Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρά?

Ήθελα να τον αγοράσω και περίμενα να δω το nerf αλλά έτσι όπως διάβασα τις αλλαγές δεν μου φάνηκαν και τόσο τραγικές

Στην πράξη βέβαια φαίνονται όλα και αν μου τον συγκρίνεις με rengar που τον πετσόκοψαν...σκατά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

khazix is still viable. απλα χρειαζεται να αλλαξεις λιγο τον τροπο παιχνιδιου. τελειωσε το off-screen εναεριο poke ενω σκας στην μαπα του για το q.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ακομα τον παιζετε max w evolve w only τοτε ναι δεν ειναι viable. Αλλα δεν υπαρχει πια λογος να το κανει καποιος αυτο. Απλα αλλαξε το playstyle του, αλλιως μια χαρα viable ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AP thresh mid, teemo solo top -> 0 LP for poor ezreal... :(

Θα κλάψω... Σε τι όνειρα τα βλέπουν αυτά τα picks ρε π**στη μου... Και μιλάμε για άτομα με 400+wins... Υγρα μπαταρίας πίνουνε πριν μπούνε σε qeue? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά 2 game έχω παίξει και έχω κάνει score 14/6/21 +quadra ( :cry:  stolen penta) και 16/3/16 στο 2ο.

 

Το μόνο που γίνεται τώρα είναι ότι maxάρεις q πρώτα για το extra damage όταν είναι isolated ο αντίπαλος (Κάτι που γίνεται πολύ συχνά στα solo lanes) και την κάνεις evolve πρώτα (κατά τη δικιά μου γνώμη).

Αν είσαι mid κάνεις evolve την w πρώτα για καλύτερο wave clear και roam μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο shen γιατι ειναι 24/7 banned? Τοσο Op ειναι?

 

Γιατι έχει global presence. Μπορεί να κάνει split push σε οποιοδήποτε lane και οποιαδήποτε στιγμή να μπεί στο fight με το ulty του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω οτι δεν είναι viable αλλά το πως είναι σε σχέση με πριν. Το W ακόμα και στα creepάκια κάνει 0 dmg, πλέον μόνο q έχει και ulti αλλά χαίρω πολύ μέχρι να φτάσεις κοντά στο αντίπαλο adc για να του κάνεις q έχεις ψοφήσει...όποιος έπαιζε πολύ με khazix θα καταλάβει τι εννοώ.

Τώρα πλέον ο ποιος δυνατός assassin συνεχίζει να είναι με διαφορά ο zed (ακόμα και μετά το nerf).

Κρίμα, του είχα πάρει και το skin..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που εφαγε outplay απο τον Junior Oddone , ναι ειναι πολυ μπροστα

 

BTW μολις βγηκε ο Aatrox , bought him insta , απο το λιγο που το δοκιμασα στον PBE εχει μια χαρα sustain , θα μενει top lane για κανα χρονο με το vamp scepter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nah δεν ηταν ο Reginald 

Αν καποιος ηταν κακος , αυτος ηταν ο Turtle  σημερα , ουτε και χθες εκανε κατι

 

Αυτοι που φαινονται δυνατοι ειναι οι C9 και βλεπω να κανουν χαλαρο περιπατο

 

Κατα τα αλλα 4-5 picks βλεπεις 

 

Draven /Kennen / Kha / Zac κτλ , βαρεμαρα , παρολο που ειχε καλα games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω απορια με evelynn και το passive που εχει.

 

Οταν ειμαι κοντα στον αντιπαλο ( εξω απο τον κυκλο ο αντιπαλος ) και δειχνει το κιτρινο ματι, με βλεπει; Παντως οταν ειμαι κοντα στο turret και εδειχνε κιτρινο ματι, ο αντιπαλος με ειδε.. πως εγινε αυτο;

 

Οταν ειμαι μεσα σε θαμνο και ο αντιπαλος εξω απο τον θαμνο, αλλα μεσα στο κυκλο, με βλεπει; Εαν ναι, τοτε δεν ειναι μεγαλη χαζομαρα; Γιατι εαν ηταν αλλος χαρακτηρας, δε θα τον καταλαβαινε.. Στο προηγουμενο παιχνιδι ημουν στο θαμνο του red buff, και ο αντιπαλος ενω χτυπαγε το lizard, ξαφνικα λες και με ειδε, και ηρθε και με βαρουσε. Εδειχνε και το θαυμαστικο το κοκκινο..

