Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε κάποιο πρόγραμμα μετατροπής του ήχου απο DTS σε AC-3 ώστε να τον υποστηρίζει η tv ?Ευχαριστώ!!!

 

ψάχνουμε λίγο και στα προηγούμενα posts. Υπάρχει πλήρης οδηγός από τον ofalifetime (ευχαριστούμε!) εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ψάχνουμε λίγο και στα προηγούμενα posts. Υπάρχει πλήρης οδηγός από τον ofalifetime (ευχαριστούμε!) εδώ.

 

Ευχαριστώ πολύ!!!Κοίταξα μέχρι την 20η σελίδα αλλά δεν είδα κατι!Είναι και 60 σελίδες!!!!Thnx again!!!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε κάποιο πρόγραμμα μετατροπής του ήχου απο DTS σε AC-3 ώστε να τον υποστηρίζει η tv ?Ευχαριστώ!!!

 

κοίτα εδώ http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=3284002&postcount=557

 

edit: ωπ με πρόλαβε ο arxaggelos, δεν είχα δει ότι υπάρχει στη νέα σελίδα απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχει κανει κανεις το ir-hack σε LG 42LF2510 και αν ναι με ποιο κοντρολ?

 

με το fully8, μια πλαστικούρα της πλάκας, 10 ευρώ από Mediamarkt Σταθμού (Θεσ/νίκη). Το έκανα με τον οδηγό στο χέρι σε 2,5 λεπτά στην 37άρα μου, ίδιο μοντέλο. Πιό απλό δεν θα μπορούσε να ήταν :-);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια θα το παρω!Με ποιο οδηγο το εκανες?

 

το έκανα με τον γνωστό οδηγό, προφανώς από το σημείο που δίνει τη χρήση του τηλεκοντρόλ (πιό πάνω είναι για να εγκαταστήσεις πρόγραμμα τηλεκοντρόλ σε Symbian, το πραγματικό ξεκλείδωμα ξεκινάει κάπου στο βήμα 11). Και εδώ κάποια παραπάνω στοιχεία που είχα δώσει τότε.

 

Το τηλεκοντρόλ αν δεν το βρεις ή βαριεσαι να πας μέχρι το MediaMarkt στείλε μου πμ (Θεσσαλονίκη κέντρο)

 

Πριν λίγα ποστ κάποιος έλγε ότι φοβόταν να το δοκιμάσει επειδή η τηλεόρασή του ήταν made in china και ο οδηγός λέει ξεκάθαρα ότι λειτουργεί μόνο σε ευρωπαϊκά μοντέλα. Δεν ξέρω τι έκανε τελικά, δες λίγες σελίδες πριν για την συζήτηση. Πάντως εγώ όταν το έκανα ούτε καν κοίταξα χώρα κατασκευής. Πιθανότατα βέβαια δεν έχει να κάνει με τη χώρα κατασκευής (νομίζω πως όλα στην Κίνα φτιάχνονται έτσι κι αλλιώς), αλλά με την χώρα για την οποία προορίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια θα το παρω!Με ποιο οδηγο το εκανες?

 

το έκανα με τον γνωστό οδηγό, προφανώς από το σημείο που δίνει τη χρήση του τηλεκοντρόλ (πιό πάνω είναι για να εγκαταστήσεις πρόγραμμα τηλεκοντρόλ σε Symbian, το πραγματικό ξεκλείδωμα ξεκινάει κάπου στο βήμα 11). Και εδώ κάποια παραπάνω στοιχεία που είχα δώσει τότε.

 

Το τηλεκοντρόλ αν δεν το βρεις ή βαριεσαι να πας μέχρι το MediaMarkt στείλε μου πμ (Θεσσαλονίκη κέντρο)

 

Πριν λίγα ποστ κάποιος έλγε ότι φοβόταν να το δοκιμάσει επειδή η τηλεόρασή του ήταν made in china και ο οδηγός λέει ξεκάθαρα ότι λειτουργεί μόνο σε ευρωπαϊκά μοντέλα. Δεν ξέρω τι έκανε τελικά, δες λίγες σελίδες πριν για την συζήτηση. Πάντως εγώ όταν το έκανα ούτε καν κοίταξα χώρα κατασκευής. Πιθανότατα βέβαια δεν έχει να κάνει με τη χώρα κατασκευής (νομίζω πως όλα στην Κίνα φτιάχνονται έτσι κι αλλιώς), αλλά με την χώρα για την οποία προορίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγα ποστ κάποιος έλγε ότι φοβόταν να το δοκιμάσει επειδή η τηλεόρασή του ήταν made in china και ο οδηγός λέει ξεκάθαρα ότι λειτουργεί μόνο σε ευρωπαϊκά μοντέλα. Δεν ξέρω τι έκανε τελικά, δες λίγες σελίδες πριν για την συζήτηση.

