Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πολύ καιρό να διαβάσω ποστ, πόσο μάλλον να συμμετάσχω, στην όλη ELO HELL συζήτηση και είναι σαν μην πέρασε μέρα από τα ποστ γκρίνιας μου... Δεν βαρεθήκατε ακόμα?

 

Άσχετο υστερόγραφο περί των picks στο silver:  Παίζει να μην έχω δει trynd σε ranked game ποτέ μου από την αρχή του Season 3 και σπανίως yi...

 

Σχετικό υστερόγραφο: Έχω ανέβει από το bronze 2 στο silver 3... Ειλικρινά πιστεύω ότι αν κάποιος παίξει τα 10 πρώτα match και τον κατατάξει σε οποιοδήποτε επίπεδο bronze (παίζει και η τύχη εδώ πέρα, μια κακή μέρα π.χ. με 3 defeat σε αυτό το στάδιο αξιολόγησης μπορεί να σου στοιχήσει βδομάδες παιχνιδιού για να ανέβεις στην σωστή κατηγορία), καλύτερα να κρατήσει όση εμπειρία μπορεί να μαζέψει από τα ranked games που έκανε/θα κάνει και στην συνέχεια να ξεκινήσει άλλον λογαριασμό... Είναι τόσο frustrating να παίζει κανείς στο bronze και τόσο χρονοβόρο να ανέβει πιο πάνω, που πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί...

Υ.Γ.3. Μπαίνω πάντως σε μερικά leagues και βλέπω κάτι παλικάρια veteran στο bronze 4 ή 5 και μου έρχεται να κλάψω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν story time. 

 

Είμαι σε ένα ελληνικό stream με λίγο κόσμο και βλέπω ένα παίχτη στο silver 1 να παίζει με τον φίλο του. Ο φίλος λοιπόν έπαιζε ΜF και πάτωνε τρελά. Δεν είχε ποτέ μάνα, το ulti το κάσταρε στα creeps το last hit της πλάκας κτλ. κτλ. Και αρχίζω και ήρεμα σχολιάζω ΧΩΡΙΣ να ξέρω εκ των προτέρων ότι είναι Duo ότι είναι κακός παίχτης και τα λάθη του. Στο chat δέχομαι επίθεση με το τέλος του παιχνιδιού από το φίλο-MF ότι flamaro. Προφανώς δε γίνεται τίποτα καθώς δεν flamaro. Απλά σχολιάζω ήρεμα. Ξαναπαίζουν duo queue και ξαναπατώνει ο φίλος-MF . Πέφτει η κουβέντα με το υπόλοιπο chat στο boost. Καπάκι πηγαίνω στο lolnexus.net και τι βλέπω. Ο φίλος-MF είναι Platinum 5 και όλοι οι υπόλοιποι silver 3-Gold 5. Προφανώς η κλασική περίπτωση eloboost. Και περιττό να πω για τα νεύρα στο chat όταν αναφέρθηκα στο συγκεκριμένο φαινόμενο. Αργά ή γρήγορα το σύστημα σε πάει εκεί που πρέπει να είσαι .

 

Another story. 

 

Στο ίδιο stream στα ίδια παιχνίδια , ο streamer παίζει support , που είναι και main ρόλος του. Παραπονιέται για το πόσο άσχημα παίζουν οι άλλοι και πως τους έχει camparei ο Nocturne λες και έχει την υποχρέωση ο άλλος να παίξει χειρότερα.  Έχει 1100 gold. Γυρίζει πίσω και παίρνει 1 ruby crystal 2Pink και 3 κανονικά wards.Κάνω την αναφορά πως αυτό είναι λάθος και καλύτερα είναι sightstone+pink. Η απάντηση ''με εκνευρίζει όταν μου λένε τι να πάρω , ο καθένας μπορεί να αγοράζει ότι θέλει , δεν υπάρχει standard build''. Επισημαίνω πως όταν εσύ δεν κάνεις τις καλύτερες επιλογές , δεν έχεις δικαίωμα να παραπονιέσαι για τους άλλους.

 

/rant off.

 

Dont be those guys

να ξέρεις ΣΚ streamarw μόνο και μόνο για να μου λες τι να κάνω. γουστάρω αυταρχικά παιχνίδια!!!

