Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα για μενα ο καλυτερος streamer ειναι ο Voyboy.Απλα θεος ο τυπος,εξηγει τα παντα χωρις να γινεται ενοχλητικος.Αυτος που μισω  απο την αλλη ειναι ο Rainman ,μου τη σπαει απιστευτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλες αλλαγες στους Junglers.. Για να δουμε..

 

Πραγματικα, δεν αντεχω αλλο. 8/10 games οχι απλα δε feedarw, αλλα κανω και σχεδον carry το game ως jungler. Αλλα πολλες φορες χανω.. Υπαρχει καποιος καλος να παιξουμε μερικα duo; Παιζω αποκλειστικα Jungler Warwick, ή amumu εαν ειναι διαθεσιμος. Εαν ειναι banned or picked ο warwick, παιρνω Olaf,xin,shaco. Αλλα μονο με warwick παιζω καλα.. Δε ξερω γιατι..

Επεξ/σία από Luxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι ειναι ο πιο ευκολος ,0 skill needed champion που υπαρχει και δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα...

Επεξ/σία από Atallos1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οποιος λεει οτι τα παει καλα, ο αλλος ειναι ( αφου ειναι ο πιο ευκολος champion.. )

 

Αμα ηταν ο πιο ευκολος, θα τον επαιρναν ολοι και οχι 1 στους 30 στα ranked..

 

Σιγουρα ειμαι gold+ tier.. Αλλα εκανα την βλακεια και ειχα παιξει ranked με το που πηγα 30 level, οποτε εκανα μονο ηττες στην αρχη και με εβαλε πολυ χαμηλα.. 

 

Αντε αλλη μια νικη και παω silver V επιτελους.. 

 

 

Ξερει κανεις ποσα gold παιρνω απο assists; Συνηθως εχω πανω απο 20 σε καθε παιχνιδι με τον warwick, εξαιτιας του w, πιο πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οποιος λεει οτι τα παει καλα, ο αλλος ειναι ( αφου ειναι ο πιο ευκολος champion.. )

 

Αμα ηταν ο πιο ευκολος, θα τον επαιρναν ολοι και οχι 1 στους 30 στα ranked..

 

Σιγουρα ειμαι gold+ tier.. Αλλα εκανα την βλακεια και ειχα παιξει ranked με το που πηγα 30 level, οποτε εκανα μονο ηττες στην αρχη και με εβαλε πολυ χαμηλα.. 

 

Αντε αλλη μια νικη και παω silver V επιτελους.. 

 

 

Ξερει κανεις ποσα gold παιρνω απο assists; Συνηθως εχω πανω απο 20 σε καθε παιχνιδι με τον warwick, εξαιτιας του w, πιο πολυ.

να σ πω το πρωτο λαθος που κανεις μαζευεις ολα τα κιλλς με το q τα lane σου ποτε δεν snowballιαζουν και μετα γρινιαζεις γτ δεν νικαται τα team fights.στα assists περνεις το μισο gold του κιλλ το οποιο νομιζω διαιριται  και αυτο με το ποσοι συμμετηχαν δλδ για first blood 400 γ το κιλλ και 200 το assist αν ισασταν 2 , 100 τρεις κτλ

τελος ο ww ειναι ο οποιο ευκολος jungler γιαυτο τον προτινουν σε καθε καινουργιο για να μαθει jungle

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οποιος λεει οτι τα παει καλα, ο αλλος ειναι ( αφου ειναι ο πιο ευκολος champion.. )

 

Αμα ηταν ο πιο ευκολος, θα τον επαιρναν ολοι και οχι 1 στους 30 στα ranked..

 

Σιγουρα ειμαι gold+ tier.. Αλλα εκανα την βλακεια και ειχα παιξει ranked με το που πηγα 30 level, οποτε εκανα μονο ηττες στην αρχη και με εβαλε πολυ χαμηλα.. 

 

Αντε αλλη μια νικη και παω silver V επιτελους.. 

 

 

Ξερει κανεις ποσα gold παιρνω απο assists; Συνηθως εχω πανω απο 20 σε καθε παιχνιδι με τον warwick, εξαιτιας του w, πιο πολυ.

 

Δεν στο λεω κακοπροαιρετα , απλα σου εξηγω

Μεχρι το 6 δεν εχεις presence και μετα το 6 εχεις ενα ulti και τελος 

Lategame δεν μπορεις να κανει τιποτα γιατι το ulti σου γινεται diminished απο ενα item

 

Και στην ζουγκλα το μονο που κανεις ειναι δεξι κλικ στα creeps ( Αυτο περι ευκολιας )

 

Δεν αναφερθηκα ποτε σε σενα , μην το παρεις ετσι

Αν σ'αρεσει και παιζεις καλα WW καλα κανεις και παιζεις , μπορει να δουλευει για σενα και ειναι οντως μια καλη αρχη αν θες να μαθεις να κανεις jungling . Αλλα ειναι low risk/low reward champion

