Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λογικα παιζει και με τι σειρα θα κανεις τις νικες/ηττες. Αν τις κανεις προς το τελος λογικα θα επηρεασουν λιγοτερο σε σχεση με αν τις κανεις στα πρωτα 3 παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω πως πάει πάντα από την παρέα εχω τα εξής:

 

εγω είχα κάνει 6-4 κ με έβαλε bronze 1.

έναν άλλο από την παρέα μου που είχε κάνει 6-4 το έβαλε silver 5

το τρίτο τον εβαλε silver 5 με 7-3

και τον τέταρτο bronze 3 με 4-6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω πως πάει πάντα από την παρέα εχω τα εξής:

 

εγω είχα κάνει 6-4 κ με έβαλε bronze 1.

έναν άλλο από την παρέα μου που είχε κάνει 6-4 το έβαλε silver 5

το τρίτο τον εβαλε silver 5 με 7-3

και τον τέταρτο bronze 3 με 4-6

μεταει η σειρα που τις κανεις ειναι οπος το elo  παλια οσο περισοτερα παιχνιδα τοσο λειγοτερο περνεις οποτε γιαυτο υπαρχει η διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ με 7/3 πήγα silver 1 πάντως :S

 

Πρέπει να παίζει ρόλο το τι ήσουν την προηγούμενη season λογικά.

Φυσικά και το μετράνε και αυτό.Εαν ήσουν πχ. plat 1 πέρισυ και έκανες 5-5 φέτος, ε δε θα σε βάλει bronze 1/2 πχ....

 

aram πριν λίγο: bronze2,unranked 66 wins,unranked 170 wins,silver4 και εγώ εναντίον plat4,plat5,gold4,silver5,unranked 525 wins.Πραγματικά ώρες ώρες δε μπορώ να καταλάβω την ψυχολογία του matchmaking.Όχι ότι ο αριθμός των νικών ή άλλα ξερά στατιστικά λένε από μόνα τους και πολλά, αλλά ρε φίλε..... :ph34r:

Επεξ/σία από Bigi444444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρο tip για σημερα αλλα χρησιμο imo

 

Random Tip if the Day #8

 

Το συγκεκριμενο κανει apply σε top/bot lane

 

Εαν θελουμε να μαθουμε εαν ο αντιπαλος εχει ward στους θαμνους , το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να μπουμε μεσα και να σταθουμε in range για να κανουμε attack στα minions . Εαν ο champion αρχισει και κανει autoattack χωρις να του πουμε εμεις τοτε ο θαμνος ειναι warded . Εαν οχι , τοτε ειναι clear :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα minions ειναι ηδη engaged με αλλα minions δεν θα σε κανουν target , ενω αν εσυ εισαι μεσα στους θαμνους και εχει ward τοτε θα αρχισεις να κανεις autoattacks :)

 

 

P.S Η Shyvanah με το νεο Lantern και τα συχνοτερα jungle camp respawns ειναι η χαρα του farmer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα πρώτα 10 matches και το που σε κατατάσσει, μπορείς να πας και Diamond κατευθείαν, δεν έχει να κάνει μόνο με το πόσες νίκες-ήττες έκανες αλλά και το από που ξεκινάς.

 

Για τα πρώτα games το hidden elo σου είναι αυτό από τα normals που έχεις παίξει.

Μπορεί λοιπόν 2 άτομα να κάνουν 7-3 wins/defeats και οι 2 στα πρώτα 10 ranked games τους, 

αλλά αν ο ένας είχε 218-174 π.χ. στα νόρμαλς και ο άλλος 60-72, τον ένα θα τον πετάξει Platinum κάτι

και τον 2ο Bronze.

 

Απλά επειδή η συντριπτική πλειοψηφία των παικτών είναι Bronze-Silver-Gold, βλέπεις και σχεδόν τους πάντες 

να μπαίνουν σε αυτές τις κατηγορίες αρχικά. Αλλά αν ένας Pro παίκτης κάνει κανά smurf account, ξεπατώσει τους πάντες στα νόρμαλς και πάει να παίξει μετά τα πρώτα 10 ranked, εννοείται ότι κατευθείαν Diamond θα τον βάλει, δεν θα χρειαστεί να ξεκινήσει από Silver π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που δεν έχω προσέξει. Αν ψοφήσεις από tower (και το tower πάρει το kill προφανώς) μειώνονται τα χρήματα που παίρνουν οι αντίπαλοι αν σε σκοτώσουν μετά?

 

Κοινώς, είναι δυνατό να εφαρμόσεις permapush χωρίς να ταϊσεις σαν το ζώο και η ομάδα σου να έχει να ασχοληθεί με ένα bruiser μπουρί όσο εσύ θα κάνεις την τρελή top?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Uhm ειμαι 99% σιγουρος οτι τα normals δεν παιζουν απολυτως κανεναν ρολο στο που θα σε πεταξει μετα τα placement

Ενα καινουριο account ξεκιναει απο 1350 elo , αν θυμαμαι καλα , καπου εκει τελος παντων 

Αναλογα πως θα τα πας στα placement , σε πεταει και σε αναλογο division επειτα

 

Αυτα παντα για καινουριο φρεσκο account

 

Οσον αφορα τα παλια , εαν εχεις παιξει ranked την προηγουμενη season τοτε παιρνει το παλιο σου elo ως βαση , παιζεις τα placements και σε πεταει ξανα αναλογα σε division

 

@Tobajara Οχι δεν παιζει αυτο , οπως επισης εδω και αρκετο καιρο ενα tower δεν μπορει να σου τελειωσει spree , φανταζεσαι γιατι :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...