Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

525 εχει base range , ανεβαινει μεχρι 700 με το ability

 

Τι εννοεί ο ποιητής; Ποιό ability? Αν και στην περιγραφή λέει οτι παίρνει range και splash damage με το rocket launcher, στο preview έχουν πανομοιότυπο range. Όσο levelάρεις το q μήπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να του λες του jungle heca οτι δεν εχουμε τανκ και να σου λεει "Heca is tanky no tank noob".Να του λες go tank we don't have και να σου λεει "no i don't go because i don't give a fuck about you"!!!!!!Ενταξει τι να πει κανεις μετα.Φυσικα το εχασα το match και απο τις χθεσινες 3 ηττες στο promotion αυτη ηταν η 4η συνεχομενη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχει πλακα η προβατοποιηση του community και το οτι ακολουθουν πραγματα σαν μοδα.

Βγηκε το spirit guard sking για udyr, επι 1 μηνα παντοτε picked ή banned ο udyr. Σε καθε game. Για ενα skin! Tωρα βλεπεις udyr τοσο συχνα οσο και τον αλλο U, τον urgot.

Βγηκε Aatrox, ολος ο λαος με aatrox. Συνηθως banned, διαφορετικα καποιος θα τον εκανε pick. Να μην πω για την γκρινια τυπου "nerf aatrox pls". Πλεον τον βλεπεις αραια και που, ειτε σε ban, ειτε σε pick list.

Ειδαν τον xpeke και τον αλλο τον κινεζο να δερνουν με zed, εχουμε τον zed τωρα, που μεχρι προτινος δεν τον pick-αρε κανεις ακομα και πριν τον νερφαρουν.

Eκοψαν φετες οι fnatic με τον corki στη φαση των 8, εχουμε τωρα ολο το κοπαδι του EUNE με corki. Απο εκει που δεν τον εβλεπες ποτε και πουθενα.

Ελπιζω αυριο να μην κανει τιποτα quadra/penta ο Soaz με κανεναν Nasus/kennen, γιατι θα μου τα ζαλισουν στο main lane μου με τον nasus...

 

Το χειροτερο ειναι οτι οι περισσοτεροι απο αυτους δεν εχουν ιδεα απτα champs  απλως τα παιζουν επειδη ειναι μοδα και συνηθως feed-αρουν. Eιδικα οταν βλεπω να pickαρουν zed με πιανει ρηγος αν ειναι στην ομαδα μου και τριβω τα χερια μου αν ειναι αντιπαλος. 1 στους 5 ξερουν τα μισα mechanics του, οι υπολοιποι δεν ξερουν ουτε την ulti του.

 

Μιλαω παντα για ranked solo στο low elo που βρισκομαι (s2 atm).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχει πλακα η προβατοποιηση του community και το οτι ακολουθουν πραγματα σαν μοδα.

Βγηκε το spirit guard sking για udyr, επι 1 μηνα παντοτε picked ή banned ο udyr. Σε καθε game. Για ενα skin! Tωρα βλεπεις udyr τοσο συχνα οσο και τον urgot.

Βγηκε Aatrox, ολος ο λαος με aatrox. Συνηθως banned, διαφορετικα καποιος θα τον εκανε pick. Να μην πω για την γκρινια τυπου "nerf aatrox pls". Πλεον τον βλεπεις αραια και που, ειτε σε ban, ειτε σε pick list.

Ειδαν τον xpeke και τον αλλο τον κινεζο να δερνουν με zed, εχουμε τον zed τωρα, που μεχρι προτινος δεν τον pick-αρε κανεις.

Eκοψαν φετες οι fnatic με τον corki στη φαση των 8, εχουμε τωρα ολο το κοπαδι του EUNE με corki. Απο εκει που δεν τον εβλεπες ποτε και πουθενα.

 

Το χειροτερο ειναι οτι οι περισσοτεροι απο αυτους δεν εχουν ιδεα απτα champs απλως τα παιζουν επειδη ειναι μοδα και συνηθως feed-αρουν.

 

Μιλαω παντα για ranked solo στο low elo που βρισκομαι (s2 atm).

o aastrox ειναι op στo πλατ 1 ακομα ban γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχει πλακα η προβατοποιηση του community και το οτι ακολουθουν πραγματα σαν μοδα.

Βγηκε το spirit guard sking για udyr, επι 1 μηνα παντοτε picked ή banned ο udyr. Σε καθε game. Για ενα skin! Tωρα βλεπεις udyr τοσο συχνα οσο και τον αλλο U, τον urgot.

Βγηκε Aatrox, ολος ο λαος με aatrox. Συνηθως banned, διαφορετικα καποιος θα τον εκανε pick. Να μην πω για την γκρινια τυπου "nerf aatrox pls". Πλεον τον βλεπεις αραια και που, ειτε σε ban, ειτε σε pick list.

Ειδαν τον xpeke και τον αλλο τον κινεζο να δερνουν με zed, εχουμε τον zed τωρα, που μεχρι προτινος δεν τον pick-αρε κανεις ακομα και πριν τον νερφαρουν.

Eκοψαν φετες οι fnatic με τον corki στη φαση των 8, εχουμε τωρα ολο το κοπαδι του EUNE με corki. Απο εκει που δεν τον εβλεπες ποτε και πουθενα.