 

με σοβαρή διάθεση τώρα, τελευταία παρακολουθώ Vman7 συστηματικά και guardsman Bob. είμαι σε δίλλημα ποιον να στηρίξω μετά τον Krugen (καθαρά λόγο WoW ιστορικού... δεν τρελαίνομαι ιδιαίτερα για το LoL style του.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BOB!!!

 

Γίνομαι πολύ επαναλαμβανόμενος στα τελευταία ποστ, το ξέρω, αλλά τον συμπαθώ πάρα πολύ. Βάζει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ μουσική, σχολιάζει διαρκώς με έξυπνο τρόπο, είναι ομιλητικός χωρίς να σε πρήζει, ασχολείται με το chat και όσον αφορά το παιχνίδι το καλύπτει πολύ καλά, εξηγώντας πώς και τι. Επειδή δεν παίζει τους ίδιους χαρακτήρες και ρόλους που παίζω κι εγώ δεν έχω μάθει τόσα πολλά, αλλά πραγματικά τον ευχαριστιέμαι. Συν τοις άλλοις είναι ευχάριστος τυπάκος :)

 

Επίσης

 

Έχει 1100 gold. Γυρίζει πίσω και παίρνει 1 ruby crystal 2Pink και 3 κανονικά wards.Κάνω την αναφορά πως αυτό είναι λάθος και καλύτερα είναι sightstone+pink.

 

 

Μα τον Τουτατή, γιατί το έκανε αυτό? Με Sightsone είχε περισσότερα πράσινα wards, ένα λιγότερο pink (που μέχρι να χρειαζόταν το επιπλέον θα είχε κάνει recall έτσι κι αλλιώς) κα περισσότερα HP. Να το καταλάβω αν αγόραζε κανά Philosophers + wards για sustain ή wards + pot (που και πάλι είνα φάουλ το δεύτερο αλλά λέμε), αλλά αυτό είναι χαζό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλάβω τι κόλημα έχουν όλοι με τη μουσική του bob. Δε λέω ότι είναι απωθητική ή κάτι τέτοιο αλλά δε μου "αρέσει" κιόλας. Παίζει να είμαι ο μόνος που να ακούει σκυλάδικα όταν παίζει LoL έτσι;  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλάβω τι κόλημα έχουν όλοι με τη μουσική του bob. Δε λέω ότι είναι απωθητική ή κάτι τέτοιο αλλά δε μου "αρέσει" κιόλας. Παίζει να είμαι ο μόνος που να ακούει σκυλάδικα όταν παίζει LoL έτσι;  :P

 

(μέρα ανίας σήμερα, ό,τι γράφεται σχολιάζεται) Πέρα από το ότι περιλαμβάνει αρκετά από τα ακούσματά μου, τη θεωρώ πολύ καλύτερο "χαλάκι" από τα dance - r'n'b - hip hop - Orange radio Kiss FM που βάζουν οι περισσότεροι και βρίσκω εμετικό. Το καλό που έχει η playlist είναι πως περιλαμβάνει αρκετά διαφορετικά πράγματα που δένουν όμως, είναι σα μια καλή ραδιοφωνική εκπομπή. Θέμα γούστου καθαρά :)

 

 

Προσωπικά εχω παίξει LoL τόσο καλά όσο και κακά ακούγοντας μεταξύ άλλων post rock, punk, grunge, alternative, brit pop, classic rock, thrash/ heavy/progressive metal, jazz, fusion, soul, blues, 90's μπιτάκια, Ξύλινα Σπαθιά, Τρύπες, Μάλαμα, Μητροπάνο, Θ. Παπακωνσταντίνου και σε μια στιγμή έμπνευσης τις φάρσες του Λέντη και των Πατρινών. Ξέρετε τι είναι να πεθαίνεις από facecheck και ο άλλος να πετάγεται "είσαι π****ης και μ******ς"?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(μέρα ανίας σήμερα, ό,τι γράφεται σχολιάζεται) Πέρα από το ότι περιλαμβάνει αρκετά από τα ακούσματά μου, τη θεωρώ πολύ καλύτερο "χαλάκι" από τα dance - r'n'b - hip hop - Orange radio Kiss FM που βάζουν οι περισσότεροι και βρίσκω εμετικό. Το καλό που έχει η playlist είναι πως περιλαμβάνει αρκετά διαφορετικά πράγματα που δένουν όμως, είναι σα μια καλή ραδιοφωνική εκπομπή. Θέμα γούστου καθαρά :)

