτερο των περιστασεων.

Αν υπαρχει επικοινωνια στην ομαδα ολα ειναι πιο ευκολα και αυτο πιστευω φταιει στο σολο οτι αλλα λεει ο ενας αλλα καταλαβαινε ο αλλος ε και δεν μπορεις να γραφει στο chat συνεχεια.Παντως οχι πια νευρα ας τρολαρουν οσο θελουν, Βουδας εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βγήκε ένας εξαιρετικός οδηγός για τον Zac τον χρησιμοποίησα και πραγματικά έκανα παπάδες.

League of Legends: Zac Guide

 

Kανει εξαιρετικο ΜΠΑΜ οτι ειναι διαφημιση.

Νο thanks.

Η τυπισα ειναι οτι να'ναι για πολλοστη φορα στα guides.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kανει εξαιρετικο ΜΠΑΜ οτι ειναι διαφημιση.

Νο thanks.

Η τυπισα ειναι οτι να'ναι για πολλοστη φορα στα guides.

H τυπισσα ειναι τυπισσα (ειδες τι ωραια που πιανει το μαλλακι της) και την βαλαν για να ανεβουν τα views του profil της. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, προφανως και γι'αυτο την βαλανε.
Το αστειο ειναι οτι σε guide του Thresh εγραφε κατι epic builds
και οποιος απαντουσε στα comments με διορθωσεις και αντι προτασεις, τα εσβηνε.
Τι να πει κανεις γι'αυτο το site. gtp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιάζει τι λες φίλε αλλά προφανώς έχεις κάποιο θέμα. Τα guides της Χριστιάνας για το LoL είναι τα καλύτερα. Αν εσύ γράφεις καλύτερα guides τότε περιμένω να μου δώσεις link.

 

Επίσης όσο για τα σχόλια που λες, υπήρχε ένα σχόλιο όπου έβριζες τη συντάκτρια άρα λογικό ήταν να το σβήσουνε. Αν θέλεις να κάνεις σωστή κριτική θα λες ότι πιστεύεις ότι είναι λάθος. Εγώ αν δω ποτέ λάθος σε game site το λέω και διορθώνεται. Διαφορετικά...it's just trolling
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν με νοιάζει τι λες φίλε αλλά προφανώς έχεις κάποιο θέμα. Τα guides της Χριστιάνας για το LoL είναι τα καλύτερα. Αν εσύ γράφεις καλύτερα guides τότε περιμένω να μου δώσεις link.
 
Επίσης όσο για τα σχόλια που λες, υπήρχε ένα σχόλιο όπου έβριζες τη συντάκτρια άρα λογικό ήταν να το σβήσουνε. Αν θέλεις να κάνεις σωστή κριτική θα λες ότι πιστεύεις ότι είναι λάθος. Εγώ αν δω ποτέ λάθος σε game site το λέω και διορθώνεται. Διαφορετικά...it's just trolling

 

Τα guides της Χριστιανας ( οπως λες ) ειναι για κλαμματα 

Ειναι για παιχτες που δεν ειναι καν lvl 30 , που απλα ψαχνουν ενα τυφλοσουρτη για να παιξουν εναν champion

Βασικα πιο πολυ κακο κανουν παρα καλο γιατι ειναι εντελως misleading και σε παροτρυνουν να παιξεις λαθος

 

Προσωπικα εγω , στο Thresh guide που ειχε κανει ειχα απαντησει στο post που ειχε γινει στο Facebook και με επιχειρηματα απαντουσα γιατι ειναι κακο το guide και τι improvements μπορουσε να κανει . Το post μου σβηστηκε και εγινα banned απο την σελιδα του εν λογω ( ο θεος να το κανει ) site . 

 

Μετα απο λιγες μερες ηρθε σε επαφη μαζι μου η συντακτρια του αρθρου και μου ζητουσε στην ουσια τον λογο

Της εξηγησα λοιπον και με προσωπικα μηνυματα γιατι ειναι λαθος η ολη ιδεα της σχετικο με το guide και αφου με ευχαριστησε ευγενικα ειμαι σιγουρος οτι απλα δεν εδωσε καμια βαση σε αυτα που της ειπα και συνεχισε να καθοδηγει λαθος τους αρχαριους παιχτες , γιατι οπωσδηποτε δεν εχει αντικτυπο σε οσους εχουν βασικες γνωσεις για το παιχνιδι

 

Αυτα απο μενα 

Κι οταν θες να κανεις τον κονιορδο και μαλιστα να διαφημιζεις ενα κακο guide καντο καπου που δεν ξερουν

 

Thx

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποι

 

 

Δεν με νοιάζει τι λες φίλε αλλά προφανώς έχεις κάποιο θέμα. Τα guides της Χριστιάνας για το LoL είναι τα καλύτερα. Αν εσύ γράφεις καλύτερα guides τότε περιμένω να μου δώσεις link.
 
Επίσης όσο για τα σχόλια που λες, υπήρχε ένα σχόλιο όπου έβριζες τη συντάκτρια άρα λογικό ήταν να το σβήσουνε. Αν θέλεις να κάνεις σωστή κριτική θα λες ότι πιστεύεις ότι είναι λάθος. Εγώ αν δω ποτέ λάθος σε game site το λέω και διορθώνεται. Διαφορετικά...it's just trolling

Για ποιον λογο ειναι καλο ενα guide το οποιο ειναι γραμμενο απο καποιον που δεν εχει ιδεα πως να παιξει αυτο το παιχνιδι?Ειναι σαν να ειναι ενα bronze tier 5 να φτιαχνει guide σε μεγαλο site και να μην δεχετε διορθωσεις οταν πραγματικα δεν ξερει τι γραφει.

 

Προσοχή: Αν θέλετε early kills θα πρέπει να τα επιχειρήσετε από την πολύ αρχή, πριν προλάβει ο εχθρός να πάει level 2 ή 3. Αν δεν πετύχετε κάποιο kill μέχρι εκείνη τη στιγμή, τότε συνεχίστε να κάνετε farming για να μαζέψετε gold και να αγοράσετε τα απαραίτητα αντικείμενα. Αλλιώς το μόνο που θα καταφέρετε είναι συνεχώς να πεθαίνετε, να κάνετε feed και μετά να χάσει η ομάδα σας.

 

Οποτε προσοχη παιδια του insomnia.Αν προσπαθησετε να παρετε κιλλ μετα τα 3 lvl θα πεθανετε.

. Σε πρόσφατο game, δοκιμάσαμε να σκοτώσουμε στο level 4 την κόκκινη Σαύρα χωρίς να χρησιμοποιήσουμε το smite και τα καταφέραμε μια χαρά.

Ouaou

zahariel διαβασε να μαθαινεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...