Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33423097.jpg

Αυτό είναι το χειριστήριο και υπάρχει σημειωμένο το πλήκτρο BACK

 

1.Εύρεση κωδικού χειριστηρίου:

Πατάμε για 5 δευτερόλεπτα το πλήκτρο tv. Αρχίζει να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Βάλτε 0000 και μετά πιέστε το πλήκτρο κλεισίματος της τηλεόρασης στο τηλεχειριστήριο διαδοχικά.(1-2 δεύτερα το πολύ).όταν κάποια στιγμή η τηλεόραση κλείσει πάει να πει πως βρήκε τον κωδικό και η τηλεόραση ανταποκρίθηκε στο πλήκτρο της αναμονής. Αμέσως πιέστε το ok για να σταματήσει να ψάχνει το τηλεκοντρόλ για άλλους κωδικούς. Δοκιμάστε αν το τηλεκοντρόλ συνεχίζει να λειτουργεί στην τηλεόραση πιέζοντας διάφορα πλήκτρα. Αν δεν λειτουργεί, κάνουμε την διαδικασία από την αρχή, αν όμως συνεχίζει έχουμε τελειώσει το πρώτο σκέλος.

2.Εύρεση κρυφού μενού και ξεκλείδωμα:

Πατάμε τα πλήκτρα tv+ok για 5 δεύτερα και μόλις τα αφήσουμε αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Πιέζουμε αμέσως τους αριθμούς 255 και το πλήκτρο back στο χειριστήριο (Ψάξτε το να το βρείτε υπάρχει στην εικόνα του χειριστηρίου με κόκκινο βέλος). Στην οθόνη σου βγαίνει η οθόνη service και ζητάει κωδικό. πάτα 0000 και μπήκες.

49238075.jpg

Εκεί βλέπεις το επόμενο μενού:

11617171.jpg

επιλέγουμε Tool Option

55398227.jpg

Media Player ->από EMF-PM σε EMF-PMM

 

κλείνουμε το μενού από το exit κλείνουμε και ανοίγουμε την τηλεόραση και είμαστε έτοιμοι.

50530514.jpg

Και τώρα το δυσάρεστο: Δυστυχώς δεν παίζει αρχεία MKV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...εκεί που λέει φάκ πάνω είναι η φάση που η ξανθιά ετοιμάζεται να καβαλήσει το αλογάκι;;;

 

...δηλ. phuck απο πάνω;;;

Επεξ/σία από jazzu4ia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όλη αυτή η αναστάτωση για το τίποτα? (αφού δεν παίζει mkv:cry:). Αν είναι να μου κοστίσει 15 ευρώ το χειρηστήριο και να έχω το κίνδυνο να βγώ εκτός εγγύησης (γιατί αν σου χαλάσει η οθόνη προφανώς δε θα μπορείς να ξαναμπείς στο κρυφό μενού και να την επαναφέρεις στις αρχικές τις ρυθμίσεις) δε πάω να πάρω 1 media player να βλέπω τη τζούλια ...high definition?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τους πάρει και θα τους σηκώσει εκεί στο saturn...:mad: , εμείς τι είμαστε στην επαρχία δηλ., μόνο απο το πλαίσιο μπορώ να την πάρω -225- ήμαρτον

Αν θέλεις στη στέλνω εγώ με μια μικρή χρέωση κανένα τάληρο για τις βενζίνες και ξεκλείδωτη! αλλά θα επιβαρυνθείς τα μεταφορικά...

 

---------- Προσθήκη στις 21:20 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:15 ----------

 

Δηλαδή όλη αυτή η αναστάτωση για το τίποτα? (αφού δεν παίζει mkv:cry:). Αν είναι να μου κοστίσει 15 ευρώ το χειρηστήριο και να έχω το κίνδυνο να βγώ εκτός εγγύησης (γιατί αν σου χαλάσει η οθόνη προφανώς δε θα μπορείς να ξαναμπείς στο κρυφό μενού και να την επαναφέρεις στις αρχικές τις ρυθμίσεις) δε πάω να πάρω 1 media player να βλέπω τη τζούλια ...high definition?

Σιγά να μην χάνεις την εγγύηση!

 

Η εταιρεία για να έχει ξεκλείδωτα τα βίντεο πρέπει να πληρώσει δικαιώματα όπως τα άδεια cd & dvd, και δεν θέλει να το κάνει γιατί θα ανεβάσει το κόστος χωρίς η ίδια να βγάλει κέρδος...;)

 

Ας το πάρουν σου λέει και όποιος είναι μάγκας ας το ξεκλειδώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εκεί που λέει φάκ πάνω είναι η φάση που η ξανθιά ετοιμάζεται να καβαλήσει το αλογάκι;;;

 

...δηλ. phuck απο πάνω;;;

 

Καλό !!! :lol: Σατανά :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα όλα τα ανωτέρω, εικόνα κρύσταλλο αλλά δεν έχω καθόλου ήχο:cry:! Καμιά ιδέα κανείς? Η σύνδεση μου είναι hdmi σε hdmi (δοκίμασα και το dvi σε dvi αλλά τα ίδια). Μόνο με σύνδεση vga σε vga έχω ήχο.

