Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα μολις αγορασα την 2362d-pc και θελω να ρυθμισω τα χρωματα της τηλεορασης

φωτισμος αντιθεση φωτεινοτητα οξυτητα χρωμα

δ.αντιθεση δ.χρωμα μειωση θορυβου gamma κλπ οποιον συνδυασμο και να κανω δεν το πετυχαινω,

οποιος το εχει καταφερει ας τα γραψει για να την φτιαξω και εγω

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μολις αγορασα την 2362d-pc και θελω να ρυθμισω τα χρωματα της τηλεορασης

φωτισμος αντιθεση φωτεινοτητα οξυτητα χρωμα

δ.αντιθεση δ.χρωμα μειωση θορυβου gamma κλπ οποιον συνδυασμο και να κανω δεν το πετυχαινω,

οποιος το εχει καταφερει ας τα γραψει για να την φτιαξω και εγω

ευχαριστω

 

το μοντελο που αναφερεις ειναι αυτο?

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-M2362D-PC-LCD-TV-Monitor-M2362D-PC.htm

ειναι ομως -PC και οχι -PZ Που συζητουσαν πριν, τι διαφορες εχει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή θέλω να αγοράσω και εγώ αυτό το tv monitor θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα στο M2362D-PZ και M2362D-PC ή είναι το ίδιο πράγμα.

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ΜPEG4 είσαι ready για τα ψηφιακά κανάλια της Digea αλλά όχι για τα αντίστοιχα της ΕΡΤ. Μια χαρά είναι η οθόνη (έχω την Μ2294D-PZ) αλλά φοβάμαι ότι έχει MPEG2 όπως και η δικιά μου...

 

εφόσον είναι mpeg4 τότε αυτόματα διαβάζει και mpg2/ERT...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω εχω την M2362D-PZ και πηρα τηλεφ στην LG και με ειπαν οτι εχει η οθονη MPEG4, μηπως θελει καμια αναβαθμηση?

 

 

Γιατι εκπέμπει στη περιοχή σου ψηφιακά σε Mpeg4 και δε λαμβάνεις με τη συγκεκριμένη οθόνη??:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω την ίδια ακριβώς οθόνη M2362D-PZ και όταν πάω απ τις ρυθμίσεις να ψάξω για ψηφιακά κανάλια (δλδ της ΕΡΤ γιατι δεν έχουμε ακόμα άλλο ψηφιακό σήμα εδω) μου βγάζει οτι δεν υπάρχει καθόλου σήμα.. Κατα τ'άλλα η οθόνη λειτουργεί άψογα..

 

υποσημείωση : η τηλεόραση που έχουμε στο σαλόνι τα πιάνει και τα τρία της ΕΡΤ συν το ΡΙΚ αλλά με εξωτερικό ψηφιακό δέκτη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι ρε παιδιά έχω και την Μ2262D-PZ και από εχθές και την Μ2762D-PC και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τα ψηφιακά. Μήπως το σήμα από την συγκεκριμένη έξοδο TV στον τοίχο δεν είναι αρκετά δυνατό?

Επεξ/σία από JIMBOAthens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω την ίδια ακριβώς οθόνη M2362D-PZ και όταν πάω απ τις ρυθμίσεις να ψάξω για ψηφιακά κανάλια (δλδ της ΕΡΤ γιατι δεν έχουμε ακόμα άλλο ψηφιακό σήμα εδω) μου βγάζει οτι δεν υπάρχει καθόλου σήμα.. Κατα τ'άλλα η οθόνη λειτουργεί άψογα..

 

υποσημείωση : η τηλεόραση που έχουμε στο σαλόνι τα πιάνει και τα τρία της ΕΡΤ συν το ΡΙΚ αλλά με εξωτερικό ψηφιακό δέκτη..

 

ρυθμισέ το manually στα ψηφιακά στο κανάλι 48 και τσέκαρε...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...