Προς το περιεχόμενο

Στη κυκλοφορία από σήμερα τα Windows 7


hackerW32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σας ρωτήσω,σε p4 2.2ghz με 1.5gb ram 333, ati X1650 512mb agp 40gb σκληρό δίσκο θα μπορούν να τρέξουν;(κρίμα θα ναι ο πατέρας μου να μην τα χει :P )

 

Τα έχω βάλει σε PC ανάλογων specs και πάνε μια χαρά. Δοκίμασέ τα και δεν θα το μετανιώσεις :-).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα έχω βάλει σε PC ανάλογων specs και πάνε μια χαρά. Δοκίμασέ τα και δεν θα το μετανιώσεις :-).

 

 

Ωραία..Ευχαριστώ.Να δει και ο πατέρας μου κάτι νέο...όλο xp xp xp! Να περάσω σε όλα τ pc μου 7 τότε..:-D

 

Κάτι άλλο από το msdn το language pacκ που μου δίνει κιόλας, θα έχει τα ελληνικά;Και πώς μπαίνει;;;

Κάποιο εργαλείο να φτιάξω τα αρχεία(iso;; αυτά που κατεβάζεις από το msdn) σε dvd έχετε να μου πείτε,έχω ένα,αλλά είναι στον υπολογιστή στην μυτιλήνη και δεν θυμάμαι όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ιδού. Η Dell επιτέλους με ενημέρωσε ότι στις 9/11 θα είναι διαθέσιμα τα ελληνικά Win7 για όσους έχουν μπει στο πρόγραμμα αναβάθμισης. Προφανώς το καθυστέρησαν για να τα τεστάρουν με τα μηχανήματά τους ή για άλλους logistics λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο λειτουργικό σύστημα της Microsoft, το Windows 7, το οποίο θα αντικαταστήσει το κατά πολλούς αποτυχημένο Vista, βγαίνει στο εμπόριο στις 22 Οκτωβρίου.

 

Σύμφωνα με το δελτίου Τύπου της εταιρίας, το νέο σύστημα είναι πιο ασφαλές, πιο αξιόπιστο, και πιο εξελιγμένο από τα Vista, καθώς έχει πολλές καινοτομίες, ενώ είναι σχεδιασμένο και για netbooks. Επίσης, μπορεί να λειτουργήσει άψογα σε μηχανήματα με οθόνη αφής χωρίς την προσθήκη άλλων προγραμμάτων.

 

Το νέο λειτουργικό κυκλοφορεί σε τρεις εκδόσεις, ανάλογα με τις ανάγκες του χρήστη: Η έκδοση Professional απευθύνεται στους επαγγελματίες, η έκδοση Ultimate περιέχει ολοκληρωμένο το πακέτο των δυνατοτήτων, ενώ η έκδοση Home Premium, η οποία είναι και η βασική, είναι κατάλληλη για σπίτια και γραφεία.

 

Το νέο σύστημα θα παρουσιαστεί επίσημα στη Νέα Υόρκη από τον πρόεδρο της εταιρίας Στιβ Μπάλμερ, ενώ η ελληνική έκδοση θα είναι διαθέσιμη στις 31 Οκτωβρίου.

 

Στην Ελλάδα η πρώτη παρουσίαση έγινε την Τετάρτη 21 Οκτωβρίου, στην Αθήνα.

 

Source.png Πηγή: skai.gr

 

Μια χαρα λειτουργικό τα 7 που εχω εγκατεστημένα είναι όμορφα απλα και πιο γρήγορα πιστευω αξίζουν!θα δοκιμασω να τα εγκαταστήσω και στο p4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα λειτουργικό τα 7 που εχω εγκατεστημένα είναι όμορφα απλα και πιο γρήγορα πιστευω αξίζουν!θα δοκιμασω να τα εγκαταστήσω και στο p4

 

Σε P4 με 1Gb ram που τα δοκίμασα εγώ, μπορώ να πω πως είχαν ψιλοαπογοητευτικές εντυπώσεις σε σχέση πάντα με τα Xp.

