Προς το περιεχόμενο

Ενημερώσεις online περιοδικών και άρθρων


nske

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, rhtoras είπε

νεα σελίδα σχετικά με τα + και τα - του systemD

Μα δεν είναι μια χαρά ενημερωμένος το παιδί; Νέα σελίδα; Θυμάμαι την διάβαζα το 2017. Δεν έχει ενημερωθεί απο τότε, ήδου  απόδειξη

Μπορείς αλήθεια να μας πεις πως ακριβώς και με τι πιέσεις κλείνει ένα site; Έχεις να παρέχεις κάποια απόδειξη για τους Ανδομέδιους (ή μήπως ήταν οι Ιλουμινάτοι;)  Α ναι ξέρω σαν το δικό σου που σε χακάρανε (χακάρουν τα no systemd site; Έχεις να μας πείς κάτι γιοα αυτό πως έγινε;) Περιπιπτώντως απλά το πιστοποιητικό SSL σου έληξε. Γιατι δεν ξέρεις καν για το cerbot. Για τέτοιο γκομπιουτερα μιλάμε λολ

Α ρε το κόλημα, το κόλημα, το κόλημα. Ούτε τι διαβάζουμε δεν ξέρουμε, ούτε σε τι νήμα τα γράφουμε το ξέρουμε, έτσι να πεταχτούμε να πούμε την πορδή μας να νοιώσουμε σπουδαίοι.

ΥΓ: Ακούστε κάτι μεγάλες αναλύσεις τι είναι Linux να ξεχάσετε ότι ξέρατε. Πως σου κλεψανε τα data και σε χακάρανε ρε μεγάλε !!

Επεξ/σία από asfodelus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως του ρητορα του δινω τα ευσημα μου. 

1. Χωρις να ξερει απο ραδιοφωνικες παραγωγες , κανει ραδιοφωνικη εκπομπη. Ενα φεγγαρι εστηνα internet radios για διαφορους και αναγκαζομουν να ακουω τις εκπομπες τους για να ειμαι ουσιαστικα stand by αν συνεβαινε κατι. 
Εκπομπη χωρις μουσικο χαλι δεν ακουσα ποτε. Λες και εισαι σε κανα υπογειο τιμωρια ενα πραμα. Εκπομπη , που ακουγονταν θορυβοι απο το περιβαλλον , δεν ακουσα ποτε. Δηλαδη να λεμε παλι καλα που δεν του εφυγε καμμια κλανια να την ακουσουμε και αυτη.
2. Χωρις να εχει το λεγειν και την φωνη (χροια) προσπαθει να κανει ραδιοφωνικη εκπομπη. Και εγω θελω να γινω μοντελο ρε ρητορα , αλλα δεν εχω τις προδιαγραφες. Δεν ειμαστε ολοι για ολες τις δουλειες , τι να κανουμε τωρα.** Απο αυτα που ελεγες , οι μισες λεξεις εβγαιναν σαν ακαταλειπτες φρασεις. Λες ειχες κανει 50 μπαφους μαζεμενους και ηθελες να φτυσεις φλεμα και να γειρεις σε μια γωνια να κοιμηθεις αλλα κρατιοσουν για να τελειωσεις την εκπομπη. Το οτι εμπαινε κοσμος να σε ακουσει , το λες και κατορθωμα!
3. Δικο του ειναι το σαιτ που χακαριστηκε ? Το mixcloud.com ? Σοβαρα τωρα? Απο ποτε ?
4. Αναλυσεις τι ειναι unix και γιατι ονομαστηκε ετσι και γιατι ονομαστηκε το λινουξ , λινουξ ... επος.
5. Ευσημα για το τρολο-nickname.. ρητορας ? Σοβαρα τωρα ? Με αυτην την φωνη και την ελλειψη αρθρωσης ? Αυτοτρολλαρεται και μπραβο του. Του το αναγνωριζω.

