Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ποτέ ψηθεί ο γεωργαλίδης να αυτοbenchαριστεί και αφήσουνε τον aphro να πάει να παίξει ad κάπου αλλού που actually ειναι ο ρόλος του οι clg μια χαρά θα είναι. O link είναι αξιοπρεπέστατος, ο doublelift ΘΕΟΣ και ο chauster αν και τον σιχαίνομαι είναι all around και μπορεί άνετα να ξαναπάει support. 2 αλλαγές θέλουν οι clg για να είναι top team πάλι..

 

GG I CALLED IT. INB4 HOTSHOT READS INSOMNIA

Επίσης team manager available stop spam pm plz.

Jokes aside το μόνο ψιλοfail που βλέπω είναι ο jungle jiji αλλα we'll have to see. Αν κάνουν αρκετό practice θα είναι στα πλαίσια της υπερομάδας ο nien είναι OP.

 

Επίσης APHRO STREAMS AGAIN <3 FUCK YEAH

http://clgaming.net/news/464-clg-roster-changes

 

 

  • Zachary "Nientonsoh" Malhas has joined CLG as our new starter in top lane
  • Steve "Chauster" Chau has moved from jungle to support
  • Miko "bigfatlp" Tang has rejoined the starting roster to fill the jungle role
  • Zaqueri "Aphromoo" Black has left CLG
  • George "HotshotGG" Georgallidis will now act as a substitute/coach for the starting roster, focus on the business side of CLG, and work to further the connection between the team and the community
  • The full CLG starting roster now stands: Link (mid), Nientonsoh (top), bigfatlp (jungle), Chauster (support), and Doublelift (AD)
For further insight as to why these moves have been made, Travis Gafford (of GameSpot and State of the League) had an extensive interview with HotshotGG, which will be published shortly after his return from All Stars in China. The interview will go into great detail as to why these moves were made and how they will affect CLG moving forward. It will also include quotes from bigfatlp, Aphromoo, and Nientonsoh regarding their feelings about these changes. 
 
CLG would like to thank Aphromoo for his time with the organization, as he leaves us on amicable terms. He was a great player and friend. He will be missed and we wish him the best of luck in his future endeavors.
 
CLG would also like to welcome Nientonsoh to the team and express excitement on bigfatlp's return to the starting roster. Nientonsoh and bigfatlp will be moving into the CLG house shortly and begin scrimming with the team immediately in preparation for the summer split of LCS.  
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Yep οτι θα το εγραφα τωρα

Nien top και jiji jungle ομως?

O Nien βεβαια ειναι τοσο καλος που παιζει τα παντα , o jiji jungle πολυ μυστηριο 

Ειδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ο Nien θα παίζει unconventional tops αν και αν δείς στο profile του practiσάρει τα κλασσικά for now. Tbh περίμενα τον wings αλλα και ο Nien ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη.

 

O jiji είναι gray area, δεν τον έχω δεί jungle ποτέ και δε νομίζω να είναι κάτι ιδιαίτερα αξιόλογο. Κάτι που κάπως θα έβγαζε νόημα θα ήταν ο wings top και ο nien jungle. Το θέμα είναι οτι ο nien είναι farming beast οπότε θα έχανε λόγω αυτού...  Dunno ίδωμεν. Τουλάχιστον έγινε το πρώτο βήμα και έφυγε ο hs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω,οσοι ειναι χαμηλα στα division τι ειναι προτιμοτερο να παιζουν το lane που ξερουν καλυτερα για να ανεβουν ή να παιζουν οπου τους βαλει η ομαδα?Για παραδειγμα εγω ειμαι καλυτερος στην θεση του adc σε ολα τα υπολοιπα lane δεν ειμαι τοσο καλος αλλα την παλευω.Οταν μπαινω στο champion select να τους πιεζω να πηγαινω adc ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω,οσοι ειναι χαμηλα στα division τι ειναι προτιμοτερο να παιζουν το lane που ξερουν καλυτερα για να ανεβουν ή να παιζουν οπου τους βαλει η ομαδα?Για παραδειγμα εγω ειμαι καλυτερος στην θεση του adc σε ολα τα υπολοιπα lane δεν ειμαι τοσο καλος αλλα την παλευω.Οταν μπαινω στο champion select να τους πιεζω να πηγαινω adc ή οχι?

κοιτα εγω που ειμαι bronze 2(promo) θεωρω οτι πρεπει να κανεις τα παντα ωστε να πας στην καλυτερη δυνατη θεση.Εγω πχ θελω να παιζω παντα solo top οποτε ευγενικα λεω :prefer top pls :D και σχεδον παντα παω.Απο την αλλη αναγκαστηκα να μαθω να παιζω και adc καθως θα πρεπει να κανεις fill in καποιους ρολους.