 

 

Προσωπικά εχω παίξει LoL τόσο καλά όσο και κακά ακούγοντας μεταξύ άλλων post rock, punk, grunge, alternative, brit pop, classic rock, thrash/ heavy/progressive metal, jazz, fusion, soul, blues, 90's μπιτάκια, Ξύλινα Σπαθιά, Τρύπες, Μάλαμα, Μητροπάνο, Θ. Παπακωνσταντίνου και σε μια στιγμή έμπνευσης τις φάρσες του Λέντη και των Πατρινών. Ξέρετε τι είναι να πεθαίνεις από facecheck και ο άλλος να πετάγεται "είσαι π****ης και μ******ς"?

 

χαχαχαχα +1 και πίστευα οτι είμαι ο μόνος που συνδιάζει ροκακια,μεταλιές,έντεχνο,ρεμπέτικα και λέντη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news παίζοντας με acc φίλου αυτές τις μέρες είδα πως είναι η ζωή στο bronze.

Noobwars κυριολεκτικά. Απο 6/11 το πήγα 16/15 παίζοντας κατα βάση champs που δεν είχα ξαναπαίξει like ever (voli πχ). Φυσικά και μπορείς να χάσεις κάποια games (ακόμα και σερί) αλλα πως διάολο γίνεται να κολλήσεις εκεί; Τώρα ανέβηκα div και μου δίνει like +40. Afaic είναι τέρμα fun frag games και seriously αν κάποιος κολλήσει εκεί είναι for a reason. To μόνο κακό είναι οτι αν μείνεις πολύ εκεί ξεχνάς πως παίζεται το game. Λόγω mmr απο κάποια φάση και μετά είχα μόνο silver 2-3 opponents οπότε ήταν silverstomping αλλα anyway.. Ψήνω πολύ να dodgάρω επίτηδες τα promo όπως έκανε κάποιος στο reddit για να με βάζει με gold λόγω mmr και να τους απογοητεύω. :P

 

edit: btw σε σεβαστό αριθμό games έπαιζα support carry οπότε ο ρόλος δε παίζει καμία σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 - 7 με fizz ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΚΑΤΙΑΡΗΔΕΣ και το χάσαμε λόγω leaver, εγώ έχασα τώρα 25 lp λόγω afk...GG RIOT, GG!!!!



17 - 7 με fizz ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΚΑΤΙΑΡΗΔΕΣ και το χάσαμε λόγω leaver, εγώ έχασα τώρα 25 lp λόγω afk...GG RIOT, GG!!!!

Τσέκαρα profile του leaver, και έχει κάνει leave στα τελευταία 3 του ranked (ανάμεσα έχει παίξει κάποια Normals που δεν έχει φύγει) γίνεται να το αναφέρω κάπου αυτό μπας και γίνει τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 - 7 με fizz ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΚΑΤΙΑΡΗΔΕΣ και το χάσαμε λόγω leaver, εγώ έχασα τώρα 25 lp λόγω afk...GG RIOT, GG!!!!

 

Τσέκαρα profile του leaver, και έχει κάνει leave στα τελευταία 3 του ranked (ανάμεσα έχει παίξει κάποια Normals που δεν έχει φύγει) γίνεται να το αναφέρω κάπου αυτό μπας και γίνει τίποτα?

 

LIve with it.

 

Κλάιν, αν ψάχνεις παρέα στα ranked σου ξέρεις πού να με βρεις :)

Sure η φάση είναι αναλώσιμη. Θα σε add όταν ξαναμπώ να παίξω απο αυτό.

 

Κατα τα άλλα η syndra έχει ENA combo αν θέλεις να καταλήξεις με full ulti απορώ που είδες τα πολλά ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παει να πει πως γινεται να κολλησεις εκει?
Υπαρχουν αυτοι ασχολουνται και αυτοι που δεν ασχολουνται "σοβαρα",
οπως υπαρχουν και αυτοι που απλα δεν το εχουν (και μερικοι που το παραδεχονται).
Οπως κολλας στο silver/gold/plat κτλ ετσι κολλας και στο bronze.
Το καθε tier εχει διαφορετικη δυσκολια για τον καθε ενα ξεχωριστα,
αλλα δεν υπαρχει λογος υπαρξης αυτου του attitude.

Νταξει να γελαμε με κανα video Bronze plays αλλα ως εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...