 

Τελικά το έκανε και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα :-) :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγα ποστ κάποιος έλγε ότι φοβόταν να το δοκιμάσει επειδή η τηλεόρασή του ήταν made in china και ο οδηγός λέει ξεκάθαρα ότι λειτουργεί μόνο σε ευρωπαϊκά μοντέλα. Δεν ξέρω τι έκανε τελικά, δες λίγες σελίδες πριν για την συζήτηση.

 

Τελικά το έκανε και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα :-) :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε για τις παρατηρήσεις σου!

Σπάνια κάτοχοι τηλεοράσεων PHILIPS μας γράφουν την εμπειρία τους σχετικά με το ποστ μας.

Για το πρώτο που αναφέρεις, μου φαίνεται παράξενο- δηλ. η μη-υποστήριξη υποτίτλων!!

Ξέρει κανείς να μας πει τίποτα??

Ευχαριστώ....;);)

 

Και εμένα μου φάνηκε περίεργο για αυτό ξέκλεψα λίγο χρόνο και τους έστειλα e-mail .;)

Ιδού και η απάντηση:

PHILIPS

 

Αγαπητέ κύριε .............

 

Σας ευχαριστούµε για την επιστολή σας

σχετικά µε την συσκευη σας

 

Θα θελαμε να σας ενημερωσουμε πως αν η ερωτηση

σας ειναι αν το συγκεκριμενο μοντελο

υποστηριζει υποτιτλους μεσω usb η απαντηση

ειναι οχι.Σχετικα με καποια αναβαθμιση

λογισμικου που να επιλυει το συγκεκριμενο

θεμα ακομα δεν εχουμε καμμια πληροφορηση.

Αν η ερωτηση σας αφορα την συνδεση με

ηλεκτρονικο υπολογιστη τοτε η τηλεοραση

μπορει να εμφανισει οποιοδηποτε αρχειο

ειναι συμβατο με τον υπολογιστη.

 

:fear:

Για περισσότερες πληροφορίες µην διστάσετε

να επικοινωνήσετε εκ νέου µαζί µας

αναφέροντας τον αριθµό αρχείου πελάτη......

 

 

Οπότε λήξαν το θέμα με την συγκεκριμένη PHI LIPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε για τις παρατηρήσεις σου!

Σπάνια κάτοχοι τηλεοράσεων PHILIPS μας γράφουν την εμπειρία τους σχετικά με το ποστ μας.

Για το πρώτο που αναφέρεις, μου φαίνεται παράξενο- δηλ. η μη-υποστήριξη υποτίτλων!!

Ξέρει κανείς να μας πει τίποτα??

Ευχαριστώ....;);)

 

Και εμένα μου φάνηκε περίεργο για αυτό ξέκλεψα λίγο χρόνο και τους έστειλα e-mail .;)

Ιδού και η απάντηση:

PHILIPS

 

Αγαπητέ κύριε .............

 

Σας ευχαριστούµε για την επιστολή σας

σχετικά µε την συσκευη σας

 

Θα θελαμε να σας ενημερωσουμε πως αν η ερωτηση

σας ειναι αν το συγκεκριμενο μοντελο

υποστηριζει υποτιτλους μεσω usb η απαντηση

ειναι οχι.Σχετικα με καποια αναβαθμιση

λογισμικου που να επιλυει το συγκεκριμενο

θεμα ακομα δεν εχουμε καμμια πληροφορηση.

Αν η ερωτηση σας αφορα την συνδεση με

ηλεκτρονικο υπολογιστη τοτε η τηλεοραση

μπορει να εμφανισει οποιοδηποτε αρχειο

ειναι συμβατο με τον υπολογιστη.

 

:fear:

Για περισσότερες πληροφορίες µην διστάσετε

να επικοινωνήσετε εκ νέου µαζί µας

αναφέροντας τον αριθµό αρχείου πελάτη......

 

 

Οπότε λήξαν το θέμα με την συγκεκριμένη PHI LIPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...