Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την εντύπωση ότι μπερδέψανε το θέμα με τα dodge. Dodge κάνεις στα promotion μόνο. Δεν ανεβαίνεις division αλλά ανεβαίνει το MMR σου (με την προϋπόθεση ότι μπορείς να φτάσεις άνετα στο promotion).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν εχω καταλαβει τι ακριβως θελεις να κανεις με τα dodge.

Dodge κανεις εφοσον σε νοιαζει περισσοτερο το mmr παρα τα lp σε ενα game που συγκεντρωνει ΠΟΛΛΕΣ πιθανοτητες να χαθει, ητοι να εχεις 1-2 δηλωμενα τρολλς απτο picking, να εχεις ομαδα με 4 adc και αλλα τετοια.

 

Διαφορετικα, για ποιο λογο dodge? Πηγαινε silver I και συνεχιζε να παιζεις κανονικα και οπου χρειαζεται κανε dodge. Στο πρωτο τρως -3 LP , στο δευτερο -10LP, τριτο δεν εχω δοκιμασει (και δεν αξιζει να κανεις ουτε καν 2ο). Το penalty γινεται reset μετα απο μια μερα περιπου. Στο ερωτημα αν πεφτεις division απο dodge, εμενα οχι, δεν με εριξε. Με πηγε -3 LP την μια φορα και -10 την αλλη. Dodge σε promo series ισοδυναμει με ηττα, αρα δεν κανεις ακομα και αν τρολαρουν ολοι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.

 

Πριν από κάμποσο καιρό, ο HotshotGG αποφάσισε να δει αν μπορεί να φτάσει το MMR ενός account στο challenger αλλά το account να είναι bronze 5.

Για να το καταφέρει αυτό, έπρεπε να κερδίζει τα match, να φτάνει στο promotion και μετά να κάνει dodge τα games (leave στο champion select screen). Θεωρητικά γίνεται αυτό γιατί δεν ανεβαίνεις division και tier αλλά το hidden MMR σου ανεβαίνει και έτσι παίζεις με αντιπάλους από "ανώτερα" division και tier. 

Αφού κάνεις dodge τα game, παίζεις πάλι και φτάνεις promotion και με κάθε νίκη σου αυξάνεται το MMR σου. To division σου όμως παραμένει το ίδιο. Πρέπει όμως να μπορείς να φτάνεις στο promotion κάθε φορά που το dodgάρεις.

 

Δεν ξέρω αν το κατάφερε τελικά (νομίζω το παράτησε γιατί κάπου είχε κολλήσει σε κάτι). Πάντως αυτό είναι το όλο θέμα. 

Αυξάνεται το MMR σου με όλα αυτά τα promo και όταν πας χωρίς dodge και κερδίσεις ένα μπορεί να σου δώσει και +50 από ένα game. 

 

Αυτό πιστεύω θέλει να κάνει o stergem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσκολα ανεβαζεις mmr αν δεν ανεβαινεις div.αμα χανεις πεφτεις mmr ,οταν κερδιζεις ανεβαζεις mmr και ανεβαινεις στα ladder, ου σημαινει οτι καποτε θα ανεβεις div.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωκρατη , απλα νικας και καλα ολα τα παιχνιδια και μολις φτασεις προμος ντοτζαρεις.

 

Απλα αυτο δεν μπορουν να το κανουν παιχτες σαν και εμας (λοουμπις) αλλα D1+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα θα ανακοινωθούν οι νικητές για τα skin (arcade hecarim and riot blitz) ?

 

Ναι, 12 και κατι το βραδυ μεχρι να τα μαζεψω κτλ, σε καποιο break των worlds.

 

Aλλο ενα φρεσκο account για τα skins. Μωρε μπραβο.

Φυσικα βγηκε.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.

 

Πριν από κάμποσο καιρό, ο HotshotGG αποφάσισε να δει αν μπορεί να φτάσει το MMR ενός account στο challenger αλλά το account να είναι bronze 5.

Για να το καταφέρει αυτό, έπρεπε να κερδίζει τα match, να φτάνει στο promotion και μετά να κάνει dodge τα games (leave στο champion select screen). Θεωρητικά γίνεται αυτό γιατί δεν ανεβαίνεις division και tier αλλά το hidden MMR σου ανεβαίνει και έτσι παίζεις με αντιπάλους από "ανώτερα" division και tier. 

Αφού κάνεις dodge τα game, παίζεις πάλι και φτάνεις promotion και με κάθε νίκη σου αυξάνεται το MMR σου. To division σου όμως παραμένει το ίδιο. Πρέπει όμως να μπορείς να φτάνεις στο promotion κάθε φορά που το dodgάρεις.

 

Δεν ξέρω αν το κατάφερε τελικά (νομίζω το παράτησε γιατί κάπου είχε κολλήσει σε κάτι). Πάντως αυτό είναι το όλο θέμα. 

Αυξάνεται το MMR σου με όλα αυτά τα promo και όταν πας χωρίς dodge και κερδίσεις ένα μπορεί να σου δώσει και +50 από ένα game. 

 

Αυτό πιστεύω θέλει να κάνει o stergem

Τελικα που εφτασε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...