Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω ενα πρόβλημα. Λόγω αγοράς του ps4 μετεφερα απο μια lg 39" το ps3 σε αυτή την τηλεόραση για την οποία μιλάτε στο συγκεκριμένο θέμα. Δυστυχώς οποίο τύπο και αν δοκίμασα (hdmi, scart) δεν εμφανίζεται εικόνα από το playstation 3 στην οθόνη. Ξέρει κανένας τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδες και χρονια πολλα,

 

Ξεφαβω το εν λογω διοτι μου επεσε στα χερια μια m2362d με το 3.17 πανω. Απο το ez-adj δε μου το αλλαζει και ο μονος τροπος ειναι να κανω downgrade απο οσα διαβασα. Το θεμα ειναι οτι δε μπορω να κανω downgrade, διοτι δε μου διαβαζει το firmware.

 

Εχω ενα στικακι σε fat32 και μεσα ενα φακελλο LG_DTV και μεσα εχω 2 φιρμς, το 3.10 και ενα ακομη 3.10 (copy) που το εχω ονομασει 3.21 και με hex editor το εχω βαλει 03 15 00 για να το κοροιδεψω.

 

Παρολα αυτα εχοντας το στικακι πανω και ανοιγοντας τη τηλεοραση δε με παει σε διαδικασια update.

 

 

Ξερει κανεις τι μπορει να πηγαινει στραβα στο ολο θεμα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα του downgrading τελικα το ελυσα αλλα προεκυψε αλλο θεμα.

 

Μου ανοιγει κανονικα το movies στο usb τωρα αλλα δε κανει Listing τις ταινιες. Σαν να μη βλεπει τπτ δλδ.

 

Καμια ιδεα μηπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους τυχαινει να επεσε στα χερια μου μια 2362dl της LG Aπ οτι διαβασα υπαρχει τροπος να κανω την τηλεοραση να παιζει divx  ταινιες. Απ οτι ειδα εχει το λογισμικο 3.17. Γνωριζει καποιος πως μπορω να κανω την tv να παιζει divx ταινιες ??? Γινεται να περασω καποιο firmware με στικακι στην ΤV >??? Oποιος γνωριζει σας παρακαλω τα φωτα του .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κατεβασα το τελευταιο firm που ειναι το 6.21 και το εβαλα μεσα σε ενα usb μαζι με το 3.10 ( και εγω το 3.17 ειχα), μετα πηγα απο το μενου στα options και χωρις να μπω "μεσα", πατησα το πληκτρο 7 επτα φορες και μου εβγαλε το update menu. Μπορει να στο βγαλει και ανοιγοντας την t.v με αυτο το τροπο αν το εχεις κουμπωμενο πανω.

 

Σου βγαζει και τα 2 firms που εχεις μεσα και διαλεγεις το 3.10 πατας οκ και περιμενεις μεχρι να σου κανει ρεσταρτ η t.v σε εργοστασιακες ρυθμισεις. Το usb stick να ειναι διαμορφωμενο σε fat32. Υπαρχει πιθανοτητα να μη σου βλεπει καποιο usb stick. Δοκιμαζεις με αλλο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω το meliconi .. παλι με τον ιδιο τροπο οπως αναφερεις θα το κανω ?? Επισης μπορεις να μου δωσεις link να κατεβασω τα firmware σε ευχαριστω πολυ γ τον χρονο κ τη βοηθεια σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουτε εγω εχω το meliconi. Το εφτιαξα με ενα infrared led απο παλιο τηλεκοντρολ. Μολις βρεθω στο πισι που εχω τα αρχεια θα στα ανεβασω καπου και θα σου πω τι θα κανεις με το infrared led.

 

 

Παρτα και τα 2

 

http://s000.tinyupload.com/?file_id=50292368771673524535

 

Σου εβαλα και τους service ηχους της LG αν θελησεις να το κανεις με το infrared.