 

πρεπει η καρτα γρφικων να υποστηριζει μεταδοση ηχου απο hdmi + last drivers

Αν εχεις ηχο realtek θα χρειαστεις και HDMI_R235.exe (googlarise to να το βρεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα πρόβλημα με αυτή την οθόνη...

το βύσμα της κεραίας δεν μπαίνει στην tv.

είναι πιο χοντρό....

στην tv που έχω ήδη ,μια κλασική crt μπαίνει κανονικά...

αυτά δεν είναι στάνταρ;

ή μπορώ να αγοράσω από κάπου διαφορετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
έχω ένα πρόβλημα με αυτή την οθόνη...

το βύσμα της κεραίας δεν μπαίνει στην tv.

είναι πιο χοντρό....

στην tv που έχω ήδη ,μια κλασική crt μπαίνει κανονικά...

αυτά δεν είναι στάνταρ;

ή μπορώ να αγοράσω από κάπου διαφορετικό;

 

Στα βύσματα υπάρχει αρσενικό και θηλυκό, κοίταξε μήπως χρησιμοποιείς το θηλυκό (αυτό που έχει τρύπα στη μέση) πρέπει να βάλεις το αρσενικό (χωρίς τρύπα στη μέση, μόνο καρφί) Το σωστό είναι δεξιά στην εικόνα.

5M%20TV%20Aerial%20M-F%20UK%20Seller%201.JPG

Επεξ/σία από john_who
Ανέβασα φωτό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα καινούριο βύσμα...και λειτουργεί κανονικά...

αλλά πιάνει χειρότερα από πριν μερικά κανάλια...

συγκεκριμένα το mega το δείχνει χάλια...

spor+ πρίσμα κτλ...τζάμι...

αλλά μερικά από τα υπολειπα χειρότερα...

πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις για να φαίνεται καλύτερα;

 

 

και μια ερώτηση άσχετη...

έχει ψηφιακό δέκτη η tv....αν πάρω αποκωδικοποιητή παίζει να έχει καλύτερη εικόνα;

ή δεν θα έχει διαφορά αφού ότι είναι να κάνει το ΚΑΝΕΙ ο ενσωματωμένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33423097.jpg

Αυτό είναι το χειριστήριο και υπάρχει σημειωμένο το πλήκτρο BACK

 

1.Εύρεση κωδικού χειριστηρίου:

Πατάμε για 5 δευτερόλεπτα το πλήκτρο tv. Αρχίζει να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Βάλτε 0000 και μετά πιέστε το πλήκτρο κλεισίματος της τηλεόρασης στο τηλεχειριστήριο διαδοχικά.(1-2 δεύτερα το πολύ).όταν κάποια στιγμή η τηλεόραση κλείσει πάει να πει πως βρήκε τον κωδικό και η τηλεόραση ανταποκρίθηκε στο πλήκτρο της αναμονής. Αμέσως πιέστε το ok για να σταματήσει να ψάχνει το τηλεκοντρόλ για άλλους κωδικούς. Δοκιμάστε αν το τηλεκοντρόλ συνεχίζει να λειτουργεί στην τηλεόραση πιέζοντας διάφορα πλήκτρα. Αν δεν λειτουργεί, κάνουμε την διαδικασία από την αρχή, αν όμως συνεχίζει έχουμε τελειώσει το πρώτο σκέλος.

2.Εύρεση κρυφού μενού και ξεκλείδωμα:

Πατάμε τα πλήκτρα tv+ok για 5 δεύτερα και μόλις τα αφήσουμε αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Πιέζουμε αμέσως τους αριθμούς 255 και το πλήκτρο back στο χειριστήριο (Ψάξτε το να το βρείτε υπάρχει στην εικόνα του χειριστηρίου με κόκκινο βέλος). Στην οθόνη σου βγαίνει η οθόνη service και ζητάει κωδικό. πάτα 0000 και μπήκες.

49238075.jpg

Εκεί βλέπεις το επόμενο μενού:

11617171.jpg

επιλέγουμε Tool Option

55398227.jpg

Media Player ->από EMF-PM σε EMF-PMM

 

κλείνουμε το μενού από το exit κλείνουμε και ανοίγουμε την τηλεόραση και είμαστε έτοιμοι.

50530514.jpg

Και τώρα το δυσάρεστο: Δυστυχώς δεν παίζει αρχεία MKV

 

john_who, την έσπασα και εγώ αλλά δεν μπορώ να παίξω ελληνικούς υπότιτλους srt (τους απεικονίζει κινέζικα).

Εσύ παίζεις υπότιτλους srt, και αν ναι θέλει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση;

 

//finikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...