Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλα αυτο δεν εχει τη δυνατοτητα tilt της οθονης. Δηλαδη δε μπορεις να τη γειρεις προς τα κατω... Εχεις δοκιμασει να δεις πώς φαινεται αν παρακολουθεις μια οθονη απο γωνια προς τα κατω?

Ναι , πολύ σωστά !

Κάτι που να κάνει αυτό που λες , ίσως και την πηγαίνει και λίγο αριστερά-δεξιά αλλά να είναι και σχετικά οικονομικό ; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά κ χρόνια πολλά !

 

Χθες πήρα κ γω αυτή τη μόνιτορ ΤV κ είμαι πολύ ευχαριστημένος !

Δοκίμασα το usb με σκληρό δίσκο 1terra κ τον διαβάζει ΑΜΕΣΩΣ, για εικόνες κ μουσική !!

 

Η version του λογισμικού είναι 3.10

Αυτό που θέλω να συνοψίσουμε είναι την διαδικασία στην οποία μπορούμε να δούμε ταινίες Divx κ γενικά ταινίες που κατεβάζουμε.

 

Παρακαλώ να ποστάρει κάποιος υπεύθυνα ώστε να μην την κάψουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ναι , πολύ σωστά !

Κάτι που να κάνει αυτό που λες , ίσως και την πηγαίνει και λίγο αριστερά-δεξιά αλλά να είναι και σχετικά οικονομικό ; :-)

 

Σε Praktiker κτλ κτλ που εψαξα, το πιο φτηνο εκανε λιγο λιγοτερο απο τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά κ χρόνια πολλά !

 

Χθες πήρα κ γω αυτή τη μόνιτορ ΤV κ είμαι πολύ ευχαριστημένος !

Δοκίμασα το usb με σκληρό δίσκο 1terra κ τον διαβάζει ΑΜΕΣΩΣ, για εικόνες κ μουσική !!

 

Η version του λογισμικού είναι 3.10

Αυτό που θέλω να συνοψίσουμε είναι την διαδικασία στην οποία μπορούμε να δούμε ταινίες Divx κ γενικά ταινίες που κατεβάζουμε.

 

Παρακαλώ να ποστάρει κάποιος υπεύθυνα ώστε να μην την κάψουμε...

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά :-)

Η γνώμη μου είναι να μην ασχοληθείς με firmware και γενικά να σκαλίσεις την οθόνη για να παίξεις ταινίες αλλά να προμηθευτείς κάποιο media player ,media streaming που να παίζει τα πάντα και να κάνεις τη δουλειά σου.

φιλικά Γιώργος. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μπορει να πει καποιος που την εχει αγορασει, πως δειχνει η αναλογικη τηλεοραση?

και αν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα μεταξυ 2262d και 2362d?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μπορει να πει καποιος που την εχει αγορασει, πως δειχνει η αναλογικη τηλεοραση?

και αν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα μεταξυ 2262d και 2362d?

Αυτες οι οθονες που ειναι TV-PC να ξερεις οτι δεν εχουν και πολυ καλο TV tuner. Αν εσενα η κεραια σου δεν εχει απολειες θα τα πιανεις τα καναλια καμπανα (εγω προσωπικα τα πιανω καμπανα ολα)

Με εχει τυχει να τη δοκιμασω στο σπιτι ενως φιλου μου που δεν εχει και τοσο καλο σημα η κεραια του και στην τηλεοραση του CRT που εχει να τα πιανει σχετικα καλα ενω σε αυτη λιγο χειροτερα.

Πιστευω να με καταλαβες :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες οι οθονες που ειναι TV-PC να ξερεις οτι δεν εχουν και πολυ καλο TV tuner. Αν εσενα η κεραια σου δεν εχει απολειες θα τα πιανεις τα καναλια καμπανα (εγω προσωπικα τα πιανω καμπανα ολα)

Με εχει τυχει να τη δοκιμασω στο σπιτι ενως φιλου μου που δεν εχει και τοσο καλο σημα η κεραια του και στην τηλεοραση του CRT που εχει να τα πιανει σχετικα καλα ενω σε αυτη λιγο χειροτερα.

Πιστευω να με καταλαβες :-)

 

Εσυ περισσοτερο γιατι την χρησιμοποιεις? για τηλεοραση ή για κατι αλλο?

