Προς το περιεχόμενο

MobileMe και καινούργοι φάκελοι?


Labfrog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά,έχω mobile me από το καλοκαίρι. Και ξαφνικά σήμερα,μετά από τα πολλά προβλήματα, ξανφικά έχω στο mail.app ένα φάκελο drafts και ένα sent messages. Στο webmail δεν έχει τον δεύτερο φάκελο drafts αλλά έχει το original. Και όλα τα απεσταλμένα μου πάνε στα sent messages. Τι γίνεται? Καμιά ιδέα για το πως λύνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά,έχω mobile me από το καλοκαίρι. Και ξαφνικά σήμερα,μετά από τα πολλά προβλήματα, ξανφικά έχω στο mail.app ένα φάκελο drafts και ένα sent messages. Στο webmail δεν έχει τον δεύτερο φάκελο drafts αλλά έχει το original. Και όλα τα απεσταλμένα μου πάνε στα sent messages. Τι γίνεται? Καμιά ιδέα για το πως λύνεται?

 

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς το προβλημά σου, αλλά εγώ αντιμετώπιζα παρόμοια, με το send και τα deleted που είχε διπλούς φακέλους και όχι έναν.

 

 

Η λύση είναι να σβήσει κανείς ΟΛΟΥΣ αυτούς του φακέλους απο το mail.app και απο το mobile.me (μιλάμε πάντα για τους "προβληματικούς") και στην συνέχει να πάει στο Mail.app, να διαλέξει τον default φάκελο Sent και να επιλέξει το Make this folder default for..... Και το ίδιο για τους άλλους φακέλους.

 

Δεν ξέρω εάν βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά το κατάλαβες. Αυτό είχα και άρχισα να το πειράζω και λύθηκε. Τώρα μου μένει μόνο ένας -Drafts- που δημιουργείται 2 φορές. Ένας ο κανονικός και ένας με φάκελο τον γνωστό του OS X. Αυτόν δεν ξέρω πως να τον σβησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά το κατάλαβες. Αυτό είχα και άρχισα να το πειράζω και λύθηκε. Τώρα μου μένει μόνο ένας -Drafts- που δημιουργείται 2 φορές. Ένας ο κανονικός και ένας με φάκελο τον γνωστό του OS X. Αυτόν δεν ξέρω πως να τον σβησω...

 

Χμ...

 

Σβήσε αυτόν του Mail.app και κλείστο.

Στην συνέχεια σβήσε τον απο τό mObile.me και μετά άνοιξε το Mail.App και κάνε Synchronise...

 

Δεν ξέρω, απλά εικάζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ..... Δυστυχώς δεν δούλεψε.... Με το που έκανα sync ξαναεμφανίστηκε...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:19 ----------

 

Χμ... Παίζει να βρήκα λύση. Κάνεις click το φάκελο που θες (εγώ τον drafts) και μετά από πάνω πατάς στο mailbox "use this mailbox for..." και διαλέγεις που θες να τον βάλεις. Και Πάει!!! :-D:-D:-D

 

So happy! :-D:-D:-D:-D:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...