Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο AD Trynda Top Split-pushing 24/7 είναι όντως το fotm.

 

Αλλά όπως το έχω δει στην πράξη, από την μικρή μου εμπειρία, γίνεται εύκολα deny με lane swap, βάζοντας τον απέναντι στο duo lane.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη μια θα ειναι στο team σου, την αλλη στην αντιπαλη. Και συ βεβαια, blue ezreal mid. Με το συμπαθιο, και σενα troll που χαλαει games θα σε χαρακτηριζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη μια θα ειναι στο team σου, την αλλη στην αντιπαλη. Και συ βεβαια, blue ezreal mid. Με το συμπαθιο, και σενα troll που χαλαει games θα σε χαρακτηριζα

 

Top ηθελε να παει με τον ez αλλα αναγκαστικε να παει mid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορά έχει ο 0/10 useless tower diver με κάποιον ο οποίος παίζει "κανονικά" είναι 4/12 με 30cs και κάνει reset now and then για να δίνει gold? Τουλάχιστον το troll δε θα σε baitάρει γιατί δεν θα τον ακολουθήσεις σε κάποιο κακό engage. Μές στο μυαλό είναι όλα.

Παλι καλα ο zaha με καταλαβε και τον ευχαριστω για το tip αν και το εχω ξαναδοκιμασει αυτο.Μιλαω καθαρα για θεμα συμπεριφορας κλαινμαιν.Δεν με ενδιαφερει το παιξιμο του.(που ητανε χαλια btw).Με ενδιαφερει οτι στην ουσια απειλησε στεγνα και χαλασε ολλωνων την ορεξη για παιχνιδι καθως με εβαλε και σε ενα lane οπου δεν εχω ξαναπαιξει matchup και αμα πετυχαινε ενα combo το πουλι θα με εκανε one shot (ασχετα που εφυγε fb με μεγαλη δυσκολια)

 

 

Τη μια θα ειναι στο team σου, την αλλη στην αντιπαλη. Και συ βεβαια, blue ezreal mid. Με το συμπαθιο, και σενα troll που χαλαει games θα σε χαρακτηριζα

1ον δεν εχεις την παραμικρη ιδεα το πως παιζω οποτε δεν μπορεις να μιλας.Οχι οτι με πολυνοιαζει να σου πω την αληθεια

2ον οταν εισαι bronze XII ακομη και με soraka top(λεμε τωρα) να πας αμα ξερεις καποια βασικα mechanics και εισαι ενα Χ επιπεδο ανωτερος απο τον αλλον μπορεις να παρεις game και να νικησεις laning phase και πολυ πιθανον game(εδωσα υπερβολικο παραδειγμα για να καταλαβεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον δεν εχεις την παραμικρη ιδεα το πως παιζω οποτε δεν μπορεις να μιλας.Οχι οτι με πολυνοιαζει να σου πω την αληθεια

2ον οταν εισαι bronze XII ακομη και με soraka top(λεμε τωρα) να πας αμα ξερεις καποια βασικα mechanics και εισαι ενα Χ επιπεδο ανωτερος απο τον αλλον μπορεις να παρεις game και να νικησεις laning phase και πολυ πιθανον game(εδωσα υπερβολικο παραδειγμα για να καταλαβεις)

1ον, εισαι bronze, νομιζεις οτι με νοιαζει εμενα να μαθω πως το πεζεις? Οταν πας με ezreal top / mid και περιμενεις να παρουμε σοβαρα την κλαψα σου για το κακο "team" τι να σχολιασουμε.

2ον, αν ησουνα αρκετα ανωτερος απο τους αλλους δεν θα ησουνα wooden V ομως, παρολαυτα εισαι. Μαντεψε τι φτεει (το matchmaking ε? :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρεαιζονται τσακωμοι ρε παιδια,relax.Οταν αρχισει και σου φαινετε καποιο ελο δυσκολο για να το κανεις carry,σημαινει οτι εισαι πολυ κοντα στο ελο σου.Εγω πχ εχω κωλησει μηνες στον πλατ 2-1[σημερα επεσα και στον 3].Δυστηχως πρεπει να μαθω και αλλους παικτες και αλλες θεσεις και να γινω καλυτερος[δεν θα γινει κατι τετοιο γιατι χρονος πλεον δεν υπαρχει για να δοκιμαζω].Μεχρι πλατ 3 παω ανετα,απο εκει και περα δεν μπορω ,δυσκολευομαι αφανταστα[true elo].

Δεν υπαρχουν trolls[ή μαλλον υπαρχουν αλλα ειναι παντου ,σε ολα τα ελο],απλα κακοι παικτες[μεσα και εμεις]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jonako, ωραία, δεκτό ότι το παιχνίδι ήταν χαμένο επειδή ο άλλος ήταν νούμερο. Εσύ γιατί πήγες AD mid αντί να πάρεις ένα από τα free AP αυτής της εβδομάδας, αν δεν είχες και να μάθεις λίγο πώς παίζεται η λωρίδα? Γιατί δεν προσπάθησες να πάρεις ό,τι θετικό μπορούσες από ένα (όπως το λες) χαμένο ματς?