Βέβαια το συγκεκριμένο Pc είχε εκτός από λίγη ram και πολύ χειρότερη κάρτα από την δική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δοκίμασα πριν από λίγες μέρες τα Win 7 Ultimate(?) RC κατεβασμένα επίσημα από Microsoft (πριν καιρό). Τα άφησα μόνο μια μέρα διότι ο φορητός μου (αγορασμένος πριν από περίπου 4 χρόνια) δεν τα σήκωσε "άνετα": η κατανάλωση μνήμης ήταν μεγάλη και η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών απλά δεν τραβούσε! Πάντως μου άφησαν θετική εντύπωση (από όσο μπορεί κανείς να σχηματίσει άποψη σε μία ημέρα και με παλιό μηχανάκι!) και θα χαρώ να τα έχω προεγκατεστημένα όταν και εάν* ξαναπάρω φορητό PC. :-)

 

*σκέφτομαι και τη λύση ενός Mac και φυσικά ... έχω πάντα στο νου μου και ΕΛ/ΛΑΚ λύσεις όπως το Ubuntu ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ιδού. Η Dell επιτέλους με ενημέρωσε ότι στις 9/11 θα είναι διαθέσιμα τα ελληνικά Win7 για όσους έχουν μπει στο πρόγραμμα αναβάθμισης. Προφανώς το καθυστέρησαν για να τα τεστάρουν με τα μηχανήματά τους ή για άλλους logistics λόγους.

 

Σιγά μην έκατσαν να τεστάρουν όλες τις διαθέσιμες γλώσσες. Δεν υπάρχει κάτι να τεστάρουν, τις γλώσσες τις βγάζει η Microsoft, και έχουν βγει εδώ και καιρό. Απλά προφανώς άργησαν να προμηθευτούν τα ελληνικά δισκάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω απλα να προσθεσω ενα χαρακτηριστικο που ισως να μην εχει αναφερθει και θα ενδιαφερει πολλους. υποστηριζει native το AVCHD φορμα απο sony και panasonic οποτε δε χρειαζονται codecs απο αλλου.

 

Windows 7 will be able to import and play AVCHD video natively, having files with extensions M2TS, MTS and M2T pre-registered in the system. Windows Media Player will be able to index content of these files, while Windows Explorer will be able to create thumbnails for each clip.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/AVCHD#Playing_back_AVCHD_video

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην έκατσαν να τεστάρουν όλες τις διαθέσιμες γλώσσες. Δεν υπάρχει κάτι να τεστάρουν, τις γλώσσες τις βγάζει η Microsoft, και έχουν βγει εδώ και καιρό. Απλά προφανώς άργησαν να προμηθευτούν τα ελληνικά δισκάκια.

 

Αυτό. Μόλις χθες εγκατέστησα το Ελληνικό MUI στα Ultimate και πλέον είναι display language.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπωθηκε οτι ειναι το καλυτερο OS απ' ολα...

ε, μην τρελαθουμε ρε παιδια, windows ειναι, και οσο σερνουν

μαζι τις καταρες τυπου registry windows θα παραμενουν, καμια

συγκριση με Linux και Mac OS.

 

Τωρα κατα ποσο ειναι τα καλυτερα παραθυρα, ας περιμενουμε

να το δειξει ο χρονος, να δουμε μετα απο αρκετες εγκαταστασεις

- απεγκαταστασεις κατα ποσο βαραινουν και αλλα.

 

Ενταξει, τα δουλευω απο την RC, μολις βγηκε εβαλα και εχω

την RTM, οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες, μεχρι εδω ομως.

Παντως δυσκολα θα ξεπερασουν την επιτυχια των XP.

 

Καλυτερο λειτουργικο συστημα κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει ειναι αναλογα τι χρειαζεται ο καθενας...απλα τα windows της microsoft σιγουρα καλυπτουν τις περισσοτερες αναγκες

 

 

Στα windows 7 παιζουν το lineage2 και το DOTA??????????????????????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω απλα να προσθεσω ενα χαρακτηριστικο που ισως να μην εχει αναφερθει και θα ενδιαφερει πολλους. υποστηριζει native το AVCHD φορμα απο sony και panasonic οποτε δε χρειαζονται codecs απο αλλου.

Και δηλαδη αμα εγκαταστησω το γνωστο αγνωστο προγραμματακι (Any DVD HD), βαλω ενα bluray στο pc και "δειξω" στο m2ts αρχειο, θα παιξω bluray μεσω media player?

 

Ο ιδιος τυπος αρχειου με το AVCHD ειναι, απλά το bluray εχει και Java, μονο για τα μενου ομως.

 

Παντως, χαζομαρα της ms που δεν υποστηριξε το mkv φορματ, αφου αυτο χρησιμοποιει το προτυπο DviX HD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...