 

 

 

Ρε παιδια κατι ασχετο.Παρατηρω οτι οταν ξεκιναει το game εχω 65-70 fps και κατα την διαρκεια του πευτει στα 15-20!!!Δεν ξερω τι να κανω πραγματικα.Εχω κανει update τα drivers εχω ρυθμισει τα γραφικα αναλογως(αν και ο υπολογιστηρας μου ειναι καλων προδιαγραφων και σηκωνει ανετα full graphics).Οπως επισης παρατηρησα στην πιστα aram παιζω μονιμα με 10 fps!!πραγματικα ειναι απιστευτο.Καποιος help!

 

 

Ιn other news jayce fckin op.Στα δυο τελευταια games 25 kills απεναντι σε δυσκολο lane εξ αρχης.Απο τα καλυτερα και αξιοπιστα solo top.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εγω που ειμαι bronze 2(promo) θεωρω οτι πρεπει να κανεις τα παντα ωστε να πας στην καλυτερη δυνατη θεση.Εγω πχ θελω να παιζω παντα solo top οποτε ευγενικα λεω :prefer top pls :D και σχεδον παντα παω.Απο την αλλη αναγκαστηκα να μαθω να παιζω και adc καθως θα πρεπει να κανεις fill in καποιους ρολους.

 

 

 

Ρε παιδια κατι ασχετο.Παρατηρω οτι οταν ξεκιναει το game εχω 65-70 fps και κατα την διαρκεια του πευτει στα 15-20!!!Δεν ξερω τι να κανω πραγματικα.Εχω κανει update τα drivers εχω ρυθμισει τα γραφικα αναλογως(αν και ο υπολογιστηρας μου ειναι καλων προδιαγραφων και σηκωνει ανετα full graphics).Οπως επισης παρατηρησα στην πιστα aram παιζω μονιμα με 10 fps!!πραγματικα ειναι απιστευτο.Καποιος help!

 

 

Ιn other news jayce fckin op.Στα δυο τελευταια games 25 kills απεναντι σε δυσκολο lane εξ αρχης.Απο τα καλυτερα και αξιοπιστα solo top.

 

Δεν ειναι θεμα καρτα γραφικων.Προσωπικα εχω το ιδιο θεμα και αναγκαζομαι να κλειδωνω τον 965 στα 3,4 για να παιζω σταθερα στα 60 χωρις να πεφτει καν με την 6850 μου.Τι επεξεργαστη εχεις?Αν μπορεις κλειδωσε τον να παιζει στο φουλ που μπορει και δες αν υπαρχει αλλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα επειδη με την εννοιες δεν εχω εξοικειωθει τι εννοεις τον κλειδωνεις στα 965?

Ο επεξεργαστης μου ειναι core 2 duo.Αδυναμος μεν αλλα lol υποτιθεται οτι τρεχει ανετως.Εδω παιζω Assasins creed 3....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα επειδη με την εννοιες δεν εχω εξοικειωθει τι εννοεις τον κλειδωνεις στα 965?

 

Ο επεξεργαστης μου ειναι core 2 duo.Αδυναμος μεν αλλα lol υποτιθεται οτι τρεχει ανετως.Εδω παιζω Assasins creed 3....

 

χαχα.Εχω για επεξεργαστη τον phenom 965 και μεσο ενος προγραμματος του amd catalyst μπορω να ελεγχω τα mhz που μπορει να τρεχει.Ο επεξεργαστης ειναι στα 3,4ghz και μπορω να τον κανω μεσο του προγραμματος ή να παιζει στα 3,4 σταθερα ή να παιζει με λιγοτερα mhz.Τα settings μου στο game ειναι ολα στο full και παιζω με σταθερα 60fps σε ολη την διαρκεια.Μερικες φορες οταν τον κατεβαζω απο τα 3,4 εχω πεσιματα στα fps in game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα το παιχνιδι που θελει και καρτα γραφικων.. Εγω με λαπτοπ και την gt330m παιζω μια χαρα. Βεβαια τα εχω ολα στο low! ΛΟΛ!

 

Και στο high παιζει, αλλα ανεβαζει θερμοκρασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην προτεινετε overclock και τα καψετε ολα του ανθρωπου.

Ο υπολογιστηρας σου τι καρτα γραφικων εχει?

Ο επεξεργαστης δεν παιζει πολυ ρολο στο pc -εκτος και αν τρεχουν ολα τα προγραμματα του κοσμου ταυτοχρονα-
οσο η καρτα γραφικων και η ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην προτεινετε overclock και τα καψετε ολα του ανθρωπου.

 

Ο υπολογιστηρας σου τι καρτα γραφικων εχει?

 

Ο επεξεργαστης δεν παιζει πολυ ρολο στο pc -εκτος και αν τρεχουν ολα τα προγραμματα του κοσμου ταυτοχρονα-

οσο η καρτα γραφικων και η ram.

