Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχω αγορασει την lg 42 sl9000.Μεσο usb προσπαθω να αναπαραγω ταινιες σε μορφη .avi με subs .srt.Ξεκιναει κανονικα η αναπαραγωγη αλλα μετα απο περιπου 10 δευτερολεπτα οι υποτιτλοι εξαφανιζονται.Εχω δοκιμασει να τα βαλω στον ιδιο φακελο και φυσικα οι υποτιτλοι με το video εχουν το ιδιο ονομα.Υπαρχει κανεις που μπορει να μου βρει την λυση?Ευχαριστω!

 

Ειχα το ιδιο προβλημα με sl8000... λογικα ο φιλος που μιλαγε για κωδικοποιηση ειχε δικαιο. κατεβασα subtitles workshop... βαζω τοuς υποτιτλους που εχω(.srt, .ssa, .sub) κ παταω save as -> subrip (.srt)

δηλαδη κανω το srt -> save as ->srt. δεν ξερω γιατι αλλα μετα δουλευει για ολη την ταινια κ οχι mono για τα πρωτα 15sec!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα προσφατα την LG 42SL9000 απο τα electroworld. εχει usb 2.0 θυρα και παιζει αρχεια matroska κλπ.. θελω να ρωτησω μεχρι ποσα giga stickακι "σηκωνει"...

 

Παίζει απο την μαμά του matroska ή το ξεκλείδωσες εσύ; έκανες κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε 2 φιλους που πηρανε τις πλασμα 50PQ2000 και 50PQ3000 μπηκα στο κρυφο μενου με το κινητο μου,γινανε οι αλλαγες και πλεον βλεπουνε τα ντιβεξακια κανονικα.το μενου για τις ταινιες ομως μου εμφανιστηκε μονο μετα απο σβησιμο κ αναμα τις τηλεορασης.καλες τηλεθεασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μένα . Οι γονείς μου εχουν αγοράσει την Samsung LCD 37 '' LE 37 B551 και θα ηθελα να με πληροφορήσετε εαν μπορεί να παιξει ταινίες με την θύρα usb που εχει η με το western digital media player .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω sl8000 και προσπαθω να παιξω avi με ενσωματομενους υποτιτλους απο aviaddxsubs. το ιδιο αρχειο παιζει κανονικα στο ps3 μου! η τηλεοραση βλεπει οτι υπαρχουν αλλα δεν τους εμφανιζει. προσεξα οτι υπαρχουν αλλα αχνοφαινονται γιατι τους καλυπτει η εικονα!!! ξερει κανεις καποια ρυθμιση? (φυσικα γνωριζω οτι μπορω να δω εξωτερικους srt αλλα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα το ιδιο προβλημα με sl8000... λογικα ο φιλος που μιλαγε για κωδικοποιηση ειχε δικαιο. κατεβασα subtitles workshop... βαζω τοuς υποτιτλους που εχω(.srt, .ssa, .sub) κ παταω save as -> subrip (.srt)

δηλαδη κανω το srt -> save as ->srt. δεν ξερω γιατι αλλα μετα δουλευει για ολη την ταινια κ οχι mono για τα πρωτα 15sec!

Ειχα και γω με καποια σειρα [criminal minds] αυτο το προβλημα και με το κολπακι σου αυτο λυθηκε.Σ ευχαριστω πολυ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, μπράβο! Η πληροφορία σου είναι χρησιμότατη!

Θα βοηθήσει πολλούς που είναι κάτοχοι της Β6000.

Θα την προσθέσω στο αρχικό topic αμέσως!;)

 

---------- Προσθήκη στις 11:42 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:26 ----------

 

Λοιπόν φίλοι μου, όσον αφορά το ξεκλείδωμα της Samsung Β6000 (χάρη στο φίλο Loser) έψαξα το θέμα πιό διεξοδικά στο διαδίκτυο και ανακάλυψα ενδιαφέροντα πράγματα.

Οι κάτοχοι της Samsung Β6000 μπορούν να βρουν

περισσότερες λεπτομέρειες εδώ ;)

 

σε αυτό το link που δίνεις δεν λέει κάτι παραπάνω από αυτά που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PHILIPS

(δεν υποστηρίζουν *.mkv αρχεία)

 

LCD

32/37/42/47/52PFL56xx

32/37/42/47/52PFL74xx

32/37/42/47PFL84xx

32/37/42/46PFL96xx

56PFL9954H

 

Τύποι Υποτίτλων: *.smi/, *.srt/, *.sub

Υποστηρίζονται Ελληνικοί Υπότιτλοι

(Για κάποια μοντέλα της PHILIPS διάβασα ότι δεν διαβάζουν ελληνικούς υπότιτλους, αλλά με δεδομένο ότι η Philips φτιάχνει συνεχώς αναβαθμίσεις στο firmware σχεδόν όλων της των προιόντων, ενδεχομένως με μιά αναβάθμιση το πρόβλημα να λύνεται.)

 

Το μοντέλο 37PFL5604 (fw. 0.26.69.0) που έχω, δεν φαίνεται να διαβάζει εξωτερικούς .srt υπότιτλους. Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις χωρίς να έχω βρει κάτι.

 

Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κανείς άλλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω sl8000 και προσπαθω να παιξω avi με ενσωματομενους υποτιτλους απο aviaddxsubs. το ιδιο αρχειο παιζει κανονικα στο ps3 μου! η τηλεοραση βλεπει οτι υπαρχουν αλλα δεν τους εμφανιζει. προσεξα οτι υπαρχουν αλλα αχνοφαινονται γιατι τους καλυπτει η εικονα!!! ξερει κανεις καποια ρυθμιση? (φυσικα γνωριζω οτι μπορω να δω εξωτερικους srt αλλα...)

 

Όχι, φίλε μου...Στις τηλεοράσεις που παίζουν βίντεο από τη usb, το "διάβασμα" των υποτίτλων γίνεται μόνο από εξωτερικό αρχείο με το ίδιο όνομα με το αρχείο βίντεο...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα μια τηλεόραση SAMSUNG σειρά 6000 LED και δεν παίζει από USB ταινίες, μήπως ξέρει κανείς τρόπο για να παίζει από άλλη θύρα ή δεν παίζει καθόλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...