Επεξ/σία από rfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλημερα στην ομαδα.Εχω ενα σοβαρο προβλημα που μου εχει σπασει τα νευρα με την συγκεκριμενη τβ εδω και 2 χρονια αλλα τωρα πλεον δεν μπορω να βρω λυση.Οταν συνδεω τις ψειρες στην εισοδο ακουστικων και μετα τα βγαζω για να εχω ηχο απο την τβ δυστηχως δεν ακουγετε τιποτα.Παω στο μενου του ηχου και μου βγαζει οτι ολη την καρτελα γκρι χωρις να με αφηνει να διαλεξω κατι δηλ και ενα μνμ ''ΤΑ ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ'' ενω 1ον ειναι ενσυρματα και 2ον τα εχω βγαλει.Εκατσα και διαβασα το νημα εδω βρηκα ακρη με το service menu μηπως και μπορεσω να κανω κατι απο εκει.Βρηκα λοιπον την ενεργοποιηση και απενεργοποιηση της θυρας ακουστικων αλλα οταν το βαζω στο off εννοειται δεν εχω ηχο απο τα ακουστικα αλλα κανονικα εχω απο τα ηχεια της τβ.

Ξερει καποιος για το συγκεκριμενο προβλημα?Και αν μπορει καποιος να μου στειλει οποιοδηποτε αρχειο για να κανω update/downgrade δεν βρισκω τιποτα στις σελιδες τις lg και πως πρπει να μεταονομασω τον φακελο και το αρχειο  που θα ειναι στο στικακι,μηπως με αυτον τον τροπο βρω λυση στο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις ‎22‎/‎01‎/‎2011 στις 9:47 ΜΜ, rovan είπε

Aγόρασα πριν 2 μήνες περίπου την m2262d. Αποφάσισα νε την ξεκλειδωσω σήμερα.Πήρα χθες το Meliconi Fully 8. Παιδευτηκα λίγο με τις οδηγιες αλλα τα καταφερα τελικα. Να αναφέρω απλώς τα σημεία που παιδεύτηκα. Προσπαθώντας να συγχρονίσω το τηλεκοντρολ με την οθόνη, ακολούθησα τον οδηγό του john_who που βρίσκεται στην σελίδα 6 του θεματος.

Στην αρχή έβαζα το 0000 και πίεζα διAδοχικά τον κόκκινο κουμπι on/off. Μετα απο 5-10 λεπτα εσβηνε η οθονη αλλα δεν ξανανοιγε. Δοκίμασα μετα να βαλω το 0032 και εκει η διαδικασια ηταν ασφαλως πιο γρηγορη, αλλα παλι τα ιδια. Τελικα ανακαλυψα πως μολις κλεισει την οθονη πρεπει να πατησεις αμεσως το OK στο κοντρολ για να κρατησει τον κωδικο.

Επίσης να αναφέρω οτι από το 3.14 firmware και μετα δεν υποστηρίζεται η αναπαραγωγη ταινιων. Εγω είχα την ατυχία να έχω την 3.16. Μπηκα λοιπον στο κρυφο μενου αλλα δε μου άλλαζε την τιμή EMF-PM. Εκανα επομένως downgrade στην 3.10. Αμεσως λυθηκε το πρόβλημα και τώρα πλεον μπορω να βλεπω ταινιες απευθειας απο usb.

Καλημέρα ! Εχω την m2762d με firmware 3.16 . Πήρα χθες το Meliconi Fully 8 αλλα δεν καταφερα τιποτα. Υπαρχει δυνατοτητα να με βοηθήσετε ετσι ώστε να βλεπω αρχεια βιντεο από την USB? Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημερα . Εχω την M2762D , το firmware της ειναι το 3,16 , πηρα το fully 8RC remote μπαινω στο μενου και η επιλογη EMF-PM δεν αλλαζει. Υπαρχει δυνατοτητα να με βοηθήσετε ετσι ώστε να βλεπω αρχεια βιντεο από την USB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Τέτοιο πρόβλημα παρουσιάζει η LG οθόνη του αδελφού μου.  Εγώ δεν έχω. Δείχνει δηλ. το version του firmware π.χ. V3.13.0 και όπως διάβασα αλλού πρέπει να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ρύθμιση αναβάθμισής της. Μεταφέρω αυτούσια ότι έχει γράψει:   (ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΕΧΙΤ 2-3 ΦΟΡΕΣ-->MENU->ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΕΡΑΙΟΥΛΑ, ΚΑΤΩ-KATΩ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ (ΟΝ -->OFF)

(τα καναλια θα χαθουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...