 

Δεν ειπε κανενας για overclock!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω,οσοι ειναι χαμηλα στα division τι ειναι προτιμοτερο να παιζουν το lane που ξερουν καλυτερα για να ανεβουν ή να παιζουν οπου τους βαλει η ομαδα?Για παραδειγμα εγω ειμαι καλυτερος στην θεση του adc σε ολα τα υπολοιπα lane δεν ειμαι τοσο καλος αλλα την παλευω.Οταν μπαινω στο champion select να τους πιεζω να πηγαινω adc ή οχι?

 

Το παν στα ranked είναι η προσαρμοστικότητα. Αν είσαι ευγενικός και προλάβεις και ζητήσεις κάτι πρώτος, δύσκολα θα έχεις πρόβλημα. Για να μην αρχίσεις να τσακώνεσαι χωρίς λόγο όμως, αν σου πάρουν την κύρια θέση απλά πάρε κάτι άλλο που ξέρεις όμως να παίζεις. Γνώμη μου είναι πως πρέπει να παίζεις 2 ρόλους στο ίδιο επίπεδο και στους υπόλοιπους να είσαι αξιοπρεπής. 

 

Επίσης, αν και απογοητευτική η ημέρα γιατί πάει το promotioooon (1 νίκη για 100 LP και 2 ήττες, έπρεπε να πάρω τη νίκη και να φύγω, φτου) αποδείχτηκε διδακτικότατο. Χρειάζονται και τέτοια ματς, με καλύτερους αντιπάλους, που σε κάνουν να βλέπεις πολύ πιο έντονα τις αδυναμίες σου και να καταλαβαίνεις τι πρέπει να διορθώσεις. Εδώ και κάποιο καιρό είχα μπει κάπως σε αυτόματο πιλότο στους main μου, τόσο θέμα laning όσο και σε θέμα εκτίμησης καταστάσεων, οπότε τώρα ένω ένα νέο μπούσουλα για το τι πρέπει να προσέχω. Ανεξάρτητα από το πόσο εκνευριστική ήταν η ομάδα (Ezreal μαζί με Hecarim που χάνουν 2 φορές kill σε gank έχοντας πιάσει εγώ full combo με Leona, μεγάλες στιγμές, ο Έλληνας Ezreal κατηγορούσε την αδερφή του και το lag), πόσο το χάσαμε από ένα σημείο και μετά, το τι nerdrage έφυγε και πόσο δύσκολο για το support να κουμαντάρει ένα χαώδες παιχνίδι, έχω μερίδιο στην ήττα λόγω κακού ελέγχου των objectives. Λόγω άγχους επίσης έκανα αρκετά περισσότερα λάθη στα κουμπάκια μου απ'ό,τι συνήθως, αλλά από την άλλη κερδίσαμε λωρίδα με 40+ cs αν και θα μπορούσαμε άνετα να έχουμε 2 kills παραπάνω αν δεν ήταν γελάδια και αν έπιανα καλύτερα κάποια stun.

 

Να ευχαριστήσω εδώ θερμά τον Άτταλο για τα LP που πέταξε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα.Εχω για επεξεργαστη τον phenom 965 και μεσο ενος προγραμματος του amd catalyst μπορω να ελεγχω τα mhz που μπορει να τρεχει.Ο επεξεργαστης ειναι στα 3,4ghz και μπορω να τον κανω μεσο του προγραμματος ή να παιζει στα 3,4 σταθερα ή να παιζει με λιγοτερα mhz.Τα settings μου στο game ειναι ολα στο full και παιζω με σταθερα 60fps σε ολη την διαρκεια.Μερικες φορες οταν τον κατεβαζω απο τα 3,4 εχω πεσιματα στα fps in game.

εγω εχω εναν Intel core 2 duo στα 2.8.εχεις να προτεινεις καποιο προγραμμα?Αν κανω αυτο που εκανες υπαρχει περιπτωση να κανω ζημια στον επεξεργαστη?Η αληθεια ειναι οτι σαν overclock Mου ακουστηκε αυτο που εγραψες.

 

 

Και overclock που εκανα στην καρτα γραφικων (που δεν χρειαζεται) βλεπω οτι υπαρχει ακριβως το ιδιο προβλημα.Δηλαδη ειτε κανω ειτε δεν κανω ενα και το αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιn other news jayce fckin op.Στα δυο τελευταια games 25 kills απεναντι σε δυσκολο lane εξ αρχης.Απο τα καλυτερα και αξιοπιστα solo top.

Καλος ο Jayce, αλλα early-mid game πραγματικα ευχομαι να τον εχω στο lane μου μιας και συνηθως παιζω top με pantheon :D Δεν φαρμαρει ποτε του, εκτος αν ο jungler τον supportarei συνεχως με gangs πανω μου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...