 

Την πρώτη φορά που έπαιξα Taric ήταν σε ranked, επειδή είχαν γίνει banned οι main μου και δεν είχα άλλη επιλογή. Έκανα 0-10-6, είχα ελάχιστη ιδέα και χάσαμε στα ίσα. Η δεύτερη φορά που έπαιξα, μετά από πολύ καιρό γιατί δε μου άρεσε σα χαρακτήρας, ήταν σήμερα. Απέναντί μου είχα (τη) Leona (μου) και Tristana ενώ έκανα support MF. Έκανα 0-6-24 και κερδίσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jonako, ωραία, δεκτό ότι το παιχνίδι ήταν χαμένο επειδή ο άλλος ήταν νούμερο. Εσύ γιατί πήγες AD mid αντί να πάρεις ένα από τα free AP αυτής της εβδομάδας, αν δεν είχες και να μάθεις λίγο πώς παίζεται η λωρίδα? Γιατί δεν προσπάθησες να πάρεις ό,τι θετικό μπορούσες από ένα (όπως το λες) χαμένο ματς?

 

Την πρώτη φορά που έπαιξα Taric ήταν σε ranked, επειδή είχαν γίνει banned οι main μου και δεν είχα άλλη επιλογή. Έκανα 0-10-6, είχα ελάχιστη ιδέα και χάσαμε στα ίσα. Η δεύτερη φορά που έπαιξα, μετά από πολύ καιρό γιατί δε μου άρεσε σα χαρακτήρας, ήταν σήμερα. Απέναντί μου είχα (τη) Leona (μου) και Tristana ενώ έκανα support MF. Έκανα 0-6-24 και κερδίσαμε.

λοιπον επειδη πολυ μιλησα οριστε το προφιλ μου στο lolking.http://www.lolking.net/summoner/euw/24119478

 

To ξαναλεω top ηθελα να παω και οχι mid.Πραγματικα ωρες ωρες μ φενεται οτι απλα βλεπεται κατι και απαντατε στο ξεκαρφωτο.

 

1ον, εισαι bronze, νομιζεις οτι με νοιαζει εμενα να μαθω πως το πεζεις? Οταν πας με ezreal top / mid και περιμενεις να παρουμε σοβαρα την κλαψα σου για το κακο "team" τι να σχολιασουμε.

2ον, αν ησουνα αρκετα ανωτερος απο τους αλλους δεν θα ησουνα wooden V ομως, παρολαυτα εισαι. Μαντεψε τι φτεει (το matchmaking ε? :))

 

 

Πραγματικα αμα πιστευεις οτι ο ezreal δεν μπορει να παει top /mid δεν εχεις ιδεα για το παιχνιδι αυτο.Και το αμα εισαι διαμαντενιος V

ειναι καθαρα πλασματικο.Κλαψα?Καλα ποσο κομπλεξ παιζει να εχεις ωστε να εισαι τοσο προκλητικος?Μου λες?Εγω ζητησα συμβουλη στο αρχικο ποστ και τιποτα παραπανω απεναντι σε ορισμενους χαρακτηρες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον, εισαι bronze, νομιζεις οτι με νοιαζει εμενα να μαθω πως το πεζεις? Οταν πας με ezreal top / mid και περιμενεις να παρουμε σοβαρα την κλαψα σου για το κακο "team" τι να σχολιασουμε.

2ον, αν ησουνα αρκετα ανωτερος απο τους αλλους δεν θα ησουνα wooden V ομως, παρολαυτα εισαι. Μαντεψε τι φτεει (το matchmaking ε? :))

Εδώ σε βρίσκω φάουλ. Παλιά δηλαδή που πήγαινε bruiser στο bot? Ashe mid? Το meta λέει πώς πηγαίνει bruiser top, ap mid/ad assassin, adc + support bot, jungler.

Έτσι είναι το τωρινό meta. Παλιότερα ήταν αλλιώς. Κάποιος το άλλαξε. Πάντα θα αλλάζει αν βρεθεί κάτι καινούργιο και πρωτοποριακό που δουλεύει. Δεν μπορείς να ορίζεις κάτι σαν λάθος βασιζόμενος μόνο στην τωρινή φάση του παιχνιδιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γούσταρα να γράφω σε αυτο το θέμα γιατί ειναι από τα πιο ενεργά για το lol σε ελληνικο site. λέω που θα πάει θα βάλει κανείς κανα βίντεο, κανα guide, θα πει καμια γνωμη για τους low elo να βελτιωθούν κτλ.

 

αλλα @@...

 

εδω για κάποιους υπάρχουν δύο ειδών gamers a) οι diamond και platinum που ειναι προ και β) όλοι οι υπόλοιποι που ειναι για το πεος και δεν ξέρουν να παιζουν κ άντε πολύ ειναι που τους μιλάμε κιόλας στους κλάψες.

 

αν δεις σε κάθε μήνυμα μερικών υπαρχουν δύο φράσεις α) αρα δεν είσαι καλός παίκτης αξίζεις να είσαι Low elo. β) θα έκανες carry σαν κ μενα που 3v5 και 1v5 εχω πάει platinum

 

οι οποίοι απαντάνε μονο σε κάποιο που λεει ότι θέλει να ανέβει ή έπεσα σε τρολ κτλ

 

 

Εδώ σε βρίσκω φάουλ. Παλιά δηλαδή που πήγαινε bruiser στο bot? Ashe mid? Το meta λέει πώς πηγαίνει bruiser top, ap mid/ad assassin, adc + support bot, jungler.
Έτσι είναι το τωρινό meta. Παλιότερα ήταν αλλιώς. Κάποιος το άλλαξε. Πάντα θα αλλάζει αν βρεθεί κάτι καινούργιο και πρωτοποριακό που δουλεύει. Δεν μπορείς να ορίζεις κάτι σαν λάθος βασιζόμενος μόνο στην τωρινή φάση του παιχνιδιού

 

 

εδώ εχει απόλυτο δίκαιο... αν δειτε κ στα τελευταια tournaments μπορείς να δεις μέχρι και δύο Mid τι να λέμε τώρα....  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...