Ελπιζω αυριο να μην κανει τιποτα quadra/penta ο Soaz με κανεναν Nasus/kennen, γιατι θα μου τα ζαλισουν στο main lane μου με τον nasus...

 

Το χειροτερο ειναι οτι οι περισσοτεροι απο αυτους δεν εχουν ιδεα απτα champs  απλως τα παιζουν επειδη ειναι μοδα και συνηθως feed-αρουν. Eιδικα οταν βλεπω να pickαρουν zed με πιανει ρηγος αν ειναι στην ομαδα μου και τριβω τα χερια μου αν ειναι αντιπαλος. 1 στους 5 ξερουν τα μισα mechanics του, οι υπολοιποι δεν ξερουν ουτε την ulti του.

 

Μιλαω παντα για ranked solo στο low elo που βρισκομαι (s2 atm).

Ετσι ειναι και σε αλλα παιχνιδια,βλεπεmmo, Wow πχ εχουν οι top παικτες ενα συγκεκριμενο talent tree και συγκεκριμενα stats,τους αντιγραφουν οι casual και βγαζουν 30-50% λιγοτερο dmg αρα δεν ειναι κατι που γινεται μονο στο lol,απλα το Lol εχει παρα πολυ κοσμο που παιζει και φενεται τοσο εντονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχει πλακα η προβατοποιηση του community και το οτι ακολουθουν πραγματα σαν μοδα.

Βγηκε το spirit guard sking για udyr, επι 1 μηνα παντοτε picked ή banned ο udyr. Σε καθε game. Για ενα skin! Tωρα βλεπεις udyr τοσο συχνα οσο και τον αλλο U, τον urgot.

Βγηκε Aatrox, ολος ο λαος με aatrox. Συνηθως banned, διαφορετικα καποιος θα τον εκανε pick. Να μην πω για την γκρινια τυπου "nerf aatrox pls". Πλεον τον βλεπεις αραια και που, ειτε σε ban, ειτε σε pick list.

Ειδαν τον xpeke και τον αλλο τον κινεζο να δερνουν με zed, εχουμε τον zed τωρα, που μεχρι προτινος δεν τον pick-αρε κανεις ακομα και πριν τον νερφαρουν.

Eκοψαν φετες οι fnatic με τον corki στη φαση των 8, εχουμε τωρα ολο το κοπαδι του EUNE με corki. Απο εκει που δεν τον εβλεπες ποτε και πουθενα.

Ελπιζω αυριο να μην κανει τιποτα quadra/penta ο Soaz με κανεναν Nasus/kennen, γιατι θα μου τα ζαλισουν στο main lane μου με τον nasus...

 

Το χειροτερο ειναι οτι οι περισσοτεροι απο αυτους δεν εχουν ιδεα απτα champs  απλως τα παιζουν επειδη ειναι μοδα και συνηθως feed-αρουν. Eιδικα οταν βλεπω να pickαρουν zed με πιανει ρηγος αν ειναι στην ομαδα μου και τριβω τα χερια μου αν ειναι αντιπαλος. 1 στους 5 ξερουν τα μισα mechanics του, οι υπολοιποι δεν ξερουν ουτε την ulti του.

 

Μιλαω παντα για ranked solo στο low elo που βρισκομαι (s2 atm).

Γεια σου, με λενε "Κανεις" :P

 

Εγω παντως βλεπω σχετικα συχνα Nasus. (B1-B2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Aatrox είναι viable jungler?

 

Φυσικα 

Με το W μπορεις να μενεις στο jungle για παντα , μιας κ οταν εισαι κατω απο 50% ζωη κανεις 200% lifesteal

Δεν ειναι ο καλυτερος ganker , αλλα εχει καλα teamfights λογω passive

 

Στα Worlds παιζετα αρκετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι ο aatrox. Δεν ειπα οτι δεν ειναι, απλα δεν τον πολυβλεπω στην ιδια συχνοτητα που τον εβλεπα τον πρωτο μηνα. Ουτε ασχολουνται να τον banaroun ουτε ασχολουνται να τον πικαρουν, οπως γινοταν στην αρχη.

 

Για jungle εμενα μ'αρεσει πολυ παντως.

Eχει το w αρα πας απευθειας σε dorans blade+smiteless το 1ο buff, smite στο επομενο και εισαι gg μετα.

Εχει το E για να περναει μεσα απο τα walls και για mobility/escaping γενικοτερα (+bonus το κ*υλωτικο animation :P ).

Εχει το Q για aoe dmg στα minions .

Δεν μπλεκει με mana.

 

Tι αλλο να θελει ενας jungler.

 

Σε οτι αφορα τα ganks, εχει το slow και το knock, αλλα ειναι και τα 2 skillshots με το knock να ειναι καπως πιο ευκολο να το περασεις. Αν ειχε και λιγο πιο "ganking oriented ulti" θα ηταν καλυτερα, αλλα δεν πειραζει. Στα teamfights ειναι ωραιος γιατι εχει τα cc του, εχει την passive του (καποιοι του βαζουν και GA...), κανει και λιγο dmg αναλογως το build.

 

Τα αρνητικα του ειναι οτι ολα εξαρτωνται απτην passive του, και οτι ενω ειναι melee εχει τραγικο atk speed.

 

Γενικα, ναι ειναι ωραιος champ, ο επομενος μου μολις βγαλω 6800 IP. Αν και αμφιαταλαντευομαι μεταξυ αυτου και της Vi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...