Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια αυτο με το ulti ready indicator ειναι σιγουρα 2 χρονια

 

χρονια το ξέρω αυτο. και ειχε πλάκα γιατί ελεγα συνήθως σε κάποιο γιατί δεν έκανες Ulti και ελεγε ότι δεν ειχε κ το λαμπακι ήταν on...  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια αυτο με το ulti ready indicator ειναι σιγουρα 2 χρονια

 

χρονια το ξέρω αυτο. και ειχε πλάκα γιατί ελεγα συνήθως σε κάποιο γιατί δεν έκανες Ulti και ελεγε ότι δεν ειχε κ το λαμπακι ήταν on...  :mad:

Μπορει ομως την στιγμη που τον ρωτουσες να ηρθε η ult αρα οντως να μην ειχε εκεινη την στιγμη.Να ειχε πχ 5 δευτερα cd . :P

Μου εχει τυχει εμενα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι συνήθως το βλέπω οτι εχει κ του φωναζω να κάνει ulti .... δεν κανε ποτε κ τον ρώταω γιατι δεν κάνει κ μου λέει δεν έχει... ότι ναναι. 

 

 

αυτό το θυμάμαι χαρακτηριστικά από έναν στην παρέα μου... παίζει από την beta αλλα δεν έχει ιδέα απο gaming πραγματικα. πρώτη season 850 elo  , δεύτερη 900, τρίτη 900!!! 

 

ακόμα δεν ξέρει πως βλεπουμε αν έχει κάποιος ulti.... του φωνάζω κάνε ulti λέει δεν έχει... το βλέπω στο lolreplay κ το κάνω rec κ του το στέλνω κ μου λεει ότι ναναι... το παταγα αλλα δεν έκανε, δεν είχα mana (ενω βλέπουμε ότι έχει), είχα stun (ούτε καν), είχα silence (απεναντι σε team που δεν εχει silence)...

 

και δυστυχώς παίζουμε με αυτόν πάντα normal γιατί το ξέρω χρονια...  :fear:

 

 

ασχετο: από ένα videο που εχω στο pc είδα ότι σίγουρα ειναι από τον Ιούνιο του 2011 το green indicator για ulti  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα βρηκα εναν συμπαθητικο τυπο που steamaρει eune diamond 3 ελληνας ..προσπαθει αρκετα να εξηγησει, απαντα και σε ερωτησεις και κανει και 2-3 custom normal καθε φορα .Ετσι για να στηριζουμε τους Ελληνες streamers http://www.twitch.tv/gpwnzz

 Ειμαστε σε αναμονη επισης για την επιστροφη του zahariel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Elo boost? Γιατί όχι? Κάποιος θα το κάνει ούτως ή άλλως και ο boosted θα πάρει σηματάκι και θα καταλήξει να παίζει πάλι με το bronze v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπώσεις από το stream.

 

Από πλευράς παρουσίας και παρουσίασης, όντως συμμετείχε στη συζήτηση και απαντούσε ερωτήσεις αν και γραπτώς στο chat επειδή δεν ήθελε να κάνει φασαρία στο σπίτι (σεβαστό). Καλό αυτό. Μουσική καθόλου του γούστου μου, χαζοtechno τρίτης κατηγορίας και κανένα nu metal τύπου Evanescence και Linkin Park για ξεκάρφωμα. Γενικά μου έκανε μπουρναζιώτικη καφετέρια. Κακό αυτό. Το stream είχε χοντρό πρόβλημα στις teamfights - βλέπαμε την αρχή και περιμέναμε το αποτέλεσμα - αλλά πιθανότατα φταίει το twich. Ουδέτερο εδώ. Το chat κλασσικό ελληνικό ό,τι να'ναι community, έμαθα ότι η ασπίδα της Leona κάνει slow όταν σκάσει - απορώ πώς δεν το είχα προσέξει τόσο καιρό, άμεσος υποβιβασμός σε Wood 18 μέχρι να μάθω να παίζω...Ουδέτερο κι εδώ.