εχω ακουσει οτι τα χρωματα που βγαζει στην τηλεοραση δεν ειναι και τοσο καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχει συνδέσει κανείς στο pc του με καλώδιο HDMI - HDMI?

Κι εννοώ όχι μόνο για ταινίες αλλά και για νορμάλ χρήση (παιχνίδια, κείμενο, web surfing);

Δείχνει κανονικά με αυτή τη σύνδεση και αν ναι σε τι ανάλυση?

To ρωτάω γιατί διαβάζοντας το manual από το ελληνικό σ'αιτ της LG είδα ότι δεν προτείνει τη σύνδεση αυτή για συνηθισμένη χρήση με PC (ανέφερε για προβληματική εικόνα). Αντί αυτής συνιστούσε τη σύνδεση είτε μεσω VGA - VGA είτε μέσω DVI - DVI.

Επειδή το PC δεν έχει DVI (μόνο ΗDMI) με προβλημάτισε το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τα καταφερα!!!!!!!!!!!!Το λαθος ηταν οτι το τηλεκοντρολ το οποιο ειναι αντιγραφο προγραμματιζομενο του lg 105-201m δεν ειχε πληκτρο ADJUST αλλα επρεπε να πατησω shift +oo αντι για shift+menu που πατουσα εγω.Ηταν δηλαδη ο συνδιασμος πληκτρων που αντιστοιχουσε στο adjust του γνησιου.Στη συνεχεια πατησα 0000 στον κωδικο και μπηκα στο EZ ADJUST.Απο κατω ηταν το TOOL OPTION αλλα ο κωδικος ηταν 4557.Πατησα ΟΚ και πηγα στην επιλογη TOOL OPTION.Ο κωδικος ηταν παλι 4557.Κατεβηκα στην επιλογη Media player και αλλαξα το EMF-PM σε EMF-PMM.Αυτοματα η τιμη του TOOL OPTION εγινε 4558.Πατησα exit και βγηκα απο το σερβις μενου.Η αλλαγη εγινε μετα απο σβησιμο και αναμμα ξανα της τηλεορασης.Παιζει τωρα divx,xvid,avi,mpeg αλλα οχι mkv.Το firmware ειναι το 3.10.0 και η τηλεοραση η LG2062D-PZ.Οσο για τους υποτιτλους παιζουν και οι εξωτερικοι .srt .Η ρυθμιση σε ελληνικα γινεται οταν φορτωνεται το βιντεο πατωντας το κοκκινο κουμπι στο γνησιο δικο της τηλεκοντρολ που ειναι στην προτελευταια σειρα και επιλεγοντας στη γλωσσα Greek.Ειναι τελειο.Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια τον jpan......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τηλεκοντρόλ από το πήρες, έχεις κανένα site?

Εαν πάλι έκανες την δουλειά σου, κ δεν χρειάζεται άλλο, μπορούμε να κάνουμε μια αλυσίδα σε όποιον ενδιαφέρετε, δίνοντας πάνω κάτω την τιμή στον εκάστοτε κάτοχο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τηλεκοντρόλ από το πήρες, έχεις κανένα site?

Εαν πάλι έκανες την δουλειά σου, κ δεν χρειάζεται άλλο, μπορούμε να κάνουμε μια αλυσίδα σε όποιον ενδιαφέρετε, δίνοντας πάνω κάτω την τιμή στον εκάστοτε κάτοχο..

 

+1 από εμένα. Το χρειάζομαι A.S.A.P.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.findremotes.com/remote-controls-1/remote-controls-control-original-5663.htm

Εγω παντως πηγα σε ενα μαγαζι ηλεκτρονικων με προγραματιζομενα τηλεκοντρολ και το παραγγειλα.Μενω στα Χανια και μου το εφερε σε 4 μερες μαλλον απο Αθηνα και το πληρωσα 20 ευρω.Δεν μπορω να το στειλω αλλου γιατι ολο και θα μου ξαναχρειαστει για κανενα φιλο η αν παρω αλλη LG τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε σε ενα μαγαζι ηλεκτρονικων εκει που μενεις και ρωτα. Δε νομιζω να ειναι δυσκολο.Το μαγαζι που το πηρα εγω δεν εχει διευθυνση στο ιντερνετ ουτε πουλαει μεσω αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...