 

Το κιτρινο ματι το βλεπει και ο αντιπαλος ή μονο εγω; Το κοκκινο θαυμαστικο;

 

Εαν με δει ο αντιπαλος και ξαναφυγω γρηγορα, τι γινεται;

 

Ποια spells μπορουν να με δουν; Πχ η ulti του tf; Απο wards μονο το vision ward και το oracle's;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nah δεν ηταν ο Reginald 

Αν καποιος ηταν κακος , αυτος ηταν ο Turtle  σημερα , ουτε και χθες εκανε κατι

 

Αυτοι που φαινονται δυνατοι ειναι οι C9 και βλεπω να κανουν χαλαρο περιπατο

 

Κατα τα αλλα 4-5 picks βλεπεις 

 

Draven /Kennen / Kha / Zac κτλ , βαρεμαρα , παρολο που ειχε καλα games

αρχισαν να παίζουν όλοι draven στα πρωταθλήματα? μαλακία......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω απορια με evelynn και το passive που εχει.

 

Οταν ειμαι κοντα στον αντιπαλο ( εξω απο τον κυκλο ο αντιπαλος ) και δειχνει το κιτρινο ματι, με βλεπει; Παντως οταν ειμαι κοντα στο turret και εδειχνε κιτρινο ματι, ο αντιπαλος με ειδε.. πως εγινε αυτο;

 

Οταν ειμαι μεσα σε θαμνο και ο αντιπαλος εξω απο τον θαμνο, αλλα μεσα στο κυκλο, με βλεπει; Εαν ναι, τοτε δεν ειναι μεγαλη χαζομαρα; Γιατι εαν ηταν αλλος χαρακτηρας, δε θα τον καταλαβαινε.. Στο προηγουμενο παιχνιδι ημουν στο θαμνο του red buff, και ο αντιπαλος ενω χτυπαγε το lizard, ξαφνικα λες και με ειδε, και ηρθε και με βαρουσε. Εδειχνε και το θαυμαστικο το κοκκινο..

 

Το κιτρινο ματι το βλεπει και ο αντιπαλος ή μονο εγω; Το κοκκινο θαυμαστικο;

 

Εαν με δει ο αντιπαλος και ξαναφυγω γρηγορα, τι γινεται;

 

Ποια spells μπορουν να με δουν; Πχ η ulti του tf; Απο wards μονο το vision ward και το oracle's;

Τα turrets εχουν μεγαλυτερο vision range απο champs kai wards για αυτο φαινεσαι απο πιο μακρυα.

 

Οχι, αν εισαι μεσα σε θαμνο δεν σε βλεπουν εκτως και αν εχουν pink ward η κανονικο ward και ειναι μεσα στον κυκλο σου. Τα jungle monsters βαραν αυτον που ειναι πιο κοντα ακομα και χωρις vision, αρα ησουν πιο κοντα στο red απο τον αντιπαλο και για αυτο χτυπουσε εσενα (αυτο εγινε και χθες στο NA LCS)

 

Οχι το ματι/θαυμαστικο απο πανω σου το βλεπεις μονο εσυ. Δεν εχεις παιξει ποτε με αντιπαλη eve?

 

Οσο δεν εχεις φαει dmg ενω εισαι αορατος εξακολουθεις να εισαι, οποτε αν φυγεις γρηγορα χωρις να σου κανουν dmg θα εισαι ακομα σε stealth. 

 

Απο spells οτι δινει true vision σε βλεπει. To pink σε βλεπει, το oracles δεν παιζει ρολο γιατι ουσιαστικα θα πρεπει να πλησιασεις, οποτε ετσι και αλλιως θα σε δουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...