 

Τώρα, για το streamer...Σίγουρα ξέρει να κάνει snowball το top, έχει καλή αίσθηση του timing, κυρίως ξέρει να πάρει εύκολα kills αλλά δεν τον είδα να ασχολείται με άλλες λωρίδες γενικά. Από μηχανικά και αντίληψη του παιχνιδιού δεν είμαι σε θέση να κρίνω. Μου έδωσε την εντύπωση απείθαρχου ή, καλύτερα, παρορμητικού παίκτη - συχνά εκβίασε kill στο lane ενώ ήξερε ότι θα πέθαινε από το tower, χωρίς να αρκεί σαν αιτιολογία το deny farm - ο άλλος θα έκανε recall έτσι κι αλλιώς, ενώ αν έμενε θα τον έκανε γιογιό εύκολα. Από πλευράς νοοτροπίας, έχει κατά δική του δήλωση banned 2 ή 3 λογαριασμούς και το έριχνε το rage του στο in game chat σε φάση "waste of my time" και "this team doesn't give a fuck". Δε μου αρέσει να παρατάει κάποιος το παιχνίδι και να αρχίζει τα surrender από τσαντίλα και δε θέλω να το βλέπω στα streams μου.

 

Γενικά χρήσιμο stream, αξίζει τον κόπο από πλευράς skill για μας τους low - mid elo και υπάρχει διάθεση από πλευράς streamer, αλλά δε νομίζω πως μου ταιριάζει προσωπικά. Θέλουμε Zahariel Nidalee top και Καπετάν Hecarim jungler.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Random Tip of the Day #7

 

True Damage για σημερα

 

Το True Damage ειναι ο τριτος τυπος damage , εκτος απο Magic και Physical

 

To True Damage κανει ignore οτιδηποτε armor , mr και spell effects τα οποια κανουν reduce το damage οπως το ult του Alistar , ΑΛΛΑ δεν κανει ignore τα invulnerability spells (Kayle ult, Trynd ult, Poppy ult) . Spell και attacks που κανουν true dmg μπορουν να γινουν block απο spellshields οπως της Sivir , του Noc αλλα και το spellshield του Banshees . Επισης , εαν καποιος εχει πανω του μια absorption shield οπως της Janna η της Karma , το true damage θα καταστρεψει πρωτα την ασπιδα . Magical ασπιδες οπως της Morgana η του Hexdrinker δεν πιανουν καθολου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλες στιγμές για άλλη μια Δευτέρα, κέρδισα bot lane |(και ματς) με τον Ante Geia C (Urgot κιόλας) ενάντια στο MrSouzas και troll/ mispick Elise.

 

Ατάκα της ημέρας το "σε 5 λεπτά πρέπει να πάω σχολείο lol" από άχρηστο Draven που έκανε 1 - 5 - 1 στο lane (αναρωτιόταν γιατί τον κόβει Tristana με BFSword ενώ αυτός είχε pickaxe και dagger * 2) και κάποια στιγμή, ενώ ήταν 6 - 12 - ΧΧ, απλά έκανε ντου ψόφησε κι έφυγε. Ευτυχώς οι άλλοι ήταν άχρηστοι και το πήραμε.

 

Μα τι ώρα πάνε σχολείο στη Ρωσία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ορισμενα σχολεια,οπως στο δημοτικο που πηγαινα ,εχουν και δημοτικο και γυμνασιο και ετσι οι μισοι πανε το πρωι και οι αλλοι το απογευμα.1 εβδομαδα πρωι -1 εβδομαδα απογευμα κτλ.Οτι νανε δηλαδη

 

Παντως πολυ δυνατο pick ειναι και ο morde στο solo q,πολυ δυσκολο να χασει απο οποιοδηποτε το lane στο mid,και αν εισαι καλος μπορεις να παρεις και ενα tele αντι για ignite και να κανεις συνεχομενα gank στο bot να feedariστεις.

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο morde (solo queue τουλάχιστον) είναι κάτι σαν τον singed. Ό,τι και να γίνει θα φαρμάρει (θα φαρμάρει όμως) και μπορεί να βγει από το lane με κάνα 0-5-0 αλλά στα fights θα κάνει την δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...