 

Και για τα assists

 

Random Tip of the Day # 7

 

Οταν καποιος/καποιοι παιρνουν assist gold παιρνουν ενα συγκεκριμενο ποσο . Αυτο το ποσο ειναι ισο με το 50% του gold που παιρνει αυτος που παιρνει το kill . Αν παραπανω απο ενας εχουν παρει assist τοτε τα λεφτα μπαινουν στην ουσια σε ενα pot και μοιραζονται ισομερως σε οσους μοιραζονται τα assist

 

 

Assist παιρνει επισης οποιος :

 

Συμμετειχε στην μαχη χωρις να κανει dmg αλλα με active abilities οπως CC

 

Εκανε debuff εναν εχθρο παρολο που ηταν immune στο dmg

 

Εκανε support εναν champion ο οποιος συμμετειχε στο kill , πχ του εκανε heal

 

ΔΕΝ παιρνει assist τωρα οποιος :

 

Εκανε blind , reveal η atk speed slow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ πρεπει να εχει κακο KDA; :S :S

 

Δε σας πιανω.. 

Δεν είπα αυτό, απλά καλό ειναι για την καλή έκβαση του ματς να αφήνεις τα kills οπωσδήποτε στα lanes. Παίρνουν τρελό advantage σε σχέση με σένα αν πάρεις το kill.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μου κάνει εντύπωση πώς έχει εξαφανιστεί ο Gragas. Άπειρο AoE, εξαιρετικά AP ratios, escape E, buff και sustain, ψιλοtanky...Έχει θέμα απέναντι σε assassins αλλά κάτι picks τύπου Orianna τα έχει για πρωινό.

 

/Discuss.

 

Tell this to koreans και στα all star finals. Θα έλεγα οτι είναι απλά θέμα μόδας και ίσως και ελάχιστα μεγαλύτερου skill cap.

O insec τον έπαιξε μέχρι και jungle στο final game και αν δέις λίγο ogn παίζει now and then σαν εναλλακτικό pick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάφερα και ανέβηκα μία κατηγορία (silver 4) κ καπάκι με 5 σερί πήγα promotion για silver 3 κ λες κ με κυνήγαγαν τα trolls σκασανε όλα μαζί....

 

πρώτο promotion λέει ο δεύτερος παω support... παίρνει soraka 0-8-0 στο Lane κ leavarei στο 20 περιπου!!! ξαναμπαίνει στο 26 περίπου κ κάνει 0-12-2 κ χωρεύει στην βαση. wolfn το όνομα του....

 

 δεύτερο ματς promotion o ένας λεει εχει lag (adc) κ κάθεται στην βάση κ ο άλλος dc (apc). το game τυπικα τελειωνει 3v5 με ένα ντου παρόλο που είχαμε περισσότερα kill αλλα λογικο δεν μπορούσαμε να κάνουμε carry αφού λείπανε τα carry μας

 

αυτά εχθές

 

πάμε λέω  ένα ήρεμα πρωί πρωί πάω support ο last pick είχαμε πει να παει top που ήθελε... ενα sec πριν Κλειδώσει αλλάζει champion κ παίρνει leona top. όταν μπαίνουμε λέει silver θέλω να ειμαι κ θα μείνω οπότε troll game!!! βόλταρε στο map κ άφησε τον ryze top να κάνει πάρτυ. ήρθε στα tf με 320cs!!!! τελείωσε το game 5 λεπτα μετα με 380cs (milker91 το troll με leona)

 

ότι να είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάφερα και ανέβηκα μία κατηγορία (silver 4) κ καπάκι με 5 σερί πήγα promotion για silver 3 κ λες κ με κυνήγαγαν τα trolls σκασανε όλα μαζί....

 

πρώτο promotion λέει ο δεύτερος παω support... παίρνει soraka 0-8-0 στο Lane κ leavarei στο 20 περιπου!!! ξαναμπαίνει στο 26 περίπου κ κάνει 0-12-2 κ χωρεύει στην βαση. wolfn το όνομα του....

 

 δεύτερο ματς promotion o ένας λεει εχει lag (adc) κ κάθεται στην βάση κ ο άλλος dc (apc). το game τυπικα τελειωνει 3v5 με ένα ντου παρόλο που είχαμε περισσότερα kill αλλα λογικο δεν μπορούσαμε να κάνουμε carry αφού λείπανε τα carry μας

 

αυτά εχθές

 

πάμε λέω  ένα ήρεμα πρωί πρωί πάω support ο last pick είχαμε πει να παει top που ήθελε... ενα sec πριν Κλειδώσει αλλάζει champion κ παίρνει leona top. όταν μπαίνουμε λέει silver θέλω να ειμαι κ θα μείνω οπότε troll game!!! βόλταρε στο map κ άφησε τον ryze top να κάνει πάρτυ. ήρθε στα tf με 320cs!!!! τελείωσε το game 5 λεπτα μετα με 380cs (milker91 το troll με leona)

 

ότι να είναι...