** O Δημοσθενης ηταν τραυλος αλλα με επιμονη και υπομονη και πολλη δουλεια , υπερκερασε τα προβληματα του και εγινε ο μεγαλυτερος ρητορας ολων των εποχων. Αρα πιστευω σε σενα "rhtoras" , μπορεις να τα καταφερεις!! Οπως λενε και στο χωριο μου ... i am rooting for you !! 👍

YΓ : Κατω το σατανικο systemd !! Προτιμηστε ανοθευτες διανομες !!

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, mphxths είπε

3. Δικο του ειναι το σαιτ που χακαριστηκε ? Το mixcloud.com ? Σοβαρα τωρα? Απο ποτε ?

Θα σε μαλώσω που δεν ξέρεις το site του Ρήτορα, το μόνο αγνό ανόθευτο enterprize starship non-systmed ελληνικό site. Είχε ένα προβληματάκι με το SSL πιστοποιητικό που είχε λήξει. Φρουρά!! Φρουρά!!! Μαρινάκης!!! Μας χακάρανε!!!

Αλλά δεν πρέπει να κρίνεις ένα βιβλίο απο τον τίτλο όπως κάνουν κάποιοι άλλοι. “The Tragedy of systemd” που το έχουμε προμετοπίδα για τραγωδία θα μιλάει, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd. “Ι Hate Systemd”, θα το μισεί ο άνθρωπος, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd.  Πάω να τα πρήξω τους άλλους στο  Insomnia.

Τώρα ο τύπος που έφτιαξε το site γράφει επι λέξη “What are you trying to achieve?  Seriously: I want to get to know systemd better. It’s part of my toolkit, so I need to know it. And it’s not all bad, not at all.” Kudos for the trolling

 Ρε Ρήτορα θα μας πεις με τον τρόπο που μόνο έσυ ξέρεις να εξηγείς
1. Να μας εξηγήσεις με δικά σου λόγια κάποια απο ας μην πούμε τα καλά (φτου κακά) αλλά τα άσχημα να δούμε πόσο καλά κατάλαβες τι γράφει να μας βουλώσεις τα στόματα;
2. Καλά πως την πάτησες έτσι; Χακάρωνται μωρέ τα παλικάρια; Πες μας λεπτομέρειες να μην μείνει η βρώμα πως απλά έληξε ένα SSL και κανείς (τόσους devloper ξέρεις, μέχρι και τον Πάπα Pope ξέρεις) δεν σου είπε για το certbot ή έστω ενα απλό κούλαρε δεν σε κυνηγάει ο Μαρινάκης; Όλα εγώ ποια; 

ΥΓ Ακόμα περιμένω την ανακοίνωση της Canonical για Ubuntu με ss6 όπως στην προηγούμενη σελίδα έγκυρα μας ενημέρωσες.

κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd, κακο systemd.

Επεξ/σία από asfodelus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι. Το προβλημα ειναι το systemd.
Για τα Ιντελ ΜΕ και ΑΜD psp , κουβεντα.
Γαργαρα.
Δε μιλαμε για πισω πορτα.
Μιλαμε για μπουκαπορτα.
Που χωρις αυτην, ουτε να αναψεις το δικο σου υπολογιστη.
Κατασκοπευει ακομα κι οταν ειναι σβηστος.
Δεν τον πιανουν τα firewall.
Ανεξαρτητα λογισμικου. Δλδ καρκινωμα φυτευτο σε λινουξ, windows, apple, android.

Ειναι ο λογος που δεν τους ενοχλει το λινουξ. Εχουμε ασφαλες λειτουργικο, σε τρυπιο hardware.
Αλλιως, θα παιρναμε τα distro με usb, απο χερι σε χερι και συναντηση σε μυστικη στοα.

Υ.Γ.
Παω ν' αναψω τον Pentium 3 στο 1Ghz. Κι εκει ακομα, αμφιβαλλω αν ειμαι ασφαλης.

Επεξ/σία από Le Perv
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...