Γινε καλυτερος ,δεν υπαρχουν τρολλ,υπαρχουν κακοι παικτες που παιρνουν τρολλ pick γιατι θελουν να κανουν carry.

Παικτης εχθες silver 5  garen,χανει απο jax με τελε[rolf],ζητησερ gank για να κανει carry[give me one kill to carry you].Ποιος να κανει carry?Εδω δεν ξερει να κερδισει τον jax με τελε,να κανει carry θελει?

Duo bot ελεγαν οτι ειναι diamond,στο 23 ειχαν 100 cs,και 5 deaths  ο καθενας,αν ειανι αυτι diamonds.....

Παρε 1-4 παικτες που ξερεις καλα,πολυ καλα,παιζε μονο αυτους ,κανε πλακα στο Low elo.Και εμενα να μου δωσεις εναν παικτη που δεν τον ξερω δεν θα κανω carry ,αυτο ειναι το μονο σιγουρο,το πολυ πολυ να κανω καλο σκορ,αλλα μεχρι εκει.

Απο αυτα που μου ειπες μονο το δευτερο παιχνιδι[με τους 2 leavers απο νωρις]δεν μπορουσες να κερδισεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινε καλυτερος ,δεν υπαρχουν τρολλ,υπαρχουν κακοι παικτες που παιρνουν τρολλ pick γιατι θελουν να κανουν carry.

Παικτης εχθες silver 5  garen,χανει απο jax με τελε[rolf],ζητησερ gank για να κανει carry[give me one kill to carry you].Ποιος να κανει carry?Εδω δεν ξερει να κερδισει τον jax με τελε,να κανει carry θελει?

Duo bot ελεγαν οτι ειναι diamond,στο 23 ειχαν 100 cs,και 5 deaths  ο καθενας,αν ειανι αυτι diamonds.....

Παρε 1-4 παικτες που ξερεις καλα,πολυ καλα,παιζε μονο αυτους ,κανε πλακα στο Low elo.Και εμενα να μου δωσεις εναν παικτη που δεν τον ξερω δεν θα κανω carry ,αυτο ειναι το μονο σιγουρο,το πολυ πολυ να κανω καλο σκορ,αλλα μεχρι εκει.

Απο αυτα που μου ειπες μονο το δευτερο παιχνιδι[με τους 2 leavers απο νωρις]δεν μπορουσες να κερδισεις.

 

καλα trolls υπαρχουν αλλα δεν μπορώ να τους βάλω όλους στην ίδια κατηγορία. πχ στο δευτερο promotion που εχασα δεν ήταν trolls πιστεύω ότι υπήρχε θέμα connction ή server που ειδικά στο west το τελευταίο καιρό εχει θέμα.

 

στο πρωτο λογικά ήταν Bad player αλλα δεν μπορούσαμε να το παρουμε γιατί εκτός ότι χάλασε το game του adc μας ο άλλος adc είχε φύγει απο το laning phase με 9 kills... Aλλα στο τελευταίο ήταν θεμα troll 100%... μιλάμε για παικτη που χόρευε ή γελαγε μπροστά σε 5 αντιπάλους κ πέθαινε, δεν πηγε σχεδόν ποτέ top lane ενώ ήταν το lane του κ τέτοια... Tο παλέψαμε αρκετα αλλα δεν μας βγήκε. μπορούσαμε να το παρουμε όμως πιο εύκολα από τα άλλα 2 ματς που ειπα

 

 

εν κατακλείδι αυτό που έχω κάνει εγώ κ έχω παρει ένα μικρο σερί μέσα σε 20 περίπου μέρες  (από -10 νικες πήγα + 8 νίκες) είναι τα εξής:

 

1) ξέρω τα lane που είμαι καλός (ή έτσι νομίζω) κ τα ζητάω στο selection screen. κατά μεγάλη πιθανότητα ειδικά αν δεν είμαι last pick τα παίρνω

 

2) παίζω χαρακτήρες που θεωρούνται ψιλοOP ή τουλάχιστον είναι πιο δυνατοί από άλλους (kha zix, shen, thresh, zed, heca κτλ)

 

3) υποψια flaming ή spamming γίνονται ignore κατευθείαν (κ με μουσική στο backround στα @@ σου οι αλλοι που πλακώνονται).

 

4) παω λογική καζίνου κ αν χάσω σταματάω (μόνο εχθές δεν το έκανα που ήταν το promotion κ τελικά το έχασα)

 

 

οι πιο πολλοί τα έχετε πει, δεν ειναι πυρηνική φυσική... 

 

 

Παιδες υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα σαν το lol replay?Μ βγαζει προβλημα για αυτο

 

 

τι πρόβλημα σου βγάζει γιατί εχει θεματα αλλά λύνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...